شنبه 31 شهریور 1397

۶۹۶میلیارد تومان ارزش معاملات/ «ورق سرد B» مبارکه با ارزشترین

مجموع تالارهای مختلف بورس کالای ایران امروز، ارزشی حدود 697 میلیارد تومان داشتند. در این بین با ارزشترین محصول به «ورق سرد B» شرکت فولاد مبارکه اصفهان اختصاص یافت. این محصول امروز 169 میلیارد تومان معامله شد.

بانک وبیمه | اقتصاد آنلاین | 4 ماه پیش |5/21/2018 6:16:00 PM 602 بازدید

۶۹۶میلیارد تومان ارزش معاملات/ «ورق سرد B» مبارکه با ارزشترین

اقتصادآنلاین_لیلی شهیر؛ امروز دوشنبه 31 اردیبهشت ماه، تالارهای مختلف بورس کالای ایران در مجموع معاملاتی به ارزش 696 میلیارد و 739میلیون و 400 هزار تومان داشت که در 323 قرارداد منعقد شد؛ از این میزان 691 میلیارد و 864 میلیون و 500 تومان آن به رینگ داخلی تعلق داشت. تالار صنعتی نیز بیشترین ارزش معاملات امروز را به میزان 604 میلیارد و 619 میلیون و تومان از آن خود کرد.

با ارزشترین محصول امروز بورس کالای ایران هم طی این روز به «ورق سرد B» شرکت فولاد مبارکه اصفهان اختصاص یافت. این محصول امروز 169 میلیارد و 530 میلیون و 512 هزار تومان ارزش داشت. ورق سرد B به قیمت پایه کیلویی دو هزار و 936 تومان و حجم 57 هزار و 742 تن توسط کارگزاری «مبین سرمایه» به طور سلف (مچینگ) معامله شد.

تالار پتروشیمی

طی این روز و در تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی ۱۰ هزار و ۸۰۵ تن مواد پلیمری معامله شد.

با ارزشترین محصول این تالار هم به «پلی پروپیلن فیلم» شرکت «پلی پروپیلن جم» به میزان 14 میلیارد و 317 میلیون  و 555هزار تومان تعلق گرفت. این محصول به قیمت پایانی پنج هزار و 736 تومان و با 11 درصد افزایش نسبت به قیمت پایه با حجم دو هزار و 500 تن توسط کارگزاری صبا جهاد به طور سلف داد و ستد شد.

کم ارزشترین محصول این تالار نیز امروز به «پلی پروپیلن» شرکت «پتروشیمی شازند» به میزان 115 میلیون تومان اختصاص یافت. این محصول هم امروز به قیمت پایه کیلویی پنج هزار و 741 تومان و حجم 20 تن به طور سلف توسط کارگزاری «بانک ملی» داد و ستد شد.

تالار صنعتی

تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران نیز در این روز شاهد معامله یک هزار و ۵۰۰ تن شمش هزار پوندی آلومینیوم، ۳۰ هزار تن تختال SM و ۶۸ هزار و ۲۰۰ تن ورق گرم C وBبود. علاوه بر این ۱۱۲ هزار و ۸۳۷ تن انواع ورق قلع اندود، گالوانیزه، سرد و گرم B و گرم C نیز در سیستم معاملاتی مچینگ به ثبت رسید.

شایان ذکر است امروز در معاملات فولادی تالار صنعتی (به غیر از معاملات مچینگ) افزایش قیمت ها قابل مشاهده بود. براین اساس،  «تختال SM» فولاد مبارکه با قیمت پایانی دو هزار و 311 تومان و 55 تومان افزایش (2.43 درصد) نسبت به قیمت پایه با رقابت فروخته شد. 

همچنین ورق گرم B با قیمت دو هزار و 727 تومان با سه هزار و 164 تومان (13 درصد) افزایش نسبت به قیمت پایه به طور رقابتی معامله شد. این قیمت نسبت به معامله هفته گذشته 1.4 درصد با کاهش رو به رو بود.  

دیگر محصول فولاد مبارکه یعنی ورق گرم C، نیز امروز با قیمت دو هزار و 650 تومان و حدود 10 درصد افزایش نسبت به قیمت پایه با رقابت معامله شد. این محصول نسبت به هفته گذشته نیز با 3.1 درصد کاهش قیمت مواجه بوده است.

گفتنی است، با ارزشترین محصول امروز این تالار نیز به «ورق سرد» شرکت فولاد مبارکه اصفهان تعلق یافت. این محصول امروز 169 میلیارد و 530 میلیون و 512 هزار تومان ارزش داشت. ورق سرد B به قیمت پایه کیلویی دو هزار و 936 تومان و حجم 57 هزار و 742 تن توسط کارگزاری «مبین سرمایه» به طور سلف (مچینگ) معامله شد.

