چهارشنبه 21 آذر 1397

تصویب یک هزار و 240 میلیارد ریال طرح اقتصادی در کرمانشاه

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه، از تصویب یک هزار و 240 میلیارد ریال طرح اقتصادی خبر داد و گفت: این اعتبار برای 338 طرح کشاورزی، صنعتی و حوزه گردشگری اختصاص یافته است.

بازار | ایرنا | 10 ماه پیش |1/28/2018 6:00:31 PM 1369 بازدید

تصویب یک هزار و 240 میلیارد ریال طرح اقتصادی در کرمانشاه
به گزارش ایرنا، داود یاوری روز یکشنبه در کمیته اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان کنگاور در خصوص تسهیلات اشتغال پایدار مناطق روستایی و عشایری گفت: با توجه به اعتبارات تخصیصی اشتغال پایدار در مناطق روستایی، شرایط خوبی برای تغییر در وضعیت اشتغال استان فراهم شده و پیگیری های مجدانه استاندار نیز در این زمینه بسیاری از چالش ها را مرتفع ساخته است.
وی افزود: با توجه به مصوبات اخیر، پیش بینی می شود در این مرحله یک هزار و 636 نفر برای دریافت تسهیلات توسعه پایدار مناطق روستایی و عشایری از منابع صندوق توسعه ملی استفاده نمایند.
وی به پایین بودن نرخ بهره این تسهیلات اشاره کرد و افزود: ملاک ارزیابی هیات وزیران و بخصوص وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تسهیلات اشتغالزایی در مناطق روستایی و عشایری ایجاد و توسعه اشتغال می باشد نه جذب منابع، چرا که منابع در استان ها قابل جابجایی است بنابراین باید تلاش کنیم این اعتبار و منابع به بهترین شکل با ایجاد اشتغال در استان جذب شود.
وی ادامه داد: آنچه هم اکنون مهم است و باید مدنظر قرار داد تلاش ما دستگاههای اجرایی در ارائه طرح های منطبق با رسته های منتخب استان است و این مهم در سایه اطلاع رسانی شفاف به جامعه اتفاق خواهد افتاد.
یاوری همچنین گفت: دستگاههای اجرایی از پتانسیل بخشداری مرکزی کنگاور و دهیاری ها و شوراهای اسلامی روستاها استفاده کرده و مزایای طرح اشتغال روستایی را به مردم معرفی کنند، هیچ فرصتی برای اشتباه کردن و تعلل نداریم.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در پایان اظهار کرد: اولویت در طرح اشتغال روستایی با طرح های دانش بنیان، تعاونی و مشارکت بوده و سرمایه در گردش از محل تسهیلات اشتغال فراگیر می باشد.
مختار احمدی معاون کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه نیز در این جلسه ضمن تشریح دستورالعمل تسهیلات اشتغال پایدار مناطق روستایی، عشایری و تسهیلات اشتغال فراگیر و پاسخگویی به ابهامات دستورالعمل مذکور گفت: کارشناسان اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه در سطح استان و شهرستانهای تابعه آماده پاسخگویی شبانه روزی به ابهامات دستورالعمل تسهیلات مذکور می باشند.

** اختصاص 90 میلیارد ریال اعتبار اشتغال زایی به کنگاور
فرماندار کنگاور نیز از تخصیص بیش از 90 میلیارد ریال اعتبار برای اشتغال ‌زایی در قالب ایجاد و توسعه طرح های اقتصادی و سرمایه در گردش در این شهرستان خبر داد.
علیرضا ایزدی افزود: در اشتغال روستایی قصدمان بدهکار کردن مردم به بانکها نیست و من از همکارانم می خواهم اجازه ندهند تجربه بنگاههای زود بازده تکرار شود تلخی آن طرحها هیچوقت فراموش نخواهد شد.
وی با تاکید بر نگاه ویژه دستگاههای اجرایی به طرح اشتغال روستایی ادامه داد: طرح اشتغال پایدار روستایی مزایای زیادی نسبت به طرح های دیگر دارد از جمله جلوگیری از مهاجرت و رشد حاشیه نشینی، دیگر زمان آن رسیده افق روشنی از امید برای جوانان در این برهه حساس ترسیم کنیم و لذا نیازمند همدلی و نگاه تخصصی به طرحها هستیم.
ایزدی ادامه داد: از دستگاه های اجرایی می خواهیم تمام انرژی خود را روی طرح های روستایی بگذارند، در مشاغل خرد ما کمترین میزان سرمایه گذاری با بیشترین اشتغال را داریم.

