شنبه 28 مهر 1397

استاندار خراسان جنوبی: اصلاح سیاست ها در بودجه 97 آغاز شده است

بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه یکسری سیاست های کلان کشور نیاز به اصلاح دارد گفت: خوشبختانه این روند امسال در بودجه کشور آغاز و همتی به خرج داده شده است.

کسب و کار | ایرنا | 10 ماه پیش |12/14/2017 9:08:13 PM 3618 بازدید

استاندار خراسان جنوبی: اصلاح سیاست ها در بودجه 97 آغاز شده است
به گزارش ایرنا محمدمهدی مروج الشریعه عصر پنجشنبه در نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان در شهرستان سرایان افزود: حداقل بیش از 10 هزار میلیارد تومان از منابع یارانه کشور در بودجه سال آینده حذف شده است.
وی یارانه را مخرب ترین نوع پرداخت کشور دانست و عنوان کرد: امید است 50 هزار میلیارد تومانی که هیچ تاثیری در زندگی ها ندارد نیز حذف شود چرا که به اقشار ضعیف اینگونه چیزی نخواهد رسید و این خطا و اشتباه است.
نماینده عالی دولت در استان گفت: اینگونه منابع کشور به یغما می رود و امید است مجلس نیز 10 هزار میلیارد تومان دیگر را حذف کند لذا برای حذف یارانه ها نیاز به همکاری جدی دولت و مجلس است.
وی بیان کرد: در این زمینه گام های خوبی در حال برداشته شدن است و اکنون نگاه به منابع تسهیلاتی بانکی است؛ روش موفقی که در همه دنیا عمل شد.
مروج الشریعه، استفاده از منابع بانکی برای توسعه زیرساخت ها را از رویکردهای جدید بودجه در سال آینده عنوان کرد و گفت: تغییراتی که در این زمینه صورت گرفته، نقطه عطفی است و امیدواریم در تلاش همه جانبه از سوی دولت و مجلس شاهد دستیابی به اهداف اقتصادی دولت باشیم.
وی تصریح کرد: با تکیه صرف بر اعتبارات عمرانی نمی توان به اهداف توسعه دست یافت و ادامه مسیر سنتی گذشته دیگر پاسخگوی نیاز روز نیست لذا توسعه زیرساخت ها و آبادانی بدون در نظر گرفتن شرایط جدید و به کارگیری علم روز غیرممکن خواهد بود و باید از تمامی امکانات و ظرفیت ها در شهرستان ها بهره گرفت.

**طرح ها در شهرستان ها اولویت بندی شود
استاندار خراسان جنوبی با تاکید بر اولویت بندی پروژه های اقتصاد مقاومتی و اقتصادی در شهرستان ها گفت: باید ساز و کار پروژه های اقتصادی که جنبه توسعه ای دارد تغییر کرده و ساماندهی شود.
وی افزود: در حال حاضر میلیاردها تومان سرمایه از خراسان جنوبی خارج می شود که باید با برنامه ریزی صحیح از این توان در داخل استان استفاده شود.
وی با بیان اینکه اکنون در شرایط ویژه ای در کشور قرار داریم گفت: بیش از 70 هزار پروژه نیمه تمام در کشور وجود دارد که اعتبار زیادی برای تکمیل آن نیاز است از طرفی منابع مالی محدود است و برای مصادیق اجرای پروژه های عمرانی نیز اوراق سه ساله پرداخت می شود.
مروج الشریعه اضافه کرد: هر کدام از شهرستان های خراسان جنوبی نیز دارای فهرستی از پروژه های نیمه تمام عمرانی، زیرساخت اقتصادی یا پروژه های صرفا اقتصادی هستند.
به گزارش ایرنا وی گفت: مجموع اعتبار سال 96 مصوب شهرستان سرایان از سه ردیف مهم مبلغ 24 میلیارد تومان است که امید است به طور کامل اختصاص یابد.
وی ادامه داد: به فرض اگر در شهرستان سرایان یک میلیارد و 360 میلیون تومان سود تسهیلات بانکی در نظر گرفته شود، 50 میلیارد تومان از منابع تسهیلات بانکی استان و شهرستان استفاده می کنیم.
مقام عالی دولت در استان گفت: اگر مبلغ بودجه مصوب شهرستان اختصاص یابد از سود سپرده تسهیلات می توان استفاده کرد و تسهیلات صفر درصد در اختیار امور اقتصادی و سرمایه گذاران قرار بگیرد.
وی با بیان اینکه تسهیلات، گردش مالی فوق العاده ای پیدا می کند افزود: در اینصورت با یک هدف اقتصاد، توسعه زیرساخت و عمران یک منطقه متحول می شود و امسال در رویکرد بودجه 97 نقطه آغاز این حرکت است.
مروج الشریعه گفت: شرط نخست تغییر فرهنگ کشور در این زمینه تغییر نگاه ها، نگرش ها، رویکردها و رفتارهاست بنابراین آنچه از مدیران می خواهیم این است که بر توان خود تکیه کنند.
استاندار خراسان جنوبی امروز (پنجشنبه) بدو ورود به سرایان با حضور در گلزار شهدای این شهرستان به مقام شامخ شهدا ادای احترام و با خانواده شهید غلامحسین اصیل دیدار کرد.
شهر سرایان در 160 کیلومتری شمال غرب بیرجند مرکز خراسان جنوبی قرار دارد. این شهرستان دارای دو بخش آیسک و سه قلعه و چهار دهستان آیسک، سه قلعه، مصعبی و دوکوهه و 36 روستاست و از قطب های کشاورزی استان به شمار می رود.
سایت ایرنا خراسان جنوبی: www.irna.ir/skhorasan
کانال تلگرام: irnabirjand@
*7557*3028*خبرنگار- رقیه محمدی * انتشار- رسول محمدحسنی
برچسب ها:

