جمعه 2 فروردین 1398

کامیون داران خواستار مطالبات بیمه ای خود شدند

استانها- ایرنا- جمعی از کامیون داران روز پنجشنبه برای سومین روز متوالی با اجتماع در برخی از شهرهای مختلف خواستار رسیدگی به مشکلات صنفی ، بیمه ای و تطابق نداشتن هزینه های حمل بار با میزان تورم موجود شدند.

کسب و کار | ایرنا | 10 ماه پیش |5/24/2018 6:12:50 PM 1486 بازدید

کامیون داران خواستار مطالبات بیمه ای خود شدند
به گزارش ایرنا ، تجمع کامیون داران از سه روز گذشته به دلیل افزایش قیمت لوازم یدکی ، پایین بودن نرخ کرایه ،حق بیمه رانندگان ، در نظر نگرفتن سختی کار و سنوات بیمه ، وضعیت حمل و نقل ، رسیدگی به مطالبات صنفی آغاز شده است.
کامیون داران علاوه بر مطالبات عمومی رانندگان، رسیدگی به مشکلاتی مانند کاهش مبلغ حق بیمه رانندگان، عدالت در توزیع بار در بنادر و مجمتع های بزرگ تولیدی را از خواسته های خود ذکر کردند.
کامیون داران عنوان کردند که کرایه حمل و نقل در چند سال اخیر برغم تورم و گرانی لوازم خودرو هیچ تغییری نکرده اما تورم باعث افزایش هزینه ها شده و وضعیت معیشتی آنان با مشکل روبرو شده است.

** کامیون داران استان مرکزی روز پنجشنبه با تجمع در مقابل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای و پالایشگاه شازند خواستار رسیدگی به مشکلات صنفی خود شدند.
علت این حرکت اعتراضی را افزایش 2 تا سه برابری قیمت لوازم یدکی و پرداخت نشدن سهم دولت در زمینه حق بیمه رانندگان عنوان شده است.
علی زندی فر مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرکزی در این خصوص گفت: در پی تجمع روز گذشته کمپرسی داران استان در اراک مطالبات و خواسته های این قشر جمع بندی شد و قرار بود که مسئولان این مباحث را در اسرع وقت پیگیری و نتایج را اعلام کنند.
وی توضیح داد: تجمع امروز رانندگان خودروهای سنگین در اراک برخلاف قول روز گذشته آن ها بوده است.
تجمع کامیون داران استان مرکزی همزمان با سراسر کشور از سه روز گذشته به دلیل افزایش قیمت لوازم یدکی در این استان آغاز شده است و خواهان افزایش قیمت بار یا کاهش قیمت لوازم یدکی مورد نیاز خود هستند.

**جمعی از کامیون داران در استان اصفهان طی هفته جاری در تجمعاتی خواهان رسیدگی به مشکلات صنفی خود شدند.
دبیر کانون انجمن‌های صنفی کامیون‌داران کشور با اشاره به پیگیری ها و اقدام های مسئولان در چند روز اخیر برای حل مشکلات صنف کامیون داران تاکید کرد: از این پس هیچگونه رفتار خودسرانه مورد تایید نیست و خواسته ها باید در فضای آرام بیان شود.
احمد کریمی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا ضمن دعوت این افراد به آرامش افزود: با اطلاع رسانی گسترده ای که از مشکلات صنف کامیون داران در چند روز اخیر در کشور صورت گرفت، مسئولان صدای فعالان این صنف را شنیدند و در تلاشند تا این مشکلات را حل کنند.
وی با بیان اینکه فعالان این صنف باید خواسته های خود را در فضای آرام و بدور از هرگونه تنش یا خسارت بیان کنند، یادآوری کرد: در چند روز اخیر شاهد بودیم که جمع محدودی از کامیون داران اقدام به رفتارهای خودسرانه از جمله ممانعت از فعالیت هم صنفان خود کردند که این کار منجر به ایجاد خسارت به اعتبار خودشان می شود.
کریمی تصریح کرد: فعالان صنف کامیون داران در هفته گذشته صدای خود را به گوش مسئولان رساندند و آنها این ندا را شنیدند اما از امروز هر گونه رفتار خودسرانه، آب به آسیاب دشمن ریختن است.
دبیر کانون انجمن‌های صنفی کامیون‌داران کشور اضافه کرد: مسائل و مشکلات این صنف در سال های اخیر بر روی هم انباشته شده بود و بدون شک حل این مشکلات کار یک روز نیست بلکه نیاز به فرایند و برنامه ریزی دارد.
وی با اشاره به وعده مسئولان برای افزایش 20 درصدی نرخ کرایه ها افزود: برخی فعالان صنف، این میزان افزایش را ناکافی می دانند که رایزنی های لازم در این خصوص در حال انجام است.
کریمی با بیان اینکه مشکل مربوط به تانکرداران سوخت نیز تا حد زیادی حل شد ه اضافه کرد: در زمان حاضر مشکل خاصی از نظر سوخت رسانی در استان اصفهان وجود ندارد.
کریمی به گفت وگو اعضای کانون انجمن صنفی کامیون داران اصفهان با رانندگان و دعوت آنها به آرامش برای پیگیری های صنفی اشاره و اضافه کرد: جمعی از مسئولان استان نیز در جمع رانندگان حضور یافتند و برای حل مشکلات این صنف، قول مساعد دادند.
حدود 500 هزار راننده کامیون با حدود 380 هزار دستگاه کامیون در کشور فعالیت دارند که از این تعداد حدود 47 هزار راننده با حدود 38 هزار دستگاه در استان اصفهان هستند.

