جمعه 30 شهریور 1397

۹۰درصد سود در انتظار سهامداران سرمایه گذاری امید

در مجمع عمومی عادی سالیانه منتهی به ۳۰ دی ماه ۱۳۹۶ شرکت گروه مدیریت سرمایه گذاری امید مقرر شد ۹۰درصد سود سهام به سهامداران خرد پرداخت شود.

بازار | ایسنا | 4 ماه پیش |5/22/2018 1:47:53 AM 641 بازدید

به گزارش ایسنا، احمد ابراهیمی - مدیر عامل گروه مدیریت سرمایه گذاری امید عصر دوشنبه در مجمع عمومی عادی سالیانه این شرکت درباره قیمت سهام امید گفت: قیمت سهام سرمایه گذاری امید از ۱۷۹ تومان به ۲۱۹.۷ تومان رسیده است. ضمن اینکه سرمایه گذاری امید جزو  ۵۰ شرکت برتر بورس است. به لحاظ شاخص بازده فروش نیز رتبه دوم را داریم.

به گفته وی شرکت سرمایه گذاری امید ۳۸ درصد بازدهی را در سال مالی ۹۶ رقم زده است که نسبت به قبل چشمگیر است. همچنین سرمایه گذاری بورسی و غیر بورسی پرتفوی شرکت امید سنگ آهن و فولاد ۵۲ درصد بوده است. 

او ادامه داد: در سال مالی ۱۳۹۵ حدود ۷۲.۵ درصد از پرتفوی این گروه مربوط به سرمایه گذاری های بورسی بوده است که بخشی مربوط به افزایش سرمایه و بخشی مربوط به بورسی شدن شرکت های زیرمجموعه بوده است.

ابراهیمی با بیان اینکه سه شرکت ما روی هم ۷۰ درصد پرتفوی ما را تشکیل می دهند افزود: فروش برخی از شرکت های زیرمجموعه امید از جمله فروشگاه رفاه باعث شده قیمت تمام شده ما کاهش پیدا کند.

وی ادامه داد: از حدود ۱۷ هزار میلیارد تومان حجم سرمایه گذاری پیش بینی شده ۱۰ درصد آن انجام شده است و اصلاح ساختار مالی گروه نیز در حال انجام است.

عضو هیئت مدیره گروه مدیریت سرمایه گذاری امید گفت: پیشنهاد هیئت مدیره برای تقسیم سود این است که ۸۰ درصد سود خالص برای سال مالی ۱۳۹۶ تقسیم شود. 

البته بعد از مدتی رییس جلسه پیشنهاد داد که ۹۰ درصد کل سود تقسیم شود.

ابراهیمی با بیان اینکه ورود به استارتاپ ها و توسعه گرایی در صادرات نیز جزو برنامه هایمان است افزود: برنامه داریم اصلاح ساختار مالی این هلدینگ را انجام دهیم و در جهت عرضه برخی از سهاممان در بورس و فرابورس پیش خواهیم رفت. سرمایه گذاری راکد را نیز مدیریت می کنیم و با استفاده از ظرفیت های قانونی مشارکت خواهیم داشت. برای تامین مالی پروژه هایمان توافق های اولیه انجام شده که بتوانیم از محل تامین مالی خارجی آنها را تامین کنیم؛ در فرصت های سرمایه گذاری ورود پیدا کردیم و فعالیت خود را توسعه دهیم.

وی افزود: گزارش حسابرس و بازرس خوانده شد. در این گزارش آمده بود مسئولیت تهیه صورت های مالی یاد شده طبق استانداردهای حسابداری با هیئت مدیره شرکت است. این مسئولیت شامل طراحی، اعمال و حفظ کنترل های داخلی مربوط به تهیه صورت های مالی است؛ به گونه ای که این صورتها عاری از تحریف با اهمیت ناشی از تقلب یا اشتباه باشد.

پیش از سخنان ابراهیمی، بهزاد شیری - عضو هیئت مدیره گروه مدیریت سرمایه گذاری امید نیز در سخنانی گفت: نماد شرکت گروه مدیریت سرمایه گذاری امید در تاریخ ۱۶ دی ماه ۱۳۸۶ به عنوان چهارصد و سی هشتمین شرکت پذیرفته در بورس معامله شد. 

به گفته وی سرمایه ثبت شده شرکت در پایان سال مالی ۱۳۹۶ مبلغ ۳۰ هزار میلیارد ریال بوده است و شرکت از زمان راه اندازی در صنایع فولاد، سیمان، نفت و گاز و برق و نیروگاه فعالیت می کند.

