شنبه 28 مهر 1397

نمایندگان خواستار اصلاح طرح ساماندهی بازارچه های مرزی شدند

تهران - ایرنا - شماری از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در تذکرهای کتبی امروز خود، خواستار اصلاح طرح ساماندهی بازارچه های مرزی، ساماندهی مرزهای کشور و مقابله با گران فروشی در عرضه و توزیع داروهای خارجی شدند.

تولیدو تجارت | ایرنا | 5 ماه پیش |5/16/2018 3:19:02 PM 446 بازدید

نمایندگان خواستار اصلاح طرح ساماندهی بازارچه های مرزی شدند
به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، اکبر رنجبرزاده عضو هیات رییسه مجلس در جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی تذکرهای کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.
وی گفت: سید حسن حسینی شاهرودی نماینده مردم شاهرود و میامی و کاظم جلالی نماینده مردم تهران به وزیر راه و شهرسازی درباره تبعات ناشی از ادغام اداره کل راه و شهرسازی و انتقال آن از به شاهرود تذکر دادند.
عضو هیات رییسه مجلس ادامه داد: سید قاسم جاسمی نماینده کرمانشاه در تذکری به وزیر آموزش و پرورش خواستار رسیدگی به وضعیت معیشت فرهنگیان شد.
رنجبرزاده ادامه داد: علیرضا رحیمی نماینده مردم تهران در تذکری به وزیر علوم، تحقیقات و فناوری خواستار ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده مربوط به تبدیل ایران به مرکز ثبت مقالات علمی سایر کشورها بویژه جهان اسلام بعنوان تکلیف ناشی از سیاست های کلی علم و فناوری شد.
رنجبرزاده تاکید کرد: یعقوب شیویاری نماینده میانه به وزیر علوم، تحقیقات و فناوری درباره مدرک گرایی در برخی دانشگاه های کشور تذکر داد.
وی اضافه کرد: محسن بیگلری نماینده مردم سقز و بانه به وزیر کشور در تذکری به وزیر کشور خواستار علت اخراج نکردن کارگرهای تبعه خارجی با توجه به بیکاری برخی از شهروندان ایرانی شد.
عضو هیات رییسه مجلس افزود: منصور مرادی نماینده مریوان و سروآباد به رییس جمهوری درباره بی تدبیری سازمان بنیاد شهید در خصوص عدم توجه به شیمیایی های دوران جنگ تحمیلی استان کردستان تذکر داد.
وی بیان کرد: همچنین مرادی به وزیران کشور، امور اقتصادی و دارایی و صنعت، معدن و تجارت در تذکری خواستار ساماندهی مرزهای کشور شد.
رنجبرزاده ادامه داد: منصور مرادی همچنین به رییس جمهوری درباره تاخیر در مصوبه هیات دولت در مورد مرزهای کشور و به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره عدم توجه به آنتن دهی موبایل و اینترنت در مناطق شهری و روستایی تذکر داد.
وی گفت: محمدرضا امیرحسنخانی نماینده فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در تذکری به وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی خواستار جدیت و تدبیر برای پیشگیری از تبعیض در اعتبارات و اتفاقات در وزارت رفاه و سازمان تامین اجتماعی شد.
عضو هیات رییسه مجلس اضافه کرد: علیم یار محمدی نماینده زاهدان هم به وزیر آموزش و پرورش برای تاخیر و تعلل در پرداخت هشت ماه حقوق معلمان خرید خدمت در استان سیستان و بلوچستان تذکر داد.
وی ادامه داد: یارمحمدی همچنین به وزیر صنعت، معدن و تجارت در استفاده بهینه از ظرفیت صنعت و معدن استان سیستان و بلوچستان و به رییس جمهوری در استفاده از ظرفیت گردشگری و کسب و کارهای خرد در آن استان تذکر داد.
رنجبرزاده بیان کرد: محسن بیگلری نماینده سقز و بانه در تذکری به وزیر راه و شهرسازی درباره خواستار تسریع در واگذاری مناقصه ساخت باند فرودگاه سقز شد.
وی اضافه کرد: بیگلری همچنین به رییس جمهوری درباره علت مطرح نکردن اصلاحیه طرح ساماندهی بازارچه های مرزی در هیات دولت و به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص کم کاری در حوزه اینترنت و آنتن دهی موبایل روستایی تذکر داد.
عضو هیات رییسه مجلس افزود: محمد مهدی مفتح نماینده تویسرکان در تذکری به رییس جمهوری، خواستار ممنوعیت ورود سیر به کشور و ایجاد تسهیلات لازم برای صادرات سیر بویژه سیر تولیدی در شهرستان تویسرکان شد.
وی یادآور شد: قاضی پور و محجوب نمایندگان ارومیه و تهران در تذکری به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، خواستار مقابله با گران فروشی در عرضه و توزیع داروهای خارجی شد.
رنجبرزاده اضافه بیان کرد: ناهید تاج الدین و عابدی و فولادگر نمایندگان اصفهان در تذکری به وزیر جهاد کشاورزی، خواستار امهال وام کشاورزان شهرستان ها اصفهان در راستای اجرای بند (خ) ماده (33) قانون برنامه ششم توسعه شد.
به گزارش ایرنا در بند (خ) ماده (33) قانون برنامه ششم توسعه آمده است: بخشودگی سود و کارمزد و جریمه وام های دریافتی کشاورزان خسارت دیده از حوادث غیرمترقبه و امهال اصل وام آنان به مدت سه سال و تعیین میزان خسارت توسط کارگروهی متشکل از جهاد کشاورزی، بانک مربوطه و فرمانداری شهرستان.
سیام**9314**1449
برچسب ها:

