چهارشنبه 15 مرداد 1399

لایحه منطقه آزاد تجاری نیاز به مصوبه هیئت دولت دارد

اردبیل-ایرنا-نماینده ولی فقیه در استان اردبیل گفت: لایحه منطقه آزاد با نامه دولت حل نمی‌شود و احتیاج به مصوبه هیأت دولت دارد و اگر مجلس این لایحه را به همراه مصوبه هیأت دولت به شورای نگهبان ارسال می‌کرد تصویب می‌شد.

صنعت و معدن | ایرنا | 8 ماه پیش |12/6/2019 3:45:06 PM 2253 بازدید

لایحه منطقه آزاد تجاری نیاز به مصوبه هیئت دولت دارد

آیت‌الله سیدحسن عاملی در خطبه‌های  نماز جمعه اردبیل افزود: اهالی استان بخصوص شمال آن مطلع باشند که در خصوص منطقه آزاد، شورای نگهبان غیر از رعایت قانون، نظر دیگری ندارد؛ با آنها صحبت شد می‌گویند ما غیر از مصوبه هیأت دولت چیزی نمی‌خواهیم. 

وی اظهار داشت: در هر حال ما با همکاری مدیریت ارشد  و نمایندگان استان در مجلس با تمام توان پیگیر موضوع هستیم و  اخذ مصوبه هیأت دولت مشکلی ندارد چون لایحه، لایحه خود دولت است و بعد از آن با رأی مجلس و ارسال دوباره به شورای نگهبان، موضوع حل خواهد شد و برای این امتیاز استان سال‌ها تلاش کرده‌ایم و به هیچ وجه از آن کوتاه نخواهیم آمد و شعار ما این است «منطقه آزاد، یا برای تمام استان‌های مرزی یا برای هیچکس» خلاف این، تبعیض بیّن و مصداق بارز بی‌عدالتی است.

عاملی افزود: من تعجب می‌کنم از رسانه‌هایی که همیشه در آستانه تصویب این لایحه هیاهو راه می‌اندازند و می‌گویند منطقه آزاد چنین و چنان است یعنی منطقه آزاد ایراد دارد اگر منطقه آزاد ایراد دارد پس چرا آنها برای تعطیلی مناطق آزاد موجود یک کلمه هم حرف نمی‌زنند و  همه باید بدانند کشور با تبعیض قابل اداره نیست و باورهای ملت را که سرمایه اصلی ماست می‌سوزاند.

امام جمعه اردبیل در بخش دیگری از خطبه‌ها با اشاره به شروع ثبت‌نام نامزدهای مجلس شورای اسلامی گفت: در این باره لازم است به دو نکته توجه شود با اتمام ثبت نام و معلوم شدن نامزدها، سیل تهمت، تخریب، افترا و بهتان شروع خواهد شد، الحذر الحذر که دین فروشی نشود.

وی افزود:عرصه انتخابات، عرصه ایمان فروشی و ایمان سوزی است و من از مردم استان می‌خواهم از حالا تا پایان انتخابات هر حرفی درباره هر کاندیدایی اعم از راست و چپ و بی طرف شنیدند، اعتماد نکنید و  آن را نقل و باور نکنید .و این را فرهنگ کنید تا شیاطین مأیوس شوند.

عاملی بیان  کرد: مقام معظم رهبری نیز بارها در خصوص تخریب شخصیت افراد هشدار داده‌اند و  بارها گفته‌ام و خواهم گفت که بنده از هیچ فرد خاصی حمایت ندارم و ملت ما هم احتیاج به قیم ندارند،اگر کاندیدایی گفت فلانی بالخصوص از من حمایت می‌کند او دروغ می‌گوید و دروغ در عدم صلاحیت کفایت می‌کند و  بنده در ایام نزدیک به انتخابات جهت کمک به انتخاب اصلح، فقط معیارهای اصلحیت را طبق هر دوره بیان خواهم کرد اما تطبیق بر عهده رأی دهندگان است.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از خطبه‌ها گفت: در غائله عراق اتفاقاتی افتاد که باعث شد ماهیت مسأله کاملا باز شود و  آتش زدن قبر عثمان بن سعید اولین نایب خاص حضرت ولی عصر(عج) در عراق توسط آشوبگران، نشان می‌دهد معرکه گردانان عراق، وهابی‌ها و طرفداران خلیفه بغدادی و ابومصعب زرقاوی هستند و این عبرت بسیار بزرگی است که جنگ روانی در زمان معاصر چقدر پیشرفت کرده که دشمن به راحتی در صفوف یک ملت نفوذ می‌کند.