**توجه به مشاغل خانگی، کلید اصلی توسعه روستاهاست
ایزدی در ادامه گفت: کلید توسعه روستاها عبور از کارخانه های بزرگ و الگوگیری و نگاه الگویی از کشورهایی است که با اشتغال خرد رشد خوبی در توسعه اقتصادی داشته اند به همین دلیل اعتقاد دارم مشاغل خرد کلید اصلی حل مشکلات بیکاری جامعه ماست دستگاههای اجرایی نگاهشان به مجموعه روستا برای محوریت بخشی به مشاغل خرد باشد.
ایزدی با تاکید بر تسریع در جذب منابع تخصیصی شهرستان کنگاور گفت: تعجیل به معنای بازگشت به سیاست های غلط دیروز نیست، برنامه ریزی باید بگونه ای باشد که از هر انحرافی در طرح ها جلوگیری بعمل آید.
فرماندار کنگاور در خاتمه با اشاره به توان و پتانسیل بخش خصوصی اظهار داشت: نگاه من به بخش خصوصی نگاه جهادیست، بخش خصوصی جهادگر عرصه توسعه امروز می باشد، ما با دولت عهد کرده ایم از برنامه هایش حمایت کنیم، با تغییر آنچه که دیگران دیروز به غلط رقم زدند. ایجاد اشتغال پول می خواهد و دولت این پول را تهیه کرده و در اختیار استان ها قرار داده و بخش خصوصی باید از این اقدام ها مطلع شود و این برعهده دستگاههای اجرایی بالاخص میراث فرهنگی و گردشگری، جهاد کشاورزی، صنعت، معدن، تجارت و پارک علم و فناوریست.
شهرستان کنگاور با جمعیتی افزون بر 76 هزار نفر در 94 کیلومتری شرق کرمانشاه واقع شده و دروازه ورودی این استان غربی است.
8066/7447 خبرنگار: مجید رحمتی ** انتشار دهنده: علی مولوی
برچسب ها:

بازگشت به لیست اخبار اقتصادی

نظرات کاربران

اگر عضو سایت هستید وارد شوید و در غیر اینصورت نام و ایمیل خود را وارد کنید


تحلیل های اقتصادی سرمایه دار

سایر آینده تورم و قیمت دلار
موضوع تورم بدون شک در حال حاضر مهم ترین دغدغه آحاد مختلف در جامعه به شمار می رود و حدس و گمان ها در خصوص پیش بینی میزان تورم در نیمه دوم سال 97 و سال 98 به موضوع داغ گفت و گوهای کارشناسان و حتی مردم عادی تبدیل شده است.
پیش بینی قیمت دلار در چندماه آینده
قیمت دلار تا کجا ادامه خواهد داشت؟عوامل موثر در کاهش یا افزایش قیمت ها چیست؟
سایر آیا بازار ثانویه زمینه ­ی بازگشت تعادل به اقتصاد را فراهم می آورد؟
سیاست اخیر دولت در خصوص ایجاد بازار ثانویه و تعمیق آن توانست در طی هفته های ­ی گذشته ثبات نسبی برای بازار ارز فراهم آورد اما تداوم آن نیازمند اهتمام و پافشاری مجریان بر مواضع خود در اجرای هرچه دقیق آن می ­باشد.
سایر امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی
اینفوگرافیک امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله
پیش بینی قیمت طلا و ارز
پیش بینی بزرگان بازار از قیمت های طلا و سکه و ارز در ایران
روش سرمایه گذاری ارزشی چیست؟
یک نوع سرمایه گذاری است که در آن ارزش جنس یا سهم، ملاک خرید می باشد. روشهای مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد که روش سرمایه گذاری بر اساس ارزش، از مهمترین روشها محسوب می شود.
بازار دلار علت اصلی گرانی سال 97 در ایران
علت گرانی روزهای اخیر چیست؟ دلیل تکرار گرانی ها در بازار چیست؟ قیمتها چرا هر چند سال جهش پیدا می کنند؟
سایر کالاهای سرمایه ای ، کالاهای واسطه ای و کالاهای مصرفی
در این مقاله به تعریف کالاهای واسطه ای ، کالاهای مصرفی و کالاهای سرمایه ای و اهمیت شناخت انواع کالاهای سرمایه ای در زندگی اقتصادی فردی می پردازیم. کالای سرمایه ای چیست؟ کالاهای مصرفی و واسطه ای کدامند؟
سایر سواد مالی؛ حلقه مفقوده اقتصاد خانواده ایرانی
شنیدن این جمله که "سفره های مردم هر روز کوچکتر می شوند" دیگر برایمان عادت شده گرچه علاج مشکلاتی از این قبیل، برنامه ریزی و تدبیر مسئولان کشور را می طلبد اما آیا تک تک افراد جامعه در بوجود آمدن یا حل این مشکل برای خودشان نقشی بازی نمی کنند؟ سواد مالی چیست؟ در این مقاله سواد مالی آموزش داده می شود.
اقتصاد بین الملل مردم آمریکا با برجام موافقند یا مخالف؟ +اینفوگرافی
ترامپ پس از کش و قوس های فراوان از برجام خارج شد. در این مقاله به بررسی درصد موافقین و مخالفین برجام بین مردم آمریکا پرداخته شده است.
بازار دلار دلار ، طلا و حل مشکل اقتصادی ؛چالشی بزرگ
چرا اقتصاددانان نمی توانند مشکلات اقتصادی را حل کنند ؟ سوالی که جواب آن پر از چالشهای گوناگون است و شاید هم اصلا نمیتوان جوابی برای آن بدست آورد .
بازار دلار پیش بینی دلار در پایان برجام
با توجه به خروج آمریکا از برجام و اینکه تا 90 روز آینده تحریمهای هسته ای باز میگردد . شاید پیش بینی نرخ دلار چندان هم سخت نباشد .
سایر برجام تمام
درحالی که انتظار میرفت در کنفرانس خبری دیشب ترامپ پس از اعلام مواضع خود تا شنبه صبر کند و سپس یه صورت رسمی از برجام خارج شود اما او دیشب این کار را یکسره کرد و رسما باعث خروج آمریکا از برجام شد و تمامی تحریمهای قبلی علیه ایران را بازگرداند .
بازار دلار دلار پس از برجام
درآستانه کنفرانس خبری ترامپ بد نیست به آینده دلار پس از برجام بپردازیم .
سایر سیاست آمریکا درباره برجام
ترامپ دیروز در توییتی اعلام کرده امشب سیست های خودرا دربارهه برجام اعلام خواهد کرد ؛ به هرحال امشب به نوعی آینده برجام معلوم میشود پس بی ربط هم نیت اگر به این پیش بینی بپردازیم که سیاست آمریکا چه خواهد بود .