بازگشت به لیست اخبار اقتصادی

نظرات کاربران

اگر عضو سایت هستید وارد شوید و در غیر اینصورت نام و ایمیل خود را وارد کنید


تحلیل های اقتصادی سرمایه دار

سایر آینده تورم و قیمت دلار
موضوع تورم بدون شک در حال حاضر مهم ترین دغدغه آحاد مختلف در جامعه به شمار می رود و حدس و گمان ها در خصوص پیش بینی میزان تورم در نیمه دوم سال 97 و سال 98 به موضوع داغ گفت و گوهای کارشناسان و حتی مردم عادی تبدیل شده است.
پیش بینی قیمت دلار در چندماه آینده
قیمت دلار تا کجا ادامه خواهد داشت؟عوامل موثر در کاهش یا افزایش قیمت ها چیست؟
سایر آیا بازار ثانویه زمینه ­ی بازگشت تعادل به اقتصاد را فراهم می آورد؟
سیاست اخیر دولت در خصوص ایجاد بازار ثانویه و تعمیق آن توانست در طی هفته های ­ی گذشته ثبات نسبی برای بازار ارز فراهم آورد اما تداوم آن نیازمند اهتمام و پافشاری مجریان بر مواضع خود در اجرای هرچه دقیق آن می ­باشد.
سایر امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی
اینفوگرافیک امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله
پیش بینی قیمت طلا و ارز
پیش بینی بزرگان بازار از قیمت های طلا و سکه و ارز در ایران
روش سرمایه گذاری ارزشی چیست؟
یک نوع سرمایه گذاری است که در آن ارزش جنس یا سهم، ملاک خرید می باشد. روشهای مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد که روش سرمایه گذاری بر اساس ارزش، از مهمترین روشها محسوب می شود.
بازار دلار علت اصلی گرانی سال 97 در ایران
علت گرانی روزهای اخیر چیست؟ دلیل تکرار گرانی ها در بازار چیست؟ قیمتها چرا هر چند سال جهش پیدا می کنند؟
سایر کالاهای سرمایه ای ، کالاهای واسطه ای و کالاهای مصرفی
در این مقاله به تعریف کالاهای واسطه ای ، کالاهای مصرفی و کالاهای سرمایه ای و اهمیت شناخت انواع کالاهای سرمایه ای در زندگی اقتصادی فردی می پردازیم. کالای سرمایه ای چیست؟ کالاهای مصرفی و واسطه ای کدامند؟
سایر سواد مالی؛ حلقه مفقوده اقتصاد خانواده ایرانی
شنیدن این جمله که "سفره های مردم هر روز کوچکتر می شوند" دیگر برایمان عادت شده گرچه علاج مشکلاتی از این قبیل، برنامه ریزی و تدبیر مسئولان کشور را می طلبد اما آیا تک تک افراد جامعه در بوجود آمدن یا حل این مشکل برای خودشان نقشی بازی نمی کنند؟ سواد مالی چیست؟ در این مقاله سواد مالی آموزش داده می شود.
اقتصاد بین الملل مردم آمریکا با برجام موافقند یا مخالف؟ +اینفوگرافی
ترامپ پس از کش و قوس های فراوان از برجام خارج شد. در این مقاله به بررسی درصد موافقین و مخالفین برجام بین مردم آمریکا پرداخته شده است.
بازار دلار دلار ، طلا و حل مشکل اقتصادی ؛چالشی بزرگ
چرا اقتصاددانان نمی توانند مشکلات اقتصادی را حل کنند ؟ سوالی که جواب آن پر از چالشهای گوناگون است و شاید هم اصلا نمیتوان جوابی برای آن بدست آورد .
بازار دلار پیش بینی دلار در پایان برجام
با توجه به خروج آمریکا از برجام و اینکه تا 90 روز آینده تحریمهای هسته ای باز میگردد . شاید پیش بینی نرخ دلار چندان هم سخت نباشد .
سایر برجام تمام
درحالی که انتظار میرفت در کنفرانس خبری دیشب ترامپ پس از اعلام مواضع خود تا شنبه صبر کند و سپس یه صورت رسمی از برجام خارج شود اما او دیشب این کار را یکسره کرد و رسما باعث خروج آمریکا از برجام شد و تمامی تحریمهای قبلی علیه ایران را بازگرداند .
بازار دلار دلار پس از برجام
درآستانه کنفرانس خبری ترامپ بد نیست به آینده دلار پس از برجام بپردازیم .
سایر سیاست آمریکا درباره برجام
ترامپ دیروز در توییتی اعلام کرده امشب سیست های خودرا دربارهه برجام اعلام خواهد کرد ؛ به هرحال امشب به نوعی آینده برجام معلوم میشود پس بی ربط هم نیت اگر به این پیش بینی بپردازیم که سیاست آمریکا چه خواهد بود .

