سه شنبه 1 آبان 1397

تبلیغات کالای داخلی را جدی بگیریم

تهران-ایرنا- تبلیغات با استفاده از رسانه های دیداری و شنیداری و با درنظر گرفتن سلایق و نیازهای اقشار مختلف مردم، نقش مهمی در معرفی مناسب کالای با کیفیت داخلی دارد.

تولیدو تجارت | ایرنا | 6 ماه پیش |4/20/2018 4:43:10 PM 1824 بازدید

تبلیغات کالای داخلی را جدی بگیریم
به گزارش گروه تحلیل، تفسیر و پژوهش های خبری ایرنا، در دنیای امروز که با سونامی تنوع کالای مصرفی و خدماتی روبه رو هستیم، تبلیغات و برجسته سازی کالاها بهترین شیوه برای معرفی و کسب بازار فروش است.
به تجربه می توان گفت کالاهایی که در تابلوهای تبلیغاتی کنار بزرگراه ها یا پل های عابر پیاده چشم نوازی می کنند، نگاه هر رهگذری را به خود جلب کرده و عامل جذب مشتری می شوند. به عبارتی دیگر، تبلیغات یعنی تحت تاثیر قرار دادن و اقناع مشتری برای خرید محصول یا خدماتی با کیفیت بهتر نسبت به موارد مشابه خارجی آن.

** تبلیغات بهینه در قالبی عامه پسند
آن چه در این میان نباید فراموش کرد تبلیغات بهینه در فضایی مناسب و کاربردی است. به عنوان مثال برخلاف کشورهای پیشرفته که اینترنت و شبکه های ماهواره ای جایگاه مناسبی برای تبلیغات کالا به شمار می روند، در ایران صداوسیما و رسانه ها در جایگاه نخست تبلیغات قرار دارند.
صداوسیما قادر است با بهره گیری از ابزارهای متنوع خود مخاطبان را با کالاهای ایرانی از طریق فیلم و سریال ها آشنا کرده و کیفیت محصولات ایرانی در پیام های بازرگانی یادآور شود.
همچنین فضای سایبری ، دیوار نوشته و تابلوهای قرار داده شده در سطح شهرها از موثرترین ابزار تبلیغاتی در بین مصرف کنندگان ایرانی محسوب می شوند که می توان با استفاده از رنگ، طرح و چارچوب های مطابق با فرهنگ اصیل ایرانی جای کالای ایرانی را در سبد خرید عامه مردم باز کنند.

**افزایش نقش آفرینی تبلیغات
رونق دهی تبلیغات به بازار کالای ایرانی و جهت دهی افکار عمومی به یک محصول و کالای خاص، غیر قابل انکار است اما دنیای رقابت با کالاهای خارجی هم به آسانی و بدون حمایت های دولتی غیر ممکن است.
با اندک توجه به تاریخچه بازار و تبلیغات، شاهد از رده خارج شدن محصولات ایرانی بوده ایم که تنها به دلیل گرانی قیمت فضای تبلیغاتی، بسته بندی محصولات و تخفیفات فروش جای خود را به ریخت و پاش کالاهای خارجی داده و از عرصه رقابت کنار کشیده اند.
به عبارتی دیگر، در بسیاری از حوزه ها، مراکز تولیدی داخلی فاقد توان رقابت لازم با تولیدکنندگان خارجی در مقوله تامین هزینه های تبلیغاتی هستند و همین موضوع باعث عقب ماندن آن ها از بنگاه های تولیدی و اقتصادی خارجی می شود.
امری که نیاز به نگاه ویژه مسوولان، وضع قوانین حمایتی و ایجاد فرصت برابر در رسانه های های دیداری و شنیداری و پایین آوردن نرخ تبلیغات برای محصولات ایرانی دارد.
همچنین تخصیص مدت زمان بیشتر به تبلیغات ازطریق تابلوهای سطح شهر در فضای باز شهری از نکته های برجسته و گیرای مشتریان است تا فروش محصولات تولید شده به میزان قابل توجهی، تسهیل و تسریع شود.
یکی دیگر از این اقدام ها که به تسهیل شرایط برای معرفی کالاهای ایرانی کمک می کند، یاری گرفتن از سلبریتی ها برای تبلیغ کالاهای با کیفیت داخی است .
در پایان می توان گفت تبلیغات تسریع دهنده حرکت کالا از نقطه تولید به مصرف است و یکی از عوامل کمک کننده به گسترده شدن حوزه تولید خرید کالای وطنی است، امید می رود در سالی که از سوی رهبر انقلاب به عنوان سال حمایت از کالای ایرانی نامگذاری شده است، با ایجاد فضای باز تبلیغاتی در جهت معرفی تولیدات داخلی ، حمایت از کالای ایرانی به نحو شایسته تری محقق شود.

