دوشنبه 4 تیر 1397

۶۹۶میلیارد تومان ارزش معاملات/ «ورق سرد B» مبارکه با ارزشترین

مجموع تالارهای مختلف بورس کالای ایران امروز، ارزشی حدود 697 میلیارد تومان داشتند. در این بین با ارزشترین محصول به «ورق سرد B» شرکت فولاد مبارکه اصفهان اختصاص یافت. این محصول امروز 169 میلیارد تومان معامله شد.

بانک وبیمه | اقتصاد آنلاین | 1 ماه پیش |5/21/2018 6:16:00 PM 394 بازدید

۶۹۶میلیارد تومان ارزش معاملات/ «ورق سرد B» مبارکه با ارزشترین

اقتصادآنلاین_لیلی شهیر؛ امروز دوشنبه 31 اردیبهشت ماه، تالارهای مختلف بورس کالای ایران در مجموع معاملاتی به ارزش 696 میلیارد و 739میلیون و 400 هزار تومان داشت که در 323 قرارداد منعقد شد؛ از این میزان 691 میلیارد و 864 میلیون و 500 تومان آن به رینگ داخلی تعلق داشت. تالار صنعتی نیز بیشترین ارزش معاملات امروز را به میزان 604 میلیارد و 619 میلیون و تومان از آن خود کرد.

با ارزشترین محصول امروز بورس کالای ایران هم طی این روز به «ورق سرد B» شرکت فولاد مبارکه اصفهان اختصاص یافت. این محصول امروز 169 میلیارد و 530 میلیون و 512 هزار تومان ارزش داشت. ورق سرد B به قیمت پایه کیلویی دو هزار و 936 تومان و حجم 57 هزار و 742 تن توسط کارگزاری «مبین سرمایه» به طور سلف (مچینگ) معامله شد.

تالار پتروشیمی

طی این روز و در تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی ۱۰ هزار و ۸۰۵ تن مواد پلیمری معامله شد.

با ارزشترین محصول این تالار هم به «پلی پروپیلن فیلم» شرکت «پلی پروپیلن جم» به میزان 14 میلیارد و 317 میلیون  و 555هزار تومان تعلق گرفت. این محصول به قیمت پایانی پنج هزار و 736 تومان و با 11 درصد افزایش نسبت به قیمت پایه با حجم دو هزار و 500 تن توسط کارگزاری صبا جهاد به طور سلف داد و ستد شد.

کم ارزشترین محصول این تالار نیز امروز به «پلی پروپیلن» شرکت «پتروشیمی شازند» به میزان 115 میلیون تومان اختصاص یافت. این محصول هم امروز به قیمت پایه کیلویی پنج هزار و 741 تومان و حجم 20 تن به طور سلف توسط کارگزاری «بانک ملی» داد و ستد شد.

تالار صنعتی

تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران نیز در این روز شاهد معامله یک هزار و ۵۰۰ تن شمش هزار پوندی آلومینیوم، ۳۰ هزار تن تختال SM و ۶۸ هزار و ۲۰۰ تن ورق گرم C وBبود. علاوه بر این ۱۱۲ هزار و ۸۳۷ تن انواع ورق قلع اندود، گالوانیزه، سرد و گرم B و گرم C نیز در سیستم معاملاتی مچینگ به ثبت رسید.

شایان ذکر است امروز در معاملات فولادی تالار صنعتی (به غیر از معاملات مچینگ) افزایش قیمت ها قابل مشاهده بود. براین اساس،  «تختال SM» فولاد مبارکه با قیمت پایانی دو هزار و 311 تومان و 55 تومان افزایش (2.43 درصد) نسبت به قیمت پایه با رقابت فروخته شد. 

همچنین ورق گرم B با قیمت دو هزار و 727 تومان با سه هزار و 164 تومان (13 درصد) افزایش نسبت به قیمت پایه به طور رقابتی معامله شد. این قیمت نسبت به معامله هفته گذشته 1.4 درصد با کاهش رو به رو بود.  

دیگر محصول فولاد مبارکه یعنی ورق گرم C، نیز امروز با قیمت دو هزار و 650 تومان و حدود 10 درصد افزایش نسبت به قیمت پایه با رقابت معامله شد. این محصول نسبت به هفته گذشته نیز با 3.1 درصد کاهش قیمت مواجه بوده است.

گفتنی است، با ارزشترین محصول امروز این تالار نیز به «ورق سرد» شرکت فولاد مبارکه اصفهان تعلق یافت. این محصول امروز 169 میلیارد و 530 میلیون و 512 هزار تومان ارزش داشت. ورق سرد B به قیمت پایه کیلویی دو هزار و 936 تومان و حجم 57 هزار و 742 تن توسط کارگزاری «مبین سرمایه» به طور سلف (مچینگ) معامله شد.