او درباره ترکیب سهامداری این گروه سرمایه گذاریاظهار کرد: بانک سپه بیش از ۷۰ درصد و صندوق بازنشستگی وظیفه و از کار افتادگی بانک ها ۱۶.۶۷ درصد در این گروه سهم دارند و مابقی سهام نیز متعلق به موسسه رفاه و تامین آتیه کارکنان بانک سپه و سایر سهامداران حقوقی و حقیقی است.

شیری با بیان اینکه سرمایه این شرکت از ۱۷ هزار میلیارد ریال در سال ۱۳۹۲ به ۳۰ هزار میلیارد ریال در سال ۱۳۹۶ رسیده است گفت: آخرین افزایش سرمایه این شرکت مربوط به سال ۱۳۹۳ بوده و از آن تاریخ به بعد افزایش سرمایه ای نداشته ایم.

وی در بخش دیگری از سخنانش درباره وضعیت اقتصاد جهان در سال ۲۰۱۷ اظهار کرد: رشد بازار های سهام جهانی، بهبود تجارت جهانی، ثبات اقتصادی منطقه یورو، شروع جنگ تجاری آمریکا با کشور های دیگر مخصوصا چین و تضاد سیاست های اقتصادی با روی کار آمدن ترامپ و همچنین افزایش نرخ تورم در جهان از جمله تحولات اقتصادی در سال ۲۰۱۷ بود.

شیری ادامه داد: پیش بینی شده که جهان رشد اقتصادی ۳.۹ درصدی در حوزه اقتصادی داشته باشد که هند و چین سردمدار این رشد خواهند بود و بعدها اقتصادهای در حال توسعه مثل برزیل در این مورد پیشگام می شوند. ضمن اینکه کشور های پیشرفته مثل آمریکا نیز بیشترین رشد را خواهند داشت. پس در سال ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ روند رو به رشد اقتصادی را شاهد خواهیم بود. اما باید دید که برای اقتصاد ایران هم این رشد رخ می دهد یا نه که پیش بینی شده برای سال ۲۰۱۸ رشدی معادل ۴.۱ درصد داشته باشد.

انتهای پیام

برچسب ها:

بازگشت به لیست اخبار اقتصادی

نظرات کاربران

اگر عضو سایت هستید وارد شوید و در غیر اینصورت نام و ایمیل خود را وارد کنید


تحلیل های اقتصادی سرمایه دار

پیش بینی قیمت دلار در چندماه آینده
قیمت دلار تا کجا ادامه خواهد داشت؟عوامل موثر در کاهش یا افزایش قیمت ها چیست؟
سایر آیا بازار ثانویه زمینه ­ی بازگشت تعادل به اقتصاد را فراهم می آورد؟
سیاست اخیر دولت در خصوص ایجاد بازار ثانویه و تعمیق آن توانست در طی هفته های ­ی گذشته ثبات نسبی برای بازار ارز فراهم آورد اما تداوم آن نیازمند اهتمام و پافشاری مجریان بر مواضع خود در اجرای هرچه دقیق آن می ­باشد.
سایر امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی
اینفوگرافیک امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله
پیش بینی قیمت طلا و ارز
پیش بینی بزرگان بازار از قیمت های طلا و سکه و ارز در ایران
روش سرمایه گذاری ارزشی چیست؟
یک نوع سرمایه گذاری است که در آن ارزش جنس یا سهم، ملاک خرید می باشد. روشهای مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد که روش سرمایه گذاری بر اساس ارزش، از مهمترین روشها محسوب می شود.
بازار دلار علت اصلی گرانی سال 97 در ایران
علت گرانی روزهای اخیر چیست؟ دلیل تکرار گرانی ها در بازار چیست؟ قیمتها چرا هر چند سال جهش پیدا می کنند؟
سایر کالاهای سرمایه ای ، کالاهای واسطه ای و کالاهای مصرفی
در این مقاله به تعریف کالاهای واسطه ای ، کالاهای مصرفی و کالاهای سرمایه ای و اهمیت شناخت انواع کالاهای سرمایه ای در زندگی اقتصادی فردی می پردازیم. کالای سرمایه ای چیست؟ کالاهای مصرفی و واسطه ای کدامند؟
سایر سواد مالی؛ حلقه مفقوده اقتصاد خانواده ایرانی
شنیدن این جمله که "سفره های مردم هر روز کوچکتر می شوند" دیگر برایمان عادت شده گرچه علاج مشکلاتی از این قبیل، برنامه ریزی و تدبیر مسئولان کشور را می طلبد اما آیا تک تک افراد جامعه در بوجود آمدن یا حل این مشکل برای خودشان نقشی بازی نمی کنند؟ سواد مالی چیست؟ در این مقاله سواد مالی آموزش داده می شود.
اقتصاد بین الملل مردم آمریکا با برجام موافقند یا مخالف؟ +اینفوگرافی
ترامپ پس از کش و قوس های فراوان از برجام خارج شد. در این مقاله به بررسی درصد موافقین و مخالفین برجام بین مردم آمریکا پرداخته شده است.
بازار دلار دلار ، طلا و حل مشکل اقتصادی ؛چالشی بزرگ
چرا اقتصاددانان نمی توانند مشکلات اقتصادی را حل کنند ؟ سوالی که جواب آن پر از چالشهای گوناگون است و شاید هم اصلا نمیتوان جوابی برای آن بدست آورد .
بازار دلار پیش بینی دلار در پایان برجام
با توجه به خروج آمریکا از برجام و اینکه تا 90 روز آینده تحریمهای هسته ای باز میگردد . شاید پیش بینی نرخ دلار چندان هم سخت نباشد .
سایر برجام تمام
درحالی که انتظار میرفت در کنفرانس خبری دیشب ترامپ پس از اعلام مواضع خود تا شنبه صبر کند و سپس یه صورت رسمی از برجام خارج شود اما او دیشب این کار را یکسره کرد و رسما باعث خروج آمریکا از برجام شد و تمامی تحریمهای قبلی علیه ایران را بازگرداند .
بازار دلار دلار پس از برجام
درآستانه کنفرانس خبری ترامپ بد نیست به آینده دلار پس از برجام بپردازیم .
سایر سیاست آمریکا درباره برجام
ترامپ دیروز در توییتی اعلام کرده امشب سیست های خودرا دربارهه برجام اعلام خواهد کرد ؛ به هرحال امشب به نوعی آینده برجام معلوم میشود پس بی ربط هم نیت اگر به این پیش بینی بپردازیم که سیاست آمریکا چه خواهد بود .
قیمت دلار، تهدید ترامپ و تشنج در فضای کسب و کار کشور
با توجه به حوادث عجیب رخ داده در 10 روز گذشته میتوان گفت یکی پر تنش ترین ماه های 40 سال اخیر را تجربه کردیم .

