پنجشنبه 25 مرداد 1397

ماجرای یک نامه برای موسسه آرمان/ ادغام با موسسه توسعه در دستور کار است

تهران- ایرنا- موسسه اعتباری آرمان که این روزها در تکاپوی ادغام با موسسه توسعه است، این روزها با انتشار دو نامه در کانون توجه رسانه ها قرار گرفت.

بازار | ایرنا | 1 سال پیش |9/10/2016 3:04:06 PM 7882 بازدید

ماجرای یک نامه برای موسسه آرمان/ ادغام با موسسه توسعه در دستور کار است
به گزارش ایرنا، به تازگی اخباری مبنی بر «ارائه خدمات به موسسه اعتباری آرمان توسط بانک ها» منتشر شده است و برداشت های مختلف در این زمینه وجود دارد.
بررسی ها حاکیست تعداد 10 تعاونی اعتبار شامل «فرشتگان»، «الزهراء مشهد»، «حسنات اصفهان»، «دامداران و کشاورزان کرمانشاه»، «بدرتوس مشهد»، «پیوند»، «امید جلین گرگان»، «عام کشاورزان مازندران»، «وحدت» و «البرز ایرانیان» تا اواخر سال گذشته با عنوان موسسه ای موسوم به «آرمان ایرانیان» فعالیت می کرد که مجوزی از بانک مرکزی نداشت.
اواخر پارسال و در چارچوب فرآیند ساماندهی بازار غیرمتشکل پولی، «موسسه اعتباری کاسپین» متشکل از شرکت های تعاونی اعتبار «فرشتگان»، «الزهراء مشهد»، «حسنات اصفهان»، «دامداران و کشاورزان کرمانشاه»، «بدرتوس مشهد»، «پیوند»، «امید جلین گرگان» و «عام کشاورزان مازندران» پس از گذراندن مراحل قانونی، مجوز فعالیت خود را از بانک مرکزی دریافت کرد و در فهرست موسسه های اعتباری مجاز قرار گرفت.
همانگونه که گفته شد، تعاونی «وحدت» و «البرز ایرانیان» از میان فهرست تعاونی های ده گانه بالا در موسسه اعتباری کاسپین ادغام نشدند و همچنان با عنوان «موسسه اعتباری آرمان» به فعالیت خود ادامه دادند.
اکنون موسسه اعتباری کاسپین به عنوان پنجمین موسسه اعتباری غیربانکی مجاز شناخته می شود و براساس مجوز اعطایی بانک مرکزی در روزهای پایانی سال گذشته، مقرر شد دارایی ها و بدهی های قابل تجمیع شرکت های تعاونی اعتبار موسس را طبق روش مشخص به حساب های خود انتقال دهد.
بررسی ها نشان می دهد در هفته های اخیر اخباری مبنی بر شکایاتی از موسسه اعتباری موسوم به «آرمان» به مراجع قضایی وصول شده و این مرجع از بانک مرکزی خواسته است مانند روال گذشته، افتتاح حساب و ارائه هرگونه خدمات بانکی را برای شعب غیرمجاز، ممنوع اعلام کند.
بر این اساس بانک مرکزی نیز در نامه هشتیم شهریورماه امسال خود، بانک ها را از ارائه هرگونه خدمات به موسسه اعتباری آرمان که متشکل از دو تعاونی اعتبار «وحدت» و «البرز ایرانیان» است، منع کرد.
اما همان مرجع قضایی در نامه دیگری به بانک مرکزی اعلام کرد که شکایات از موسسه اعتباری «البرز ایرانیان» است و از تعاونی اعتبار «وحدت» شکایتی نشده است.
بر همین اساس بانک مرکزی 16شهریورماه در نامه ای، مراتب را به بانک ها ابلاغ کرد.

