چهارشنبه 26 دی 1397

استاندار: مدیریت سیل درگلستان ملاحظه جدی تر دستگاه ها را می طلبد

گرگان - ایرنا - استاندار گلستان با اشاره به سیل خیز بودن استان، گفت: مدیریت سیل باید بیش از گذشته مورد توجه جدی دستگاه ها بوده تا از خسارات ناشی از آن جلوگیری و با مهار سیلاب ها در جهت توسعه استان استفاده شود.

بازار | ایرنا | 2 سال پیش |9/10/2016 6:00:02 PM 1434 بازدید

استاندار: مدیریت سیل درگلستان ملاحظه جدی تر دستگاه ها را می طلبد
به گزارش ایرنا حسن صادقلو روز شنبه در نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران استان، با قدردانی از عملکرد دستگاه های مرتبط با مقابله با سیل در روز های 12 و 17 شهریور سال جاری، افزود: مدیریت بحران استان باید و نباید موجود در پیشگیری از این بلای طبیعی را احصا و شیوه نامه ای برای مشارکت گرفتن بیش از گذشته از مردم در مدیریت حوادث از جمله سیل تدوین و اجرایی کند.
وی اضافه کرد: امروز برای مقابله با حوادث طبیعی از جمله سیل در استان لازم است به مردم سپاری توجه و عمل شود، زیرا تنها با مدیریت دولتی نمی توان از عهده مقابله با بلایای طبیعی آمد.
استاندار همچنین شهرداران 30 نقطه شهری استان که بیش از 50 درصد از جمعیت گلستان را زیر پوشش خدمات شهری دارند به سرمایه گذاری بیش از گذشته در معماری سبز شهری فراخواند و گفت: متاسفانه به رودخانه های عبوری از شهرهای استان که نقش به سزایی در مهار سیلاب دارند، تعدی شده و حتی روی آنها را پوشانده اند که اثربخشی خود را در زیبایی شهر و جلوگیری از آسیب های سیلاب از دست داده اند.
وی افزود: لازم است سرمایه گذاری در حفظ مسیر رودخانه ها در سطح شهرها و اطراف آن صورت گیرد تا با مهار آبگرفتگی و سیلاب در آتی؛ خسارت منازل مسکونی و سایر تاسیسات و ابنیه کاهش یابد.
صادقلو ایجاد سامانه ماهواره ای هواشناسی برای استان، تقویت ایستگاه های هواشناسی هشدار دهنده در شهرها از جمله گرگان، شتاب بخشیدن به مدیریت ترافیک در مواقع اضطراری و هماهنگی بین دستگاه های مرتبط به لحاظ عبور مسافران، شناسایی نقاط حادثه خیز سیلاب در استان، سرمایه گذاری برای ایجاد شبکه زهکشی طبیعی در مقابله با بروز سیلاب، حضور به موقع مسوولان دستگاه ها در مدیریت بحران، شتاب در اعلام به موقع میزان خسارت، رسیدگی به سیل زدگان 12 و 17 شهریور سال جاری را نیز مورد تاکید قرار داد.
وی همچنین از آتش نشان نجات دهنده کودک در سیل عصر 17 شهریور سال جاری در یکی از خیابان های شهر گرگان، قدردانی کرد و خواستار تجلیل از این آتش نشان ایثارگر شد.
عصر 17شهریور براثر بارش شدید باران و جاری شدن سیلاب در شهر گرگان، کودکی از آغوش مادرش به داخل جوی آب رها شده بود که مامور آتش نشانی با ورود به جوی و به خطر انداختن جان خود، جان کودک را نجات داد.
به گفته مدیرکل هواشناسی گلستان میزان بارش باران ثبت شده در ایستگاه باران سنجی شهر گرگان در عصر و شامگاه 17 شهریور سال حاری، 70 میلی متر بوده است.
بارش های رگباری، آبگرفتگی معابر و سیلاب ناشی از باران طی دو هفته اخیر (12 و 17 شهریور) خسارات بسیاری به بخش های ابنیه وتاسیسات ، حوزه کشاورزی و منازل شهروندان گلستانی وارد کرده است.
همچنین براثر سیلاب و رعد و برق 12 شهریور امسال چهار نفر از هموطنان در شهرستان های مراوه تپه و آزادشهر کشته شدند.