بازگشت به لیست اخبار اقتصادی

نظرات کاربران

اگر عضو سایت هستید وارد شوید و در غیر اینصورت نام و ایمیل خود را وارد کنید


تحلیل های اقتصادی سرمایه دار

سایر آینده تورم و قیمت دلار
موضوع تورم بدون شک در حال حاضر مهم ترین دغدغه آحاد مختلف در جامعه به شمار می رود و حدس و گمان ها در خصوص پیش بینی میزان تورم در نیمه دوم سال 97 و سال 98 به موضوع داغ گفت و گوهای کارشناسان و حتی مردم عادی تبدیل شده است.
پیش بینی قیمت دلار در چندماه آینده
قیمت دلار تا کجا ادامه خواهد داشت؟عوامل موثر در کاهش یا افزایش قیمت ها چیست؟
سایر آیا بازار ثانویه زمینه ­ی بازگشت تعادل به اقتصاد را فراهم می آورد؟
سیاست اخیر دولت در خصوص ایجاد بازار ثانویه و تعمیق آن توانست در طی هفته های ­ی گذشته ثبات نسبی برای بازار ارز فراهم آورد اما تداوم آن نیازمند اهتمام و پافشاری مجریان بر مواضع خود در اجرای هرچه دقیق آن می ­باشد.
سایر امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی
اینفوگرافیک امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله
پیش بینی قیمت طلا و ارز
پیش بینی بزرگان بازار از قیمت های طلا و سکه و ارز در ایران
روش سرمایه گذاری ارزشی چیست؟
یک نوع سرمایه گذاری است که در آن ارزش جنس یا سهم، ملاک خرید می باشد. روشهای مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد که روش سرمایه گذاری بر اساس ارزش، از مهمترین روشها محسوب می شود.
بازار دلار علت اصلی گرانی سال 97 در ایران
علت گرانی روزهای اخیر چیست؟ دلیل تکرار گرانی ها در بازار چیست؟ قیمتها چرا هر چند سال جهش پیدا می کنند؟
سایر کالاهای سرمایه ای ، کالاهای واسطه ای و کالاهای مصرفی
در این مقاله به تعریف کالاهای واسطه ای ، کالاهای مصرفی و کالاهای سرمایه ای و اهمیت شناخت انواع کالاهای سرمایه ای در زندگی اقتصادی فردی می پردازیم. کالای سرمایه ای چیست؟ کالاهای مصرفی و واسطه ای کدامند؟
سایر سواد مالی؛ حلقه مفقوده اقتصاد خانواده ایرانی
شنیدن این جمله که "سفره های مردم هر روز کوچکتر می شوند" دیگر برایمان عادت شده گرچه علاج مشکلاتی از این قبیل، برنامه ریزی و تدبیر مسئولان کشور را می طلبد اما آیا تک تک افراد جامعه در بوجود آمدن یا حل این مشکل برای خودشان نقشی بازی نمی کنند؟ سواد مالی چیست؟ در این مقاله سواد مالی آموزش داده می شود.
اقتصاد بین الملل مردم آمریکا با برجام موافقند یا مخالف؟ +اینفوگرافی
ترامپ پس از کش و قوس های فراوان از برجام خارج شد. در این مقاله به بررسی درصد موافقین و مخالفین برجام بین مردم آمریکا پرداخته شده است.
بازار دلار دلار ، طلا و حل مشکل اقتصادی ؛چالشی بزرگ
چرا اقتصاددانان نمی توانند مشکلات اقتصادی را حل کنند ؟ سوالی که جواب آن پر از چالشهای گوناگون است و شاید هم اصلا نمیتوان جوابی برای آن بدست آورد .
بازار دلار پیش بینی دلار در پایان برجام
با توجه به خروج آمریکا از برجام و اینکه تا 90 روز آینده تحریمهای هسته ای باز میگردد . شاید پیش بینی نرخ دلار چندان هم سخت نباشد .
سایر برجام تمام
درحالی که انتظار میرفت در کنفرانس خبری دیشب ترامپ پس از اعلام مواضع خود تا شنبه صبر کند و سپس یه صورت رسمی از برجام خارج شود اما او دیشب این کار را یکسره کرد و رسما باعث خروج آمریکا از برجام شد و تمامی تحریمهای قبلی علیه ایران را بازگرداند .
بازار دلار دلار پس از برجام
درآستانه کنفرانس خبری ترامپ بد نیست به آینده دلار پس از برجام بپردازیم .
سایر سیاست آمریکا درباره برجام
ترامپ دیروز در توییتی اعلام کرده امشب سیست های خودرا دربارهه برجام اعلام خواهد کرد ؛ به هرحال امشب به نوعی آینده برجام معلوم میشود پس بی ربط هم نیت اگر به این پیش بینی بپردازیم که سیاست آمریکا چه خواهد بود .