کم ارزشترین محصول این تالار امروز هم به «ورق قلع اندود» همان شرکت به میزان 14 میلیارد و 700 میلیون و 378 هزار تومان تعلق گرفت. این محصول هم به قیمت پایه چهار هزار و 342 تومان به طور سلف (مچینگ) توسط کارگزاری «مبین سرمایه» خرید و فروش شد.

تالار کشاورزی

تالار محصولات کشاورزی بورس کالای ایران نیز در این روز معامله یک هزار تن روغن خام سویا، ۶۰۰ تن شکر خام و ۲۰ هزار و ۵۰۰ تن گندم خوراکی را تجربه کرد.

با ارزشترین محصول امروز این تالار نیز به «گندم خوراکی» اردبیل و عرضه کنندگی شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران اختصاص یافت. این محصول امروز سه میلیارد و 276 میلیون تومان ارزش داشت. گندم خوراکی به قیمت پایانی کیلویی 936 تومان یعنی 3.76 درصد بیشتر از قیمت پایه (902 تومانی) فروخته شد. حجم این معامله 3500 تن بود که توسط کارگزاری «بانک کشاورزی» داد و ستد شد.  

امروز همچنین، استان های کرمانشاه، لرستان، آذربایجان شرقی و غربی، خراسان شمالی، کردستان، یزد و زنجان هم گندم خوراکی خود را به قیمت پایه 902 تومان و حجم 500 تن فروختند که هرکدام دارای ارزشی به میزان 451 میلیون تومان داشت. عرضه کننده این محصول شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران بود که توسط کارگزاری «بانک کشاورزی» گندم خوراکی را معامله کرد. 

شایان ذکر است، امروز سه هزار و ۲۷۰ تن قیر و ۲۰۰ تن عایق رطوبتی نیز در تالار صادراتی بورس کالای ایران به فروش رسید.

برچسب ها:

بازگشت به لیست اخبار اقتصادی

نظرات کاربران

اگر عضو سایت هستید وارد شوید و در غیر اینصورت نام و ایمیل خود را وارد کنید


تحلیل های اقتصادی سرمایه دار

پیش بینی قیمت دلار در چندماه آینده
قیمت دلار تا کجا ادامه خواهد داشت؟عوامل موثر در کاهش یا افزایش قیمت ها چیست؟
سایر آیا بازار ثانویه زمینه ­ی بازگشت تعادل به اقتصاد را فراهم می آورد؟
سیاست اخیر دولت در خصوص ایجاد بازار ثانویه و تعمیق آن توانست در طی هفته های ­ی گذشته ثبات نسبی برای بازار ارز فراهم آورد اما تداوم آن نیازمند اهتمام و پافشاری مجریان بر مواضع خود در اجرای هرچه دقیق آن می ­باشد.
سایر امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی
اینفوگرافیک امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله
پیش بینی قیمت طلا و ارز
پیش بینی بزرگان بازار از قیمت های طلا و سکه و ارز در ایران
روش سرمایه گذاری ارزشی چیست؟
یک نوع سرمایه گذاری است که در آن ارزش جنس یا سهم، ملاک خرید می باشد. روشهای مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد که روش سرمایه گذاری بر اساس ارزش، از مهمترین روشها محسوب می شود.
بازار دلار علت اصلی گرانی سال 97 در ایران
علت گرانی روزهای اخیر چیست؟ دلیل تکرار گرانی ها در بازار چیست؟ قیمتها چرا هر چند سال جهش پیدا می کنند؟
سایر کالاهای سرمایه ای ، کالاهای واسطه ای و کالاهای مصرفی
در این مقاله به تعریف کالاهای واسطه ای ، کالاهای مصرفی و کالاهای سرمایه ای و اهمیت شناخت انواع کالاهای سرمایه ای در زندگی اقتصادی فردی می پردازیم. کالای سرمایه ای چیست؟ کالاهای مصرفی و واسطه ای کدامند؟
سایر سواد مالی؛ حلقه مفقوده اقتصاد خانواده ایرانی
شنیدن این جمله که "سفره های مردم هر روز کوچکتر می شوند" دیگر برایمان عادت شده گرچه علاج مشکلاتی از این قبیل، برنامه ریزی و تدبیر مسئولان کشور را می طلبد اما آیا تک تک افراد جامعه در بوجود آمدن یا حل این مشکل برای خودشان نقشی بازی نمی کنند؟ سواد مالی چیست؟ در این مقاله سواد مالی آموزش داده می شود.
اقتصاد بین الملل مردم آمریکا با برجام موافقند یا مخالف؟ +اینفوگرافی
ترامپ پس از کش و قوس های فراوان از برجام خارج شد. در این مقاله به بررسی درصد موافقین و مخالفین برجام بین مردم آمریکا پرداخته شده است.
بازار دلار دلار ، طلا و حل مشکل اقتصادی ؛چالشی بزرگ
چرا اقتصاددانان نمی توانند مشکلات اقتصادی را حل کنند ؟ سوالی که جواب آن پر از چالشهای گوناگون است و شاید هم اصلا نمیتوان جوابی برای آن بدست آورد .
بازار دلار پیش بینی دلار در پایان برجام
با توجه به خروج آمریکا از برجام و اینکه تا 90 روز آینده تحریمهای هسته ای باز میگردد . شاید پیش بینی نرخ دلار چندان هم سخت نباشد .
سایر برجام تمام
درحالی که انتظار میرفت در کنفرانس خبری دیشب ترامپ پس از اعلام مواضع خود تا شنبه صبر کند و سپس یه صورت رسمی از برجام خارج شود اما او دیشب این کار را یکسره کرد و رسما باعث خروج آمریکا از برجام شد و تمامی تحریمهای قبلی علیه ایران را بازگرداند .
بازار دلار دلار پس از برجام
درآستانه کنفرانس خبری ترامپ بد نیست به آینده دلار پس از برجام بپردازیم .
سایر سیاست آمریکا درباره برجام
ترامپ دیروز در توییتی اعلام کرده امشب سیست های خودرا دربارهه برجام اعلام خواهد کرد ؛ به هرحال امشب به نوعی آینده برجام معلوم میشود پس بی ربط هم نیت اگر به این پیش بینی بپردازیم که سیاست آمریکا چه خواهد بود .
قیمت دلار، تهدید ترامپ و تشنج در فضای کسب و کار کشور
با توجه به حوادث عجیب رخ داده در 10 روز گذشته میتوان گفت یکی پر تنش ترین ماه های 40 سال اخیر را تجربه کردیم .