* تمهیدات لازم برای مدیریت سیل در گلستان اندیشیده شود
نماینده مردم مینودشت، کلاله، مراوه تپه و گالیکش در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به سیل خیز بودن گلستان و تحمیل خسارت جبران ناپذیر ناشی از این حادثه طبیعی ، گفت: برای پیشگیری از این بلایای طبیعی در استان تهمیدات لازم و کارشناسی اندیشیده شود.
شهرام کوسه غراوی افزود: بعد از بروز سیل در استان، رفع خسارت باقی مانده از آن فراموش می شود و مشکلات فرهنگی، اجتماعی به وجود می آورد.
وی گفت: به عنوان نمونه شهر فراغی کلاله از مناطقی است که برخی از روستاهای سیل زده در سال های گذشته در این محل استقرار یافته که امروز به خاطر کارشناسی نبودن جابجایی روستاها به این منطقه شهری،ساکنان آن همواره نگران وقوع حادثه هستند.
این نماینده مجلس افزود: انتظار از دستگاه های مدیریت بحران استان این است که فعالیت ها بعد از بروز سیل به طور کارشناسی پیگیری شود تا مردم اسیب دیده به دور از استرس زندگی کنند.
غراوی گفت: نمایندگان حوزه های انتخابیه این استان در مجلس شورای اسلامی در کنار مدیران دستگاه ها برای مدیریت صحیح سیل و پیشگیری از آسیب های آن هستند.

* ضرورت ایجاد ماهواره و ایستگاه های شاهد هواشناسی در گلستان
مدیرکل هواشناسی نیز با اشاره به سیل خیر بون گلستان، گفت: ایجاد ماهواره و ایستگاه های شاهد هواشناسی در این استان برای اعلام اخطار ضروری است.
سید محمدرضا رضوی افزود: برای برخورداری از ماهواره هواشناسی در استان، زمین مورد نیاز نصب و بهره مندی از آن آماده است و نیاز به تامین 70 میلیارد ریال اعتبار برای خرید دستگاه است.
وی گفت: 20 ایستگاه شاهد و آنلاین نیاز است ،خریداری شود تا در مواقع باران، هشدار لازم را برای مقابله با بروز سیلاب به دستگاه ها داده شود.
به گفته وی اکنون حدود هفت ایستگاه شاهد و آنلاین باران و هشدار دهنده باران در سطح استان فعال است که کافی نیست.
رضوی افزود: همچنین در استان گلستان 160 ایستگاه باران سنجی وجود دارد.

* 130 خانوار سیل زده کردکوی نیاز به حمایت دارند
فرماندار کردکوی گفت: اکنون 130 خانوار آسیب دیده از سیل در مرحله اضطرار قرار دارند و نیاز مبرم به حمایت دستگاه های خدماتی بعد از سیل دارند.
به گفته مجتبی جمالی صبح امروز 40 نفر از خانواده های سیل زدگان اخیر در محل فرمانداری حضور یافته و درخواست رسیدگی به مسایل و مشکلات خود را داشتند.
وی از مسوولان دستگاه های خدمات رسان استانی درخواست کرد که نسبت به رفع مسایل و مشکلات این خانواده های سیل زده در شهرستان کردکوی اقدام کنند.
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری گلستان نیز ضمن قدردانی از عملکرد دستگاه های عضو مدیریت استان در مدیریت دو سیل اخیر، از آنها خواست که اعلام وضعیت حوزه عمل خود را در کوتاه ترین زمان به این مدیریت اعلام کنند.
صادقعلی مقدم همچنین مهمترین چالش این مدیریت را کمبود اعتبارات اعلام کرد و افزود: در سه سال اخیر این مدیریت، اعتباری در حوزه آموزش و پیشگیری نداشته است.
وی گفت: به استان گلستان که سیل خیز بوده نیاز است اعتبار ویژه در حوزه آموزش و پیشگیری اختصاص داده شود تا آسیب ها در این حوزه به کمترین میزان برسد.
مقدم از نمایندگان گلستان در مجلس شورای اسلامی در خواست کرد که برای رفع مشکل اعتباری مدیریت بحران استان، کمک کنند.
در این نشست دکتر عباسعلی قزلسفلو استاد دانشگاه فردوسی مشهد در خصوص اهمیت مقابله با سیل و استفاده بهینه از این بلایای طبیعی در تامین آب استان تاکید کرد و گفت: لازم است برای مدیریت سیل در استان گلستان، مسوولان آن راهکار های نوین را فراگرفته و از مشارکت مردم بیش از گذشته استفاده کنند.
استان یک میلیون و 900 هزار نفری گلستان واقع در شمال کشور جزو سه استان سیل خیز در کشور به شمار می رود.
6204/1648
برچسب ها:

بازگشت به لیست اخبار اقتصادی

نظرات کاربران

اگر عضو سایت هستید وارد شوید و در غیر اینصورت نام و ایمیل خود را وارد کنید


تحلیل های اقتصادی سرمایه دار

سایر آینده تورم و قیمت دلار
موضوع تورم بدون شک در حال حاضر مهم ترین دغدغه آحاد مختلف در جامعه به شمار می رود و حدس و گمان ها در خصوص پیش بینی میزان تورم در نیمه دوم سال 97 و سال 98 به موضوع داغ گفت و گوهای کارشناسان و حتی مردم عادی تبدیل شده است.
پیش بینی قیمت دلار در چندماه آینده
قیمت دلار تا کجا ادامه خواهد داشت؟عوامل موثر در کاهش یا افزایش قیمت ها چیست؟
سایر آیا بازار ثانویه زمینه ­ی بازگشت تعادل به اقتصاد را فراهم می آورد؟
سیاست اخیر دولت در خصوص ایجاد بازار ثانویه و تعمیق آن توانست در طی هفته های ­ی گذشته ثبات نسبی برای بازار ارز فراهم آورد اما تداوم آن نیازمند اهتمام و پافشاری مجریان بر مواضع خود در اجرای هرچه دقیق آن می ­باشد.
سایر امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی
اینفوگرافیک امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله
پیش بینی قیمت طلا و ارز
پیش بینی بزرگان بازار از قیمت های طلا و سکه و ارز در ایران
روش سرمایه گذاری ارزشی چیست؟
یک نوع سرمایه گذاری است که در آن ارزش جنس یا سهم، ملاک خرید می باشد. روشهای مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد که روش سرمایه گذاری بر اساس ارزش، از مهمترین روشها محسوب می شود.
بازار دلار علت اصلی گرانی سال 97 در ایران
علت گرانی روزهای اخیر چیست؟ دلیل تکرار گرانی ها در بازار چیست؟ قیمتها چرا هر چند سال جهش پیدا می کنند؟
سایر کالاهای سرمایه ای ، کالاهای واسطه ای و کالاهای مصرفی
در این مقاله به تعریف کالاهای واسطه ای ، کالاهای مصرفی و کالاهای سرمایه ای و اهمیت شناخت انواع کالاهای سرمایه ای در زندگی اقتصادی فردی می پردازیم. کالای سرمایه ای چیست؟ کالاهای مصرفی و واسطه ای کدامند؟
سایر سواد مالی؛ حلقه مفقوده اقتصاد خانواده ایرانی
شنیدن این جمله که "سفره های مردم هر روز کوچکتر می شوند" دیگر برایمان عادت شده گرچه علاج مشکلاتی از این قبیل، برنامه ریزی و تدبیر مسئولان کشور را می طلبد اما آیا تک تک افراد جامعه در بوجود آمدن یا حل این مشکل برای خودشان نقشی بازی نمی کنند؟ سواد مالی چیست؟ در این مقاله سواد مالی آموزش داده می شود.
اقتصاد بین الملل مردم آمریکا با برجام موافقند یا مخالف؟ +اینفوگرافی
ترامپ پس از کش و قوس های فراوان از برجام خارج شد. در این مقاله به بررسی درصد موافقین و مخالفین برجام بین مردم آمریکا پرداخته شده است.
بازار دلار دلار ، طلا و حل مشکل اقتصادی ؛چالشی بزرگ
چرا اقتصاددانان نمی توانند مشکلات اقتصادی را حل کنند ؟ سوالی که جواب آن پر از چالشهای گوناگون است و شاید هم اصلا نمیتوان جوابی برای آن بدست آورد .
بازار دلار پیش بینی دلار در پایان برجام
با توجه به خروج آمریکا از برجام و اینکه تا 90 روز آینده تحریمهای هسته ای باز میگردد . شاید پیش بینی نرخ دلار چندان هم سخت نباشد .
سایر برجام تمام
درحالی که انتظار میرفت در کنفرانس خبری دیشب ترامپ پس از اعلام مواضع خود تا شنبه صبر کند و سپس یه صورت رسمی از برجام خارج شود اما او دیشب این کار را یکسره کرد و رسما باعث خروج آمریکا از برجام شد و تمامی تحریمهای قبلی علیه ایران را بازگرداند .
بازار دلار دلار پس از برجام
درآستانه کنفرانس خبری ترامپ بد نیست به آینده دلار پس از برجام بپردازیم .
سایر سیاست آمریکا درباره برجام
ترامپ دیروز در توییتی اعلام کرده امشب سیست های خودرا دربارهه برجام اعلام خواهد کرد ؛ به هرحال امشب به نوعی آینده برجام معلوم میشود پس بی ربط هم نیت اگر به این پیش بینی بپردازیم که سیاست آمریکا چه خواهد بود .