پربازدیدترین اخبار اقتصادی

منتظر کاهش ۴۰ درصدی ارزش دلار باشید!
بورس از طلا و مسکن سبقت می‌گیرد؟
صعود دلار به بالاترین سطح هفتگی
قیمت وام مسکن + محاسبات
کاهش ۲۵درصدی قیمت مسکن به شرط ثبات بازار ارز کاهش ۲۵درصدی قیمت مسکن به شرط ثبات بازار ارز
قیمت نفت افزایش یافت قیمت نفت افزایش یافت
سرپیچی بانک‌ها از ضوابط بانک‌مرکزی/ نارسایی‌ مدیریت و تحریم‌ها؛ 2 مشکل شبکه بانکی
بی‌تفاوتی مطلق بازار ارز به تحریم‌های دیروز آ بی‌تفاوتی مطلق بازار ارز به تحریم‌های دیروز آمریکا
ظرفیت سالانه تجارت ایران و پاکستان بیش از 5 م ظرفیت سالانه تجارت ایران و پاکستان بیش از 5 میلیارد دلار است
دلال‌های دلار مزاحم ترند یا دستفروش ها
وام مسکن به چه قیمتی دست به دست می‌شود؟/ مسکن وام مسکن به چه قیمتی دست به دست می‌شود؟/ مسکن در چند هفته اخیر تغییر قیمتی آنچنانی نداشت
رشد 144 درصدی اعطای تسهیلات بانک آینده در نیمه نخست سال 1397
3 بانک ایرانی خارج از گود تحریم
13 غول صنعتی در رکود 13 غول صنعتی در رکود
نشست چشم انداز و توسعه روابط تجاری انگلیس و ایران آغاز شد

جدیدترین اخبار اقتصادی روز

قیمت خرید دلار و یورو در بانک‌ها
ماجرای تایید و تکذیب عرضه اولیه سهام پورشه
۴۴ هزار میلیارد تومان سوخت!
کاهش هفتگی نفت به رغم تهدید عربستان
رشد چشمگیر درآمدهای نفتی و انضباط مالی در شش ماهه اول سال ۹۷
استقبال روسیه از پیوستن بانک‌های خارجی به سوئیفت روسی
کمک به جبران هزینه‌های زندگی کارگران
آماری از جدیدترین وضعیت صادرات
9.5 میلیارد دلار برای تامین 25 قلم کالای اساسی اختصاص یافت
کوره تولید بنزین پالایشگاه ستاره خلیج فارس روشن شد
۸۰ درصد از سرمایه‌گذاری‌ها از صنعت خارج شد
عرضه یورو در بازار ثانویه کاهش یافته است
بالاترین جهش رشد صادراتی مقاصد ایران بازار عراق است
عرضه ارز در بازار ثانویه شتاب می گیرد/ تامین 9.5میلیارد دلار برای کالاهای اساسی و ضروری
بهره‌برداری از کف‌پوش‌های نانوساختار محققان کشور در فرودگاه مهرآباد و بندر چابهار