چهارشنبه 30 خرداد 1397

استاندار تهران: احداث یک کیلومتر مترو در تهران 220 میلیارد تومان هزینه دارد

تهران- ایرنا- استاندار تهران گفت: طبق برآوردهای کارشناسی احداث یک کیلومتر مترو در شهر تهران 220 میلیارد تومان هزینه دارد.

کسب و کار | ایرنا | 3 ماه پیش |3/11/2018 7:22:28 PM 1551 بازدید

استاندار تهران: احداث یک کیلومتر مترو در تهران 220 میلیارد تومان هزینه دارد
به گزارش خبرنگار ایرنا، محمد حسین مقیمی روز یکشنبه در نشست مشترک خود با رئیس هیات مدیره ، مدیرعامل و مدیران شرکت بهره برداری مترو تهران اظهار کرد: در نگاه اول شاید هزینه احداث یک کیلومتر مترو بسیار سنگین به نظر برسد ولی وقتی حجم خدمات ارائه شده از سوی مترو تهران به مردم را مشاهده می کنیم متوجه خواهیم شد که این عدد در مقابل کاهش آلودگی هوا و کاستن حجم ترافیک شهری ناچیز است.
وی از تخصیص اعتبار دو میلیارد یورویی و تسهیلات پنج و نیم میلیارد تومانی در بودجه سال آینده به مترو و قطار شهری خبر داد و افزود: امسال در مجلس ٢ میلیارد یورو به امر توسعه و ساخت قطار شهری تخصیص داده شده که در قالب استفاده از منابع فاینانس تأمین می شود.
استاندار تهران ادامه داد: همچنین در بودجه سال بعد به میزان 5.5 میلیارد تومان تسهیلات به امر گسترش خطوط ریلی شهری تخصیص داده شده که از میزان ٥٠ درصد به عهده شهرداری ها و 50 درصد هم تکلیف دولت است.
وی با بیان این نکته که طبق قانون جامع حمل و نقل تاکنون باید ٤٣٠ کیلومتر قطار شهری و اکسپرس حومه ای در شهر و استان تهران ایجاد می شد خاطرنشان کرد: تاکنون ٢٠٩ کیلومتر خط ریلی در شهر تهران احداث شده و حدود ٥٠ درصد از برنامه جامع حمل و نقل در استان تهران محقق خواهد شد.
رئیس شورای حمل و نقل و ترافیک استان تهران نقش تعیین کننده گسترش خطوط قطار شهری را در کاهش میزان بار ترافیک و آلودگی هوا در شهر و استان تهران را بسیار اثرگذار دانست و افزود: مترو و قطار حومه ای با در نظر گرفتن حجم انبوه مسافر ورودی به شهر و استان تهران در کاهش حجم بار ترافیک و آلودگی هوای شهر و استان تهران بسیار تعیین کننده است.
مقیمی در ادامه اتصال قطار شهری تهران به شهرستان های استان تهران را یکی از ضرورت ها و اولویت های حمل ونقل در استان اعلام کرد و گفت: پروژه احداث مترو پرند به اتمام رسیده و فقط جانمایی ایستگاه ها و تجهیز و نصب دستگاه های مورد نیاز آن باقی مانده که با کمک شرکت بهره برداری مترو در آینده ای نزدیک این پروژه به بهره برداری خواهد رسید.
وی تصریح کرد: در خصوص قطار حومه ای اسلامشهر خیلی مشکلات جدی وجود ندارد و تلاش می کنیم که ایستگاه مترو آزادگان را تا ابتدای شهرستان اسلامشهر که به طول ٨ کیلومتر است از طریق قطار تبادلی متصل کنیم.
استاندار تهران، همکاری و هماهنگی بین دولت ، مجموعه شهرداری تهران، شورای اسلامی شهر و استانداری را در مجموع مطلوب ارزیابی کرد و افزود: امروز همه مجموعه های دخیل در بحث مدیریت شهری از دولت گرفته تا شورای شهر به یک نقطه واحد و اشتراک فکری رسیده اند که حل مشکلات مربوط به آلودگی هوا و ترافیک شهر و استان تهران نیازمند تعامل همه ارکان اعم از دولت و شهرداری است.
وی بیان کرد: شرکت مترو روزانه یک میلیون 750 هزار نفر مسافر را در تهران جابجا می کند و این خدمات منهای خدماتی است که مترو در ایام تعطیل و مناسبت های خاص به شهروندان ارائه می کند و این کار بزرگی است.
مقیمی همچنین از فعالیت قطار شهری تا ساعت ٢٤ در روزهای منتهی به پایان سال خبر داد و گفت: با هماهنگی های بعمل آمده با مسئولین شرکت مترو مقرر شد تا جابجایی مسافر تا روز ٢٩ اسفند همه روزه تا ساعت ٢٤ هرشب انجام شود.