کم ارزشترین محصول این تالار امروز هم به «ورق قلع اندود» همان شرکت به میزان 14 میلیارد و 700 میلیون و 378 هزار تومان تعلق گرفت. این محصول هم به قیمت پایه چهار هزار و 342 تومان به طور سلف (مچینگ) توسط کارگزاری «مبین سرمایه» خرید و فروش شد.

تالار کشاورزی

تالار محصولات کشاورزی بورس کالای ایران نیز در این روز معامله یک هزار تن روغن خام سویا، ۶۰۰ تن شکر خام و ۲۰ هزار و ۵۰۰ تن گندم خوراکی را تجربه کرد.

با ارزشترین محصول امروز این تالار نیز به «گندم خوراکی» اردبیل و عرضه کنندگی شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران اختصاص یافت. این محصول امروز سه میلیارد و 276 میلیون تومان ارزش داشت. گندم خوراکی به قیمت پایانی کیلویی 936 تومان یعنی 3.76 درصد بیشتر از قیمت پایه (902 تومانی) فروخته شد. حجم این معامله 3500 تن بود که توسط کارگزاری «بانک کشاورزی» داد و ستد شد.  

امروز همچنین، استان های کرمانشاه، لرستان، آذربایجان شرقی و غربی، خراسان شمالی، کردستان، یزد و زنجان هم گندم خوراکی خود را به قیمت پایه 902 تومان و حجم 500 تن فروختند که هرکدام دارای ارزشی به میزان 451 میلیون تومان داشت. عرضه کننده این محصول شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران بود که توسط کارگزاری «بانک کشاورزی» گندم خوراکی را معامله کرد. 

شایان ذکر است، امروز سه هزار و ۲۷۰ تن قیر و ۲۰۰ تن عایق رطوبتی نیز در تالار صادراتی بورس کالای ایران به فروش رسید.

برچسب ها:

بازگشت به لیست اخبار اقتصادی

نظرات کاربران

اگر عضو سایت هستید وارد شوید و در غیر اینصورت نام و ایمیل خود را وارد کنید


تحلیل های اقتصادی سرمایه دار

پیش بینی قیمت طلا و ارز
پیش بینی بزرگان بازار از قیمت های طلا و سکه و ارز در ایران
روش سرمایه گذاری ارزشی چیست؟
یک نوع سرمایه گذاری است که در آن ارزش جنس یا سهم، ملاک خرید می باشد. روشهای مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد که روش سرمایه گذاری بر اساس ارزش، از مهمترین روشها محسوب می شود.
بازار دلار علت اصلی گرانی سال 97 در ایران
علت گرانی روزهای اخیر چیست؟ دلیل تکرار گرانی ها در بازار چیست؟ قیمتها چرا هر چند سال جهش پیدا می کنند؟
سایر کالاهای سرمایه ای ، کالاهای واسطه ای و کالاهای مصرفی
در این مقاله به تعریف کالاهای واسطه ای ، کالاهای مصرفی و کالاهای سرمایه ای و اهمیت شناخت انواع کالاهای سرمایه ای در زندگی اقتصادی فردی می پردازیم. کالای سرمایه ای چیست؟ کالاهای مصرفی و واسطه ای کدامند؟
سایر سواد مالی؛ حلقه مفقوده اقتصاد خانواده ایرانی
شنیدن این جمله که "سفره های مردم هر روز کوچکتر می شوند" دیگر برایمان عادت شده گرچه علاج مشکلاتی از این قبیل، برنامه ریزی و تدبیر مسئولان کشور را می طلبد اما آیا تک تک افراد جامعه در بوجود آمدن یا حل این مشکل برای خودشان نقشی بازی نمی کنند؟ سواد مالی چیست؟ در این مقاله سواد مالی آموزش داده می شود.
اقتصاد بین الملل مردم آمریکا با برجام موافقند یا مخالف؟ +اینفوگرافی
ترامپ پس از کش و قوس های فراوان از برجام خارج شد. در این مقاله به بررسی درصد موافقین و مخالفین برجام بین مردم آمریکا پرداخته شده است.
بازار دلار دلار ، طلا و حل مشکل اقتصادی ؛چالشی بزرگ
چرا اقتصاددانان نمی توانند مشکلات اقتصادی را حل کنند ؟ سوالی که جواب آن پر از چالشهای گوناگون است و شاید هم اصلا نمیتوان جوابی برای آن بدست آورد .
بازار دلار پیش بینی دلار در پایان برجام
با توجه به خروج آمریکا از برجام و اینکه تا 90 روز آینده تحریمهای هسته ای باز میگردد . شاید پیش بینی نرخ دلار چندان هم سخت نباشد .
سایر برجام تمام
درحالی که انتظار میرفت در کنفرانس خبری دیشب ترامپ پس از اعلام مواضع خود تا شنبه صبر کند و سپس یه صورت رسمی از برجام خارج شود اما او دیشب این کار را یکسره کرد و رسما باعث خروج آمریکا از برجام شد و تمامی تحریمهای قبلی علیه ایران را بازگرداند .
بازار دلار دلار پس از برجام
درآستانه کنفرانس خبری ترامپ بد نیست به آینده دلار پس از برجام بپردازیم .
سایر سیاست آمریکا درباره برجام
ترامپ دیروز در توییتی اعلام کرده امشب سیست های خودرا دربارهه برجام اعلام خواهد کرد ؛ به هرحال امشب به نوعی آینده برجام معلوم میشود پس بی ربط هم نیت اگر به این پیش بینی بپردازیم که سیاست آمریکا چه خواهد بود .
قیمت دلار، تهدید ترامپ و تشنج در فضای کسب و کار کشور
با توجه به حوادث عجیب رخ داده در 10 روز گذشته میتوان گفت یکی پر تنش ترین ماه های 40 سال اخیر را تجربه کردیم .
سایر ایران پس از برجام
عده ای معتقند برجام بهترین توافق بوده و هست و عده ای بلعکس .
دلار 7.000 تومانی
یادش بخیر چندی پیش بود که رئیس جمهورمان خیالمان را بابت دلار راحت کرد . شکر خدا الان راحتیم ، انقدر راحتیم که اصلا خبر نداریم ؛یعنی هرکسی که بی خبر هست راحته .
کسب وکار فیلتر اقتصادی یا اقتصاد فیلتری
و در نهایت تلگرام فیلتر شد . خبری که دسته کم 10.000 نفر را بیکار کرد

