چهارشنبه 30 خرداد 1397

استاندار: 156 میلیارد تومان اعتبار سفر رئیس جمهوری به استان ایلام احیاء شد

ایلام - ایرنا - استاندار ایلام گفت: اعتبارات بسیار خوبی در جریان سفر گذشته رئیس جمهوری به این استان اختصاص یافت که در ماه های اخیر توانستیم حدود 156 میلیارد تومان از اعتبار تخصیص یافته را احیاء کنیم.

کسب و کار | ایرنا | 3 ماه پیش |3/11/2018 9:44:00 PM 1733 بازدید

استاندار: 156 میلیارد تومان اعتبار سفر رئیس جمهوری به استان ایلام احیاء شد
به گزارش ایرنا، قاسم سلیمانی دشتکی عصر یکشنبه در نشست اعضای شورای اداری استان اظهار کرد: محقق شدن اعتبارات ملی به این استان نیازمند حضور مستمر مدیران دستگاه های اجرایی در وزارتخانه های متبوعه خود است و باید با قدرت چانه زنی بتوانیم سهم بیشتری از منابع ملی در اختیار وزارتخانه ها به استان اختصاص دهیم.
وی افزود: بدون شک یکی از شاخص های ارزشیابی عملکرد دستگاه ها نیز همین موضوع است و ارگان هایی که بتوانند اعتبارات ملی بیشتری در استان جذب کنند، از امتیاز بالاتری برخوردار خواهند شد.
استاندار ایلام با اشاره اعتبارات سفر رئیس جمهوری به استان تاکید کرد: در ماه های اخیر تلاش دامنه داری برای محقق شدن این منابع با رایزنی با وزارتخانه ای مختلف و همچنین مسئولان سازمان مدیریت و برنامه ریزی صورت گرفت که در نتیجه آن حدود 156 میلیارد تومان از این اعتبارات احیاء شده است.
سلیمانی دشتکی از محقق شدن بخش قابل توجهی از اعتبارات بازسازی مناطق زلزله زده استان خبر داد و گفت: همچنین اعتبارات تملک دارایی های استان در نتیجه تلاش های صورت گرفته 15 میلیارد تومان افزایش یافت و به 30 میلیارد تومان رسید، ضمن اینکه اعتبار اربعین استان در لایحه بودجه سال آینده دیده شده و قرار است از این محل نیز 20 میلیارد تومان به استان اختصاص یابد.
وی تخصیص اعتبار قابل توجه برای عملیات اجرایی سد سیکان را از دیگر موفقیت های مدیریت ارشد استان برشمرد و افزود: درحالیکه تنها یک میلیون تومان در سال جاری به این پروژه اختصاص یافته بود، این مقدار در بودجه سال آینده به رقم 50 میلیارد تومان افزایش یافته که نویدبخش سرعت بخشی در اجرای این طرح زیربنایی است.

** تخصیص 112 میلیارد تومان برای تکمیل شبکه های آب و برق

استاندار ایلام تخصیص 112 میلیارد تومان برای تکمیل شبکه های آب و فاضلاب و برق ، 16 میلیارد تومان برای ادامه روند اجرایی بیمارستان 361 تختخوابی و 60 میلیارد تومان برای فرهنگسرای بزرگ شهر ایلام را از دیگر توفیقات استان عنوان کرد که در نتیجه رایزنی با مسئولان وزارتخانه ها حاصل شده است.
سلیمانی دشتکی با انتقاد از تکمیل نشدن سند آمایش سرزمینی استان از دستگاه های مسئول و بویژه سازمان برنامه و بودجه استان خواست با توجه با تاثیرگذاری این سند در برنامه ریزی بلند مدت برای توسعه، هرچه زودتر این سند را آماده کند.