** تلاش موسسه آرمان برای ادغام با موسسه توسعه
در همین رابطه «محمد وفایی» مدیر اجرایی هیات تصفیه موسسه اعتباری آرمان (تعاونی وحدت) روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: مشکل تعاونی البرز ایرانیان ارتباطی به تعاونی اعتبار وحدت ندارد و این مجموعه تاکنون حتی یک شکایت نیز نداشته است.
وی یادآورشد: تعاونی اعتبار البرز ایرانیان که از چند سال پیش دچار مشکلات مالی بوده و پرونده ای در دادسرای عمومی انقلاب کرمانشاه دارد، موجب شد تا بانک مرکزی در نامه ای از بانک ها و موسسه های اعتباری بخواهد از ارائه هرگونه خدمات به این تعاونی خودداری کنند.
وفایی ادامه داد: در این بخشنامه بانک مرکزی که هشتم شهریورماه صادر شده بود، عنوان کامل موسسه اعتباری آرمان متشکل از دو تعاونی وحدت و البرز ایرانیان قید شد که موجب بروز برخی مشکلات شد.
مدیر اجرایی موسسه اعتباری آرمان تاکید کرد: بانک مرکزی 16 شهریورماه در نامه دیگری اعلام کرد که نامه بازپرس شعبه اول دادسرای عمومی و انقلاب کرمانشاه درباره ارایه نشدن خدمات بانکی فقط درباره تعاونی البرز ایرانیان مورد نظر بوده است و تعاونی وحدت مشکلی ندارد.
وی اظهار کرد: این مجموعه که در اغلب استان های کشور دارای شعبه است، ادغام در موسسه اعتباری توسعه را در دست انجام دارد که نخستین موسسه دارای مجوز رسمی از بانک مرکزی به شمار می رود.
«شهریار نعمتی» قائم مقام موسسه آرمان نیز در گفت و گو با ایرنا با تاکید بر تداوم فعالیت های این موسسه اظهار داشت: این موسسه به دنبال رایزنی با برخی از بانک های خارجی برای ارایه و صدور کارت های اعتباری بین المللی از جمله ویزا کارت است.
وی از راه اندازی نظام بانکداری یکپارچه (Core banking) در این موسسه خبر داد و گفت: با این سیستم مشتریان می توانند به صورت برخط (آنلاین) از خدمات موسسه آرمان استفاده کنند.
اقتصام**1906**2025 ** 2023
برچسب ها:

بازگشت به لیست اخبار اقتصادی

نظرات کاربران

اگر عضو سایت هستید وارد شوید و در غیر اینصورت نام و ایمیل خود را وارد کنید


تحلیل های اقتصادی سرمایه دار

پیش بینی قیمت طلا و ارز
پیش بینی بزرگان بازار از قیمت های طلا و سکه و ارز در ایران
روش سرمایه گذاری ارزشی چیست؟
یک نوع سرمایه گذاری است که در آن ارزش جنس یا سهم، ملاک خرید می باشد. روشهای مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد که روش سرمایه گذاری بر اساس ارزش، از مهمترین روشها محسوب می شود.
بازار دلار علت اصلی گرانی سال 97 در ایران
علت گرانی روزهای اخیر چیست؟ دلیل تکرار گرانی ها در بازار چیست؟ قیمتها چرا هر چند سال جهش پیدا می کنند؟
سایر کالاهای سرمایه ای ، کالاهای واسطه ای و کالاهای مصرفی
در این مقاله به تعریف کالاهای واسطه ای ، کالاهای مصرفی و کالاهای سرمایه ای و اهمیت شناخت انواع کالاهای سرمایه ای در زندگی اقتصادی فردی می پردازیم. کالای سرمایه ای چیست؟ کالاهای مصرفی و واسطه ای کدامند؟
سایر سواد مالی؛ حلقه مفقوده اقتصاد خانواده ایرانی
شنیدن این جمله که "سفره های مردم هر روز کوچکتر می شوند" دیگر برایمان عادت شده گرچه علاج مشکلاتی از این قبیل، برنامه ریزی و تدبیر مسئولان کشور را می طلبد اما آیا تک تک افراد جامعه در بوجود آمدن یا حل این مشکل برای خودشان نقشی بازی نمی کنند؟ سواد مالی چیست؟ در این مقاله سواد مالی آموزش داده می شود.
اقتصاد بین الملل مردم آمریکا با برجام موافقند یا مخالف؟ +اینفوگرافی
ترامپ پس از کش و قوس های فراوان از برجام خارج شد. در این مقاله به بررسی درصد موافقین و مخالفین برجام بین مردم آمریکا پرداخته شده است.
بازار دلار دلار ، طلا و حل مشکل اقتصادی ؛چالشی بزرگ
چرا اقتصاددانان نمی توانند مشکلات اقتصادی را حل کنند ؟ سوالی که جواب آن پر از چالشهای گوناگون است و شاید هم اصلا نمیتوان جوابی برای آن بدست آورد .
بازار دلار پیش بینی دلار در پایان برجام
با توجه به خروج آمریکا از برجام و اینکه تا 90 روز آینده تحریمهای هسته ای باز میگردد . شاید پیش بینی نرخ دلار چندان هم سخت نباشد .
سایر برجام تمام
درحالی که انتظار میرفت در کنفرانس خبری دیشب ترامپ پس از اعلام مواضع خود تا شنبه صبر کند و سپس یه صورت رسمی از برجام خارج شود اما او دیشب این کار را یکسره کرد و رسما باعث خروج آمریکا از برجام شد و تمامی تحریمهای قبلی علیه ایران را بازگرداند .
بازار دلار دلار پس از برجام
درآستانه کنفرانس خبری ترامپ بد نیست به آینده دلار پس از برجام بپردازیم .
سایر سیاست آمریکا درباره برجام
ترامپ دیروز در توییتی اعلام کرده امشب سیست های خودرا دربارهه برجام اعلام خواهد کرد ؛ به هرحال امشب به نوعی آینده برجام معلوم میشود پس بی ربط هم نیت اگر به این پیش بینی بپردازیم که سیاست آمریکا چه خواهد بود .
قیمت دلار، تهدید ترامپ و تشنج در فضای کسب و کار کشور
با توجه به حوادث عجیب رخ داده در 10 روز گذشته میتوان گفت یکی پر تنش ترین ماه های 40 سال اخیر را تجربه کردیم .
سایر ایران پس از برجام
عده ای معتقند برجام بهترین توافق بوده و هست و عده ای بلعکس .
دلار 7.000 تومانی
یادش بخیر چندی پیش بود که رئیس جمهورمان خیالمان را بابت دلار راحت کرد . شکر خدا الان راحتیم ، انقدر راحتیم که اصلا خبر نداریم ؛یعنی هرکسی که بی خبر هست راحته .
کسب وکار فیلتر اقتصادی یا اقتصاد فیلتری
و در نهایت تلگرام فیلتر شد . خبری که دسته کم 10.000 نفر را بیکار کرد

