پنجشنبه 26 مهر 1397

۹۰درصد مشاغل برای جوانان ایجاد خواهد شد

وزیر ورزش و جوانان گفت: نتایج تلاش دولت برای ایجاد اشتغال بین ۸۰ تا ۹۰ درصد در قشر جوان اتفاق خواهد افتاد.

بازار | اقتصاد آنلاین | 5 ماه پیش |4/21/2018 9:00:16 PM 1213 بازدید

۹۰درصد مشاغل برای جوانان ایجاد خواهد شد

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، مسعود سلطانی فر در شصت و هشتمین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان با اشاره به اجلاس سازمان همکاری کشورهای اسلامی در باکو که با حضور وزرای ورزش و جوانان برگزار شده بود، گفت: بین ۶۰ تا ۷۰ کشور در دنیا وجود دارد که حوزه ورزش و جوانان آنها در یک وزارتخانه قرار دارد. طی بررسی‌هایی که داشتیم نشان می‌داد که مباحث اجرایی این وزارتخانه‌ها حوزه‌های اشتغال، مسکن و ... نیست، بلکه آنها بر روی موضوعاتی مانند اوقات فراغت، تفریحات و ورزش و جوانان متمرکز هستند.

وی با بیان اینکه وزارت ورزش و جوانان در کشورهای دیگر بر روی ساماندهی و هویت بخشی جوانان تمرکز بیشتری دارند افزود: به عبارت دیگر در این کشورها حل مشکلات اشتغال، مسکن و ... در برنامه‌های وزارتخانه‌های دیگر قرار دارد و جوانان از این طریق از این خدمات منتفع می‌شوند.

وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه اگر همه مسائل را در قالب بخش جوانان ببینیم حتی با وجود تفکیک وزارت ورزش و سازمان جوانان باز هم انتقادات زیادی نسبت به بخش جوانان به وجود خواهد آمد، اظهار کرد: در صورت تشکیل سازمان جوانان به شکل مستقل نیز این سازمان نمی‌تواند به تنهایی همه مشکلات جوانان را حل کند. در حال حاضر ما مدافع لایحه دولت برای تفکیک این دو بخش در مجلس هستیم و امیدواریم که این لایحه هر چه سریعتر به جمع بندی برسد.

سلطانی فر مهمترین برنامه‌های انجام شده در وزارت ورزش و جوانان را در حوزه جوانان مربوط به گسترش NGOها و توانمندسازی آنها، افزایش تعداد خانه‌های جوانان، افزایش دفاتر مشاوره و راهنمایی ازدواج و ارائه تسهیلات قرض الحسنه ازدواج دانست و تصریح کرد: در سال ۹۲ تعداد سازمان‌های مردم نهاد موجود در کشور زیر ۱۰۰ مورد بود که این تعداد در حال حاضر به بیش از ۲۰۰۰ سازمان مردم نهاد افزایش یافته است.

به گفته وی، میزان تسهیلات قرض الحسنه پرداخت شده ازدواج در سال ۹۲ نیز ۲۹۰۰ میلیارد تومان بوده است که این میزان در سال ۹۵ به بیش از ۹۸۰۰ میلیارد تومان افزایش یافته که رشد ۳.۵ برابری را نشان می‌دهد.

صدور مجوز فعالیت ۳۰۰ دفتر راهنمایی و مشاوره ازدواج

وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه در گذشته دفاتر مشاوره و راهنمایی ازدواج چندان فعال نبوده‌اند اظهار کرد: بر اساس آخرین آمار نزدیک به ۳۰۰ دفتر راهنمایی و مشاوره ازدواج در کشور مجوز گرفته و مشغول فعالیت هستند.

سلطانی فر با اشاره به اینکه طی هشت ماه گذشته جلسه ستاد ملی ساماندهی امور جوانان برگزار نشده است اما بیشترین جلسات دیدار با نمایندگان سازمان‌های مردم نهاد جوانان در این معاونت برگزار شده است نیز گفت: در طول سال گذشته به طور میانگین هر هفته با نمایندگان دو استان جلسات دیدار برگزار شده است و پیگیری مسائل جوانان با مکانیزم و ساماندهی منظمی پیگیری شده است.

استمرار امور اجرایی در صورت عدم انفکاک وزارت ورزش از جوانان

سلطانی فر در ادامه تصریح کرد:‌ حتی در صورتیکه وزارت ورزش و جوانان از سازمان جوانان تفکیک نشود با قدرت به فعالیت خود در این زمینه ادامه می‌دهیم و امور اجرایی خود را متوقف نمی‌کنیم. در حال حاضر نیز تلاش می‌کنیم تا با استفاده از منابع، ابزار و اقتدار قانونی که داریم مشکلات جوانان را حل و فصل کنیم.

