سه شنبه 27 آذر 1397

فرماندار مهاباد: 75 طرح عمرانی و تولیدی در دهه فجر افتتاح یا گلنگ زنی می شود

مهاباد- ایرنا- معاون استاندار آذربایجان غربی و فرماندار ویژه مهاباد امسال 60 طرح از 75 طرح مهاباد در زمینه های عمرانی، تولید و خدماتی آماده بهره برداری است و بقیه طرح ها گلنگ زنی می شود.

تولیدو تجارت | ایرنا | 10 ماه پیش |1/28/2018 5:30:30 PM 1382 بازدید

فرماندار مهاباد: 75 طرح عمرانی و تولیدی در دهه فجر افتتاح یا گلنگ زنی می شود
به گزارش ایرنا ایرج شجاعی روز یکشنبه در جلسه شورای اداری این شهرستان که در اداره کل صدا و سیمای مرکز مهاباد برگزار شد، اظهار کرد: در مجموع یکهزار و 110 میلیارد ریال برای این طرح ها هزینه شده یا جهت اجرای آنها اعتبار در نظرگرفته شده است.
وی افزود: امسال در ایام الله دهه فجر 50 طرح عمرانی با 440 میلیارد ریال هزینه که 29 طرح مربوط به عمران روستایی و 21 طرح عمران شهری است، در این شهرستان افتتاح می شود.
شجاعی گفت: 10 طرح نیز تولیدی و خدماتی بوده که هفت مورد آن در روستاها به بهره برداری می رسد و سه مورد آن شهری است.
وی با اشاره به 15 طرحی که در دهه فجر گلنگ زنی می شود، ادامه داد: 10 طرح در روستاها و پنج طرح در شهرهای مهاباد، خلیفان و گوگ تپه گلنگ زنی می شود.
فرماندار ویژه مهاباد همچنین با اشاره به تقارن ایام فاطمیه با دهه فجر برگزاری مراسم های گرامیداشت پیروزی انقلاب اسلامی با حفظ شان آن حضرت را خواستار شد و گفت: مسئولان همانند اوایل انقلاب پایبند ارزش ها و آرمان های اسلام و انقلاب بوده و با همان روحیه به دنبال خدمت و جلب رضایت مردم هستند.
شجاعی گفت: ایستادن در مقابل قدرت های جهانی و هژمونی غرب به سهولت انجام نمی شود اما به هر حال ایستادگی در مقابل سیاست های استکباری تاکنون با سربلندی همراه بوده است.
وی افزود: چون تاکنون در مقابل سیاست ها و هژمونی آمریکا هضم نشده ایم، مشکلات زیادی را برای کشورمان تحمیل کرده اند اما همچنان آرمان ها، اهداف و ارزش های انقلاب و امام راحل محفوظ مانده و مردم و مسئولان به آن وفادار هستند.
معاون استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: بر این اساس باید دستاوردهای انقلاب اسلامی را در دهه فجر تبیین کنیم تا همگان بدانند ایران دهه 50 و 60 با وضع کنونی آن از زمین تا آسمان تفاوت کرده و با پیشرفت های حاصل شده تبدیل به قدرت تاثیر گذار جهانی شده است.
شجاعی با بیان اینکه کمبودها و کاستی هایی نیز در وضع اقتصادی جامعه وجود دارد، گفت: برای پاسخگویی به مطالبه های مردم گوش شنوا داریم و دولت در چند سال گذشته ثابت کرده که پاسخگو است.
وی همچنین یادآور شد: پایبندی مردم به انقلاب و مقابله با استکبار موجب شیطنت هایی از طرف همان هایی شد که ترور راه می انداختند و برای انقلاب مشکلات به وجود می آوردند و در کنار مطالبات به حق مردم فرصت طلبی کردند.
وی تاکید کرد: دولت در حوزه ایجاد اشتغال 2 رویکرد و طرح مهم اشتغال پایدار روستائی با ارائه تسهیلات 6 درصدی و طرح اشتغال فراگیر برای رونق بخشی به کسب و کار را دارد.
فرماندار وِیژه مهاباد همچنین گفت: بنا به اعلام صندوق بین المللی پول ایران امسال 4.5 درصد رشد اقتصادی دارد این در حالی است که این رشد را از منهای 1.8 درصد به این حد رسانده است.

