سه شنبه 1 آبان 1397

ماجرای یک نامه برای موسسه آرمان/ ادغام با موسسه توسعه در دستور کار است

تهران- ایرنا- موسسه اعتباری آرمان که این روزها در تکاپوی ادغام با موسسه توسعه است، این روزها با انتشار دو نامه در کانون توجه رسانه ها قرار گرفت.

بازار | ایرنا | 2 سال پیش |9/10/2016 3:04:06 PM 9091 بازدید

ماجرای یک نامه برای موسسه آرمان/ ادغام با موسسه توسعه در دستور کار است
به گزارش ایرنا، به تازگی اخباری مبنی بر «ارائه خدمات به موسسه اعتباری آرمان توسط بانک ها» منتشر شده است و برداشت های مختلف در این زمینه وجود دارد.
بررسی ها حاکیست تعداد 10 تعاونی اعتبار شامل «فرشتگان»، «الزهراء مشهد»، «حسنات اصفهان»، «دامداران و کشاورزان کرمانشاه»، «بدرتوس مشهد»، «پیوند»، «امید جلین گرگان»، «عام کشاورزان مازندران»، «وحدت» و «البرز ایرانیان» تا اواخر سال گذشته با عنوان موسسه ای موسوم به «آرمان ایرانیان» فعالیت می کرد که مجوزی از بانک مرکزی نداشت.
اواخر پارسال و در چارچوب فرآیند ساماندهی بازار غیرمتشکل پولی، «موسسه اعتباری کاسپین» متشکل از شرکت های تعاونی اعتبار «فرشتگان»، «الزهراء مشهد»، «حسنات اصفهان»، «دامداران و کشاورزان کرمانشاه»، «بدرتوس مشهد»، «پیوند»، «امید جلین گرگان» و «عام کشاورزان مازندران» پس از گذراندن مراحل قانونی، مجوز فعالیت خود را از بانک مرکزی دریافت کرد و در فهرست موسسه های اعتباری مجاز قرار گرفت.
همانگونه که گفته شد، تعاونی «وحدت» و «البرز ایرانیان» از میان فهرست تعاونی های ده گانه بالا در موسسه اعتباری کاسپین ادغام نشدند و همچنان با عنوان «موسسه اعتباری آرمان» به فعالیت خود ادامه دادند.
اکنون موسسه اعتباری کاسپین به عنوان پنجمین موسسه اعتباری غیربانکی مجاز شناخته می شود و براساس مجوز اعطایی بانک مرکزی در روزهای پایانی سال گذشته، مقرر شد دارایی ها و بدهی های قابل تجمیع شرکت های تعاونی اعتبار موسس را طبق روش مشخص به حساب های خود انتقال دهد.
بررسی ها نشان می دهد در هفته های اخیر اخباری مبنی بر شکایاتی از موسسه اعتباری موسوم به «آرمان» به مراجع قضایی وصول شده و این مرجع از بانک مرکزی خواسته است مانند روال گذشته، افتتاح حساب و ارائه هرگونه خدمات بانکی را برای شعب غیرمجاز، ممنوع اعلام کند.
بر این اساس بانک مرکزی نیز در نامه هشتیم شهریورماه امسال خود، بانک ها را از ارائه هرگونه خدمات به موسسه اعتباری آرمان که متشکل از دو تعاونی اعتبار «وحدت» و «البرز ایرانیان» است، منع کرد.
اما همان مرجع قضایی در نامه دیگری به بانک مرکزی اعلام کرد که شکایات از موسسه اعتباری «البرز ایرانیان» است و از تعاونی اعتبار «وحدت» شکایتی نشده است.
بر همین اساس بانک مرکزی 16شهریورماه در نامه ای، مراتب را به بانک ها ابلاغ کرد.