پژوهشم**9294**1601 **
ایرنا پژوهش، کانالی برای انعکاس تازه ترین تحلیل ها، گزارش ها و پژوهش های خبری ایران وجهان، با ما https://t.me/Irnaresearch همراه شوید
برچسب ها:

بازگشت به لیست اخبار اقتصادی

نظرات کاربران

اگر عضو سایت هستید وارد شوید و در غیر اینصورت نام و ایمیل خود را وارد کنید


تحلیل های اقتصادی سرمایه دار

سایر آینده تورم و قیمت دلار
موضوع تورم بدون شک در حال حاضر مهم ترین دغدغه آحاد مختلف در جامعه به شمار می رود و حدس و گمان ها در خصوص پیش بینی میزان تورم در نیمه دوم سال 97 و سال 98 به موضوع داغ گفت و گوهای کارشناسان و حتی مردم عادی تبدیل شده است.
پیش بینی قیمت دلار در چندماه آینده
قیمت دلار تا کجا ادامه خواهد داشت؟عوامل موثر در کاهش یا افزایش قیمت ها چیست؟
سایر آیا بازار ثانویه زمینه ­ی بازگشت تعادل به اقتصاد را فراهم می آورد؟
سیاست اخیر دولت در خصوص ایجاد بازار ثانویه و تعمیق آن توانست در طی هفته های ­ی گذشته ثبات نسبی برای بازار ارز فراهم آورد اما تداوم آن نیازمند اهتمام و پافشاری مجریان بر مواضع خود در اجرای هرچه دقیق آن می ­باشد.
سایر امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی
اینفوگرافیک امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله
پیش بینی قیمت طلا و ارز
پیش بینی بزرگان بازار از قیمت های طلا و سکه و ارز در ایران
روش سرمایه گذاری ارزشی چیست؟
یک نوع سرمایه گذاری است که در آن ارزش جنس یا سهم، ملاک خرید می باشد. روشهای مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد که روش سرمایه گذاری بر اساس ارزش، از مهمترین روشها محسوب می شود.
بازار دلار علت اصلی گرانی سال 97 در ایران
علت گرانی روزهای اخیر چیست؟ دلیل تکرار گرانی ها در بازار چیست؟ قیمتها چرا هر چند سال جهش پیدا می کنند؟
سایر کالاهای سرمایه ای ، کالاهای واسطه ای و کالاهای مصرفی
در این مقاله به تعریف کالاهای واسطه ای ، کالاهای مصرفی و کالاهای سرمایه ای و اهمیت شناخت انواع کالاهای سرمایه ای در زندگی اقتصادی فردی می پردازیم. کالای سرمایه ای چیست؟ کالاهای مصرفی و واسطه ای کدامند؟
سایر سواد مالی؛ حلقه مفقوده اقتصاد خانواده ایرانی
شنیدن این جمله که "سفره های مردم هر روز کوچکتر می شوند" دیگر برایمان عادت شده گرچه علاج مشکلاتی از این قبیل، برنامه ریزی و تدبیر مسئولان کشور را می طلبد اما آیا تک تک افراد جامعه در بوجود آمدن یا حل این مشکل برای خودشان نقشی بازی نمی کنند؟ سواد مالی چیست؟ در این مقاله سواد مالی آموزش داده می شود.
اقتصاد بین الملل مردم آمریکا با برجام موافقند یا مخالف؟ +اینفوگرافی
ترامپ پس از کش و قوس های فراوان از برجام خارج شد. در این مقاله به بررسی درصد موافقین و مخالفین برجام بین مردم آمریکا پرداخته شده است.
بازار دلار دلار ، طلا و حل مشکل اقتصادی ؛چالشی بزرگ
چرا اقتصاددانان نمی توانند مشکلات اقتصادی را حل کنند ؟ سوالی که جواب آن پر از چالشهای گوناگون است و شاید هم اصلا نمیتوان جوابی برای آن بدست آورد .
بازار دلار پیش بینی دلار در پایان برجام
با توجه به خروج آمریکا از برجام و اینکه تا 90 روز آینده تحریمهای هسته ای باز میگردد . شاید پیش بینی نرخ دلار چندان هم سخت نباشد .
سایر برجام تمام
درحالی که انتظار میرفت در کنفرانس خبری دیشب ترامپ پس از اعلام مواضع خود تا شنبه صبر کند و سپس یه صورت رسمی از برجام خارج شود اما او دیشب این کار را یکسره کرد و رسما باعث خروج آمریکا از برجام شد و تمامی تحریمهای قبلی علیه ایران را بازگرداند .
بازار دلار دلار پس از برجام
درآستانه کنفرانس خبری ترامپ بد نیست به آینده دلار پس از برجام بپردازیم .
سایر سیاست آمریکا درباره برجام
ترامپ دیروز در توییتی اعلام کرده امشب سیست های خودرا دربارهه برجام اعلام خواهد کرد ؛ به هرحال امشب به نوعی آینده برجام معلوم میشود پس بی ربط هم نیت اگر به این پیش بینی بپردازیم که سیاست آمریکا چه خواهد بود .