وی افزود: آتش زدن مقبره شهید سید محمد باقر حکیم در نجف نشان می‌دهد که بعثی‌ها و وهابی‌ها از اعتراض به حق مردم خوب استفاده کرده‌اند و خاندان مرحوم آیت‌الله سید محسن حکیم بیش از ۶۰ شهید در زمان صدام برای عزت عراق اهدا کرده است.

عاملی بیان کرد: در ایران نیز آثار بسیار آشکار ردپای سرویس‌های بیگانه مشخص شد و یکی از این آثار، پایین کشیدن و آتش زدن پرچم ایران است، هیهات باز هم هیهات که یک ایرانی مرتکب چنین جنایتی شود و اگر کسی می‌خواهد حرمت پرچم ایران را در نگاه خود ایرانی ها بفهمد به وصیت شهید خلبان جدی نگاه کند که فرمود دوست دارم کفنم پرچم ایران باشد.

خطیب جمعه اردبیل ادامه داد: دستپاچه شدن دشمنان ما در حادثه اخیر باعث شد آنها از هول حلیم داخل دیگ بیافتند و  تحلیلگر مشهور عربستان خیال کرد همه چیز تمام است و لذا با دستپاچگی گفت ایران باید به چهار کشور کوچک تبدیل شود و  من به آنها می‌گویم به جای این خواب‌های بدون تعبیر به ذلت‌های بزرگ خود فکر کنند. 

وی در بخش دیگری از خطبه‌ها گفت: خدای متعال را هزاران هزار شکرگزار هستیم که ملت عراق دیروز با دستور مرجعیت غوغا کردند و تمام بساط آمریکا، اسرائیل و عربستان را بهم ریختند، از دیروز عزای بزرگ دولت‌های این سه کشور و سرویس های جاسوسی آنها شروع شده است. 

عاملی بیان کرد: حضور میلیونی ملت عراق در اجتماع دیروز به معنی شکست بزرگترین عملیات روانی شیطان بزرگ و اذناب او بود و حقا که این اجتماع، آینده عراق را تضمین و دشمنان عراق یکپارچه و مقاوم در برابر استکبار را مأیوس می کند. 

وی گفت: دولت آمریکا دیشب اعلام کرد که ایران نظم و آرامش خاورمیانه را بهم زده است و حافظه دروغگو همیشه ضعیف است چون دو هفته پیش ترامپ اعلام کرد که ما مسؤول تمام مصائب خاورمیانه هستیم.

امام جمعه اردبیل در بخش دیگری از خطبه ها گفت: یک تشکر بسیار ویژه از طرف خودم و از طرف ملت ایران نسبت به ملت آذربایجان دارم چون هر وقت در ایران حادثه ناگوار و نگران کننده رخ می دهد، اهالی آذربایجان در حد وسیع در فضای مجازی، حضوری، مکتوب و تلفنی با ملت ما همدردی می کنند، قربانی نذر می کنند، دعا می کنند و اظهار نگرانی می کنند.

برچسب ها:

