چهارشنبه 26 دی 1397

آمریکا در حال برنامه‌ریزی برای خروج از برجام

یک مقام وزارت‌خارجه آمریکا تصریح کرد که این کشور در حال آماده‌کردن طرح‌هایی برای شرایطی است که مذاکره با اروپایی‌ها بر سر اصلاح برجام به شکست بیانجامد.

بازار | اقتصاد آنلاین | 10 ماه پیش |3/22/2018 1:53:22 PM 3293 بازدید

آمریکا در حال برنامه‌ریزی برای خروج از برجام

به گزارش یو‌اس‌نیوز، یکی از مقامات ارشد وزارت خارجه آمریکا می‌گوید می‌گوید که هرچند ایالات متحده مذاکرات سازنده‌ای را با کشورهای انگلیس، فرانسه و آلمان بر سر [اصلاح] توافق هسته‌ای ایران انجام داده است، اما برای وضعیتی که این گفتگوها به شکست بیانجامد، در حالی تدوین طرح‌هایی احتمالی و جایگزین است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم ، بریان هوک، که مدیر برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری وزارت خارجه ایالات متحده است به خبرنگاران گفت که «ما مذاکرات سازنده‌ای با اروپایی‌ها در خصوص یک توافق تکمیلی داشته‌ایم، اما نمی‌توانم پیش‌بینی کنم که آیا با آن‌ها به توافقی خواهیم رسید یا خیر».

به گفته هوک که مذاکره‌کننده ارشد آمریکایی با طرف‌های اروپایی است؛ «ما در حال کار روی طرح‌های جایگزین هستیم ... ما از اینکه دو مسیر را پیش می‌بریم خشنود هستیم».

این مقام ارشد وزارت‌خارجه آمریکا با این حال اذعان دارد که ایران که از نظر فنی پایبند به توافق است، اما بار دیگر دیدگاه دولت ترامپ در این‌باره که ایران [اصول مندرج در] دیباچه توافق را نقض می‌کند تکرار کرد؛ در این بخش از توافق برجام آمده است که انتظار می‌رود «اجرای کامل» توافق «به شکل مؤثری به صلح و امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی بیانجامد».

به نوشته یو‌اس‌نیوز، برخی تحلیلگران این موضع را رد کرده و می‌گویند که ابراز این انتظار دلالتی بر تعهد از جانب ایران ندارد. مقامات ایرانی نیز می‌گویند که نتوانسته‌اند از مزایای کامل ناشی از معافیت‌های تحریمی بهره‌مند شوند که بخشی از آن به خاطر این است که بانک‌های بزرگ از ترس اینکه تحت تحریم‌های ایالات متحده قرار بگیرند، از کار کردن با ایبران خودداری می‌کنند.

اما بریان هوک این مطلب را در سخنان خود رد کرد. هوک مدعی است: «اقتصاد ناشفاف ایران، این مسئله را برای سرمایه‌گذاران دشوار می‌کند که بدانند آیا از تجارت حمایت می‌کنند یا از تروریسم». به ادعای این مقام وزارت‌خارجه آمریکا، «ایران باید حمایت از تروریسم را متوقف کند و بخش‌های بانکی و کسب‌و‌کار خود را بازسازی اساسی کند».

وی در سخنانی ضدایرانی مدعی شد که ایرانی‌ها «از خطوط هوایی تجاری خود برای انتقال تروریست‌ها در اطراف خاورمیانه از جمله سوریه» استفاده می‌کنند و ایالات متحده مجوز فروش» هواپیماها به این کشور را صادر نمی‌کند.

 
برچسب ها:

بازگشت به لیست اخبار اقتصادی

تحلیل های مرتبط

تاثیر عوامل ژئوپلیتیک بر ارزش ریال ایران

تاثیر عوامل ژئوپلیتیک بر ارزش ریال ایران

8 ماه پيش
ژئوپلتیک بر اقتصاد ایران بدلیل هیجانی بودن بازار ایران نسبت به رویدادهای بین المللی و همچنین وابستگی به واردات کالا از کشورهای مختلف در جهان باعث گردیده ارزش ریال در این سال ها با نوسانات زیاد قیمت همراه باشد. ادامه مطلب...

