جمعه 2 فروردین 1398

رزمنده دیروز، کارآفرین امروز

ارومیه- ایرنا- کاظم رضایی، رزمنده ای که در عملیات آزادسازی خرمشهر به درجه جانبازی نائل شده امروز در عرصه کارآفرینی و تولید کالای ایرانی با همان اراده و همت جهادی دوران جنگ، پیشگام و ثابت قدم است.

صنعت و معدن | ایرنا | 10 ماه پیش |5/24/2018 4:03:54 PM 602 بازدید

رزمنده دیروز، کارآفرین امروز
به گزارش ایرنا این جانباز دفاع مقدس با همت و اراده ای از جنس جهاد پس از انجام وظیفه در جبهه های جنگ، سه واحد تولید درب های صنعتی و ضد سرقت را در شهرک صنعتی سلماس راه اندازی کرده است.
وی فارغ التحصیل رشته دندان پزشکی از دانشگاه تهران بوده و چندسالی نیز در درمانگاه تامین اجتماعی سلماس به مردم خدمت کرده اما اکنون با ایجاد اشتغال برای 400 نفر جهاد اقتصادی را جایگزین جهاد در جبهه های نبرد حق علیه باطل کرده است.
کاظم رضایی برای تحقق اقتصاد مقاومتی شعار نمی دهد و در عمل وارد میدان شده است تا با ایجاد اشتغال، تولید محصولات صادرات محور و توجه به منویات رهبری گام های عملی برای دستیابی به اقتصاد درون زا بردارد.
در حال حاضر واحدهای تولیدی این کارآفرین به عنوان یکی از بزرگترین مجموعه های تولید درب های ضد سرقت، ضد حریق و انواع درب های داخلی ساختمانی کشور از فعال ترین واحدهای صنعتی در سطح آذربایجان غربی محسوب می شود.
این واحدهای تولیدی با داشتن نمایندگی در بیشتر مناطق ایران و تامین بازار داخلی، سالانه با صادرات بیش از یکهزار درب ضد سرقت و درب داخلی به کشورهای ارمنستان، تاجیکستان، جمهوری آذربایجان، عراق و افغانستان حدود 30 هزار دلار ارزآوری برای کشور دارد.
کاظم رضایی روز پنج شنبه و همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: دشواری ها و مشکلات تولید کالای ایرانی موجب دلسردی بسیاری از فعالان این عرصه می‌شود در حالی که با قدری حمایت از سوی دست‌اندرکاران، رونق تولید داخلی دور از دسترس نیست.
وی نامگذاری امسال به‌ عنوان سال «حمایت از کالای ایرانی» از سوی مقام معظم رهبری را فرصتی دانست تا مردم و مسوولان با عزم بیشتری کارآفرینان و تولیدکنندگان کالای ایرانی را حمایت کنند.
وی با اشاره به اینکه فرهنگ استفاده از تولید داخلی باید با همکاری همه اقشار جامعه گسترش یابد، افزود: تولیدات داخلی در انبارها انباشته شده و مشکل اساسی تولیدکنندگان را باید در بازار مصرف جستجو کرد؛ فرهنگ استفاده از تولید داخلی باید با همکاری همه اقشار جامعه گسترش پیدا کند.
وی وجود قوانین دست و پاگیر اداری را از موانع توسعه کارآفرینی در ایران عنوان کرد و گفت: در گذشته چرخ اقتصاد ایران به طور عام حول محور فروش نفت حرکت کرده و به همین دلیل کارآفرینی نمود کمتری یافته است.
به گفته رضایی در هیچ کجای جهان نظیر ایران روحیه کارآفرینی وجود ندارد و در هیچ جا نظیر ایران کارآفرینان به دلیل قوانین دست و پاگیر مورد بی مهری قرار نمی گیرند.
وی با تاکید بر حمایت بیش از پیش از سرمایه‌گذاری، افزود: حل مشکل اشتغال در کشور با سرمایه گذاری و کارآفرینی میسر می شود و این امر تنها روش برای رفع مشکل بیکاری است.
این کارآفرین بیان کرد: بانک‌ها، بخش‌های اقتصادی و اداری باید همکاری و حمایت لازم را از تولیدکنندگان و کارآفرینان کشور داشته باشند و تسهیلات ارزان قیمت در اختیار کارآفرینان قرار دهند تا چرخ های اقتصاد بچرخد.
مدیر شهرک های صنعتی سلماس نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به میزان سرمایه گذاری واحدهای تولیدی این کارآفرین بیان کرد: این واحدهای تولیدی از سال 1383 آغاز بکار کرده و تاکنون حدود 500 میلیارد ریال در آنها سرمایه گذاری شده است.
علی اکبر خرسندی افزود: یک واحد دیگر نیز به همت این جانباز دوران دفاع مقدس آماده بهره برداری است که با وارد شدن این واحد به چرخه تولید برای 150 نفر به صورت مستقیم و 700 نفر به صورت غیر مستقیم اشتغال ایجاد می شود.
به گزارش ایرنا شهرستان سلماس در زمان حاضر به یکی از قطب های تولید درب های صنعتی و ضد سرقت کشور تبدیل شده و در 30 واحد تولیدی این شهرستان برای سه هزار و 500 نفر زمینه اشتغال ایجاد شده است.
گزارش از: جمال فرخیان
7156 /3072
برچسب ها:

