جمعه 23 آذر 1397

دامداری های کوچک در روستاهای مازندران گسترش می یابد

ساری - ایرنا - استاندار مازندران از امضای تفاهمنامه با شرکت لبنیاتی کاله آمل برای ساخت پالایشگاه شیر در استان خبر داد و هدف از این کار را گسترش دامداری های کوچک در مناطق روستایی اعلام کرد.

کشاورزی و دامپروری | ایرنا | 10 ماه پیش |2/15/2018 9:21:32 PM 2045 بازدید

دامداری های کوچک در روستاهای مازندران گسترش می یابد
به گزارش خبرنگار ایرنا ، محمد اسلامی عصر پنجشنبه در آئین بهره برداری از طرح گازرسانی به 1 1 روستای منطقه هزار جریب شهرستان نکاء ، افزود که تمام متقاضیان روستایی برای راه انداری دامداری کوچک از تسهیلات ارزان قیمت اشتغالزای روستایی بهره مند می شوند.
وی گفت که بر اساس تفاهمنامه امضا شده ، برنامه ریزی می شود تا شیر تولیدی در این دامداری های روستایی با قیمت تضمینی خریداری شود.
اسلامی توضیح داد : روستائیان می توانند به ازای تحویل شیر به شرکت ، خوراک دام تحویل و مازاد بر آن را نیز به صورت نقدی طبق توافق دریافت کنند.
وی گفت : شرکت لبنی کاله نیز متعهد شد تا با سرمایه گذاری خصوصی پالایشگاه شیر را در آمل برای فراوری شیر تولید روستائیان ایجاد کند.
نماینده عالی دولت در مازندران اجرای این تفاهمنامه را در مناطق روستایی موجب مهاجرت معکوس و توسعه اشتغالزایی در این مناطق برای جوانان روستایی اعلام کرد.
** تحقق هدف سه میلیارد دلاری صادراتی
استاندار مازندران همچنین گفت که با اجرای این تفاهمنامه و گسترش دامداری های مقیاس کوچک در روستاها ، هدف صادراتی سه میلیارد دلاری در نظر گرفته شده برای مازندران در پایان برنامه ششم محقق خواهد شد.
اسلامی با اشاره به توانمندی صادراتی شرکت کاله ، گفت : در سال جاری حدود 70 درصد از صادرات 330 میلیون دلاری استان مازندران مربوط به صادرات محصولات این واحد صنعتی بوده است و این توانمندی نشان می دهد که باید از ظرفیت های موجود در این واحد صنعتی باید بیشتر استفاده شود.
وی افزود : هم اکنون بخشی از نیاز شیر این واحد صنعتی از خارج استان تامین می شود که با اجرایی شدن تفاهمنامه احداث دامدارهای کوچک در روستاها تا حد زیادی می توان شیر مورد نیاز برای مصرف داخل استان را تامین کرد.
بر اساس گزارش های رسمی ، از 900 هزار تن شیر خام مورد نیاز سالانه کارخانه های لبنی استان ، تنها کمتر از 20 درصد در داخل استان تهیه می شود.
دامداری های استان مازندران بر اساس آمار سازمان جهاد کشاورزی ، سالانه حدود 750 هزار تن شیر خام تولید می کنند.
تامین حدود 20 درصدی نیاز کارخانه های لبنی مازندران از شیر خام داخل استان معادل حدود 200 هزار تن در سال و به معنی عرضه 550 هزار تن باقی مانده به صورت تازه خوری یا فله فروشی است .
همچنین در سال جاری سهم تسهیلات اشتغالزایی روستایی مازندران حدود 3 هزار میلیارد ریال مصوب شد که تاکنون نیمی از این اعتبار در قالب تسهیلات ارزان قیمت به مازندران ابلاغ شد.
** بالا زدن آستین سرمایه گذاران خصوصی برای ایجاد اشتغال
استاندار مازندران همچنین گفت که سرمایه گذاران بخش خصوصی و نهادهای مردمی باید برای رفع معضل بیکاری در این خطه شمال کشور آستین بالا بزنند.
وی افزود : دولت به دلیل محدودیت مالی و استخدامی به تنهایی قادر به رفع معضل بیکاری نبوده و باید سرمایه گذاری بخش خصوصی و مردمی به کمک دولت بیایند تا بتوانیم بر غول بیکاری غلیه کنیم.
رئیس شورای اشتغال مازندران رویکرد مدیریت جدید استان را جلوگیری از بخشی نگری و کمک تمام دستگاههای اجرایی بسترسازی برای جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی اعلام کرد.
** جهش درآمد مازندران
استاندار مازندران گفت که درآمد 14 هزار میلیارد ریالی سالانه برای این خطه شمال کشور با ظرفیت های موجود ناچیز است و با این درآمدها رونق اقتصادی و گسترش فضای کسب و کار ایجاد نمی شود.
وی افزود : براساس بررسی کارشناسی توان درآمد زایی این استان حدود 50 هزار میلیارد ریال در سال است و باید با چهش درآمدی به این برنامه را محقق کرد.
او ادامه داد : برای تحقق چهش درآمدی مازندران باید با اقتدار عمل کرد و از هرگونه بهانه جویی و ایجاد موانع برای رسیدن به این برنامه جلوگیری شود.
در سال گذشته میزان درآمد مازندران از محل درآمدهای مستقیم ( مالیات و سایر درآمدها) حدود 15 هزار میلیارد ریال بود که پس از واریز به خزانه معادل آن برای رشد و توسعه به این خطه شمال کشور برگشت داده می شود.
** اجرای 54 هزارمیلیارد ریال طرح عمرانی در مازندران در سال 96
استاندارمازندران گفت که در سال جاری 54 هزار میلیارد ریال سرمایه گداری اعم از دولتی و تسهیلات بانکی برای توسعه زیرساخت ها و ایجاد واحدهای تولیدی و صنعتی در مازندران هزینه شد.
وی افزود : از محل این اعتبار تعداد زیادی پروژه های عمرانی و واحدهای صنعتی و تولیدی به بهره برداری رسید و مابقی نیز تا پایان سال جاری راه اندازی می شود.
اسلامی با تاکید بر توسعه زیرساخت ها در مازندران برای رونق کسب و کار خواهان ایجاد وفاق و همدلی برای رسیدن به این برنامه مدون توسعه ای شد.
خبرنگار : مریم نظری ** انتشار دهنده : حسن فلاحتی
برچسب ها:

