جمعه 4 خرداد 1397

زمان طلایی خرید خودرو

این روزها بازار خودرو شرایط خاصی را پشت سر می‌گذارد و با وجود اینکه مجلسی‌ها رسما اعلام کرده‌اند که کارخانه‌ها حق افزایش قیمت را ندارند و خبری هم از تعیین تکلیف قیمت‌گذاری خودرو از سوی نهادهای نظارتی همچون شورای رقابت نیست، اما بازار خودرو گوی سبقت را از همه بازارها گرفته و در بازار صفر کیلومترها رونق افزایش قیمت بیشتر از رونق خرید و فروش است.

خودرو | اقتصاد آنلاین | 10 روز پیش | 4653 بازدید

زمان طلایی خرید خودرو

 در همین حال مجلسی‌ها قصد دارند در جلسه روز سه‌شنبه‌شان با خودروسازان و وزیر صنعت، معدن و تجارت مجوز افزایش چند درصدی را نیز از داخلی‌سازها بگیرند و برای حمایت از تولید داخل و افزایش سهم داخلی‌ها در فروش از آنها بخواهند تا قیمت‌های خود را در سطح پیشین حفظ کنند؛ شرایطی که موجب شده تا خریداران واقعی بازار و البته فروشندگانی که به دنبال خرید خودروی نو هستند مستاصل بین خرید و فروش بمانند و ندانند که باید وارد فضای موجود شوند یا همچنان چشم انتظار اتفاقاتی باشند که در انتظار بازار خودرو است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از اعتماد، بر همین اساس در گفت‌وگو با فربد‌زاوه، کارشناس و فعال بازار خودرو بر آن شدیم تا به این سوال پاسخ دهیم که در شرایط فعلی خودرو بخریم یا نخریم؟

بازار خودرو تا پایان سال به چه سمت و سویی می‌رود؟

سوال سختی است.

دقیقا، در شرایط حاضر کسانی که قصد تعویض خودروی خود را دارند مستاصل هستند که در شرایط حاضر بهتر است خودروی خود را بفروشند و منتظر شرایط برای خرید خودروی نو باشند یا فعلا برای هر نوع تصمیم‌گیری دست نگه دارند؟

در شرایط فعلی شاید بهترین پیشنهاد برای این گروه تعویض خودروی دست دوم با خودروی دست دوم دیگر و احسن است که حداقل افت قیمت خود را کرده و در شرایط بهتری نسبت به بازار صفرها قرار دارد.

ولی همین شرایط باعث شده تا بازار دست دوم‌ها از رونق خوبی برخوردار نباشد و کمتر تمایلی به این بازار وجود داشته باشد مخصوصا اینکه بازار صفر کیلومتر‌ها به خاطر فروش شرایطی نیز کمی شلوغ‌تر است.

بله، اما شرایط فروش خیلی خاصی از سوی خودروسازان ارایه نشده است و بعید به نظر می‌رسد که با توجه به شرایط بازار خودرو از سوی خودروسازان شرایط جدیدی اعلام شود. مخصوصا برای ٦ ماهه نخست سال جاری ارایه شرایط فروش از سوی خودروسازان کمی بعید است وبرای ٦ ماه دوم سال نیز به نتیجه‌ای که برجام در پیش رو خواهد داشت باز می‌گردد. البته در ٦ ماه دوم سال چنانچه اتحادیه اروپا طرح پوشش مطرح شده‌اش را اجرا و شرکت‌های خود را پوشش دهد و از سوی دیگر دولت ارز ٤٢٠٠ تومانی در اختیار صنعت قرار دهد می‌توان حتی به شکست قیمت‌ها و کاهش چشمگیر آن در بازار خودرو نیز امیدوار بود. در حقیقت حبابی که برای خرید خودروهای صفر کیلومتر ایجاد شده از بین رفته و قیمت‌ها در بازار منطقی می‌شود.