بازگشت به لیست اخبار اقتصادی

نظرات کاربران

اگر عضو سایت هستید وارد شوید و در غیر اینصورت نام و ایمیل خود را وارد کنید


تحلیل های اقتصادی سرمایه دار

سایر با سرمایه خود چه کار کنیم
با تجربه‌ی خود و دیگران نگذارید دنیای بی‌رحم و سرد، سود سرمایه‌گذاری شما را کم کند.
سایر آینده تورم و قیمت دلار
موضوع تورم بدون شک در حال حاضر مهم ترین دغدغه آحاد مختلف در جامعه به شمار می رود و حدس و گمان ها در خصوص پیش بینی میزان تورم در نیمه دوم سال 97 و سال 98 به موضوع داغ گفت و گوهای کارشناسان و حتی مردم عادی تبدیل شده است.
پیش بینی قیمت دلار در چندماه آینده
قیمت دلار تا کجا ادامه خواهد داشت؟عوامل موثر در کاهش یا افزایش قیمت ها چیست؟
سایر آیا بازار ثانویه زمینه ­ی بازگشت تعادل به اقتصاد را فراهم می آورد؟
سیاست اخیر دولت در خصوص ایجاد بازار ثانویه و تعمیق آن توانست در طی هفته های ­ی گذشته ثبات نسبی برای بازار ارز فراهم آورد اما تداوم آن نیازمند اهتمام و پافشاری مجریان بر مواضع خود در اجرای هرچه دقیق آن می ­باشد.
سایر امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی
اینفوگرافیک امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله
پیش بینی قیمت طلا و ارز
پیش بینی بزرگان بازار از قیمت های طلا و سکه و ارز در ایران
روش سرمایه گذاری ارزشی چیست؟
یک نوع سرمایه گذاری است که در آن ارزش جنس یا سهم، ملاک خرید می باشد. روشهای مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد که روش سرمایه گذاری بر اساس ارزش، از مهمترین روشها محسوب می شود.
بازار دلار علت اصلی گرانی سال 97 در ایران
علت گرانی روزهای اخیر چیست؟ دلیل تکرار گرانی ها در بازار چیست؟ قیمتها چرا هر چند سال جهش پیدا می کنند؟
سایر کالاهای سرمایه ای ، کالاهای واسطه ای و کالاهای مصرفی
در این مقاله به تعریف کالاهای واسطه ای ، کالاهای مصرفی و کالاهای سرمایه ای و اهمیت شناخت انواع کالاهای سرمایه ای در زندگی اقتصادی فردی می پردازیم. کالای سرمایه ای چیست؟ کالاهای مصرفی و واسطه ای کدامند؟
سایر سواد مالی؛ حلقه مفقوده اقتصاد خانواده ایرانی
شنیدن این جمله که "سفره های مردم هر روز کوچکتر می شوند" دیگر برایمان عادت شده گرچه علاج مشکلاتی از این قبیل، برنامه ریزی و تدبیر مسئولان کشور را می طلبد اما آیا تک تک افراد جامعه در بوجود آمدن یا حل این مشکل برای خودشان نقشی بازی نمی کنند؟ سواد مالی چیست؟ در این مقاله سواد مالی آموزش داده می شود.
اقتصاد بین الملل مردم آمریکا با برجام موافقند یا مخالف؟ +اینفوگرافی
ترامپ پس از کش و قوس های فراوان از برجام خارج شد. در این مقاله به بررسی درصد موافقین و مخالفین برجام بین مردم آمریکا پرداخته شده است.
بازار دلار دلار ، طلا و حل مشکل اقتصادی ؛چالشی بزرگ
چرا اقتصاددانان نمی توانند مشکلات اقتصادی را حل کنند ؟ سوالی که جواب آن پر از چالشهای گوناگون است و شاید هم اصلا نمیتوان جوابی برای آن بدست آورد .
بازار دلار پیش بینی دلار در پایان برجام
با توجه به خروج آمریکا از برجام و اینکه تا 90 روز آینده تحریمهای هسته ای باز میگردد . شاید پیش بینی نرخ دلار چندان هم سخت نباشد .
سایر برجام تمام
درحالی که انتظار میرفت در کنفرانس خبری دیشب ترامپ پس از اعلام مواضع خود تا شنبه صبر کند و سپس یه صورت رسمی از برجام خارج شود اما او دیشب این کار را یکسره کرد و رسما باعث خروج آمریکا از برجام شد و تمامی تحریمهای قبلی علیه ایران را بازگرداند .
بازار دلار دلار پس از برجام
درآستانه کنفرانس خبری ترامپ بد نیست به آینده دلار پس از برجام بپردازیم .

پربازدیدترین اخبار اقتصادی

جدیدترین اخبار اقتصادی روز