** تلاش موسسه آرمان برای ادغام با موسسه توسعه
در همین رابطه «محمد وفایی» مدیر اجرایی هیات تصفیه موسسه اعتباری آرمان (تعاونی وحدت) روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: مشکل تعاونی البرز ایرانیان ارتباطی به تعاونی اعتبار وحدت ندارد و این مجموعه تاکنون حتی یک شکایت نیز نداشته است.
وی یادآورشد: تعاونی اعتبار البرز ایرانیان که از چند سال پیش دچار مشکلات مالی بوده و پرونده ای در دادسرای عمومی انقلاب کرمانشاه دارد، موجب شد تا بانک مرکزی در نامه ای از بانک ها و موسسه های اعتباری بخواهد از ارائه هرگونه خدمات به این تعاونی خودداری کنند.
وفایی ادامه داد: در این بخشنامه بانک مرکزی که هشتم شهریورماه صادر شده بود، عنوان کامل موسسه اعتباری آرمان متشکل از دو تعاونی وحدت و البرز ایرانیان قید شد که موجب بروز برخی مشکلات شد.
مدیر اجرایی موسسه اعتباری آرمان تاکید کرد: بانک مرکزی 16 شهریورماه در نامه دیگری اعلام کرد که نامه بازپرس شعبه اول دادسرای عمومی و انقلاب کرمانشاه درباره ارایه نشدن خدمات بانکی فقط درباره تعاونی البرز ایرانیان مورد نظر بوده است و تعاونی وحدت مشکلی ندارد.
وی اظهار کرد: این مجموعه که در اغلب استان های کشور دارای شعبه است، ادغام در موسسه اعتباری توسعه را در دست انجام دارد که نخستین موسسه دارای مجوز رسمی از بانک مرکزی به شمار می رود.
«شهریار نعمتی» قائم مقام موسسه آرمان نیز در گفت و گو با ایرنا با تاکید بر تداوم فعالیت های این موسسه اظهار داشت: این موسسه به دنبال رایزنی با برخی از بانک های خارجی برای ارایه و صدور کارت های اعتباری بین المللی از جمله ویزا کارت است.
وی از راه اندازی نظام بانکداری یکپارچه (Core banking) در این موسسه خبر داد و گفت: با این سیستم مشتریان می توانند به صورت برخط (آنلاین) از خدمات موسسه آرمان استفاده کنند.
اقتصام**1906**2025 ** 2023
برچسب ها:

بازگشت به لیست اخبار اقتصادی

نظرات کاربران

اگر عضو سایت هستید وارد شوید و در غیر اینصورت نام و ایمیل خود را وارد کنید


تحلیل های اقتصادی سرمایه دار

سایر آینده تورم و قیمت دلار
موضوع تورم بدون شک در حال حاضر مهم ترین دغدغه آحاد مختلف در جامعه به شمار می رود و حدس و گمان ها در خصوص پیش بینی میزان تورم در نیمه دوم سال 97 و سال 98 به موضوع داغ گفت و گوهای کارشناسان و حتی مردم عادی تبدیل شده است.
پیش بینی قیمت دلار در چندماه آینده
قیمت دلار تا کجا ادامه خواهد داشت؟عوامل موثر در کاهش یا افزایش قیمت ها چیست؟
سایر آیا بازار ثانویه زمینه ­ی بازگشت تعادل به اقتصاد را فراهم می آورد؟
سیاست اخیر دولت در خصوص ایجاد بازار ثانویه و تعمیق آن توانست در طی هفته های ­ی گذشته ثبات نسبی برای بازار ارز فراهم آورد اما تداوم آن نیازمند اهتمام و پافشاری مجریان بر مواضع خود در اجرای هرچه دقیق آن می ­باشد.
سایر امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی
اینفوگرافیک امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله
پیش بینی قیمت طلا و ارز
پیش بینی بزرگان بازار از قیمت های طلا و سکه و ارز در ایران
روش سرمایه گذاری ارزشی چیست؟
یک نوع سرمایه گذاری است که در آن ارزش جنس یا سهم، ملاک خرید می باشد. روشهای مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد که روش سرمایه گذاری بر اساس ارزش، از مهمترین روشها محسوب می شود.
بازار دلار علت اصلی گرانی سال 97 در ایران
علت گرانی روزهای اخیر چیست؟ دلیل تکرار گرانی ها در بازار چیست؟ قیمتها چرا هر چند سال جهش پیدا می کنند؟
سایر کالاهای سرمایه ای ، کالاهای واسطه ای و کالاهای مصرفی
در این مقاله به تعریف کالاهای واسطه ای ، کالاهای مصرفی و کالاهای سرمایه ای و اهمیت شناخت انواع کالاهای سرمایه ای در زندگی اقتصادی فردی می پردازیم. کالای سرمایه ای چیست؟ کالاهای مصرفی و واسطه ای کدامند؟
سایر سواد مالی؛ حلقه مفقوده اقتصاد خانواده ایرانی
شنیدن این جمله که "سفره های مردم هر روز کوچکتر می شوند" دیگر برایمان عادت شده گرچه علاج مشکلاتی از این قبیل، برنامه ریزی و تدبیر مسئولان کشور را می طلبد اما آیا تک تک افراد جامعه در بوجود آمدن یا حل این مشکل برای خودشان نقشی بازی نمی کنند؟ سواد مالی چیست؟ در این مقاله سواد مالی آموزش داده می شود.
اقتصاد بین الملل مردم آمریکا با برجام موافقند یا مخالف؟ +اینفوگرافی
ترامپ پس از کش و قوس های فراوان از برجام خارج شد. در این مقاله به بررسی درصد موافقین و مخالفین برجام بین مردم آمریکا پرداخته شده است.
بازار دلار دلار ، طلا و حل مشکل اقتصادی ؛چالشی بزرگ
چرا اقتصاددانان نمی توانند مشکلات اقتصادی را حل کنند ؟ سوالی که جواب آن پر از چالشهای گوناگون است و شاید هم اصلا نمیتوان جوابی برای آن بدست آورد .
بازار دلار پیش بینی دلار در پایان برجام
با توجه به خروج آمریکا از برجام و اینکه تا 90 روز آینده تحریمهای هسته ای باز میگردد . شاید پیش بینی نرخ دلار چندان هم سخت نباشد .
سایر برجام تمام
درحالی که انتظار میرفت در کنفرانس خبری دیشب ترامپ پس از اعلام مواضع خود تا شنبه صبر کند و سپس یه صورت رسمی از برجام خارج شود اما او دیشب این کار را یکسره کرد و رسما باعث خروج آمریکا از برجام شد و تمامی تحریمهای قبلی علیه ایران را بازگرداند .
بازار دلار دلار پس از برجام
درآستانه کنفرانس خبری ترامپ بد نیست به آینده دلار پس از برجام بپردازیم .
سایر سیاست آمریکا درباره برجام
ترامپ دیروز در توییتی اعلام کرده امشب سیست های خودرا دربارهه برجام اعلام خواهد کرد ؛ به هرحال امشب به نوعی آینده برجام معلوم میشود پس بی ربط هم نیت اگر به این پیش بینی بپردازیم که سیاست آمریکا چه خواهد بود .