فکر می‌کنید چرا بازار صفر کیلومترها آنقدر خاص شده و هر روز با قیمت‌های جدید مواجه شده‌ایم؟

دلیل اصلی افزایش قیمت صفرکیلومترها به خاطر رفتار مردمی است که با توجه به شرایط فعلی حاکم بر بازار خودرو به طمع سود بیشتر به دنبال خرید این خودروها هستند و موجب شده با افزایش تقاضای خرید صفر کیلومترها، این خودروها بازار بی‌ثبات و رو به رشدی پیدا کنند.

علت اینکه بازار خودرو آنقدر مورد توجه مردم قرار گرفته است، چیست؟

در حال حاضر خودرو در بازار سرمایه‌گذاری از نظر مردم جای بازار ارز و مسکن را گرفته است. چرا که خودرو نسبت به ملک سهل‌المعامله‌تر است و همچنین از میزان سرمایه کمتری نیز برخوردار است. یک خودرو صفر کیلومتر را می‌توان با ٣٠ میلیون تومان هم خرید اما برای ورود به بازار مسکن حداقل باید ٤٠٠ میلیون تومان سرمایه در اختیار داشته باشید به این جهت خودرو به راحتی جایگزین سرمایه‌گذاری در بازار ملک شده است. به همین دلیل سرمایه ‌های خرد در غیاب بازار مسکن و ارز و حتی طلا وارد بازار خودرو شده‌اند.

همان‌طور که ذکر شد اگر اتحادیه اروپا طرح پوشش خود را اجرا کند و ارز دولتی از سوی دولت تامین شود می‌توان به شکست قیمت خودرو نسبت به قیمت‌های امروز امیدوار بود.

تصور می‌کنید این شرایط در بازار خودرو حداقل دو الی سه ماه دیگر ادامه خواهد یافت؟

قطعا، اما نکته‌ای که وجود دارد عدم تبعیت رفتار خرید مردم با این پیش‌بینی‌هاست. مردم در شرایط فعلی اصلا به پیش‌بینی‌ها و توصیه‌ها توجه نمی‌کنند و تنها در مواجهه با کارشناسان به دنبال این پرسش هستند که چه نوع خودرو برای سرمایه‌گذاری خریداری کنند و اصلا به این موضوع که ممکن است شرایط بازار در آینده تغییر کند توجه نمی‌کنند.

روند هیجانی بازار روند خوبی نیست وهنوز کسی به دنبال مدیریت این بازار نیست وحتی اعتماد متقابل نیز وجود ندارد و با وجودتکرارهای مکرر در مورد قیمت‌های کاذب فعلی در بازار باز هم مردم تمایل به خرید خودروهایی دارند که با شرایط فعلی از روند رو به رشد بیشتری برخوردار هستند.

برداشت من از صحبت‌های شما این بود که الان زمان گرم شدن بازار خودروهای دست دوم است و کسانی در شرایط حاضر سود می‌کنند که نیازشان را از بازار خودروهای دست دوم تامین کنند؟

این روزها به جهت نگاهی که برخی متقاضیان خرید خودرو برای نوسازی خودروهای خود و حفظ آنها حداقل برای سه الی چهار سال آینده دارند، بازار خودروهای دست دوم از تنوع و تعدد بیشتری برخوردار است و تقاضای اضافی برای فروش در این بازار شکل گرفته است، در عین حال نمی‌توان توقع داشت که همزمان با افزایش قیمت خودرو در بازار خودروهای دست دوم قیمت‌ها ثابت بماند و رشد قیمتی نداشته باشد. این افزایش قیمت در این بازار با روالی کندتر وجود دارد.

پس نباید از هم‌اکنون توقع پیش‌بینی دقیق برای بازار بلندمدت خودرو را داشت.