پربازدیدترین اخبار اقتصادی

بازار مسکن در نیمه دوم سال به کدام سو می‌رود؟ بازار مسکن در نیمه دوم سال به کدام سو می‌رود؟
پیش‌بینی یک اقتصاددان از تضعیف دلار در آینده
مالباختگی و مردمی که عبرت نمی گیرند
سپرده سرمایه گذاری یک‌ساله سودمند بانک آینده
حال بازار مسکن درنیمه دوم سال/ پیش‌بینی تداوم حال بازار مسکن درنیمه دوم سال/ پیش‌بینی تداوم رکود تورمی با رشد ملایم قیمت
کوپن الکترونیکی برای چه افرادی شارژ می‌شود
صنعت بازی سازی ایران پیشتاز در منطقه، کم فروغ صنعت بازی سازی ایران پیشتاز در منطقه، کم فروغ در عرصه جهانی
ماجرای سکه ثامن از کجا آغاز شد؟
تاثیرات برداشته شدن محدودیت در سقف رقابت محصو تاثیرات برداشته شدن محدودیت در سقف رقابت محصولات پتروشیمی
چقدر اسکناس و سکه داریم؟
خودروسازها افزایش 80 درصدی قطعات را نپذیرفته‌اند
دلیل نگرانی بانک‌های آمریکایی از قطع شدن دسترسی ایران به سوئیفت چیست؟
تحریم‌های ایران دلار را تضعیف می‌کند
هند از طریق چابهار روابط خود را با افغانستان هند از طریق چابهار روابط خود را با افغانستان توسعه می دهد
بورس تهران در دست نوسان‌گیران بازار

جدیدترین اخبار اقتصادی روز

صادرات غیرنفتی در ۵ ماه اول سال 97 به ۱۹ میلیارد دلار رسید
قیمت نفت به مرز 80 دلار در هر بشکه رسید
دلیل نگرانی بانک‌های آمریکایی از قطع شدن دسترسی ایران به سوئیفت چیست؟
ایران ۳۵۶ هزار تن LPG صادر کرد
توتال ۲۰ سال نفت ایران را معطل کرد
کره به نفت ایران وابسته است
کلاهبرداری ۱۵هزار میلیارد تومانی از خریدوفروش سکه!
تثبیت ۵۰۰ هزار شغل در سال ۹۶
اجناس محتکران هنوز وارد بازار نشده است
شرکت‌های کره‌ای همکاری خود را با ایران قطع نکرده‌اند
شرکت‌های کره جنوبی همکاری خود را با ایران قطع نکرده‌اند
رکود گریبان‌گیر بازار مسکن خواهد بود/ مسکن اجتماعی، تنها راه‌حل این بحران
آزمون و خطا تا کی؟!
برنامه‌های اقتصادی جدید ترکیه اعلام شد
هشدار تازه فرابورس به معامله‌گران بازار پایه