**راننده کامیونی در پی پرتاب سنگ توسط افراد ناشناس و انحراف و واژگونی کامیون در منطقه صنعتی 'سفید دشت' بروجن استان چهارمحال و بختیاری کشته شد.
بر اساس اعلام منابع محلی و شاهدان عینی راننده کامیون در واژگونی خودرو سنگین در دم جان باخت و دیگر سرنشین آن در بیمارستان بستری است.
یک منبع آگاه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، با تایید این خبر از جزئیات حادثه فوت راننده کامیون در مجاورت مجتمع فولاد و سیمان سفید دشت بروجن ابراز بی اطلاعی کرد و گفت: علت این حادثه در دست بررسی است.
اعتصاب 2 روزه برخی از رانندگان خودروهای سنگین موجب بروز نارضایتی در استانهای کشور از جمله در فولاد مبارکه اصفهان شده است، بگونه ای که کارفرمایان از تحویل بار به برخی از رانندگان غیر بومی خودداری می کنند.
همچنین شماری از کامیون داران در استان چهارمحال و بختیاری روز پنجشنبه نسبت به آنچه که 'کم بودن نرخ کرایه ها' عنوان کردند، با اجتماع در منطقه تره بار شهرکرد و نیز سفید دشت بروجن این استان، رسیدگی به مشکلات صنفی خود را خواستار شدند.
به گزارش ایرنا، کامیون داران با اشاره به افزایش قیمت لوازم یدکی، لاستیک، حق بیمه رانندگان در سال های اخیر و پایین بودن نرخ کرایه خواستار افزایش قیمت حمل بار و اراده خدمات به خود شدند.
کامیون داران عنوان کردند که کرایه حمل و نقل در چند سال اخیر برغم تورم و گرانی لوازم خودرو هیچ تغییری نکرده است.
رئیس انجمن صنفی رانندگان ناوگان ترابری چهارمحال و بختیاری گفت: حدود 500 نفر از معترضان به دلیل آنچه که افزایش نیافتن کرایه ها اعلام می شود، برای دومین روز متوالی دست به اعتصاب زدند و از جابه جایی بار خودداری کردند.
فضل الله نمازی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت : بومی گرایی در تحویل بار توسط کارفرما، تخلف در دریافت حق انبارداری، کمبود سوخت مورد نیاز و افزایش 30 درصدی قیمت لاستیک و لوازم یدکی خودرو در 2 ماه گذشته و افزایش 2 برابری حق بیمه تامین اجتماعی از اوایل خردادماه سال جاری را از دیگر دلایل تجمع اعلام کرد.
وی تعداد ناوگان عمومی خودروهای سنگین و نیمه سنگین سطح استان را حدود 8 هزار دستگاه برآورد کرد و گفت: امید است با تدابیر اندیشیده شده مشکل این قشر حل شود.

