چهارشنبه 21 آذر 1397

برخورد استانداری تهران با ناظران و مجریان متخلف ساخت و ساز/ ورود 350 میلیون مترمکعب فاضلاب به شهرری

تهران - ایرنا - استاندار تهران با اخطار به ناظران و مجریان مختلف ساختمانی، گفت: با شهرداری ها پیمان بسته ایم که به ساختمان های غیرمقاوم پایان کار ندهند به نحوی که در صورت مشاهده هر گونه تخلف در نظارت و اجرای ساختمان ها به هیچ وجه گذشت نخواهیم کرد.

کسب و کار | ایرنا | 9 ماه پیش |2/21/2018 9:59:42 PM 1551 بازدید

برخورد استانداری تهران با ناظران و مجریان متخلف ساخت و ساز/ ورود 350 میلیون مترمکعب فاضلاب به شهرری
به گزارش ایرنا محمدحسین مقیمی عصر چهارشنبه در نخستین نشست با اعضای شورای اسلامی استان تهران در استانداری، اظهار کرد: از زمین لرزه های اخیر آموخته ایم که ساختمان های مقاوم و تعداد کشته ها با هم رابطه عکس دارد، بنابراین با شهرداران پیمان بسته ایم که به هیچ ساختمان غیرمقاومی پایان کار ندهند.
وی افزود: در تمام دنیا با نظارت بر روی مصالح و اجرا، کار ساخت و ساز را به درستی انجام می دهند و ما نیز برای کاهش آسیب های ناشی از زلزله باید این روش را در دستور کار قرار دهیم.
مقیمی با بیان اینکه شوراها و مدیریت شهری در پنج مورد اساسی می توانند به دولت در رسیدن به اهداف کمک کنند، بافت های فرسوده و حاشیه نشینی را از مشکلات اساسی تهران دانست و گفت: رئیس جمهوری اخیرا طرح بازآفرینی شهرها و نوسازی بافت های فرسوده و مقاوم سازی ساختمان ها ظرف 10 سال مطرح کرده است که در این زمینه شوراهای شهرها و مدیریت شهری می توانند کمک کنند.
استاندار تهران با تاکید بر همکاری شوراها در ایجاد اشتغال به ویژه در زمینه مشاغل پاک و غیرمخرب، افزود: در تهران باید 126 هزار فرصت شغلی ایجاد شوند و با توجه به اطلاعاتی که اعضای شورای شهرها از نیاز و ظرفیت های منطقه خود دارند در این زمینه می توانند بسیار راهگشا باشند.
وی با اشاره به کمبود آب در کشور اضافه کرد: باید خود را با شرایط فعلی تطبیق دهیم و مصارف خود را در بخش های کشاورزی، صنعت و بهداشت اصلاح کنیم و روش های سنتی و محصولات پرمصرف را کنار بگذاریم که در این زمینه مدیریت شهری می تواند کمک های بسیاری داشته باشد.
مقیمی مشکلات حمل و نقل و ترافیک در تهران را نیز یادآور شد و اظهار کرد: 70 درصد آلودگی هوای تهران مربوط به ترافیک و تردد خودروهای فرسوده است که با دستور رئیس جمهوری مبنی بر جایگزینی خودروهای فرسوده ظرف سه تا پنج سال آینده امیدواریم این مشکل برطرف شود.
وی افزود: بر همین اساس مدیریت شهری می تواند در تشویق مردم برای مشارکت در تغییر خودروهای فرسوده نقش موثری داشته باشد.
مقیمی همچنین نسبت به آمار بالای آسیب های اجتماعی هشدار داد و افزود: شایسته نیست که در جمهوری اسلامی آمار طلاق، فقر، اعتیاد، حاشیه نشینی و سکونتگاه های غیررسمی و مشکلات اخلاقی بالا باشد و مدیریت شهری نیز باید به این مسائل ورود کند.
وی با بیان اینکه شاخص های توسعه در استان تهران بسیار پایین تر از تصور است، تصریح کرد: در دوره ای قرار داریم که دولت، مجلس و شورای شهر حرف هم را می فهمند و از این فرصت می توان برای پیشبرد امور استفاده کرد.