** تخصیص 700 میلیارد تومان از محل طرح اشتغال فراگیر به استان ایلام

وی یادآور شد: یکی از اصلی ترین برنامه های دولت دوازدهم برای رونق کسب و کار طرح اشتغال فراگیر و توسعه روستایی است که در همین راستا نیز حدود 31 هزار میلیارد تومان به استان های مختلف تخصیص یافته که سهم ایلام از این مقدار 2،59 درصد معادل بیش از 700 میلیارد تومان است که باید بتوانیم با ارائه طرح های کارشناسی و دارای توجیه اقتصادی این منابع بسیار مهم مالی را جذب کنیم.
استاندار ایلام از عموم مدیران دستگاه های اجرایی استان خواست با توجه به الزام قانونی مبنی بر بکارگیری 30 درصد مدیران از میان بانوان نسبت به انتخاب بانوان توانمند در حوزه های مختلف مدیریتی بهره بگیرند ضمن اینکه استفاده از جوانان دارای خلاقیت را به عنوان مشاوران خود به منظور تربیت مدیران آینده کشور و استان در دستور کار قرار دهند.
سلیمانی دشتکی بهره گیری از نگاه مشورتی رسانه ها را از سوی مدیران اجرایی خواستار شد و اظهار کرد: رسانه ها در بسیاری مواقع به عنوان سوپاپ اطمینان نظام عمل می کنند ولی اهالی رسانه نیز باید از بیان مسائلی که واقعیت نداشته و نوعی تهمت بوده و با آبروی افراد بازی می کند، پرهیز کنند.

** نهضت خدمات رسانی در استان ایلام باید شکل بگیرد

معاون اقتصادی استاندار ایلام نیز در این نشست اظهار کرد: مسابقه و نهضت خدمات رسانی به مردم باید در استان شکل بگیرد.
ایوب درویشی افزود: یکی از برنامه های دولت در استان ها تحقق اهداف ستاد اقتصاد مقاومتی است که در این راستا تنها در 6 ماه دوم سال جاری 23 جلسه این ستاد در استان تشکیل و 181 مصوبه اتخاذ شد که 75 درصد آنها اجرایی شده است ، ضمن اینکه در نتیجه برگزاری کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در استان 332 مصوبه گرفته شده که نویدبخش جنب و جوش و تلاش مضاعف دستگاه برای گره گشایی از مشکلات پیش روی تولید کنندگان است.
وی تاکید کرد: اقتصاد استان اقتصاد کوچکی است درحالیکه ظرفیت برای توسعه بسیار فراهم است، باید فضا را برای حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی مهیا کنیم.
معاون اقتصادی استاندار ایلام مرز را از مزیت های بالقوه استان ایلام برشمرد و گفت: امیدواریم منطقه آزاد تجاری مهران هرچه زودتر به تصویب برسد و در کنار این منطقه راه اندازی بازارچه های چیلات و چنگوله و همچنین هلاله شمالی نیز بطور جدی دنبال می شود.

** جذب سرمایه گذار مهم ترین نیاز استان در سال 97

درویشی مهم ترین نیاز استان را جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی عنوان کرد و گفت: باید از ظرفیت شرکت های دولتی و نیمه دولتی و به موازات آن بخش خصوصی توانمند برای به گردش درآوردن چرخ های تولید و صنعت در ایلام بهره بگیریم.
وی یکی از برنامه های دولت در استان ها را طرح اشتغال شهری و روستایی (کارا) عنوان و اضافه کرد: تاکنون در نقاط روستایی استان هفت هزار و 185 نفر و در نقاط شهری نیز 819 نفر برای استفاده از تسهیلات این بخش ثبت نام کرده اند.

** سند جامع عمران مرزهای استان ایلام تدوین می شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار ایلام نیز در این جلسه اظهار کرد: سند جامع عمران مرز به طول 430 کیلومتر به منظور شناسایی مزیت های هر نقظه و سرمایه گذاری برای توسعه این مناطق در دست تدوین است که می تواند در رونق بخشیدن به فضای کسب و کار و مبادلات تجاری در این نقاط مرزی تاثیر بسزایی داشته باشد.
احمد کرمی افزود: تدوین طرح جامع ترافیک شهرهای استان و بویژه ایلام با نگاه علمی و کارشناسی و با رویکرد هوشمندسازی کنترل ترافیک شهرها نیز از برنامه های حوزه معاونت عمرانی استانداری در سال 97 است.
وی تاکید کرد: تکمیل مطالعات جداسازی آب های شرب از سایر منابع آبی ، تهیه طرح برای شهرهای تازه تاسیس ، احصاء پروژه های شاخص شهرستان ها به منظور شتاب بخشیدن به اجرای آنها ، تکمیل پروژه های با بیش از 60 درصد پیشرفت فیزیکی ، توسعه سهم بزرگراهی استان با تکمیل طرح های چهار خطه کردن محورهای مواصلاتی در شهرستان های مختلف از جمله برنامه های استان برای توسعه زیرساخت های عمرانی در سال آینده است.