بازگشت به لیست اخبار اقتصادی

نظرات کاربران

اگر عضو سایت هستید وارد شوید و در غیر اینصورت نام و ایمیل خود را وارد کنید


تحلیل های اقتصادی سرمایه دار

سایر آینده تورم و قیمت دلار
موضوع تورم بدون شک در حال حاضر مهم ترین دغدغه آحاد مختلف در جامعه به شمار می رود و حدس و گمان ها در خصوص پیش بینی میزان تورم در نیمه دوم سال 97 و سال 98 به موضوع داغ گفت و گوهای کارشناسان و حتی مردم عادی تبدیل شده است.
پیش بینی قیمت دلار در چندماه آینده
قیمت دلار تا کجا ادامه خواهد داشت؟عوامل موثر در کاهش یا افزایش قیمت ها چیست؟
سایر آیا بازار ثانویه زمینه ­ی بازگشت تعادل به اقتصاد را فراهم می آورد؟
سیاست اخیر دولت در خصوص ایجاد بازار ثانویه و تعمیق آن توانست در طی هفته های ­ی گذشته ثبات نسبی برای بازار ارز فراهم آورد اما تداوم آن نیازمند اهتمام و پافشاری مجریان بر مواضع خود در اجرای هرچه دقیق آن می ­باشد.
سایر امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی
اینفوگرافیک امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله
پیش بینی قیمت طلا و ارز
پیش بینی بزرگان بازار از قیمت های طلا و سکه و ارز در ایران
روش سرمایه گذاری ارزشی چیست؟
یک نوع سرمایه گذاری است که در آن ارزش جنس یا سهم، ملاک خرید می باشد. روشهای مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد که روش سرمایه گذاری بر اساس ارزش، از مهمترین روشها محسوب می شود.
بازار دلار علت اصلی گرانی سال 97 در ایران
علت گرانی روزهای اخیر چیست؟ دلیل تکرار گرانی ها در بازار چیست؟ قیمتها چرا هر چند سال جهش پیدا می کنند؟
سایر کالاهای سرمایه ای ، کالاهای واسطه ای و کالاهای مصرفی
در این مقاله به تعریف کالاهای واسطه ای ، کالاهای مصرفی و کالاهای سرمایه ای و اهمیت شناخت انواع کالاهای سرمایه ای در زندگی اقتصادی فردی می پردازیم. کالای سرمایه ای چیست؟ کالاهای مصرفی و واسطه ای کدامند؟
سایر سواد مالی؛ حلقه مفقوده اقتصاد خانواده ایرانی
شنیدن این جمله که "سفره های مردم هر روز کوچکتر می شوند" دیگر برایمان عادت شده گرچه علاج مشکلاتی از این قبیل، برنامه ریزی و تدبیر مسئولان کشور را می طلبد اما آیا تک تک افراد جامعه در بوجود آمدن یا حل این مشکل برای خودشان نقشی بازی نمی کنند؟ سواد مالی چیست؟ در این مقاله سواد مالی آموزش داده می شود.
اقتصاد بین الملل مردم آمریکا با برجام موافقند یا مخالف؟ +اینفوگرافی
ترامپ پس از کش و قوس های فراوان از برجام خارج شد. در این مقاله به بررسی درصد موافقین و مخالفین برجام بین مردم آمریکا پرداخته شده است.
بازار دلار دلار ، طلا و حل مشکل اقتصادی ؛چالشی بزرگ
چرا اقتصاددانان نمی توانند مشکلات اقتصادی را حل کنند ؟ سوالی که جواب آن پر از چالشهای گوناگون است و شاید هم اصلا نمیتوان جوابی برای آن بدست آورد .
بازار دلار پیش بینی دلار در پایان برجام
با توجه به خروج آمریکا از برجام و اینکه تا 90 روز آینده تحریمهای هسته ای باز میگردد . شاید پیش بینی نرخ دلار چندان هم سخت نباشد .
سایر برجام تمام
درحالی که انتظار میرفت در کنفرانس خبری دیشب ترامپ پس از اعلام مواضع خود تا شنبه صبر کند و سپس یه صورت رسمی از برجام خارج شود اما او دیشب این کار را یکسره کرد و رسما باعث خروج آمریکا از برجام شد و تمامی تحریمهای قبلی علیه ایران را بازگرداند .
بازار دلار دلار پس از برجام
درآستانه کنفرانس خبری ترامپ بد نیست به آینده دلار پس از برجام بپردازیم .
سایر سیاست آمریکا درباره برجام
ترامپ دیروز در توییتی اعلام کرده امشب سیست های خودرا دربارهه برجام اعلام خواهد کرد ؛ به هرحال امشب به نوعی آینده برجام معلوم میشود پس بی ربط هم نیت اگر به این پیش بینی بپردازیم که سیاست آمریکا چه خواهد بود .