پربازدیدترین اخبار اقتصادی

قیمت خرید دلار و یورو در بانک‌ها
۳علت کاهش قیمت طلا و سکه ۳علت کاهش قیمت طلا و سکه
عرضه ارز در بازار ثانویه شتاب می گیرد/ تامین 9.5میلیارد دلار برای کالاهای اساسی و ضروری
۸۰ درصد از سرمایه‌گذاری‌ها از صنعت خارج شد
کاهش هفتگی نفت به رغم تهدید عربستان کاهش هفتگی نفت به رغم تهدید عربستان
افت ۵۰۰تومانی قیمت ارز صادراتی در بازار ثانوی افت ۵۰۰تومانی قیمت ارز صادراتی در بازار ثانویه
تغییر نرخ خوراک پالایشگاه‌ها از فردا تغییر نرخ خوراک پالایشگاه‌ها از فردا
استقبال روسیه از پیوستن بانک‌های خارجی به سوئیفت روسی
9.5 میلیارد دلار برای تامین 25 قلم کالای اساسی اختصاص یافت
عرضه یورو در بازار ثانویه کاهش یافته است
۴۴ هزار میلیارد تومان سوخت! ۴۴ هزار میلیارد تومان سوخت!
صادرات یکی از برنامه‌های اصلی گروه خودروسازی سایپا است
«خساپا» از فروش «ولساپا» منصرف شد/ صرف نظر از سود 200 میلیارد تومانی در شرکت سایپا
رشد چشمگیر درآمدهای نفتی و انضباط مالی در شش ماهه اول سال ۹۷
افت صادرات آلمان به ایران در آستانه بازگشت تح افت صادرات آلمان به ایران در آستانه بازگشت تحریم‌های آمریکا

جدیدترین اخبار اقتصادی روز

86 میلیارد ریال وام اشتغال به مددجویان گنبدی پرداخت می شود
افزایش 598 مگاواتی ظرفیت نیروگاه های تجدیدپذیر تا تابستان 98
طرح تکمیلی مجتمع فولاد اسفراین 90 درصد پیش رفته است
تخفیف و فروش فوق العاده حُقه ایی برای شکار زود باوران
چه کسانی از قمار نفت سود می‌برند؟
صادرات کهگیلویه و بویراحمد 35 درصد افزایش یافت
سرمایه اجتماعی موتور محرکه اقتصاد مقاومتی
زعفران محصولی راهبردی اما بی متولی
ساماندهی آمار تسهیلگر برنامه های راهبردی است
رحمانی فضلی: شاهد ثبات و آرامش نسبی در بازار هستیم
140 کارت بازرگانی در قزوین ابطال یا تعلیق می شود
خادمی: باید سیستم شفافی برای مدیریت مصرف سوخت ایجاد شود
نگرانی جهانی از سیستم های پیام رسان خودکار
بخشنامه‌های یک‌شبه به تولید و تجارت ضربه می‌زند
تب مسابقات اطلاعات عمومی آنلاین در ایران