بازگشت به لیست اخبار اقتصادی

نظرات کاربران

اگر عضو سایت هستید وارد شوید و در غیر اینصورت نام و ایمیل خود را وارد کنید


تحلیل های اقتصادی سرمایه دار

سایر آینده تورم و قیمت دلار
موضوع تورم بدون شک در حال حاضر مهم ترین دغدغه آحاد مختلف در جامعه به شمار می رود و حدس و گمان ها در خصوص پیش بینی میزان تورم در نیمه دوم سال 97 و سال 98 به موضوع داغ گفت و گوهای کارشناسان و حتی مردم عادی تبدیل شده است.
پیش بینی قیمت دلار در چندماه آینده
قیمت دلار تا کجا ادامه خواهد داشت؟عوامل موثر در کاهش یا افزایش قیمت ها چیست؟
سایر آیا بازار ثانویه زمینه ­ی بازگشت تعادل به اقتصاد را فراهم می آورد؟
سیاست اخیر دولت در خصوص ایجاد بازار ثانویه و تعمیق آن توانست در طی هفته های ­ی گذشته ثبات نسبی برای بازار ارز فراهم آورد اما تداوم آن نیازمند اهتمام و پافشاری مجریان بر مواضع خود در اجرای هرچه دقیق آن می ­باشد.
سایر امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی
اینفوگرافیک امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله
پیش بینی قیمت طلا و ارز
پیش بینی بزرگان بازار از قیمت های طلا و سکه و ارز در ایران
روش سرمایه گذاری ارزشی چیست؟
یک نوع سرمایه گذاری است که در آن ارزش جنس یا سهم، ملاک خرید می باشد. روشهای مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد که روش سرمایه گذاری بر اساس ارزش، از مهمترین روشها محسوب می شود.
بازار دلار علت اصلی گرانی سال 97 در ایران
علت گرانی روزهای اخیر چیست؟ دلیل تکرار گرانی ها در بازار چیست؟ قیمتها چرا هر چند سال جهش پیدا می کنند؟
سایر کالاهای سرمایه ای ، کالاهای واسطه ای و کالاهای مصرفی
در این مقاله به تعریف کالاهای واسطه ای ، کالاهای مصرفی و کالاهای سرمایه ای و اهمیت شناخت انواع کالاهای سرمایه ای در زندگی اقتصادی فردی می پردازیم. کالای سرمایه ای چیست؟ کالاهای مصرفی و واسطه ای کدامند؟
سایر سواد مالی؛ حلقه مفقوده اقتصاد خانواده ایرانی
شنیدن این جمله که "سفره های مردم هر روز کوچکتر می شوند" دیگر برایمان عادت شده گرچه علاج مشکلاتی از این قبیل، برنامه ریزی و تدبیر مسئولان کشور را می طلبد اما آیا تک تک افراد جامعه در بوجود آمدن یا حل این مشکل برای خودشان نقشی بازی نمی کنند؟ سواد مالی چیست؟ در این مقاله سواد مالی آموزش داده می شود.
اقتصاد بین الملل مردم آمریکا با برجام موافقند یا مخالف؟ +اینفوگرافی
ترامپ پس از کش و قوس های فراوان از برجام خارج شد. در این مقاله به بررسی درصد موافقین و مخالفین برجام بین مردم آمریکا پرداخته شده است.
بازار دلار دلار ، طلا و حل مشکل اقتصادی ؛چالشی بزرگ
چرا اقتصاددانان نمی توانند مشکلات اقتصادی را حل کنند ؟ سوالی که جواب آن پر از چالشهای گوناگون است و شاید هم اصلا نمیتوان جوابی برای آن بدست آورد .
بازار دلار پیش بینی دلار در پایان برجام
با توجه به خروج آمریکا از برجام و اینکه تا 90 روز آینده تحریمهای هسته ای باز میگردد . شاید پیش بینی نرخ دلار چندان هم سخت نباشد .
سایر برجام تمام
درحالی که انتظار میرفت در کنفرانس خبری دیشب ترامپ پس از اعلام مواضع خود تا شنبه صبر کند و سپس یه صورت رسمی از برجام خارج شود اما او دیشب این کار را یکسره کرد و رسما باعث خروج آمریکا از برجام شد و تمامی تحریمهای قبلی علیه ایران را بازگرداند .
بازار دلار دلار پس از برجام
درآستانه کنفرانس خبری ترامپ بد نیست به آینده دلار پس از برجام بپردازیم .
سایر سیاست آمریکا درباره برجام
ترامپ دیروز در توییتی اعلام کرده امشب سیست های خودرا دربارهه برجام اعلام خواهد کرد ؛ به هرحال امشب به نوعی آینده برجام معلوم میشود پس بی ربط هم نیت اگر به این پیش بینی بپردازیم که سیاست آمریکا چه خواهد بود .