پربازدیدترین اخبار اقتصادی

پیش‌بینی یک اقتصاددان از قیمت آینده ارز
طلا گران می‌شود یا ارزان؟ طلا گران می‌شود یا ارزان؟
سکه‌هایمان را کجا سرمایه‌گذاری کنیم؟ سکه‌هایمان را کجا سرمایه‌گذاری کنیم؟
دلار بالا رفت، مسکن کساد شد
واردات بیش از ۱۴۰۰ قلم کالا ممنوع شد/ خودرو ه واردات بیش از ۱۴۰۰ قلم کالا ممنوع شد/ خودرو هم در لیست ممنوعه‌ها
نام ۲ نفری که ۵۹ هزار سکه خریدند چیست؟
مردم هول نزنند؛ دلار گران نمی‌شود
شوک جدید دولت به بازار خودرو؟
عرضه بیش از ۷ میلیون قطعه سکه برای برطرف کردن عطش عده‌ای!
سکه سد 3 میلیون را شکست سکه سد 3 میلیون را شکست
خوشحالی ترامپ و عربستان از توافق جدید اوپک خوشحالی ترامپ و عربستان از توافق جدید اوپک
 ورود تاثیرگذار سازمان بازرسی به بازار مسکن ورود تاثیرگذار سازمان بازرسی به بازار مسکن
تیر خلاص دولت به واردکنندگان خودرو/آینده بازار ناامیدکننده‌است
هجوم سرمایه‌ها به سمت طلای خام هجوم سرمایه‌ها به سمت طلای خام
۵ راه مهار دلار

جدیدترین اخبار اقتصادی روز

بنزین در آسیای مرکزی لیتری چند؟
برپایی کارگاه آموزشی رایگان در حوزه مواد غذایی
۱۸ ساحتمان ماندگار در کشور ساخته می‌شود
نظارت جدی بر واحدهای دریافت کننده ارز ۴۲۰۰ تومانی
آرامش به بازار بازگشت/ تلفن همراه ارزان می‌شود
موافقت سیف با تشکیل بازار ثانویه ارز/تعیین قیمت ارز براساس عرضه و تقاضا
اخذ مالیات از خرید و فروش ۵هزار دلار به بالا
گزارشی از اعتراضات کسبه در تهران
سایه روشن اعتراض امروز بازاریان
اعلام صرافی‌های گران‌فروش به مصلحت نیست
انبار تولیدکنندگان لوازم‌خانگی خالی است
19توقف و 15بازگشایی در معاملات امروز/ توقف‌های پی‌درپی به خاطر نوسان شدید
تخصیص 25درصد ارز مورد نیاز واردکنندگان موبایل
نامه کمیسیون عمران به رئیس‌جمهور در اعتراض به «عدم تنظیم بازار مسکن»
اوج گیری شاخص بورس با جهش 3113واحدی/رکوردهای تاریخی بازار سهام در آستانه جابجایی
Back to Top