*مدیریت شهری و بحران آب و آلودگی
رئیس شورای عالی استان ها نیز در نشست با استاندار تهران و اعضای شورای اسلامی این استان گفت: بحران آب و آلودگی هوا بدون کمک شوراها و مدیریت شهری قابل حل نیست.
مرتضی الویری با اشاره به فرمایشات رهبری درباره کارنامه غیرقابل قبول در رفع تبعیض و برقراری عدالت، افزود: در حال حاضر با تبعیض منطقه ای که باعث تخلیه بخش های از کشور شده، تبعیض جنسیتی، تبعیض مذهبی و نادیده گرفتن برخی مذاهب، تبعیض قضایی، تبعیض رسانه ای و در اختیار گرفتن رسانه های کلیدی همچون صدا و سیما در دست یک جریان خاص مواجه هستیم.
این عضو شورای اسلامی شهر تهران اضافه کرد: با توجه به اینکه قانون شوراها دیر اجرا شده، بسیاری از اختیارات آن را دولت و یا مجلس در دست گرفته اند و حاضر نیستند تحویل دهند.
وی با بیان اینکه بسیاری از چالش های فعلی کشور با همکاری شوراها و مدیریت شهری قابل حل است، گفت: بحران آب، آلودگی هوا، حمل و نقل و ترافیک و بحران زمین لرزه مواردی است که به مجموعه شهری مرتبط است.

*طرح ترافیک، استانی شود
رئیس شورای اسلامی استان تهران نیز در ادامه این نشست گفت: بهبود طرح ترافیک و حمل و نقل در شهر تهران باید به صورت برنامه استانی تدوین شود.
الهام فخاری افزود: ویژگی شهر تهران این است که مسائل و چالش ها و دستاوردهای این کلانشهر با سایر شهرهای استان گره خورده است و طرح هایی که در پایتخت اجرا می شود باید در مقیاس استانی تهیه شود.
این عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به آمادگی مجامع علمی همچون دانشگاه تهران و دانشگاه علوم پزشکی ایران برای کاهش چالش های مدیریت شهری، اظهار کرد: بحران آب و ترافیک در نگاه اول موضوعات فیزیکی به نظر می آید اما این مسائل می تواند چالش های اجتماعی و سیاسی به دنبال داشته باشد.
وی در ادامه خواستار همکاری استانداری تهران برای حل مشکل زیرساخت های لازم در شورای اسلامی استان در زمینه مکان و اعتبار مورد نیاز شد.

*آلوده ترین شهرستان در تهران
نماینده شورای اسلامی شهرستان ری در شورای اسلامی استان تهران نیز در این نشست با انتقاد از مشکلاتی که تهران به ری تحمیل کرده است گفت: 28 هزار صنف مزاحم از تهران به ری منتقل شده اند.
حسن خلیل آبادی این شهر را آلوده ترین در استان تهران دانست و افزود: تعداد روزهایی که هوای ری در شرایط سالم است امسال 125 روز بوده که نصف روزهای سالم در تهران است.
عضو شورای اسلامی شهر تهران اضافه کرد: روزانه 9 هزار تن زباله (به غیر از نخاله و پسماندهای خطرناک صنعتی) و سالانه 350 میلیون مترمکعب فاضلاب به شهر ری تخلیه می شود.
وی با اشاره به استقرار 500 واحد بزرگ صنعتی در ری گفت: این واحدها آلودگی بسیاری به ری وارد می کند به طوری که خطوط لوله انتقال نفت از پالایشگاه آبادان به ری که بیش از 55 سال قدمت دارد دچار نشتی شده و باعث آلودگی آب های سطحی و زیرزمینی این شهرستان شده است.
خلیل آبادی همچنین از تخریب منابع طبیعی در این شهرستان انتقاد کرد و افزود: در حالی که در شهرهای دنیا برای ایجاد مناظر زیبا کوه های مصنوعی ساخته می شود، در شهرستان ری کارخانه سیمان 'کوه بی بی شهربانو' را با ایجاد چاله های بزرگ تخریب کرده است.