دقیقا تصور من این است که حداقل نمی‌توان برای شش ماه دوم سال پیش‌بینی دقیقی کرد چون تعداد متغیرهای موثر در بازار خودرو به قدری زیاد است که ضریب دقت پیش‌بینی خیلی پایین است و نمی‌توان تصویر روشنی از آینده بازار ارایه داد. شاید با این متغیرها حتی دولت به سمت حمایت‌های خاص‌تر از بازار خودرو بیاید و میزان واردات را به میزان قابل توجهی کاهش دهد و تعرفه‌های سی‌کی‌دی را بالاتر ببرد تا جلوی فعالیت‌های ارز بر به میزان قابل توجهی گرفته شود و حتی تعرفه‌ها را مجددا بازنگری کند تا با فشار بیشتری از خودروسازان داخلی بخواهد که با افزایش کیفیت به سمت افزایش تولید داخل و سهم بیشتر در بازار پیش بروند.

مجموعه اینها باز هم به تغییر و تحولات مختلف بازمی‌گردد و نمی‌توان به همین پیش‌بینی‌ها هم امیدوار بود. زمانی برنامه‌ریزی‌های چندین ساله بلندمدت خوانده می‌شد اما در شرایط فعلی و متغیرهای مختلف موجود به سمتی پیش رفته‌ایم که حتی برنامه‌های دو الی سه ماهه بلندمدت خوانده می‌شود. به هر حال بازار جهت‌گیری مثبتی ندارد وهمچنان بر محور گرانی پیش می‌رود.

خب با این روال می‌توان به توان خودروسازان داخلی تکیه کرد و امیدوار بود که اگر روزی دولت به این جمع‌بندی برسد که بخواهد جلوی واردات را گرفته و بر توان داخلی‌سازها تکیه کند، خودروسازان داخلی بتوانند پاسخگوی حجم تولید مورد نیاز باشند؟

بعید به نظر می‌رسد، چرا که در حال حاضرهم تولید‌کننده‌های داخلی وابستگی خاص به واردات قطعاتی دارند که در داخل کشور تولید نمی‌شود و حتی پر تیراژترین خودروی ساخت داخل نیز هم‌اکنون با ١٥ درصد وابستگی به واردات تولید می‌شود. حتی اگر بخواهیم همین ١٥ درصد را نیز نادیده بگیریم در بقیه موارد با توجه به اینکه تولید برخی خودروها به صورت سرهم کردن قطعات و مونتاژ صورت می‌گیرد در نهایت میزان سهم ساخت داخل به حدود ٤٠ تا ٦٠ درصد می‌رسد. البته در دنیا خیلی غیرمعقول نیست که بخشی از تولید از طریق واردات تامین شود و این روال فعالیت را اقتصادی‌تر می‌کند.

پرتیراژ‌ها منظورتان ٢٠٦ و تندر است؟

بله، حتی پراید نیز بخشی از قطعاتش وارداتی است و از داخل تامین نمی‌شود.

کدام قطعات؟

ایربگ، ‌ای‌سی‌یو و...

 
برچسب ها:

بازگشت به لیست اخبار اقتصادی

خبرهای های مرتبط

سرنوشت نامعلوم بازار خودرو با نوسانات ارزی

سرنوشت نامعلوم بازار خودرو با نوسانات ارزی

13 روز پيش
بلاتکلیفی بازار خودرو همزمان با ثبت رکوردهای جدید در قیمت دلار و یورو این بازار را بیش از پیش وارد رکود کرده، از سوی دیگر انتظار برای مشخص شدن سرنوشت برجام پس از خروج آمریکا از این توافق نیز منجر به چ... ادامه مطلب...

قیمت خودرو کاهش می‌یابد؟

قیمت خودرو کاهش می‌یابد؟

11 روز پيش
در شرایطی وزیر صنعت و مدیران ایران خودرو و سایپا به مجلس فرا خوانده شده اند که طی هفته‌های اخیر به همراه افزایش نرخ ارز، بازار خودرو نیز متلاطم شده و قیمت‌ها روند صعودی به خود گرفته است. ادامه مطلب...