**ابر شهر تهران نیازمند حمایت های بیشتر از حمل و نقل ریلی درون شهری
همچنین در این نشست مشاور معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: از زمانی که مترو در شهر تهران کار خود را آغاز کرد 19 سال می گذرد و با توجه به اینکه اکنون این ناوگان حمل و نقل ریلی گسترش زیادی یافته اما هنوز با آنچه که باید فاصله داریم.
جعفر ربیعی با تأکید بر اینکه تهران به دلیل جمعیت و وسعت بالایی که دارد جز ابرشهرهای جهان محسوب می‌شود افزود: بر اساس طرح جامع ریلی تهران، باید 430 کیلومتر مترو داشته باشیم اما الان تنها 209 کیلومتر از آن راه افتاده است.
وی ادامه داد: ساخت مترو سرمایه گذاری بالایی نیاز دارد و هرچه تعلل کنیم سرمایه مورد نیاز هم افزایش می‌یابد.
ربیعی خاطرنشان کرد: در سال 1387 ساخت هر کیلومتر مترو در حدود 50 میلیارد تومان هزینه نیاز داشت و اکنون ساخت هر کیلومتر نیازمند 220 میلیارد تومان است که در آن زمان پروژه بزرگراه صدر با هزینه اولیه 2 هزار و 500 میلیارد تومان اجرایی شد که می‌توانستیم با آن هزینه 2 خط مترو بسازیم.
وی با اشاره به اینکه در بودجه و قوانین جاری حمایت از مترو دیده شده است افزود: مشکل ما در تخصیص بودجه است و باید بگویم که انصافاً شهرداری در سالهای گذشته فارغ از اینکه چه کسی مسئول آن بوده است سهم زیادی در گسترش و تأمین هزینه های بهره برداری از متروی تهران را بردوش کشیده و حمایت های دولتی کمتر بوده است.
رئیس هیات مدیره شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه همچنین در خصوص نحوه تأمین هزینه های بهره برداری از مترو تهران گفت: در اکثر نقاط جهان به حمل و نقل عمومی یارانه پرداخت می‌شود و در مترو تهران هم در ابتدا قرار بر این بود که یک سوم هزینه های بهره برداری از طریق مردم و با خرید بلیت تأمین شود و دوسوم باقی مانده را شهرداری و دولت یارانه دهند، اما اکنون کمتر از 20 درصد هزینه ها از فروش بلیت تأمین می‌شود و 80 درصد باقیمانده را شهرداری تأمین می‌کند.
ربیعی با بیان اینکه سهم دولت در پرداخت یارانه بلیت مترو بسیار ناچیز است و این سبب ایجاد بدهی میلیاردی در شرکت بهره برداری متروی تهران شده اظهار کرد: توجه به نگهداری و تعمیرات تجهیزات موجود در شبکه مترو تهران بسیار مهم است و اگر کوتاهی در این زمینه صورت گیرد کیفیت ارائه خدمات به مردم کاهش می‌یابد.
وی یادآور شد: تاکنون شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه تمام تلاش خود را بکار گرفته تا خدمات نه تنها کاهش نیابد بلکه افزایش هم داشته باشد اما در این راه نیازمند حمایت های بیشتری از جانب دولت هستیم.
رئیس هیات مدیره شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه در ادامه این نشست از مسئولان کشور خواست تا نه تنها به صورت نمادین بلکه در ترددهای روزمره خود از مترو استفاده کنند.
وی خاطرنشان کرد: به طور یقین انجام این کار باعث می‌شود تا مردم حس کنند که مسئولان از جنس خود آنها و در بین آنها هستند ضمن آنکه تردد با وسایل حمل و نقل عمومی باعث می‌شود تا مسئولان بیشتر دغدغه های مردم را لمس کنند.
در پایان این نشست محمد حسین مقیمی استاندار تهران به همراه مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه از مرکز فرمان مترو تهران بازدید کرد.
تهرام/7243//1348
برچسب ها:

بازگشت به لیست اخبار اقتصادی

نظرات کاربران

اگر عضو سایت هستید وارد شوید و در غیر اینصورت نام و ایمیل خود را وارد کنید


تحلیل های اقتصادی سرمایه دار

روش سرمایه گذاری ارزشی چیست؟
یک نوع سرمایه گذاری است که در آن ارزش جنس یا سهم، ملاک خرید می باشد. روشهای مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد که روش سرمایه گذاری بر اساس ارزش، از مهمترین روشها محسوب می شود.
بازار دلار علت اصلی گرانی سال 97 در ایران
علت گرانی روزهای اخیر چیست؟ دلیل تکرار گرانی ها در بازار چیست؟ قیمتها چرا هر چند سال جهش پیدا می کنند؟
سایر کالاهای سرمایه ای ، کالاهای واسطه ای و کالاهای مصرفی
در این مقاله به تعریف کالاهای واسطه ای ، کالاهای مصرفی و کالاهای سرمایه ای و اهمیت شناخت انواع کالاهای سرمایه ای در زندگی اقتصادی فردی می پردازیم. کالای سرمایه ای چیست؟ کالاهای مصرفی و واسطه ای کدامند؟
سایر سواد مالی؛ حلقه مفقوده اقتصاد خانواده ایرانی
شنیدن این جمله که "سفره های مردم هر روز کوچکتر می شوند" دیگر برایمان عادت شده گرچه علاج مشکلاتی از این قبیل، برنامه ریزی و تدبیر مسئولان کشور را می طلبد اما آیا تک تک افراد جامعه در بوجود آمدن یا حل این مشکل برای خودشان نقشی بازی نمی کنند؟ سواد مالی چیست؟ در این مقاله سواد مالی آموزش داده می شود.
اقتصاد بین الملل مردم آمریکا با برجام موافقند یا مخالف؟ +اینفوگرافی
ترامپ پس از کش و قوس های فراوان از برجام خارج شد. در این مقاله به بررسی درصد موافقین و مخالفین برجام بین مردم آمریکا پرداخته شده است.
بازار دلار دلار ، طلا و حل مشکل اقتصادی ؛چالشی بزرگ
چرا اقتصاددانان نمی توانند مشکلات اقتصادی را حل کنند ؟ سوالی که جواب آن پر از چالشهای گوناگون است و شاید هم اصلا نمیتوان جوابی برای آن بدست آورد .
بازار دلار پیش بینی دلار در پایان برجام
با توجه به خروج آمریکا از برجام و اینکه تا 90 روز آینده تحریمهای هسته ای باز میگردد . شاید پیش بینی نرخ دلار چندان هم سخت نباشد .
سایر برجام تمام
درحالی که انتظار میرفت در کنفرانس خبری دیشب ترامپ پس از اعلام مواضع خود تا شنبه صبر کند و سپس یه صورت رسمی از برجام خارج شود اما او دیشب این کار را یکسره کرد و رسما باعث خروج آمریکا از برجام شد و تمامی تحریمهای قبلی علیه ایران را بازگرداند .
بازار دلار دلار پس از برجام
درآستانه کنفرانس خبری ترامپ بد نیست به آینده دلار پس از برجام بپردازیم .
سایر سیاست آمریکا درباره برجام
ترامپ دیروز در توییتی اعلام کرده امشب سیست های خودرا دربارهه برجام اعلام خواهد کرد ؛ به هرحال امشب به نوعی آینده برجام معلوم میشود پس بی ربط هم نیت اگر به این پیش بینی بپردازیم که سیاست آمریکا چه خواهد بود .
قیمت دلار، تهدید ترامپ و تشنج در فضای کسب و کار کشور
با توجه به حوادث عجیب رخ داده در 10 روز گذشته میتوان گفت یکی پر تنش ترین ماه های 40 سال اخیر را تجربه کردیم .
سایر ایران پس از برجام
عده ای معتقند برجام بهترین توافق بوده و هست و عده ای بلعکس .
دلار 7.000 تومانی
یادش بخیر چندی پیش بود که رئیس جمهورمان خیالمان را بابت دلار راحت کرد . شکر خدا الان راحتیم ، انقدر راحتیم که اصلا خبر نداریم ؛یعنی هرکسی که بی خبر هست راحته .
کسب وکار فیلتر اقتصادی یا اقتصاد فیلتری
و در نهایت تلگرام فیلتر شد . خبری که دسته کم 10.000 نفر را بیکار کرد
سایر برجام و نمایش ترامپ
با توجه به نزدیک شدن به موعد امضا برجام توسط آمریکا جالب است برجام را از دید ترامپ مورد بررسی قرار دهیم