پربازدیدترین اخبار اقتصادی

طلا دوباره سقوط می‌کند طلا دوباره سقوط می‌کند
با متهم ردیف اول التهابات بازار ارز و طلا آشنا شوید
 چیزهایی که باید درباره معاملات آتی سکه بدانی چیزهایی که باید درباره معاملات آتی سکه بدانیم
آغاز پرداخت وام ۵۰میلیونی بافت فرسوده با سود آغاز پرداخت وام ۵۰میلیونی بافت فرسوده با سود ۹درصد از شهریور
سود در بانک‌ها بالا رفت/ نرخ سود بانکی ۱۸درصد یکساله
صرافی‌ها رونق گرفتند صرافی‌ها رونق گرفتند
جزئیات مربوط به ایران در لایحه بودجه دفاعی آمریکا
وزارت صنعت موافق آزادسازی قیمت خودرو است/ قیمت پراید به ۴۳میلیون تومان می‌رسد؟
تهران چگونه از مذاکرات خزر نفع برد؟
نسبت محتکر با وزیر سابق
تداوم افزایش قیمت ملک با بسته ارزی تداوم افزایش قیمت ملک با بسته ارزی
شرّ سوداگران ازسر بازار مسکن کم می‌شود شرّ سوداگران ازسر بازار مسکن کم می‌شود
موج جدید آزادسازی هزاران میلیارد سپرده بانکی
افزایش ۲میلیون تومانی قیمت خودروها؛ مشتری نیست
نرخ خوراک پتروشیمی ها افزایش می یابد نرخ خوراک پتروشیمی ها افزایش می یابد

جدیدترین اخبار اقتصادی روز

کشف ۴ لکسوس سرقت شده از ایتالیا، روسیه و سوئد در تهران +تصاویر
نهادهایی که باید با فساد برخورد کنند بعضا آلوده به فساد می‌شوند
دولت به دنبال کوچک سازی واحدهای تولیدی است
کاستی در جانشین پروری برای مدیران مجرب صنعتی
اتاق بازرگانی فارس نسبت به تحولات ارزی بی تفاوت نبود
روش جدید پزشکان برای فرار مالیاتی
دستور وزیر اقتصاد برای کمک به ترخیص کالاهای صنعتی از گمرک
دلار جهانی در بالاترین سطح ۱۳ماه اخیر
جلسه ویژه نوبخت با ۳۸اقتصاددان امضاکننده نامه به رئیس‌جمهور
کاهش ۱۰ درصدی قیمت طلا با آغاز واردات
بسته حمایت از صنایع کوچک و متوسط به زودی تصویب می‌شود
جمعیت جوان و تحصیلات زنان، زمینه‌ساز رشد اقتصادی ایران
داستان مابه‌التفاوت و کالاهای در گمرک مانده به کجا رسید؟
باید به سمت "شهروند هوشمند" حرکت کنیم/محیط زندگی ما متناسب با تحول دیجیتال باشد
۱۳۹بنگاه دولتی در صف واگذاری