پربازدیدترین اخبار اقتصادی

سرمایه‌گذاری در کدام بازار در سال ۹۸ سودآور است؟
رشد اندک معاملات مسکن/ پیش‌بینی قیمت مسکن در رشد اندک معاملات مسکن/ پیش‌بینی قیمت مسکن در سال آینده
پیروزی بر مشکلات با رونق تولید؛ سال ۹۸، سال تحول سایپا خواهد بود
وام مسکن چند؟ وام مسکن چند؟
روند صعودی طلای جهانی هموار شد روند صعودی طلای جهانی هموار شد
حقوق و مزایای کارکنان دولت در سال 97 به طول کامل پرداخت شد
همه برای تولید بیشتر با کمیت بالاتر و کیفیت بهتر تلاش کنیم
جدول بهترین و بدترین اتفاق سال 97 از دیدگاه 25 نماینده مجلس
انجام سفرهای نوروزی با بیش از 21 هزار صندلی ه انجام سفرهای نوروزی با بیش از 21 هزار صندلی هواپیما
جهاد کشاورزی البرز در زمینه توسعه اشتغال موفق جهاد کشاورزی البرز در زمینه توسعه اشتغال موفق به دریافت لوح سپاس شد
تب افزایش قیمت طلا فرونشست تب افزایش قیمت طلا فرونشست
کاهش قیمت نفت در واکنش به دورنمای اقتصادی تیر کاهش قیمت نفت در واکنش به دورنمای اقتصادی تیره
سقف وام نوسازی مسکن روستایی به 400 میلیون ریا سقف وام نوسازی مسکن روستایی به 400 میلیون ریال افزایش یافت
اسلامی: با آژانس‌های شیاد شدیداً برخورد می‌کنم
افزایش سرمایه ٢٠٣ درصدی بانک صادرات ایران ثبت نهایی شد

جدیدترین اخبار اقتصادی روز

رونق تولید وظیفه تک تک آحاد جامعه است
تورم سال آینده به کدام سو می رود؟
ارائه خدمات ارزی از روز شنبه در صرافی های منتخب
تکمیل ۴۰۰هزار واحد مسکن مهر در سال 98/ رونق ساخت مسکن را رقم می‌زنیم
گلایه معدنی‌ها از شدت خودتحریمی‌ها!
تولید چگونه رونق می یابد؟
سرمایه‌ای ناملموس به ارزش طلا
ارائه خدمات ارزی از روز شنبه در صرافی های منتخب
چه بلایی سر سهام بوئینگ آمد؟
وام ۲ میلیارد دلاری ترامپ از دویچه بانک
سرگردانی کارت سوخت در سال 98
رخدادهای تلخ و شیرین استان کرمان در سال 97
آیا ارز دلار دوباره افزایش می یابد؟
اظهار نظر نوکیا در مورد ادامه تجارت با ایران
چراغ نیم‌سوز عرضه نفت در بورس