**تجمع صنفی رانندگان در خراسان رضوی اختلالی در چرخه حمل و نقل بار ایجاد نکرد
مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای خراسان رضوی گفت: تجمع صنفی رانندگان که در برخی شهرستان های استان صورت گرفت چشمگیر نیست و هیچ اختلالی در چرخه حمل و نقل بار ایجاد نکرده است.
ابراهیم نصری، روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در دو روز اخیر شماری از رانندگان در مشهد، تربت جام، تربت حیدریه، نیشابور و بجستان در انتقاد از افزایش دو برابری بیمه رانندگان و در مقابل پایین بودن کرایه حمل، تجمع کرده و خواستار حل این مشکل شدند.
وی با بیان اینکه کرایه حمل بار از چهار سال پیش تغییری نداشته، گفت: حرکت صنفی رانندگان برای افزایش کرایه کاملا بحق است اما این اقدام به شکل اعتصاب و یا تعطیلی بارگیری در استان بروز نداشته است.
نصری ادامه داد: شمار رانندگان کامیون تجمع کننده در تربت جام 25 نفر و در بجستان 22 نفر بود که دیروز خواسته های آنان در فرمانداری این شهرستان ها رسیدگی شد.
مدیرکل راهداری خراسان رضوی از اصلاح مصوبه کشوری افزایش حق بیمه رانندگان خبر داد و گفت: طبق توافقات صورت گرفته بین صاحبان بار و رانندگان استان، به صورت میانگین کرایه حمل بار در استان حدود 15 درصد افزایش یافته اما در بخشهایی مانند فولاد و سیمان رشد نرخ مذکور زیر 15 درصد است.
به گفته نصری مشکلی در سامانه اینترنتی اعلام بار پایانه بار مشهد وجود داشت که دیروز ساعت 17 این مشکل رفع شد.

**حدود 50 تن از رانندگان کامیون نیشابور خواستار رسیدگی به مشکلات خود شدند
معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی نیز با اشاره به تجمع حدود 50 تن از رانندگان کامیون در نیشابور، گفت: اداره راهداری نیشابور برای رسیدگی به مشکل صنفی رانندگان این شهرستان وارد عمل شده و در عین حال کار بارگیری در این شهرستان بدون وقفه ادامه دارد.
جواد وحدتی فرد اظهار داشت : در پایانه بار مشهد همیشه 400 تا 500 کامیون و راننده برای بارگیری حضور دارند اما آمار تجمع کنندگان که روز سه شنبه با آنان مذاکره داشتیم حدود 40 نفر بود و بارگیری بار نیز همچنان انجام می شود.
رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای گناباد نیز گفت: این شهرستان با سه هزار کامیون، از مناطق شاخص خراسان رضوی در این بخش است، که تنها کمتر از 2 درصد مالکان کامیون گنابادی روز چهارشنبه در این شهرستان تجمع کردند.
یونس ارشادی با بیان اینکه تجمع رانندگان هیچ خللی در روند ارسال کالا و خدمات از گناباد ایجاد نکرد، افزود: با پیگیری انجام شده تعرفه های حمل و نقل بار توسط انجمن صنفی حمل و نقل بار گناباد از روز پنجشنبه 15 الی 20 درصد افزایش یافته است.
وی گفت: همچنین پیگیری هایی برای رفع مشکلات بیمه تامین اجتماعی رانندگان و مالکان کامیون از طریق اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان در دست انجام است.
ناوگان باری استان خراسان رضوی حدود 50 هزار کامیون و 48 هزار راننده فعال دارد که در قالب بیش از 600 شرکت حمل بار داخلی و بین المللی فعالیت می کنند.