پربازدیدترین اخبار اقتصادی

تغییر در مشخصات قرارداد آتی سکه طلا / فرمولی برای تعدیل بازار
کمپین "نخریدن" و تاثیر آن بر بازار طلا کمپین "نخریدن" و تاثیر آن بر بازار طلا
ریزش قیمت انواع سکه در بازار ریزش قیمت انواع سکه در بازار
آمادگی طلا برای سقوط بیشتر! آمادگی طلا برای سقوط بیشتر!
اولویت‌های جدید تامین ارز مشخص شد
سرابی به نام دلار ۴۲۰۰ تومانی
روزهای بی‌قراری شاخص بورس/ خروج اشخاص حقوقی در روزهای طلایی بازار
۵۰نفر مجموعاً ۳۸۰هزار قطعه سکه خریده‌اند
احتمال انفجار قیمت مسکن در اثر سیاست تعیین قی احتمال انفجار قیمت مسکن در اثر سیاست تعیین قیمت
ارسال دلار با پیک موتوری! ارسال دلار با پیک موتوری!
ورود سازمان تعزیرات حکومتی برای رفع مشکلات بازار ارز
همتی به عنوان سفیر فوق‌العاده و تام‌الاختیار ایران در چین شد
پاسخگوی عواقب پنهان مسکوت ماندن دو ماهه الحاق به CFT کیست؟
اولویت اختصاص ارز ۴۲۰۰تومانی به واردات مواد اولیه
لزوم اخذ مالیات از معاملات سکه و ارز

جدیدترین اخبار اقتصادی روز

قره‌خانی: از قیمت هر بشکه نفت بین ۶۵ تا ۷۰ دلار استقبال می‌کنیم
امسال فرصتی مناسب برای معرفی چای کیفی ایرانی
تشدید مشکلات مالی استارباکس/ تعطیلی ۱۵۰ شعبه تنها در آمریکا
تحریم آمریکا یا بروکراسی ایران؛ فرار سرمایه‌گذاران خارجی از کدام بود؟
کمک مالی به یونان پس از برنامه نجات هم ادامه خواهد یافت
نامه فوری شریعتمداری به جهانگیری درباره حذف تعرفه کاغذ
رشد قیمت اوراق تسهیلات مسکن با شیب ملایم
تقاضای تحقیق و تفحص از بانک مرکزی به کجا رسید؟
بانک مرکزی شفافیت حداکثری در اقتصاد را پیگیری می‌کند
رشد ۶.۸ میلیارد دلاری صادرات غیرنفتی در دستور کار
ولع جذب سپرده و زخم باز موسسات غیرمجاز
نقشه آمریکا برای زدن ریشه اوپک
دریافت شناسه کالا واردات خودرو را شفاف‌تر می‌کند
ارز نباید تک‌نرخی‌می‌شد/ لزوم افزایش سود بانکی
سبدی از سهام بخرید نه یک سهم
Back to Top