* آوارگان زلزله ملارد
نماینده شورای اسلامی شهرستان ملارد در شورای اسلامی استان تهران در ادامه این نشست خواستار پرداخت تسهیلات 10 میلیون تومانی به خسارت دیدگان زلزله ملارد شد.
قنبرعلی صفری گفت: منازل 500 تا 600 خانوار از اهالی این شهرستان در زلزله آسیب دیده و برخی از آنها غیرقابل سکونت است که باعث شده این افراد در منازل اقوام ساکن شوند و یا شب ها در خودرو شخصی بخوابند.
نماینده شورای اسلامی شهرستان فیروزکوه در شورای اسلامی استان تهران همچنین خواستار استفاده از اعتبارات ارزش افزوده برای حل مشکلات اساسی روستاهای این شهرستان شد.
جلال بنار افزود: اعتبارات ارزش افزوده که به دهیاری ها اختصاص یافته بر اساس قانون باید در بافت روستاها هزینه شود، باتوجه به اینکه در سال های گذشته بسیاری از شاخص های روستاها با صرف این اعتبارات بهبود یافته، اکنون لازم است که به اولویت های دیگر این مناطق از جمله بحران آب و کشاورزی نیز بپردازیم.
نماینده شورای اسلامی شهرستان دماوند در شورای اسلامی استان تهران نیز گفت: ساخت و سازهای غیرمجاز در این شهرستان باید چاره اندیشی شود.
محمود نقیبی افزود: افرادی به صورت شبانه اقدام به ساخت و سازهای غیرمجاز می کنند و مجوزهای آب و برق هم می گیرند این مساله باعث مهاجرت کارگران فصلی و اختلال در بازار مسکن شهرستان شده به طوری که قراردادهای اجاره، سه ماهه بسته می شود.
وی تصریح کرد: در حالی که این شهرستان فاقد زمین برای طرح های عمومی همچون آرامستان است، مشاهده می کنیم که کارخانه ها و شرکت ها و ویلاهای جدید ساخته می شود.
نقیبی همچنین خواستار حل مشکل آب شرب و کشاورزی این شهرستان شد.

*سوءاستفاده از وقف
نماینده شورای اسلامی شهرستان قدس در شورای اسلامی استان در ادامه این نشست، نسبت به سوءاستفاده از وقف برخی اراضی در این شهرستان هشدار داد و گفت: بر اساس مدارک سه مورد وقف در این شهرستان انجام شده اما عده ای می خواهند با سوءاستفاده از این مساله همه زمین ها را تملک کنند.
بنفشه رفیعی دیگر مشکل این شهرستان را مصوبه غیرکارشناسی شهرک های صنعتی در دولت گذشته عنوان کرد و افزود: این مساله باعث اختلاف بین شهرداری و شرکت شهرک های صنعتی شده و عده ای نیز از آن سوءاستفاده می کنند.
به گفته وی، با وجود آلودگی صنایع مستقر در این شهرستان، مالیات ها به حساب شهرداری تهران می رود و قدس از آن بی بهره است.
محمد عظیمی نماینده شورای اسلامی شهرستان قرچک در شورای اسلامی استان تهران همچنین خواستار اختصاص حقابه این شهرستان شد و گفت: حقابه شهرستان های تهران از سدهای بالادست محقق نمی شود و عدم تخصیص این سهمیه مشکلاتی ایجاد می کند و تبعات امنیتی خواهد داشت.
وی افزود: عدم تخصیص حقابه منجر به برداشت بی رویه از آب های زیرزمینی شده که نشست زمین در برخی شهرستان ها از جمله ورامین، پیشوا و قرچک را به دنبال داشته است.