** 50 درصد طرح امایش سرزمینی استان ایلام تدوین شد

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی ایلام نیز در این نشست گفت: تدوین طرح آمایش سرزمینی استان حدود 50 درصد پیشرفت دارد و تلاش شده در قالب این طرح سیمای شهرستان های مختلف استان در حوزه های گوناگون مشخص شود تا بتوان از طریق این طرح بتوان برای توسعه بلند مدت استان برنامه ریزی کرد.
رحمت الله قیصوری افزود: حدود 47 درصد از سهم استان از محل سه درصد درآمدهای نفتی محقق شده و 29،3 درصد اعتبارات استان از محل توازن نیز در اختیار قرار گرفته است.

** اضافه شدن 140 میلیارد تومانی اعتبار استان ایلام در بودجه 97

وی یادآور شد: حدود 140 میلیارد تومان نیز به بودجه استان با رایزنی های صورت گرفته از سوی مجموعه مدیریتی هنگام ارائه لایحه بودجه به مجلس افزوده شده است، ضمن اینکه اعتبارات هزینه ای استان ایلام نیز در لایحه بودجه سال آینده 2 درصد افزایش یافته است.
6119
برچسب ها:

بازگشت به لیست اخبار اقتصادی

نظرات کاربران

اگر عضو سایت هستید وارد شوید و در غیر اینصورت نام و ایمیل خود را وارد کنید


تحلیل های اقتصادی سرمایه دار

روش سرمایه گذاری ارزشی چیست؟
یک نوع سرمایه گذاری است که در آن ارزش جنس یا سهم، ملاک خرید می باشد. روشهای مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد که روش سرمایه گذاری بر اساس ارزش، از مهمترین روشها محسوب می شود.
بازار دلار علت اصلی گرانی سال 97 در ایران
علت گرانی روزهای اخیر چیست؟ دلیل تکرار گرانی ها در بازار چیست؟ قیمتها چرا هر چند سال جهش پیدا می کنند؟
سایر کالاهای سرمایه ای ، کالاهای واسطه ای و کالاهای مصرفی
در این مقاله به تعریف کالاهای واسطه ای ، کالاهای مصرفی و کالاهای سرمایه ای و اهمیت شناخت انواع کالاهای سرمایه ای در زندگی اقتصادی فردی می پردازیم. کالای سرمایه ای چیست؟ کالاهای مصرفی و واسطه ای کدامند؟
سایر سواد مالی؛ حلقه مفقوده اقتصاد خانواده ایرانی
شنیدن این جمله که "سفره های مردم هر روز کوچکتر می شوند" دیگر برایمان عادت شده گرچه علاج مشکلاتی از این قبیل، برنامه ریزی و تدبیر مسئولان کشور را می طلبد اما آیا تک تک افراد جامعه در بوجود آمدن یا حل این مشکل برای خودشان نقشی بازی نمی کنند؟ سواد مالی چیست؟ در این مقاله سواد مالی آموزش داده می شود.
اقتصاد بین الملل مردم آمریکا با برجام موافقند یا مخالف؟ +اینفوگرافی
ترامپ پس از کش و قوس های فراوان از برجام خارج شد. در این مقاله به بررسی درصد موافقین و مخالفین برجام بین مردم آمریکا پرداخته شده است.
بازار دلار دلار ، طلا و حل مشکل اقتصادی ؛چالشی بزرگ
چرا اقتصاددانان نمی توانند مشکلات اقتصادی را حل کنند ؟ سوالی که جواب آن پر از چالشهای گوناگون است و شاید هم اصلا نمیتوان جوابی برای آن بدست آورد .
بازار دلار پیش بینی دلار در پایان برجام
با توجه به خروج آمریکا از برجام و اینکه تا 90 روز آینده تحریمهای هسته ای باز میگردد . شاید پیش بینی نرخ دلار چندان هم سخت نباشد .
سایر برجام تمام
درحالی که انتظار میرفت در کنفرانس خبری دیشب ترامپ پس از اعلام مواضع خود تا شنبه صبر کند و سپس یه صورت رسمی از برجام خارج شود اما او دیشب این کار را یکسره کرد و رسما باعث خروج آمریکا از برجام شد و تمامی تحریمهای قبلی علیه ایران را بازگرداند .
بازار دلار دلار پس از برجام
درآستانه کنفرانس خبری ترامپ بد نیست به آینده دلار پس از برجام بپردازیم .
سایر سیاست آمریکا درباره برجام
ترامپ دیروز در توییتی اعلام کرده امشب سیست های خودرا دربارهه برجام اعلام خواهد کرد ؛ به هرحال امشب به نوعی آینده برجام معلوم میشود پس بی ربط هم نیت اگر به این پیش بینی بپردازیم که سیاست آمریکا چه خواهد بود .
قیمت دلار، تهدید ترامپ و تشنج در فضای کسب و کار کشور
با توجه به حوادث عجیب رخ داده در 10 روز گذشته میتوان گفت یکی پر تنش ترین ماه های 40 سال اخیر را تجربه کردیم .
سایر ایران پس از برجام
عده ای معتقند برجام بهترین توافق بوده و هست و عده ای بلعکس .
دلار 7.000 تومانی
یادش بخیر چندی پیش بود که رئیس جمهورمان خیالمان را بابت دلار راحت کرد . شکر خدا الان راحتیم ، انقدر راحتیم که اصلا خبر نداریم ؛یعنی هرکسی که بی خبر هست راحته .
کسب وکار فیلتر اقتصادی یا اقتصاد فیلتری
و در نهایت تلگرام فیلتر شد . خبری که دسته کم 10.000 نفر را بیکار کرد
سایر برجام و نمایش ترامپ
با توجه به نزدیک شدن به موعد امضا برجام توسط آمریکا جالب است برجام را از دید ترامپ مورد بررسی قرار دهیم