وی در ادامه با اشاره به صحبت‌های مقام معظم رهبری در مشهد نیز افزود: بر اساس بیانات مقام معظم رهبری حل مشکلات جوانان و هویت بخشی به آنها از مهمترین اولویت‌های ما هستند و تمرکز رئیس جمهور نیز بر جوانان با تاکید وی بر بکارگیری مدیران جوان جلوه‌گر شده است.

وی با بیان اینکه در شروع کار دولت دوازدهم شاهد لایحه دولت برای اصلاح ساختار سه وزارتخانه راه، مسکن و شهرسازی، تجارت، صنعت و معدن و ورزش و جوانان بودیم، تصریح کرد:‌ طی چند ماه گذشته پیگیر به سرانجام رسیدن این لایحه در کمیسیون‌های مختلف مجلس بوده‌ایم و زمان زیادی را صرف این موضوع کردیم. امیدواریم که نتیجه کار به گونه‌ای باشد که هر چه سریعتر در این حوزه به جمع‌بندی دست پیدا کنیم.

ایجاد اشتغال و مسکن در اولویت‌ برنامه‌های دولت

وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه ایجاد اشتغال و فراهم کردن مسکن در اولویت‌های دولت قرار دارد، گفت: نتایج تلاش دولت برای ایجاد اشتغال بین ۸۰ تا ۹۰ درصد در قشر جوان اتفاق خواهد افتاد. امیدواریم تا با عزم دولت در سال جدید برای اشتغال گسترده، شاهد یک میلیون و ۳۳ هزار مورد شغل در کشور باشیم.

سلطانی‌فر با اشاره به ۱۲ هزار میلیارد بودجه مشترک بین صندوق توسعه ملی و بانک‌های عامل برای اعطای وام اشتغال به روستاییان نیز گفت: به نظر می‌رسد تلاش دولت برای نوسازی بافت‌های فرسوده نیز منجر به حل مشکل مسکن و رونق اقتصادی در این بخش باشد.

برچسب ها:

بازگشت به لیست اخبار اقتصادی

نظرات کاربران

اگر عضو سایت هستید وارد شوید و در غیر اینصورت نام و ایمیل خود را وارد کنید


تحلیل های اقتصادی سرمایه دار

سایر آینده تورم و قیمت دلار
موضوع تورم بدون شک در حال حاضر مهم ترین دغدغه آحاد مختلف در جامعه به شمار می رود و حدس و گمان ها در خصوص پیش بینی میزان تورم در نیمه دوم سال 97 و سال 98 به موضوع داغ گفت و گوهای کارشناسان و حتی مردم عادی تبدیل شده است.
پیش بینی قیمت دلار در چندماه آینده
قیمت دلار تا کجا ادامه خواهد داشت؟عوامل موثر در کاهش یا افزایش قیمت ها چیست؟
سایر آیا بازار ثانویه زمینه ­ی بازگشت تعادل به اقتصاد را فراهم می آورد؟
سیاست اخیر دولت در خصوص ایجاد بازار ثانویه و تعمیق آن توانست در طی هفته های ­ی گذشته ثبات نسبی برای بازار ارز فراهم آورد اما تداوم آن نیازمند اهتمام و پافشاری مجریان بر مواضع خود در اجرای هرچه دقیق آن می ­باشد.
سایر امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی
اینفوگرافیک امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله
پیش بینی قیمت طلا و ارز
پیش بینی بزرگان بازار از قیمت های طلا و سکه و ارز در ایران
روش سرمایه گذاری ارزشی چیست؟
یک نوع سرمایه گذاری است که در آن ارزش جنس یا سهم، ملاک خرید می باشد. روشهای مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد که روش سرمایه گذاری بر اساس ارزش، از مهمترین روشها محسوب می شود.
بازار دلار علت اصلی گرانی سال 97 در ایران
علت گرانی روزهای اخیر چیست؟ دلیل تکرار گرانی ها در بازار چیست؟ قیمتها چرا هر چند سال جهش پیدا می کنند؟
سایر کالاهای سرمایه ای ، کالاهای واسطه ای و کالاهای مصرفی
در این مقاله به تعریف کالاهای واسطه ای ، کالاهای مصرفی و کالاهای سرمایه ای و اهمیت شناخت انواع کالاهای سرمایه ای در زندگی اقتصادی فردی می پردازیم. کالای سرمایه ای چیست؟ کالاهای مصرفی و واسطه ای کدامند؟
سایر سواد مالی؛ حلقه مفقوده اقتصاد خانواده ایرانی
شنیدن این جمله که "سفره های مردم هر روز کوچکتر می شوند" دیگر برایمان عادت شده گرچه علاج مشکلاتی از این قبیل، برنامه ریزی و تدبیر مسئولان کشور را می طلبد اما آیا تک تک افراد جامعه در بوجود آمدن یا حل این مشکل برای خودشان نقشی بازی نمی کنند؟ سواد مالی چیست؟ در این مقاله سواد مالی آموزش داده می شود.
اقتصاد بین الملل مردم آمریکا با برجام موافقند یا مخالف؟ +اینفوگرافی
ترامپ پس از کش و قوس های فراوان از برجام خارج شد. در این مقاله به بررسی درصد موافقین و مخالفین برجام بین مردم آمریکا پرداخته شده است.
بازار دلار دلار ، طلا و حل مشکل اقتصادی ؛چالشی بزرگ
چرا اقتصاددانان نمی توانند مشکلات اقتصادی را حل کنند ؟ سوالی که جواب آن پر از چالشهای گوناگون است و شاید هم اصلا نمیتوان جوابی برای آن بدست آورد .
بازار دلار پیش بینی دلار در پایان برجام
با توجه به خروج آمریکا از برجام و اینکه تا 90 روز آینده تحریمهای هسته ای باز میگردد . شاید پیش بینی نرخ دلار چندان هم سخت نباشد .
سایر برجام تمام
درحالی که انتظار میرفت در کنفرانس خبری دیشب ترامپ پس از اعلام مواضع خود تا شنبه صبر کند و سپس یه صورت رسمی از برجام خارج شود اما او دیشب این کار را یکسره کرد و رسما باعث خروج آمریکا از برجام شد و تمامی تحریمهای قبلی علیه ایران را بازگرداند .
بازار دلار دلار پس از برجام
درآستانه کنفرانس خبری ترامپ بد نیست به آینده دلار پس از برجام بپردازیم .
سایر سیاست آمریکا درباره برجام
ترامپ دیروز در توییتی اعلام کرده امشب سیست های خودرا دربارهه برجام اعلام خواهد کرد ؛ به هرحال امشب به نوعی آینده برجام معلوم میشود پس بی ربط هم نیت اگر به این پیش بینی بپردازیم که سیاست آمریکا چه خواهد بود .