** جمعی از کامیون داران بیرجند روز پنجشنبه با تجمع در میدان شهدای عبادی این شهر خواستار رفع مشکلات صنفی خود در حوزه حمل و نقل خودروهای سنگین شدند.
به گزارش ایرنا، در این تجمع اعتراض آمیز حدود 200 نفر از رانندگان و 100 دستگاه خودروی سنگین به اعتراض وضعیت بیمه، پایانه ها، سوخت، کرایه و ... حضور داشتند.
یکی کامیون داران معترض در گفت و گو با خبرنگار ایرنا نسبت به گرانی لوازم یدکی ماشین های سنگین اعتراض کرد و گفت: با همه گرانی ها کرایه ماشین های سنگین از پنج سال گذشته تاکنون افزایش نیافته است.
این تجمع پس از ساعاتی به دلیل حضور نمایندگان رانندگان در پایانه بار بیرجند کمرنگ شد و راننده ها بیشتر با خودروهایشان به پایانه رفتند.
برچسب ها:

بازگشت به لیست اخبار اقتصادی

نظرات کاربران

اگر عضو سایت هستید وارد شوید و در غیر اینصورت نام و ایمیل خود را وارد کنید


تحلیل های اقتصادی سرمایه دار

سایر آینده تورم و قیمت دلار
موضوع تورم بدون شک در حال حاضر مهم ترین دغدغه آحاد مختلف در جامعه به شمار می رود و حدس و گمان ها در خصوص پیش بینی میزان تورم در نیمه دوم سال 97 و سال 98 به موضوع داغ گفت و گوهای کارشناسان و حتی مردم عادی تبدیل شده است.
پیش بینی قیمت دلار در چندماه آینده
قیمت دلار تا کجا ادامه خواهد داشت؟عوامل موثر در کاهش یا افزایش قیمت ها چیست؟
سایر آیا بازار ثانویه زمینه ­ی بازگشت تعادل به اقتصاد را فراهم می آورد؟
سیاست اخیر دولت در خصوص ایجاد بازار ثانویه و تعمیق آن توانست در طی هفته های ­ی گذشته ثبات نسبی برای بازار ارز فراهم آورد اما تداوم آن نیازمند اهتمام و پافشاری مجریان بر مواضع خود در اجرای هرچه دقیق آن می ­باشد.
سایر امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی
اینفوگرافیک امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله
پیش بینی قیمت طلا و ارز
پیش بینی بزرگان بازار از قیمت های طلا و سکه و ارز در ایران
روش سرمایه گذاری ارزشی چیست؟
یک نوع سرمایه گذاری است که در آن ارزش جنس یا سهم، ملاک خرید می باشد. روشهای مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد که روش سرمایه گذاری بر اساس ارزش، از مهمترین روشها محسوب می شود.
بازار دلار علت اصلی گرانی سال 97 در ایران
علت گرانی روزهای اخیر چیست؟ دلیل تکرار گرانی ها در بازار چیست؟ قیمتها چرا هر چند سال جهش پیدا می کنند؟
سایر کالاهای سرمایه ای ، کالاهای واسطه ای و کالاهای مصرفی
در این مقاله به تعریف کالاهای واسطه ای ، کالاهای مصرفی و کالاهای سرمایه ای و اهمیت شناخت انواع کالاهای سرمایه ای در زندگی اقتصادی فردی می پردازیم. کالای سرمایه ای چیست؟ کالاهای مصرفی و واسطه ای کدامند؟
سایر سواد مالی؛ حلقه مفقوده اقتصاد خانواده ایرانی
شنیدن این جمله که "سفره های مردم هر روز کوچکتر می شوند" دیگر برایمان عادت شده گرچه علاج مشکلاتی از این قبیل، برنامه ریزی و تدبیر مسئولان کشور را می طلبد اما آیا تک تک افراد جامعه در بوجود آمدن یا حل این مشکل برای خودشان نقشی بازی نمی کنند؟ سواد مالی چیست؟ در این مقاله سواد مالی آموزش داده می شود.
اقتصاد بین الملل مردم آمریکا با برجام موافقند یا مخالف؟ +اینفوگرافی
ترامپ پس از کش و قوس های فراوان از برجام خارج شد. در این مقاله به بررسی درصد موافقین و مخالفین برجام بین مردم آمریکا پرداخته شده است.
بازار دلار دلار ، طلا و حل مشکل اقتصادی ؛چالشی بزرگ
چرا اقتصاددانان نمی توانند مشکلات اقتصادی را حل کنند ؟ سوالی که جواب آن پر از چالشهای گوناگون است و شاید هم اصلا نمیتوان جوابی برای آن بدست آورد .
بازار دلار پیش بینی دلار در پایان برجام
با توجه به خروج آمریکا از برجام و اینکه تا 90 روز آینده تحریمهای هسته ای باز میگردد . شاید پیش بینی نرخ دلار چندان هم سخت نباشد .
سایر برجام تمام
درحالی که انتظار میرفت در کنفرانس خبری دیشب ترامپ پس از اعلام مواضع خود تا شنبه صبر کند و سپس یه صورت رسمی از برجام خارج شود اما او دیشب این کار را یکسره کرد و رسما باعث خروج آمریکا از برجام شد و تمامی تحریمهای قبلی علیه ایران را بازگرداند .
بازار دلار دلار پس از برجام
درآستانه کنفرانس خبری ترامپ بد نیست به آینده دلار پس از برجام بپردازیم .
سایر سیاست آمریکا درباره برجام
ترامپ دیروز در توییتی اعلام کرده امشب سیست های خودرا دربارهه برجام اعلام خواهد کرد ؛ به هرحال امشب به نوعی آینده برجام معلوم میشود پس بی ربط هم نیت اگر به این پیش بینی بپردازیم که سیاست آمریکا چه خواهد بود .