تهرام/ 9754 //1348
برچسب ها:

بازگشت به لیست اخبار اقتصادی

نظرات کاربران

اگر عضو سایت هستید وارد شوید و در غیر اینصورت نام و ایمیل خود را وارد کنید


تحلیل های اقتصادی سرمایه دار

سایر آینده تورم و قیمت دلار
موضوع تورم بدون شک در حال حاضر مهم ترین دغدغه آحاد مختلف در جامعه به شمار می رود و حدس و گمان ها در خصوص پیش بینی میزان تورم در نیمه دوم سال 97 و سال 98 به موضوع داغ گفت و گوهای کارشناسان و حتی مردم عادی تبدیل شده است.
پیش بینی قیمت دلار در چندماه آینده
قیمت دلار تا کجا ادامه خواهد داشت؟عوامل موثر در کاهش یا افزایش قیمت ها چیست؟
سایر آیا بازار ثانویه زمینه ­ی بازگشت تعادل به اقتصاد را فراهم می آورد؟
سیاست اخیر دولت در خصوص ایجاد بازار ثانویه و تعمیق آن توانست در طی هفته های ­ی گذشته ثبات نسبی برای بازار ارز فراهم آورد اما تداوم آن نیازمند اهتمام و پافشاری مجریان بر مواضع خود در اجرای هرچه دقیق آن می ­باشد.
سایر امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی
اینفوگرافیک امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله
پیش بینی قیمت طلا و ارز
پیش بینی بزرگان بازار از قیمت های طلا و سکه و ارز در ایران
روش سرمایه گذاری ارزشی چیست؟
یک نوع سرمایه گذاری است که در آن ارزش جنس یا سهم، ملاک خرید می باشد. روشهای مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد که روش سرمایه گذاری بر اساس ارزش، از مهمترین روشها محسوب می شود.
بازار دلار علت اصلی گرانی سال 97 در ایران
علت گرانی روزهای اخیر چیست؟ دلیل تکرار گرانی ها در بازار چیست؟ قیمتها چرا هر چند سال جهش پیدا می کنند؟
سایر کالاهای سرمایه ای ، کالاهای واسطه ای و کالاهای مصرفی
در این مقاله به تعریف کالاهای واسطه ای ، کالاهای مصرفی و کالاهای سرمایه ای و اهمیت شناخت انواع کالاهای سرمایه ای در زندگی اقتصادی فردی می پردازیم. کالای سرمایه ای چیست؟ کالاهای مصرفی و واسطه ای کدامند؟
سایر سواد مالی؛ حلقه مفقوده اقتصاد خانواده ایرانی
شنیدن این جمله که "سفره های مردم هر روز کوچکتر می شوند" دیگر برایمان عادت شده گرچه علاج مشکلاتی از این قبیل، برنامه ریزی و تدبیر مسئولان کشور را می طلبد اما آیا تک تک افراد جامعه در بوجود آمدن یا حل این مشکل برای خودشان نقشی بازی نمی کنند؟ سواد مالی چیست؟ در این مقاله سواد مالی آموزش داده می شود.
اقتصاد بین الملل مردم آمریکا با برجام موافقند یا مخالف؟ +اینفوگرافی
ترامپ پس از کش و قوس های فراوان از برجام خارج شد. در این مقاله به بررسی درصد موافقین و مخالفین برجام بین مردم آمریکا پرداخته شده است.
بازار دلار دلار ، طلا و حل مشکل اقتصادی ؛چالشی بزرگ
چرا اقتصاددانان نمی توانند مشکلات اقتصادی را حل کنند ؟ سوالی که جواب آن پر از چالشهای گوناگون است و شاید هم اصلا نمیتوان جوابی برای آن بدست آورد .
بازار دلار پیش بینی دلار در پایان برجام
با توجه به خروج آمریکا از برجام و اینکه تا 90 روز آینده تحریمهای هسته ای باز میگردد . شاید پیش بینی نرخ دلار چندان هم سخت نباشد .
سایر برجام تمام
درحالی که انتظار میرفت در کنفرانس خبری دیشب ترامپ پس از اعلام مواضع خود تا شنبه صبر کند و سپس یه صورت رسمی از برجام خارج شود اما او دیشب این کار را یکسره کرد و رسما باعث خروج آمریکا از برجام شد و تمامی تحریمهای قبلی علیه ایران را بازگرداند .
بازار دلار دلار پس از برجام
درآستانه کنفرانس خبری ترامپ بد نیست به آینده دلار پس از برجام بپردازیم .
سایر سیاست آمریکا درباره برجام
ترامپ دیروز در توییتی اعلام کرده امشب سیست های خودرا دربارهه برجام اعلام خواهد کرد ؛ به هرحال امشب به نوعی آینده برجام معلوم میشود پس بی ربط هم نیت اگر به این پیش بینی بپردازیم که سیاست آمریکا چه خواهد بود .