پربازدیدترین اخبار اقتصادی

قیمت طلا، سکه و ارز در ۲۰ آذرماه
فروکش تلاطم بازار مسکن نزدیک است فروکش تلاطم بازار مسکن نزدیک است
ماه عسل دلار تمام شد؟
توصیه به خریداران بیت کوین و ارزهای دیجیتالی توصیه به خریداران بیت کوین و ارزهای دیجیتالی
دلار به کانال ۹۰۰۰تومان بازگشت/ نرخ امروز ۹۹۰ دلار به کانال ۹۰۰۰تومان بازگشت/ نرخ امروز ۹۹۰۰تومان
طلا مجددا ارزان شد طلا مجددا ارزان شد
سایت رسمى اتحادیه طلا راه اندازى شد سایت رسمى اتحادیه طلا راه اندازى شد
دلار به کانال ۱۰هزار تومان بازگشت دلار به کانال ۱۰هزار تومان بازگشت
کاهش ۳۵۰ تومانی نرخ دلار بانکی
سوال نمایندگان از وزیر اطلاعات درباره بازار خودرو
در نشست امنیت اقتصاد چه گذشت؟/ تحلیل کارشناسان اقتصادی از بحران بانکی ایران
عرضه خودرو با قیمت نزدیک به حاشیه بازار استمر عرضه خودرو با قیمت نزدیک به حاشیه بازار استمرار می یابد
آخرین اظهارات کدخدایی درباره" CFT"
آیا نرخ ارز در حال سرکوب است؟ آیا نرخ ارز در حال سرکوب است؟
عده‌ای موش‌صفت در حال ذخیره طلا و ارز هستند عده‌ای موش‌صفت در حال ذخیره طلا و ارز هستند

جدیدترین اخبار اقتصادی روز

تلاش برای تصویب دوباره قانونی که وجود دارد
قطعی فراگیر گاز، پیامد پروژه ناتمام خط انتقال ایران به پاکستان
50 هزار شغل باید در خراسان شمالی ایجاد شود
ایران از خط ریلی مناسبی برخوردار است
ایران از خط ریلی مناسبی برخوردار است
طلا بازهم ارزان می‌شود؟
کارگروه ویژه قاچاق مشتقات نفتی تا پایان سال تشکیل می شود
نداشتن برنامه باعث اختلال در وضعیت اقتصادی شده است
ایران در جمع کشورهای صادرکننده میگوی پرورشی قرار دارد
سومین خط تولید گروه ملی تا پایان هفته جاری وارد مدار می شود
سومین خط تولید گروه ملی تا پایان هفته جاری وارد مدار می شود
ایران در جمع کشورهای صادرکننده میگوی پرورشی قرار دارد
1068 جواز تاسیس واحدهای صنعتی در فارس صادر شد
بیکاری ناشی از بنگاه‌های مشکل‌دار چقدر بوده است؟
ملاک فروش اصناف، قیمت روی کالا است