پربازدیدترین اخبار اقتصادی

تغییر در مشخصات قرارداد آتی سکه طلا / فرمولی برای تعدیل بازار
کمپین "نخریدن" و تاثیر آن بر بازار طلا کمپین "نخریدن" و تاثیر آن بر بازار طلا
ریزش قیمت انواع سکه در بازار ریزش قیمت انواع سکه در بازار
آمادگی طلا برای سقوط بیشتر! آمادگی طلا برای سقوط بیشتر!
اولویت‌های جدید تامین ارز مشخص شد
سرابی به نام دلار ۴۲۰۰ تومانی
روزهای بی‌قراری شاخص بورس/ خروج اشخاص حقوقی در روزهای طلایی بازار
۵۰نفر مجموعاً ۳۸۰هزار قطعه سکه خریده‌اند
احتمال انفجار قیمت مسکن در اثر سیاست تعیین قی احتمال انفجار قیمت مسکن در اثر سیاست تعیین قیمت
ارسال دلار با پیک موتوری! ارسال دلار با پیک موتوری!
ورود سازمان تعزیرات حکومتی برای رفع مشکلات بازار ارز
همتی به عنوان سفیر فوق‌العاده و تام‌الاختیار ایران در چین شد
پاسخگوی عواقب پنهان مسکوت ماندن دو ماهه الحاق به CFT کیست؟
اولویت اختصاص ارز ۴۲۰۰تومانی به واردات مواد اولیه
لزوم اخذ مالیات از معاملات سکه و ارز

جدیدترین اخبار اقتصادی روز

قره‌خانی: از قیمت هر بشکه نفت بین ۶۵ تا ۷۰ دلار استقبال می‌کنیم
امسال فرصتی مناسب برای معرفی چای کیفی ایرانی
تشدید مشکلات مالی استارباکس/ تعطیلی ۱۵۰ شعبه تنها در آمریکا
تحریم آمریکا یا بروکراسی ایران؛ فرار سرمایه‌گذاران خارجی از کدام بود؟
کمک مالی به یونان پس از برنامه نجات هم ادامه خواهد یافت
نامه فوری شریعتمداری به جهانگیری درباره حذف تعرفه کاغذ
رشد قیمت اوراق تسهیلات مسکن با شیب ملایم
تقاضای تحقیق و تفحص از بانک مرکزی به کجا رسید؟
بانک مرکزی شفافیت حداکثری در اقتصاد را پیگیری می‌کند
رشد ۶.۸ میلیارد دلاری صادرات غیرنفتی در دستور کار
ولع جذب سپرده و زخم باز موسسات غیرمجاز
نقشه آمریکا برای زدن ریشه اوپک
دریافت شناسه کالا واردات خودرو را شفاف‌تر می‌کند
ارز نباید تک‌نرخی‌می‌شد/ لزوم افزایش سود بانکی
سبدی از سهام بخرید نه یک سهم
Back to Top