چهارشنبه 30 خرداد 1397

دامداری های کوچک در روستاهای مازندران گسترش می یابد

ساری - ایرنا - استاندار مازندران از امضای تفاهمنامه با شرکت لبنیاتی کاله آمل برای ساخت پالایشگاه شیر در استان خبر داد و هدف از این کار را گسترش دامداری های کوچک در مناطق روستایی اعلام کرد.

کشاورزی و دامپروری | ایرنا | 4 ماه پیش |2/15/2018 9:21:32 PM 1564 بازدید

دامداری های کوچک در روستاهای مازندران گسترش می یابد
به گزارش خبرنگار ایرنا ، محمد اسلامی عصر پنجشنبه در آئین بهره برداری از طرح گازرسانی به 1 1 روستای منطقه هزار جریب شهرستان نکاء ، افزود که تمام متقاضیان روستایی برای راه انداری دامداری کوچک از تسهیلات ارزان قیمت اشتغالزای روستایی بهره مند می شوند.
وی گفت که بر اساس تفاهمنامه امضا شده ، برنامه ریزی می شود تا شیر تولیدی در این دامداری های روستایی با قیمت تضمینی خریداری شود.
اسلامی توضیح داد : روستائیان می توانند به ازای تحویل شیر به شرکت ، خوراک دام تحویل و مازاد بر آن را نیز به صورت نقدی طبق توافق دریافت کنند.
وی گفت : شرکت لبنی کاله نیز متعهد شد تا با سرمایه گذاری خصوصی پالایشگاه شیر را در آمل برای فراوری شیر تولید روستائیان ایجاد کند.
نماینده عالی دولت در مازندران اجرای این تفاهمنامه را در مناطق روستایی موجب مهاجرت معکوس و توسعه اشتغالزایی در این مناطق برای جوانان روستایی اعلام کرد.
** تحقق هدف سه میلیارد دلاری صادراتی
استاندار مازندران همچنین گفت که با اجرای این تفاهمنامه و گسترش دامداری های مقیاس کوچک در روستاها ، هدف صادراتی سه میلیارد دلاری در نظر گرفته شده برای مازندران در پایان برنامه ششم محقق خواهد شد.
اسلامی با اشاره به توانمندی صادراتی شرکت کاله ، گفت : در سال جاری حدود 70 درصد از صادرات 330 میلیون دلاری استان مازندران مربوط به صادرات محصولات این واحد صنعتی بوده است و این توانمندی نشان می دهد که باید از ظرفیت های موجود در این واحد صنعتی باید بیشتر استفاده شود.
وی افزود : هم اکنون بخشی از نیاز شیر این واحد صنعتی از خارج استان تامین می شود که با اجرایی شدن تفاهمنامه احداث دامدارهای کوچک در روستاها تا حد زیادی می توان شیر مورد نیاز برای مصرف داخل استان را تامین کرد.
بر اساس گزارش های رسمی ، از 900 هزار تن شیر خام مورد نیاز سالانه کارخانه های لبنی استان ، تنها کمتر از 20 درصد در داخل استان تهیه می شود.
دامداری های استان مازندران بر اساس آمار سازمان جهاد کشاورزی ، سالانه حدود 750 هزار تن شیر خام تولید می کنند.
تامین حدود 20 درصدی نیاز کارخانه های لبنی مازندران از شیر خام داخل استان معادل حدود 200 هزار تن در سال و به معنی عرضه 550 هزار تن باقی مانده به صورت تازه خوری یا فله فروشی است .
همچنین در سال جاری سهم تسهیلات اشتغالزایی روستایی مازندران حدود 3 هزار میلیارد ریال مصوب شد که تاکنون نیمی از این اعتبار در قالب تسهیلات ارزان قیمت به مازندران ابلاغ شد.
** بالا زدن آستین سرمایه گذاران خصوصی برای ایجاد اشتغال
استاندار مازندران همچنین گفت که سرمایه گذاران بخش خصوصی و نهادهای مردمی باید برای رفع معضل بیکاری در این خطه شمال کشور آستین بالا بزنند.
وی افزود : دولت به دلیل محدودیت مالی و استخدامی به تنهایی قادر به رفع معضل بیکاری نبوده و باید سرمایه گذاری بخش خصوصی و مردمی به کمک دولت بیایند تا بتوانیم بر غول بیکاری غلیه کنیم.
رئیس شورای اشتغال مازندران رویکرد مدیریت جدید استان را جلوگیری از بخشی نگری و کمک تمام دستگاههای اجرایی بسترسازی برای جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی اعلام کرد.
** جهش درآمد مازندران
استاندار مازندران گفت که درآمد 14 هزار میلیارد ریالی سالانه برای این خطه شمال کشور با ظرفیت های موجود ناچیز است و با این درآمدها رونق اقتصادی و گسترش فضای کسب و کار ایجاد نمی شود.
وی افزود : براساس بررسی کارشناسی توان درآمد زایی این استان حدود 50 هزار میلیارد ریال در سال است و باید با چهش درآمدی به این برنامه را محقق کرد.
او ادامه داد : برای تحقق چهش درآمدی مازندران باید با اقتدار عمل کرد و از هرگونه بهانه جویی و ایجاد موانع برای رسیدن به این برنامه جلوگیری شود.
در سال گذشته میزان درآمد مازندران از محل درآمدهای مستقیم ( مالیات و سایر درآمدها) حدود 15 هزار میلیارد ریال بود که پس از واریز به خزانه معادل آن برای رشد و توسعه به این خطه شمال کشور برگشت داده می شود.
** اجرای 54 هزارمیلیارد ریال طرح عمرانی در مازندران در سال 96
استاندارمازندران گفت که در سال جاری 54 هزار میلیارد ریال سرمایه گداری اعم از دولتی و تسهیلات بانکی برای توسعه زیرساخت ها و ایجاد واحدهای تولیدی و صنعتی در مازندران هزینه شد.
وی افزود : از محل این اعتبار تعداد زیادی پروژه های عمرانی و واحدهای صنعتی و تولیدی به بهره برداری رسید و مابقی نیز تا پایان سال جاری راه اندازی می شود.
اسلامی با تاکید بر توسعه زیرساخت ها در مازندران برای رونق کسب و کار خواهان ایجاد وفاق و همدلی برای رسیدن به این برنامه مدون توسعه ای شد.
خبرنگار : مریم نظری ** انتشار دهنده : حسن فلاحتی
برچسب ها:

بازگشت به لیست اخبار اقتصادی

نظرات کاربران

اگر عضو سایت هستید وارد شوید و در غیر اینصورت نام و ایمیل خود را وارد کنید


تحلیل های اقتصادی سرمایه دار

روش سرمایه گذاری ارزشی چیست؟
یک نوع سرمایه گذاری است که در آن ارزش جنس یا سهم، ملاک خرید می باشد. روشهای مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد که روش سرمایه گذاری بر اساس ارزش، از مهمترین روشها محسوب می شود.
بازار دلار علت اصلی گرانی سال 97 در ایران
علت گرانی روزهای اخیر چیست؟ دلیل تکرار گرانی ها در بازار چیست؟ قیمتها چرا هر چند سال جهش پیدا می کنند؟
سایر کالاهای سرمایه ای ، کالاهای واسطه ای و کالاهای مصرفی
در این مقاله به تعریف کالاهای واسطه ای ، کالاهای مصرفی و کالاهای سرمایه ای و اهمیت شناخت انواع کالاهای سرمایه ای در زندگی اقتصادی فردی می پردازیم. کالای سرمایه ای چیست؟ کالاهای مصرفی و واسطه ای کدامند؟
سایر سواد مالی؛ حلقه مفقوده اقتصاد خانواده ایرانی
شنیدن این جمله که "سفره های مردم هر روز کوچکتر می شوند" دیگر برایمان عادت شده گرچه علاج مشکلاتی از این قبیل، برنامه ریزی و تدبیر مسئولان کشور را می طلبد اما آیا تک تک افراد جامعه در بوجود آمدن یا حل این مشکل برای خودشان نقشی بازی نمی کنند؟ سواد مالی چیست؟ در این مقاله سواد مالی آموزش داده می شود.
اقتصاد بین الملل مردم آمریکا با برجام موافقند یا مخالف؟ +اینفوگرافی
ترامپ پس از کش و قوس های فراوان از برجام خارج شد. در این مقاله به بررسی درصد موافقین و مخالفین برجام بین مردم آمریکا پرداخته شده است.
بازار دلار دلار ، طلا و حل مشکل اقتصادی ؛چالشی بزرگ
چرا اقتصاددانان نمی توانند مشکلات اقتصادی را حل کنند ؟ سوالی که جواب آن پر از چالشهای گوناگون است و شاید هم اصلا نمیتوان جوابی برای آن بدست آورد .
بازار دلار پیش بینی دلار در پایان برجام
با توجه به خروج آمریکا از برجام و اینکه تا 90 روز آینده تحریمهای هسته ای باز میگردد . شاید پیش بینی نرخ دلار چندان هم سخت نباشد .
سایر برجام تمام
درحالی که انتظار میرفت در کنفرانس خبری دیشب ترامپ پس از اعلام مواضع خود تا شنبه صبر کند و سپس یه صورت رسمی از برجام خارج شود اما او دیشب این کار را یکسره کرد و رسما باعث خروج آمریکا از برجام شد و تمامی تحریمهای قبلی علیه ایران را بازگرداند .
بازار دلار دلار پس از برجام
درآستانه کنفرانس خبری ترامپ بد نیست به آینده دلار پس از برجام بپردازیم .
سایر سیاست آمریکا درباره برجام
ترامپ دیروز در توییتی اعلام کرده امشب سیست های خودرا دربارهه برجام اعلام خواهد کرد ؛ به هرحال امشب به نوعی آینده برجام معلوم میشود پس بی ربط هم نیت اگر به این پیش بینی بپردازیم که سیاست آمریکا چه خواهد بود .
قیمت دلار، تهدید ترامپ و تشنج در فضای کسب و کار کشور
با توجه به حوادث عجیب رخ داده در 10 روز گذشته میتوان گفت یکی پر تنش ترین ماه های 40 سال اخیر را تجربه کردیم .
سایر ایران پس از برجام
عده ای معتقند برجام بهترین توافق بوده و هست و عده ای بلعکس .
دلار 7.000 تومانی
یادش بخیر چندی پیش بود که رئیس جمهورمان خیالمان را بابت دلار راحت کرد . شکر خدا الان راحتیم ، انقدر راحتیم که اصلا خبر نداریم ؛یعنی هرکسی که بی خبر هست راحته .
کسب وکار فیلتر اقتصادی یا اقتصاد فیلتری
و در نهایت تلگرام فیلتر شد . خبری که دسته کم 10.000 نفر را بیکار کرد
سایر برجام و نمایش ترامپ
با توجه به نزدیک شدن به موعد امضا برجام توسط آمریکا جالب است برجام را از دید ترامپ مورد بررسی قرار دهیم