** باید قدرتمان را برای از بین بردن مشکلات مردم تجمیع کنیم
امام جمعه شهرستان مهاباد نیز در این جلسه گفت: انقلاب اسلامی، ایران را از یوغ استکبار جهانی نجات داد و به کشور عزت بخشید.
ماموستا قادر سهرابی با تاکید بر پایبندی همگان به شعارهای اصلی و آرمان های اوایل انقلاب که استقلال، آزادی جمهوری اسلامی، مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل است، اظهار کرد: تا زمانی که به تولید واقعی در حوزه های مختلف و وضع مناسب اقتصادی نرسیم این شعارها نیز به صورت واقعی تحقق نخواهند یافت.
وی اضافه کرد: منویات مقام معظم رهبری در خصوص سیاست های اقتصاد مقاومتی و شعار سال هنوز تحقق پیدا نکرده و به لحاظ تقویت تولید و توسعه اقتصادی جا برای کار بسیار است.
ماموستا سهرابی بیان کرد: کارخانجات و کارگاه های اقتصادی باید بیش از پیش فعال شوند و با ظرفیت کامل کار کنند.
وی خطاب به مسئولان گفت: میز مدیریت مسئولیت به دنبال دارد و این احساس، وظیفه سنگینی بر عهده مسئولان نهاده است؛بر این اساس باید قدرتمان را برای از بین بردن مشکلات مردم تجمیع کنیم.
وی تاکید کرد: مسئولیت در نظام جمهوری اسلامی بسیار سنگین است و بر این اساس باید برای رفاه و معیشت مردم تلاش بسیار کنیم.

** صدا و سیما با هم افزایی در کنار ایجاد نشاط ملی دستاوردهای انقلاب اسلامی را نیز تبیین می کند
مدیر کل صدا و سیمای مرکز مهاباد نیز در جلسه شورای اداری شهرستان گفت: نقشه خیال پردازانه مذهبی امپریالیسم برای دنیا نگران کننده و برای آمریکا خوشحال کننده است.
بهرام قوی بنیه اظهار کرد: با تحقق وعده خداوند، استکبار موفق به پیاده کردن نقشه های تفرقه انگیز در بین مسلمانان نخواهد شد و تسلط دین حضرت محمد(ص) و مستضعفان بر کل عالم حاکم خواهد شد.
وی افزود: استکبار و هم پیمانانش از گسترش دین اسلام و آشنایی جهانیان با چهره رحمانی آن احساس نگرانی می کنند.
قوی بنیه بیان کرد: به این علت است که آمریکا و متحدانش به دنبال تشکیل گروه های تروریستی مانند داعش و گروه های تکفیری در منطقه هستند.
قوی بنیه اظهار کرد: بر این اساس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران تلاش کرده است تا چهره زیبای اسلام را به دنیا معرفی کرده و از آن چهره ای مقبول ارایه دهد.
وی اضافه کرد: صدا و سیما برای نکوداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با هم افزایی و بازخوانی ارزش های انقلاب اسلامی و با مواجهه هوشمندانه و هنرمندانه تلاش می کند در کنار ایجاد نشاط ملی دستاوردهای انقلاب اسلامی را نیز تبیین کند.
وی گفت: بازنمایی وحدت مردم ایران در پیروزی انقلاب اسلامی، تبیین نقش اساسی بنیانگذار جمهوری اسلامی و رهبری در پیروزی انقلاب اسلامی از راهبردهای رسانه ملی در نکوداشت چهلمین سالگرد پیروزی خون بر شمشیر است.
وی ادامه داد: صدا و سیمای مرکز مهاباد نیز برای تحقق این اهداف برنامه های مستند رادیویی، تلویزیونی، تله فیلم و جنگ های خانوادگی در ایام الله دهه فجر تدارک دیده است.
قوی بنیه اظهار کرد: ساخت 2 مجموعه نمایشی و مستند رادیویی، تحلیل 40 برنامه مستند تلویزیونی، تهیه و پخش زندگی مشاهیر و نقش آفرینان در مقاطع مختلف انقلاب مثل شهید محمد علی احمدی، شهید شجاع مدافع حرم و شهید شهریکندی که مستندسازی شده است.