پربازدیدترین اخبار اقتصادی

قیمت طلا، سکه و ارز در ۲۰ آذرماه
فروکش تلاطم بازار مسکن نزدیک است فروکش تلاطم بازار مسکن نزدیک است
توصیه به خریداران بیت کوین و ارزهای دیجیتالی توصیه به خریداران بیت کوین و ارزهای دیجیتالی
ثبات دلار در کانال 11هزار تومان ثبات دلار در کانال 11هزار تومان
نرخ ارز در بازار واقعی نیست/ اختلاف قیمت میان بازار و نیما پر می‌شود؟
ماه عسل دلار تمام شد؟
طلا مجددا ارزان شد طلا مجددا ارزان شد
دلار به کانال ۱۰هزار تومان بازگشت دلار به کانال ۱۰هزار تومان بازگشت
برنامه ساماندهی خودرو آماده می‌شود
واردات قطعه، صنعت خودروسازی را با چالش مواجه واردات قطعه، صنعت خودروسازی را با چالش مواجه کرده است
کاهش ۳۵۰ تومانی نرخ دلار بانکی
در نشست امنیت اقتصاد چه گذشت؟/ تحلیل کارشناسان اقتصادی از بحران بانکی ایران
شرایط دریافت دفترچه رایگان بیمه سلامت
عرضه خودرو با قیمت نزدیک به حاشیه بازار استمر عرضه خودرو با قیمت نزدیک به حاشیه بازار استمرار می یابد
سایت رسمى اتحادیه طلا راه اندازى شد سایت رسمى اتحادیه طلا راه اندازى شد

جدیدترین اخبار اقتصادی روز

دینار و روپیه جای یورو را می‌گیرند؟
بانک‌ها چقدر به واحدهای تولیدی وام دادند؟
تامین باتری خودروهای برقی ۲۰ میلیارد یورو هزینه دارد
پول قبوض برق به جیب چه کسانی می‌رود؟
نقطه پایان اوج در بازار مسکن+ قیمت
جهش دوباره نفت از روی سکوی اوپک
اقدامات مطلوبی برای تنظیم بازار لرستان انجام اقدامات مطلوبی برای تنظیم بازار لرستان انجام شده است.
سازوکار ویژه مالی ایران و اروپا به زودی نهایی می‌شود
صادرات آلمان به ایران رشد چشمگیری داشته است
آخرین اظهارات کدخدایی درباره" CFT"
رویترز: صادرات آلمان به ایران رشد چشمگیری داش رویترز: صادرات آلمان به ایران رشد چشمگیری داشته است
توسعه بازارچه مرزی سومار در دستور کار دولت اس توسعه بازارچه مرزی سومار در دستور کار دولت است
«هاتگرام» و «طلاگرام» وام نگرفتند
استاندار اصفهان، بازاریابی ویژه برای فرش ایرا استاندار اصفهان، بازاریابی ویژه برای فرش ایرانی را خواستار شد
برقراری ارتباطات بانکی در گرو تصویب CFT است