 خودروسازان فرانسوی و آلمانی بازنده اصلی لغو

خودروسازان فرانسوی و آلمانی بازنده اصلی لغو برجام

11 روز پيش
به گفته تحلیلگران، شرکت های خودروسازی فرانسوی و شرکت دایملر آلمان احتمالا بیشترین آسیب را در میان شرکت های اروپایی از تصمیم آمریکا به خروج از برجام خواهند دید. ادامه مطلب...

افزایش قیمت خودرو به بهانه افزایش نرخ دلار

افزایش قیمت خودرو به بهانه افزایش نرخ دلار

10 روز پيش
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان با تاکید بر اینکه قیمت خودروهایی که هم چنان وارد کشور می شود با نرخ دلار سابق است، گفت: گرانی خودروهای داخلی و خارجی به بهانه ا... ادامه مطلب...

روند تولید خودروهای ملی تسریع شود

روند تولید خودروهای ملی تسریع شود

9 روز پيش
دبیر انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی گفت: خودروسازان باید خروج آمریکا از برجام را به فال نیک گرفته و روند تولید خودروهای ملی را تسریع کنند. ادامه مطلب...

نظرات کاربران

اگر عضو سایت هستید وارد شوید و در غیر اینصورت نام و ایمیل خود را وارد کنید


تحلیل های اقتصادی سرمایه دار

مردم آمریکا با برجام موافقند یا مخالف؟ +اینفو +1 مردم آمریکا با برجام موافقند یا مخالف؟ +اینفوگرافی
دلار ، طلا و حل مشکل اقتصادی ؛چالشی بزرگ +1 دلار ، طلا و حل مشکل اقتصادی ؛چالشی بزرگ
پیش بینی دلار در پایان برجام +1 پیش بینی دلار در پایان برجام
برجام تمام +1 برجام تمام
دلار پس از برجام +1 دلار پس از برجام
سیاست آمریکا درباره برجام +1 سیاست آمریکا درباره برجام
+1 قیمت دلار، تهدید ترامپ و تشنج در فضای کسب و کار کشور
ایران پس از برجام +1 ایران پس از برجام
+1 دلار 7.000 تومانی
فیلتر اقتصادی یا اقتصاد فیلتری +1 فیلتر اقتصادی یا اقتصاد فیلتری
برجام و نمایش ترامپ +1 برجام و نمایش ترامپ
طلا پشتوانه قوی یا ضعیف +1 طلا پشتوانه قوی یا ضعیف
+1 برجام و تاثیرات آن بر آینده قیمت دلار
+1 پیش بینی نواسانات مسکن در 6 ماه آینده
پیش بینی افزایش قیمت طلا در ایران +1 پیش بینی افزایش قیمت طلا در ایران
+1 چه وقت خانه بخریم؟
+1 پیش بینی کارشناسان درباره آینده مسکن در سال 97
+1 آیا مسکن از رکود خارج خواهد شد؟
تاثیر عوامل ژئوپلیتیک بر ارزش ریال ایران +1 تاثیر عوامل ژئوپلیتیک بر ارزش ریال ایران
+1 سامانه نیما می تواند به ثبات قیمت ارز کمک نماید؟