پربازدیدترین اخبار اقتصادی

آینده بازار ارز پس از تحریم 13آبان
بازار ارز آبان‌ماه به کدام سو می‌رود؟ بازار ارز آبان‌ماه به کدام سو می‌رود؟
۱۰ خودروی با کیفیت که با ۱۰۰ میلیون می‌توان خرید
شرایط سپرده‌گذاری ارزی در بانک ملی ایران اعلا شرایط سپرده‌گذاری ارزی در بانک ملی ایران اعلام شد
خیز طلا برای رکوردزنی جدید خیز طلا برای رکوردزنی جدید
دلار همچنان حباب دارد/ کاهش نرخ ادامه‌دار خوا دلار همچنان حباب دارد/ کاهش نرخ ادامه‌دار خواهد بود
شرایط تعیین قیمت دلار بین ۸تا ۱۰هزار تومان شرایط تعیین قیمت دلار بین ۸تا ۱۰هزار تومان
بورس از طلا و مسکن سبقت می‌گیرد؟
قطع یارانه نقدی پرده از پولشویی گسترده برداشت!
نرخ دلار در محدوده ١٣هزار تومان/ جمع آورى دلا نرخ دلار در محدوده ١٣هزار تومان/ جمع آورى دلالان از بازار فردوسی
تاکید مدیرعامل جدید سایپا بر اصلاح قیمت‌ها
از بانک تجارت تسهیلات آنی دریافت کنید
سهام‌داران برای خرید به صف شدند
خوش‌گذرانی ارزی تمام شد/ همه صادرکنندگان باید خوش‌گذرانی ارزی تمام شد/ همه صادرکنندگان باید به نیما بیایند
صف خرید خانه‌های ساحلی تا کجا می‌رسد؟ صف خرید خانه‌های ساحلی تا کجا می‌رسد؟

جدیدترین اخبار اقتصادی روز

ظرفیت سالانه تجارت ایران و پاکستان بیش از 5 میلیارد دلار است
سایپا نیاز به اصلاح ساختار دارد
اشتیاق مازندرانی ها برای بورس بازی این هفته کاهش یافت
عملکرد دولت منصفانه قضاوت شود
مشکل تولیدکنندگان با تامین اجتماعی رسیدگی ویژه شود
400 هزار شغل توسط ستاد فرمان اجرایی امام(ره) ایجاد شده است
روایت الحسینی از جلسه اقتصادی با رییس جمهور
نوسانات ارزی مانع سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی است
پروتکل های تجاری ایران و ایتالیا عملیاتی شود
FATF لازمه فعالیت های اقتصادی است
سهم ۱۶ درصدی تعاونی‌ها در بورس کالا
قوه قضائیه گوشی‌های وارداتی راتوقیف کرد نه تعزیرات
تنبیه برای برداشت ۱۴۸هزار میلیاردی
تبادل نظر نفتی ایران و روسیه از پنجره رسانه های روسی
ارز کالاهای اساسی مردم همدان را تامین می کنیم