خبرهای های مرتبط

نخستین محصول پسابرجامی رنو تابستان امسال در س

نخستین محصول پسابرجامی رنو تابستان امسال در ساوه تولید می شود

9 ماه پيش
ساوه - ایرنا - نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی گفت: نخستین محصول پسابرجامی رنو با مشارکت اقتصادی و صنعتی ایران و فرانسه، تابستان سال جاری در سایت بن رو ساوه تولید می شود. ادامه مطلب...
خروج آمریکا از برجام تاثیری بر جایگاه جهانی ن

خروج آمریکا از برجام تاثیری بر جایگاه جهانی نفت ایران نخواهد داشت

10 ماه پيش
تهران - ایرنا - جهان انرژی در 24 ساعت گذشته شاهد تحولات گوناگونی ازجمله گزارش بلومبرگ از بی تاثیر بودن خروج آمریکا از برجام بر جایگاه جهانی نفت ایران، توتال در پی معافیت از تحریم های احتمالی آمریکا عل... ادامه مطلب...
تداوم برجام با دومین قرارداد نفتی

تداوم برجام با دومین قرارداد نفتی

10 ماه پيش
تهران- ایرنا- جذابیت فراوان صنعت نفت و گاز ایران در قالب قراردادهای جدید موجب شده است در غیاب بنگاه های آمریکایی، دیگر شرکت ها به سرمایه گذاری در ایران علاقه مند باشند و پس از «توتال» فرانسه، دومین قر... ادامه مطلب...
مدیرعامل هما: مجوزهای بخش هوایی OFAC درنشست ب

مدیرعامل هما: مجوزهای بخش هوایی OFAC درنشست برجام بررسی شد

10 ماه پيش
فرزانه شرف بافی مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (ایران ایر) در وین گفت: در نشست کمیسیون مشترک برجام راجع به مجوزهای اداره خزانه داری و دفتر کنترل اموال خارجی آمریکا (OFAC) در بخش هوایی مبا... ادامه مطلب...
امضای قراردادهای نفتی، ثمره دیگری از برجام اس

امضای قراردادهای نفتی، ثمره دیگری از برجام است

10 ماه پيش
تهران- ایرنا - نخستین قرارداد نفتی با روسیه در پسا برجام روز گذشته با حضور وزیر نفت امضا شد. این قرارداد 4 میلیارد دلار درآمدزایی دارد. شرکت «زاروبژنفت» روسیه، بعد از توتال فرانسه دومین سرمایه‌ گذار پ... ادامه مطلب...
مشاور ارشد اقتصادی هلند: برجام هرگز از طرف ار

مشاور ارشد اقتصادی هلند: برجام هرگز از طرف اروپا به خطر نمی افتد

10 ماه پيش
تهران-ایرنا- مشاور ارشد اقتصادی سفارت هلند گفت: برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) هرگز از طرف اروپا به خطر نمی افتد زیرا اروپا در ایران سرمایه گذاری زیادی کرده است. ادامه مطلب...
درخواست برای رسیدگی به کاستی‌های برجام

درخواست برای رسیدگی به کاستی‌های برجام

10 ماه پيش
هیات نمایندگی آمریکا در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با استقبال از آخرین گزارش مدیرکل آژانس درباره برجام گفت: ما خواهان رسیدگی به کاستی‌های این توافق هستیم. ادامه مطلب...
سیف آخرین وضعیت روابط بین الملل بانکی پسابرجا

سیف آخرین وضعیت روابط بین الملل بانکی پسابرجامی را تشریح کرد

10 ماه پيش
تهران - ایرنا - رییس کل بانک مرکزی در تشریح آخرین وضعیت روابط بین الملل بانکی پسابرجامی گفت: ارتباطات بانکی و روابط کارگزاری بسیار زیادی پس از برجام ایجاد شده است و بانک‌های ما پس از برجام به صورت بسی... ادامه مطلب...
کمالوندی:ترامپ شجاعت خروج از برجام را ندارد

کمالوندی:ترامپ شجاعت خروج از برجام را ندارد

10 ماه پيش
سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت: اگر بخواهیم برگردیم به وضعیت گذشته دست ما خیلی باز است. ما کارهای زیادی می توانیم انجام بدهیم از نظر سطح و مقدار غنی سازی، تعداد سانتریفیوژ و دیگر موارد می توانیم به سرعت... ادامه مطلب...
مأموریت فرانسوی برای حفظ برجام