** 45 برنامه شاخص در ایام الله دهه فجر مهاباد اجرا می شود
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مهاباد نیز در این جلسه گفت: ایران در آستانه ورود به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب است که بر این اساس نشان از پختگی و اقتدار نظام اسلامی ما است.
حجت الاسلام یاسرآقا محمدی اظهار کرد: انقلاب اسلامی پرچمدار مبارزه با ظلم و تعدی در جهان بوده و در این خصوص ایران در جهان ممتاز است.
وی با تشریح عملکرد ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی شهرستان مهاباد، گفت: 18 کمیته برای گرامیداشت پیروزی انقلاب اسلامی تشکیل شده که تاکنون 20 جلسه ترتیب داده اند و چهار جلسه هماهنگی نیز برگزار شده است.
وی افزود: حاصل این جلسه ها آماده سازی 45 برنامه شاخص مختلف برای اجرا در ایام الله دهه فجر بوده است.
به گزارش 'ایرنا' آئین های گرامیداشت دهه مبارک فجر در آذربایجان غربی /که به رنگین کمان اقوام و ادیان شهرت دارد/، با برنامه ریزی ستادهای شهرستانی و استانی و مشارکت های مردم برگزار می شود و دارای جلوه های منحصر بفردی است.
3093/3072
**خبرنگار: پیمان پاکزاد
برچسب ها:

بازگشت به لیست اخبار اقتصادی

نظرات کاربران

اگر عضو سایت هستید وارد شوید و در غیر اینصورت نام و ایمیل خود را وارد کنید


تحلیل های اقتصادی سرمایه دار

سایر آینده تورم و قیمت دلار
موضوع تورم بدون شک در حال حاضر مهم ترین دغدغه آحاد مختلف در جامعه به شمار می رود و حدس و گمان ها در خصوص پیش بینی میزان تورم در نیمه دوم سال 97 و سال 98 به موضوع داغ گفت و گوهای کارشناسان و حتی مردم عادی تبدیل شده است.
پیش بینی قیمت دلار در چندماه آینده
قیمت دلار تا کجا ادامه خواهد داشت؟عوامل موثر در کاهش یا افزایش قیمت ها چیست؟
سایر آیا بازار ثانویه زمینه ­ی بازگشت تعادل به اقتصاد را فراهم می آورد؟
سیاست اخیر دولت در خصوص ایجاد بازار ثانویه و تعمیق آن توانست در طی هفته های ­ی گذشته ثبات نسبی برای بازار ارز فراهم آورد اما تداوم آن نیازمند اهتمام و پافشاری مجریان بر مواضع خود در اجرای هرچه دقیق آن می ­باشد.
سایر امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی
اینفوگرافیک امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله
پیش بینی قیمت طلا و ارز
پیش بینی بزرگان بازار از قیمت های طلا و سکه و ارز در ایران
روش سرمایه گذاری ارزشی چیست؟
یک نوع سرمایه گذاری است که در آن ارزش جنس یا سهم، ملاک خرید می باشد. روشهای مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد که روش سرمایه گذاری بر اساس ارزش، از مهمترین روشها محسوب می شود.
بازار دلار علت اصلی گرانی سال 97 در ایران
علت گرانی روزهای اخیر چیست؟ دلیل تکرار گرانی ها در بازار چیست؟ قیمتها چرا هر چند سال جهش پیدا می کنند؟
سایر کالاهای سرمایه ای ، کالاهای واسطه ای و کالاهای مصرفی
در این مقاله به تعریف کالاهای واسطه ای ، کالاهای مصرفی و کالاهای سرمایه ای و اهمیت شناخت انواع کالاهای سرمایه ای در زندگی اقتصادی فردی می پردازیم. کالای سرمایه ای چیست؟ کالاهای مصرفی و واسطه ای کدامند؟
سایر سواد مالی؛ حلقه مفقوده اقتصاد خانواده ایرانی
شنیدن این جمله که "سفره های مردم هر روز کوچکتر می شوند" دیگر برایمان عادت شده گرچه علاج مشکلاتی از این قبیل، برنامه ریزی و تدبیر مسئولان کشور را می طلبد اما آیا تک تک افراد جامعه در بوجود آمدن یا حل این مشکل برای خودشان نقشی بازی نمی کنند؟ سواد مالی چیست؟ در این مقاله سواد مالی آموزش داده می شود.
اقتصاد بین الملل مردم آمریکا با برجام موافقند یا مخالف؟ +اینفوگرافی
ترامپ پس از کش و قوس های فراوان از برجام خارج شد. در این مقاله به بررسی درصد موافقین و مخالفین برجام بین مردم آمریکا پرداخته شده است.
بازار دلار دلار ، طلا و حل مشکل اقتصادی ؛چالشی بزرگ
چرا اقتصاددانان نمی توانند مشکلات اقتصادی را حل کنند ؟ سوالی که جواب آن پر از چالشهای گوناگون است و شاید هم اصلا نمیتوان جوابی برای آن بدست آورد .
بازار دلار پیش بینی دلار در پایان برجام
با توجه به خروج آمریکا از برجام و اینکه تا 90 روز آینده تحریمهای هسته ای باز میگردد . شاید پیش بینی نرخ دلار چندان هم سخت نباشد .
سایر برجام تمام
درحالی که انتظار میرفت در کنفرانس خبری دیشب ترامپ پس از اعلام مواضع خود تا شنبه صبر کند و سپس یه صورت رسمی از برجام خارج شود اما او دیشب این کار را یکسره کرد و رسما باعث خروج آمریکا از برجام شد و تمامی تحریمهای قبلی علیه ایران را بازگرداند .
بازار دلار دلار پس از برجام
درآستانه کنفرانس خبری ترامپ بد نیست به آینده دلار پس از برجام بپردازیم .
سایر سیاست آمریکا درباره برجام
ترامپ دیروز در توییتی اعلام کرده امشب سیست های خودرا دربارهه برجام اعلام خواهد کرد ؛ به هرحال امشب به نوعی آینده برجام معلوم میشود پس بی ربط هم نیت اگر به این پیش بینی بپردازیم که سیاست آمریکا چه خواهد بود .