پربازدیدترین اخبار اقتصادی

قیمت خرید دلار و یورو در بانک‌ها
۳علت کاهش قیمت طلا و سکه ۳علت کاهش قیمت طلا و سکه
عرضه ارز در بازار ثانویه شتاب می گیرد/ تامین 9.5میلیارد دلار برای کالاهای اساسی و ضروری
۸۰ درصد از سرمایه‌گذاری‌ها از صنعت خارج شد
کاهش هفتگی نفت به رغم تهدید عربستان کاهش هفتگی نفت به رغم تهدید عربستان
افت ۵۰۰تومانی قیمت ارز صادراتی در بازار ثانوی افت ۵۰۰تومانی قیمت ارز صادراتی در بازار ثانویه
تغییر نرخ خوراک پالایشگاه‌ها از فردا تغییر نرخ خوراک پالایشگاه‌ها از فردا
استقبال روسیه از پیوستن بانک‌های خارجی به سوئیفت روسی
9.5 میلیارد دلار برای تامین 25 قلم کالای اساسی اختصاص یافت
عرضه یورو در بازار ثانویه کاهش یافته است
۴۴ هزار میلیارد تومان سوخت! ۴۴ هزار میلیارد تومان سوخت!
صادرات یکی از برنامه‌های اصلی گروه خودروسازی سایپا است
«خساپا» از فروش «ولساپا» منصرف شد/ صرف نظر از سود 200 میلیارد تومانی در شرکت سایپا
رشد چشمگیر درآمدهای نفتی و انضباط مالی در شش ماهه اول سال ۹۷
افت صادرات آلمان به ایران در آستانه بازگشت تح افت صادرات آلمان به ایران در آستانه بازگشت تحریم‌های آمریکا

جدیدترین اخبار اقتصادی روز

طرح تکمیلی مجتمع فولاد اسفراین 90 درصد پیش رفته است
تخفیف و فروش فوق العاده حُقه ایی برای شکار زود باوران
چه کسانی از قمار نفت سود می‌برند؟
صادرات کهگیلویه و بویراحمد 35 درصد افزایش یافت
سرمایه اجتماعی موتور محرکه اقتصاد مقاومتی
زعفران محصولی راهبردی اما بی متولی
ساماندهی آمار تسهیلگر برنامه های راهبردی است
رحمانی فضلی: شاهد ثبات و آرامش نسبی در بازار هستیم
140 کارت بازرگانی در قزوین ابطال یا تعلیق می شود
خادمی: باید سیستم شفافی برای مدیریت مصرف سوخت ایجاد شود
نگرانی جهانی از سیستم های پیام رسان خودکار
بخشنامه‌های یک‌شبه به تولید و تجارت ضربه می‌زند
تب مسابقات اطلاعات عمومی آنلاین در ایران
بازی گل یا پوچ ترامپ با بازار جهانی نفت!
عدم اجرای تبصره ۱۶ قانون بودجه ۹۷ مشکل‌ساز شده است