پربازدیدترین اخبار اقتصادی

بازار مسکن در نیمه دوم سال به کدام سو می‌رود؟ بازار مسکن در نیمه دوم سال به کدام سو می‌رود؟
پیش‌بینی یک اقتصاددان از تضعیف دلار در آینده
مالباختگی و مردمی که عبرت نمی گیرند
سپرده سرمایه گذاری یک‌ساله سودمند بانک آینده
حال بازار مسکن درنیمه دوم سال/ پیش‌بینی تداوم حال بازار مسکن درنیمه دوم سال/ پیش‌بینی تداوم رکود تورمی با رشد ملایم قیمت
کوپن الکترونیکی برای چه افرادی شارژ می‌شود
صنعت بازی سازی ایران پیشتاز در منطقه، کم فروغ صنعت بازی سازی ایران پیشتاز در منطقه، کم فروغ در عرصه جهانی
ماجرای سکه ثامن از کجا آغاز شد؟
تاثیرات برداشته شدن محدودیت در سقف رقابت محصو تاثیرات برداشته شدن محدودیت در سقف رقابت محصولات پتروشیمی
چقدر اسکناس و سکه داریم؟
تحریم‌های ایران دلار را تضعیف می‌کند
خودروسازها افزایش 80 درصدی قطعات را نپذیرفته‌اند
دلیل نگرانی بانک‌های آمریکایی از قطع شدن دسترسی ایران به سوئیفت چیست؟
هند از طریق چابهار روابط خود را با افغانستان هند از طریق چابهار روابط خود را با افغانستان توسعه می دهد
 رکود گریبان‌گیر بازار مسکن خواهد بود/ مسکن ا رکود گریبان‌گیر بازار مسکن خواهد بود/ مسکن اجتماعی، تنها راه‌حل این بحران

جدیدترین اخبار اقتصادی روز

صادرات غیرنفتی در ۵ ماه اول سال 97 به ۱۹ میلیارد دلار رسید
قیمت نفت به مرز 80 دلار در هر بشکه رسید
دلیل نگرانی بانک‌های آمریکایی از قطع شدن دسترسی ایران به سوئیفت چیست؟
ایران ۳۵۶ هزار تن LPG صادر کرد
توتال ۲۰ سال نفت ایران را معطل کرد
کره به نفت ایران وابسته است
کلاهبرداری ۱۵هزار میلیارد تومانی از خریدوفروش سکه!
تثبیت ۵۰۰ هزار شغل در سال ۹۶
اجناس محتکران هنوز وارد بازار نشده است
شرکت‌های کره‌ای همکاری خود را با ایران قطع نکرده‌اند
شرکت‌های کره جنوبی همکاری خود را با ایران قطع نکرده‌اند
رکود گریبان‌گیر بازار مسکن خواهد بود/ مسکن اجتماعی، تنها راه‌حل این بحران
آزمون و خطا تا کی؟!
برنامه‌های اقتصادی جدید ترکیه اعلام شد
هشدار تازه فرابورس به معامله‌گران بازار پایه