پربازدیدترین اخبار اقتصادی

قیمت امروز طلا و سکه در بازار قیمت امروز طلا و سکه در بازار
ابزار معاملاتی قراردادهای آتی سبد سهام در بورس راه اندازی شد
53 میلیون و 910 هزار سهم در بورس خوزستان مبادله شد
شعبه ویژه بررسی پرونده های شب یلدا در قزوین ت شعبه ویژه بررسی پرونده های شب یلدا در قزوین تشکیل شد
بازار شب یلدا در سیستان و بلوچستان نظارت می ش بازار شب یلدا در سیستان و بلوچستان نظارت می شود
سرپرست شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی معرفی سرپرست شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی معرفی شد
بورس به کانال 164 هزار واحدی عقب نشینی کرد
ماجرای سرک کشیدن دوروف به تلگرام طلایی شما
طلا ۹ماهه بیش از 100درصد گران شد طلا ۹ماهه بیش از 100درصد گران شد
رحمانی فضلی: دستگاه‌های مسئول در مورد بودجه ۹۸ به مردم گزارش دهند
فروشندگان آی تی تمایلی برای کاهش قیمت ندارند
اژه‎ای: به دلیل دستگیری احمد عراقچی، تحت فشار هستیم
وزارت صنعت اختیار ثبت سفارش‌ها را به استان‌ها وزارت صنعت اختیار ثبت سفارش‌ها را به استان‌ها تفویض کرد
مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت نفت در سال آ مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت نفت در سال آینده
ناگفته‌های صریح رئیس سازمان خصوصی‌سازی درباره واگذاری سرخابی‌ها

جدیدترین اخبار اقتصادی روز

واسطه های سودجو عامل گرانی میوه در همدان هستند
توسعه طارم، حلقه گمشده در پیچ و خم راه های ارتباطی نامناسب
افت 603 واحدی شاخص بورس با کاهش بهای نفت
اولین مشتری "پرسپولیس" و "استقلال" پیدا شد
پیشنهاد اتاق تعاون برای خرید سهام باشگاه استقلال و پرسپولیس
محصولات تراریخته فرصت یا تهدید !
بورس همچنان قرمزپوش است
نرخ خرید دلار ارزان‌تر شد
جهرمی: مشکل طرح رجیستری را حل می کنیم
وزیر نیرو: سازوکار اقتصاد آب در بخش کشاورزی رعایت نمی شود
سیاست‌های آبی در کشاورزی کارآمد نیست/خودکفایی باید بازنگری شود
کالاهای اساسی مردم کرمان تامین شده است
افزایش وام مسکن بعید است
نخستین همایش ملی عناب در بیرجند برگزار می شود
علت تعلیق ثبت گوشی‌های مسافری / دلیل ایجاد مشکل هنگام استفاده از گوشی‌ قدیمی