مأموریت فرانسوی برای حفظ برجام

10 ماه پيش
امروز «ژان لودریان»، وزیر خارجه فرانسه، میهمان تهران است. آخرین‌بار قرار بود پنجم ژانویه، نیمه ‌اول دی‌ماه، لودریان به تهران بیاید، ولی سفر او به تأخیر افتاد. ادامه مطلب...
جنگ تجاری به سود برجام

جنگ تجاری به سود برجام

10 ماه پيش
کلید جنگ تجاری با یک توییت ترامپ آغاز شد؛ توییتی که آغاز جنگ تجاری و پیروزی در آن را با طیب خاطر از سوی آمریکا مطرح می‌کرد. ادامه مطلب...

نظرات کاربران

اگر عضو سایت هستید وارد شوید و در غیر اینصورت نام و ایمیل خود را وارد کنید


تحلیل های اقتصادی سرمایه دار

سایر آینده تورم و قیمت دلار
موضوع تورم بدون شک در حال حاضر مهم ترین دغدغه آحاد مختلف در جامعه به شمار می رود و حدس و گمان ها در خصوص پیش بینی میزان تورم در نیمه دوم سال 97 و سال 98 به موضوع داغ گفت و گوهای کارشناسان و حتی مردم عادی تبدیل شده است.
پیش بینی قیمت دلار در چندماه آینده
قیمت دلار تا کجا ادامه خواهد داشت؟عوامل موثر در کاهش یا افزایش قیمت ها چیست؟
سایر آیا بازار ثانویه زمینه ­ی بازگشت تعادل به اقتصاد را فراهم می آورد؟
سیاست اخیر دولت در خصوص ایجاد بازار ثانویه و تعمیق آن توانست در طی هفته های ­ی گذشته ثبات نسبی برای بازار ارز فراهم آورد اما تداوم آن نیازمند اهتمام و پافشاری مجریان بر مواضع خود در اجرای هرچه دقیق آن می ­باشد.
سایر امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی
اینفوگرافیک امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله
پیش بینی قیمت طلا و ارز
پیش بینی بزرگان بازار از قیمت های طلا و سکه و ارز در ایران
روش سرمایه گذاری ارزشی چیست؟
یک نوع سرمایه گذاری است که در آن ارزش جنس یا سهم، ملاک خرید می باشد. روشهای مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد که روش سرمایه گذاری بر اساس ارزش، از مهمترین روشها محسوب می شود.
بازار دلار علت اصلی گرانی سال 97 در ایران
علت گرانی روزهای اخیر چیست؟ دلیل تکرار گرانی ها در بازار چیست؟ قیمتها چرا هر چند سال جهش پیدا می کنند؟
سایر کالاهای سرمایه ای ، کالاهای واسطه ای و کالاهای مصرفی
در این مقاله به تعریف کالاهای واسطه ای ، کالاهای مصرفی و کالاهای سرمایه ای و اهمیت شناخت انواع کالاهای سرمایه ای در زندگی اقتصادی فردی می پردازیم. کالای سرمایه ای چیست؟ کالاهای مصرفی و واسطه ای کدامند؟
سایر سواد مالی؛ حلقه مفقوده اقتصاد خانواده ایرانی
شنیدن این جمله که "سفره های مردم هر روز کوچکتر می شوند" دیگر برایمان عادت شده گرچه علاج مشکلاتی از این قبیل، برنامه ریزی و تدبیر مسئولان کشور را می طلبد اما آیا تک تک افراد جامعه در بوجود آمدن یا حل این مشکل برای خودشان نقشی بازی نمی کنند؟ سواد مالی چیست؟ در این مقاله سواد مالی آموزش داده می شود.
اقتصاد بین الملل مردم آمریکا با برجام موافقند یا مخالف؟ +اینفوگرافی
ترامپ پس از کش و قوس های فراوان از برجام خارج شد. در این مقاله به بررسی درصد موافقین و مخالفین برجام بین مردم آمریکا پرداخته شده است.
بازار دلار دلار ، طلا و حل مشکل اقتصادی ؛چالشی بزرگ
چرا اقتصاددانان نمی توانند مشکلات اقتصادی را حل کنند ؟ سوالی که جواب آن پر از چالشهای گوناگون است و شاید هم اصلا نمیتوان جوابی برای آن بدست آورد .
بازار دلار پیش بینی دلار در پایان برجام
با توجه به خروج آمریکا از برجام و اینکه تا 90 روز آینده تحریمهای هسته ای باز میگردد . شاید پیش بینی نرخ دلار چندان هم سخت نباشد .
سایر برجام تمام
درحالی که انتظار میرفت در کنفرانس خبری دیشب ترامپ پس از اعلام مواضع خود تا شنبه صبر کند و سپس یه صورت رسمی از برجام خارج شود اما او دیشب این کار را یکسره کرد و رسما باعث خروج آمریکا از برجام شد و تمامی تحریمهای قبلی علیه ایران را بازگرداند .
بازار دلار دلار پس از برجام
درآستانه کنفرانس خبری ترامپ بد نیست به آینده دلار پس از برجام بپردازیم .
سایر سیاست آمریکا درباره برجام
ترامپ دیروز در توییتی اعلام کرده امشب سیست های خودرا دربارهه برجام اعلام خواهد کرد ؛ به هرحال امشب به نوعی آینده برجام معلوم میشود پس بی ربط هم نیت اگر به این پیش بینی بپردازیم که سیاست آمریکا چه خواهد بود .