پربازدیدترین اخبار اقتصادی

سرمایه‌گذاری در کدام بازار در سال ۹۸ سودآور است؟
رشد اندک معاملات مسکن/ پیش‌بینی قیمت مسکن در رشد اندک معاملات مسکن/ پیش‌بینی قیمت مسکن در سال آینده
پیروزی بر مشکلات با رونق تولید؛ سال ۹۸، سال تحول سایپا خواهد بود
وام مسکن چند؟ وام مسکن چند؟
روند صعودی طلای جهانی هموار شد روند صعودی طلای جهانی هموار شد
حقوق و مزایای کارکنان دولت در سال 97 به طول کامل پرداخت شد
همه برای تولید بیشتر با کمیت بالاتر و کیفیت بهتر تلاش کنیم
جدول بهترین و بدترین اتفاق سال 97 از دیدگاه 25 نماینده مجلس
انجام سفرهای نوروزی با بیش از 21 هزار صندلی ه انجام سفرهای نوروزی با بیش از 21 هزار صندلی هواپیما
جهاد کشاورزی البرز در زمینه توسعه اشتغال موفق جهاد کشاورزی البرز در زمینه توسعه اشتغال موفق به دریافت لوح سپاس شد
تب افزایش قیمت طلا فرونشست تب افزایش قیمت طلا فرونشست
کاهش قیمت نفت در واکنش به دورنمای اقتصادی تیر کاهش قیمت نفت در واکنش به دورنمای اقتصادی تیره
سقف وام نوسازی مسکن روستایی به 400 میلیون ریا سقف وام نوسازی مسکن روستایی به 400 میلیون ریال افزایش یافت
اسلامی: با آژانس‌های شیاد شدیداً برخورد می‌کنم
افزایش سرمایه ٢٠٣ درصدی بانک صادرات ایران ثبت نهایی شد

جدیدترین اخبار اقتصادی روز

پیش بینی‌ها درباره بزرگ ترین شرکت بورسی ایران
رونق تولید وظیفه تک تک آحاد جامعه است
تورم سال آینده به کدام سو می رود؟
ارائه خدمات ارزی از روز شنبه در صرافی های منتخب
تکمیل ۴۰۰هزار واحد مسکن مهر در سال 98/ رونق ساخت مسکن را رقم می‌زنیم
گلایه معدنی‌ها از شدت خودتحریمی‌ها!
تولید چگونه رونق می یابد؟
سرمایه‌ای ناملموس به ارزش طلا
ارائه خدمات ارزی از روز شنبه در صرافی های منتخب
چه بلایی سر سهام بوئینگ آمد؟
وام ۲ میلیارد دلاری ترامپ از دویچه بانک
سرگردانی کارت سوخت در سال 98
رخدادهای تلخ و شیرین استان کرمان در سال 97
آیا ارز دلار دوباره افزایش می یابد؟
اظهار نظر نوکیا در مورد ادامه تجارت با ایران