پربازدیدترین اخبار اقتصادی

انحصار بانک‌ها شکست/ بازگشت صرافی‌ها به معاملات ارزی
آمارهای حیرت‌انگیز کسب و کار استارتاپی
پیش‌بینی‌هایی برای حدف اسکناس درآینده
تازه‌ترین تغییرات در سقف، سود و اقساط تسهیلات تازه‌ترین تغییرات در سقف، سود و اقساط تسهیلات مسکن
بازار خودرو در گرداب قیمت
اگر اروپا کاری نکند چین مدافع ایران نخواهد بود
پیش‌بینی یک موسسه آمریکایی از نتایج اقتصادی تحریم ایران
فرصت یک ماهه ایران برای گریز از «خود تحریمی واقعی»
علت افزایش قیمت طلا، رشد قیمت‌های جهانی است علت افزایش قیمت طلا، رشد قیمت‌های جهانی است
طلا تا آخر تابستان ارزان‌تر می‌شود طلا تا آخر تابستان ارزان‌تر می‌شود
پرداخت وام به تنهایی تضمین کننده ایجاد اشتغال پرداخت وام به تنهایی تضمین کننده ایجاد اشتغال نیست
بانک ها هشت هزار میلیارد ریال تسهیلات اشتغال پرداختند
رشد 15درصدی پرداخت تسهیلات به بخش های اقتصادی در فروردین
صادرات کشور در 2 ماه نخست سال 28.5درصد افزایش یافت
کنترل کالاها در مرز با تعامل مناطق آزاد و گمرک انجام می شود
800 میلیارد تومان برای اشتغال روستایی و شهری 800 میلیارد تومان برای اشتغال روستایی و شهری پرداخت شد
سالانه 310 میلیون متر مکعب فاضلاب به کارون می سالانه 310 میلیون متر مکعب فاضلاب به کارون می‌ریزد
شرایط اقتصادی کنونی کشور نیازمند حفظ اتحاد است
یک هزار میلیارد تومان ارزش معاملات/ رشد 5.2درصدی قیمت «استایرن منومر» پارس
پول بدهید تندیس بگیرید!

جدیدترین اخبار اقتصادی روز

ساکنان مسکن مهر سرپل ذهاب وام و خسارت بیمه می گیرند
مسوولان برای کاهش بیکاری در سمنان عملگرا باشن مسوولان برای کاهش بیکاری در سمنان عملگرا باشند
فهرست کالاهای صادراتی مشمول دستورالعمل جدید ا فهرست کالاهای صادراتی مشمول دستورالعمل جدید ارزی به زودی اعلام می‌شود
سه ماه حقوق معوقه کارگران هپکو اراک پرداخت شد
هفت میلیون لیتر بنزین به جایگاه های سوختگیری هفت میلیون لیتر بنزین به جایگاه های سوختگیری فارس تزریق شد
اخذ عوارض جدید ۱۰درصدی از خودروهای وارداتی بنزینی و هیبریدی +سند
سه ماه حقوق معوقه کارگران هپکو اراک پرداخت شد سه ماه حقوق معوقه کارگران هپکو اراک پرداخت شد
سه ماه حقوق معوقه کارگران هپکو اراک پرداخت شد سه ماه حقوق معوقه کارگران هپکو اراک پرداخت شد
ایجاد اشتغال رویکرد مسئولان فامنین در جذب سرم ایجاد اشتغال رویکرد مسئولان فامنین در جذب سرمایه گذار باشد
نظارت بر جهت گیری صحیح تخصیص منابع افزایش می نظارت بر جهت گیری صحیح تخصیص منابع افزایش می یابد
اعطای وام ۵۰میلیونی نوسازی مسکن به توسعه‌گران اعطای وام ۵۰میلیونی نوسازی مسکن به توسعه‌گران بافت‌های فرسوده
سرقت ارز از اتباع خارجی با جعل عنوان مامور دو سرقت ارز از اتباع خارجی با جعل عنوان مامور دولت
کامیون داران خواستار مطالبات بیمه ای خود شدند کامیون داران خواستار مطالبات بیمه ای خود شدند
نرخ رسمی دلار به 4209 تومان رسید
نظارت بر جهت گیری صحیح تخصیص منابع افزایش می نظارت بر جهت گیری صحیح تخصیص منابع افزایش می یابد
اشتغال پایدار را در گرو توسعه تولید/سرعت اعطای وام به مشاغل خانگی کند است
بیش از 437 میلیارد ریال برای اشتغالزایی در هش بیش از 437 میلیارد ریال برای اشتغالزایی در هشترود تصویب شد
رزمنده دیروز، کارآفرین امروز رزمنده دیروز، کارآفرین امروز
استان مشکلی برای تامین ارز واردکنندگان صنعتی استان مشکلی برای تامین ارز واردکنندگان صنعتی ندارد
پیش‌بینی یک موسسه آمریکایی از نتایج اقتصادی تحریم ایران
Back to Top