پربازدیدترین اخبار اقتصادی

پیش‌بینی یک اقتصاددان از وضعیت بازار تا پایان پیش‌بینی یک اقتصاددان از وضعیت بازار تا پایان سال
چرا قیمت دلار به کانال 12هزار تومانی وارد نشد چرا قیمت دلار به کانال 12هزار تومانی وارد نشد؟
همه تخم مرغهای خود را در یک سبد قرار نده
صادرات نفت ایران به 800هزار بشکه کاهش می‌یابد صادرات نفت ایران به 800هزار بشکه کاهش می‌یابد
نوسان قیمت ارز حول و حوش ۱۰هزار تومان طبیعی ا نوسان قیمت ارز حول و حوش ۱۰هزار تومان طبیعی است
چرا قیمت دلار به کانال 12 هزار تومانی وارد نشد؟
خوش‌بینی دولت در تدوین بودجه 98 زیاده؟
بهترین مشاغل سال ۲۰۱۹ کدام اند؟
صفرهای کوچک زنگ زده
قیمت طلا، سکه و ارز در روز دوشنبه قیمت طلا، سکه و ارز در روز دوشنبه
400 هزار مسکن در کشور ساخته می شود 400 هزار مسکن در کشور ساخته می شود
سهم سایپا از فروش هر پراید ۲۰۰۰ دلار است سهم سایپا از فروش هر پراید ۲۰۰۰ دلار است
پرونده‌های خاک خورده صادرات گاز ایران پرونده‌های خاک خورده صادرات گاز ایران
به اختلافات داخلی آمریکا امید نبندیم/ هزینه امنیت اروپا را نباید دیگران بدهند
استاندار کرمانشاه همچنان پیگیر لغو واگذاری پُرحاشیه سیلوها

جدیدترین اخبار اقتصادی روز

نرخ تورم در خوزستان از متوسط کشوری بالاتر است
کدام خودروها افزایش قیمت ندارند؟
کامیون های عراقی در چذابه سوخت رابه قیمت روز خریداری می کنند
بنگاه های اقتصادی دولتی در پیچ و خم های خصوصی سازی
احتمال افزایش قیمت جهانی طلا قوت گرفت
آخرین نرخ‌ها از بازار ارز، طلا و سکه
تشخیص جنسیت جنین از طریق نمونه خون در هفته‌های اول آبستنی مادیان
بخشودگی سود و جریمه وام‌های معوق کمتر از ۱۰۰میلیون
سالانه 44 میلیارد دلار کلاه برداری آنلاین اتفاق می افتد
«تاپیکو» به دنبال فروش سهام شرکت زیر مجموعه/ سهام «پخش» فروخته شد
قانونی شدن ارزهای دیجیتال خطرات سرمایه‌گذاری آن را کاهش می‌دهد
نهاده ها برای مرغداران به نرخ دولتی تامین می شود
22 واحد صنعتی و کشاورزی در ایلام احیا شد
خودرو ایرانی یا چینی؟ مسئله این است
قیمت‌ خودرو روآ در سایت دیوار