پربازدیدترین اخبار اقتصادی

دلار به کانال ۹۰۰۰تومان بازگشت/ نرخ امروز ۹۹۰ دلار به کانال ۹۰۰۰تومان بازگشت/ نرخ امروز ۹۹۰۰تومان
آیا نرخ ارز در حال سرکوب است؟ آیا نرخ ارز در حال سرکوب است؟
راز از نفس افتادن قیمت دلار راز از نفس افتادن قیمت دلار
طلا بازهم ارزان می‌شود؟ طلا بازهم ارزان می‌شود؟
موج دوم فروش دلار در فردوسی
نزدیکی دلار به کانال 9 هزار تومان در اهواز
بانک مرکزی:مردم به اخبار غیر رسمی بازار پول و ارز توجه نکنند
چه اتفاقی در بازار ارز و سکه افتاد؟
آخرین قیمت‌ها از بازار ارز، طلا و سکه
طلا در مسیر کاهش چشمگیر قیمت طلا در مسیر کاهش چشمگیر قیمت
نرخ ارز آزاد و ثانویه در حال یکی شدن است نرخ ارز آزاد و ثانویه در حال یکی شدن است
سکته‌های مکرر بازار ارز
پیشنهادات رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس برای بودجه سال 98
آیابساط بازار چندنرخی جمع می‌شود؟ آیابساط بازار چندنرخی جمع می‌شود؟
تسهیلات بانکی با کارمزد 2درصد به زندانیان پرداخت می شود

جدیدترین اخبار اقتصادی روز

لوایح FATF در مجمع تشخیص تصویب می‌شود
برخورد بی‌رحمانه با متخلفین ساخت و سازهای غیرمجاز
پیش‌بینی زودتر از موعد برای کمبود عرضه نفت در سال آینده
قطعه‌سازان خودرو 37درصد از نیروهای خود را تعدیل کردند
آیابساط بازار چندنرخی جمع می‌شود؟
افزایش قیمت گوجه فرنگی ناشی از محدودیت فصلی تولید است
طرح الگوی توسعه مشاغل خانگی در 10 استان اجرا می شود
طلا در مسیر کاهش چشمگیر قیمت
ساختار اداری کشور باید جراحی شود
طرح الگوی توسعه مشاغل خانگی در 10 استان اجرا می شود
جهان به ایران و ایران به جهان نیاز دارد
مسکن بازار بکر صنعت بیمه است
پیمان سپاری ارزی اجتناب ناپذیر است
حجت‌الاسلام صدیقی:‌ FATF خودتحریمی است
۲۷۰هزار فرصت شغلی در حوزه صنعت و معدن چگونه ایجاد می‌شود