پربازدیدترین اخبار اقتصادی

منتظر کاهش ۴۰ درصدی ارزش دلار باشید!
صعود دلار به بالاترین سطح هفتگی
قیمت وام مسکن + محاسبات
کاهش ۲۵درصدی قیمت مسکن به شرط ثبات بازار ارز کاهش ۲۵درصدی قیمت مسکن به شرط ثبات بازار ارز
قیمت نفت افزایش یافت قیمت نفت افزایش یافت
سرپیچی بانک‌ها از ضوابط بانک‌مرکزی/ نارسایی‌ مدیریت و تحریم‌ها؛ 2 مشکل شبکه بانکی
دلال‌های دلار مزاحم ترند یا دستفروش ها
رشد 144 درصدی اعطای تسهیلات بانک آینده در نیمه نخست سال 1397
قیمت خرید دلار و یورو در بانک‌ها
ظرفیت سالانه تجارت ایران و پاکستان بیش از 5 م ظرفیت سالانه تجارت ایران و پاکستان بیش از 5 میلیارد دلار است
3 بانک ایرانی خارج از گود تحریم
وام مسکن به چه قیمتی دست به دست می‌شود؟/ مسکن وام مسکن به چه قیمتی دست به دست می‌شود؟/ مسکن در چند هفته اخیر تغییر قیمتی آنچنانی نداشت
نشست چشم انداز و توسعه روابط تجاری انگلیس و ایران آغاز شد
13 غول صنعتی در رکود 13 غول صنعتی در رکود
ترکیه و عربستان بدون معدن، ده ها برابر ایران ترکیه و عربستان بدون معدن، ده ها برابر ایران مس صادر می کنند

جدیدترین اخبار اقتصادی روز

قیمت خرید دلار و یورو در بانک‌ها
ماجرای تایید و تکذیب عرضه اولیه سهام پورشه
۴۴ هزار میلیارد تومان سوخت!
کاهش هفتگی نفت به رغم تهدید عربستان
رشد چشمگیر درآمدهای نفتی و انضباط مالی در شش ماهه اول سال ۹۷
استقبال روسیه از پیوستن بانک‌های خارجی به سوئیفت روسی
کمک به جبران هزینه‌های زندگی کارگران
آماری از جدیدترین وضعیت صادرات
9.5 میلیارد دلار برای تامین 25 قلم کالای اساسی اختصاص یافت
کوره تولید بنزین پالایشگاه ستاره خلیج فارس روشن شد
۸۰ درصد از سرمایه‌گذاری‌ها از صنعت خارج شد
عرضه یورو در بازار ثانویه کاهش یافته است
بالاترین جهش رشد صادراتی مقاصد ایران بازار عراق است
عرضه ارز در بازار ثانویه شتاب می گیرد/ تامین 9.5میلیارد دلار برای کالاهای اساسی و ضروری
بهره‌برداری از کف‌پوش‌های نانوساختار محققان کشور در فرودگاه مهرآباد و بندر چابهار