پربازدیدترین اخبار اقتصادی

پیش‌بینی یک اقتصاددان از وضعیت بازار تا پایان پیش‌بینی یک اقتصاددان از وضعیت بازار تا پایان سال
چرا قیمت دلار به کانال 12هزار تومانی وارد نشد چرا قیمت دلار به کانال 12هزار تومانی وارد نشد؟
همه تخم مرغهای خود را در یک سبد قرار نده
صادرات نفت ایران به 800هزار بشکه کاهش می‌یابد صادرات نفت ایران به 800هزار بشکه کاهش می‌یابد
نوسان قیمت ارز حول و حوش ۱۰هزار تومان طبیعی ا نوسان قیمت ارز حول و حوش ۱۰هزار تومان طبیعی است
چرا قیمت دلار به کانال 12 هزار تومانی وارد نشد؟
خوش‌بینی دولت در تدوین بودجه 98 زیاده؟
بهترین مشاغل سال ۲۰۱۹ کدام اند؟
صفرهای کوچک زنگ زده
قیمت طلا، سکه و ارز در روز دوشنبه قیمت طلا، سکه و ارز در روز دوشنبه
400 هزار مسکن در کشور ساخته می شود 400 هزار مسکن در کشور ساخته می شود
سهم سایپا از فروش هر پراید ۲۰۰۰ دلار است سهم سایپا از فروش هر پراید ۲۰۰۰ دلار است
پرونده‌های خاک خورده صادرات گاز ایران پرونده‌های خاک خورده صادرات گاز ایران
به اختلافات داخلی آمریکا امید نبندیم/ هزینه امنیت اروپا را نباید دیگران بدهند
استاندار کرمانشاه همچنان پیگیر لغو واگذاری پُرحاشیه سیلوها

جدیدترین اخبار اقتصادی روز

نرخ تورم در خوزستان از متوسط کشوری بالاتر است
کدام خودروها افزایش قیمت ندارند؟
کامیون های عراقی در چذابه سوخت رابه قیمت روز خریداری می کنند
بنگاه های اقتصادی دولتی در پیچ و خم های خصوصی سازی
احتمال افزایش قیمت جهانی طلا قوت گرفت
آخرین نرخ‌ها از بازار ارز، طلا و سکه
تشخیص جنسیت جنین از طریق نمونه خون در هفته‌های اول آبستنی مادیان
بخشودگی سود و جریمه وام‌های معوق کمتر از ۱۰۰میلیون
سالانه 44 میلیارد دلار کلاه برداری آنلاین اتفاق می افتد
«تاپیکو» به دنبال فروش سهام شرکت زیر مجموعه/ سهام «پخش» فروخته شد
قانونی شدن ارزهای دیجیتال خطرات سرمایه‌گذاری آن را کاهش می‌دهد
نهاده ها برای مرغداران به نرخ دولتی تامین می شود
22 واحد صنعتی و کشاورزی در ایلام احیا شد
خودرو ایرانی یا چینی؟ مسئله این است
قیمت‌ خودرو روآ در سایت دیوار