پربازدیدترین اخبار اقتصادی

تغییر در مشخصات قرارداد آتی سکه طلا / فرمولی برای تعدیل بازار
کمپین "نخریدن" و تاثیر آن بر بازار طلا کمپین "نخریدن" و تاثیر آن بر بازار طلا
ریزش قیمت انواع سکه در بازار ریزش قیمت انواع سکه در بازار
آمادگی طلا برای سقوط بیشتر! آمادگی طلا برای سقوط بیشتر!
اولویت‌های جدید تامین ارز مشخص شد
سرابی به نام دلار ۴۲۰۰ تومانی
روزهای بی‌قراری شاخص بورس/ خروج اشخاص حقوقی در روزهای طلایی بازار
احتمال انفجار قیمت مسکن در اثر سیاست تعیین قی احتمال انفجار قیمت مسکن در اثر سیاست تعیین قیمت
۵۰نفر مجموعاً ۳۸۰هزار قطعه سکه خریده‌اند
ارسال دلار با پیک موتوری! ارسال دلار با پیک موتوری!
ورود سازمان تعزیرات حکومتی برای رفع مشکلات بازار ارز
همتی به عنوان سفیر فوق‌العاده و تام‌الاختیار ایران در چین شد
پاسخگوی عواقب پنهان مسکوت ماندن دو ماهه الحاق به CFT کیست؟
اولویت اختصاص ارز ۴۲۰۰تومانی به واردات مواد اولیه
لزوم اخذ مالیات از معاملات سکه و ارز

جدیدترین اخبار اقتصادی روز

بهبود عملکرد «سیدکو» نسبت به سال ۹۵ به گواه آمار/ آیا سیمانی‌ها افزایش نرخ می دهند؟
چرا برخی بزرگان برای درمان به خارج از کشور می‌روند؟
اولویت اول رییس‌جمهور، ساماندهی اقتصاد است
قره‌خانی: از قیمت هر بشکه نفت بین ۶۵ تا ۷۰ دلار استقبال می‌کنیم
امسال فرصتی مناسب برای معرفی چای کیفی ایرانی
تشدید مشکلات مالی استارباکس/ تعطیلی ۱۵۰ شعبه تنها در آمریکا
تحریم آمریکا یا بروکراسی ایران؛ فرار سرمایه‌گذاران خارجی از کدام بود؟
کمک مالی به یونان پس از برنامه نجات هم ادامه خواهد یافت
نامه فوری شریعتمداری به جهانگیری درباره حذف تعرفه کاغذ
رشد قیمت اوراق تسهیلات مسکن با شیب ملایم
تقاضای تحقیق و تفحص از بانک مرکزی به کجا رسید؟
بانک مرکزی شفافیت حداکثری در اقتصاد را پیگیری می‌کند
رشد ۶.۸ میلیارد دلاری صادرات غیرنفتی در دستور کار
ولع جذب سپرده و زخم باز موسسات غیرمجاز
نقشه آمریکا برای زدن ریشه اوپک
Back to Top