چهارشنبه 15 مرداد 1399

تسهیلات کم‌بهره به طرح‌های عمرانی شهرداری‌ها پرداخت می‌شود

کاشان- ایرنا- معاون عمرانی و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور از اختصاص تسهیلات کم‌بهره بانکی به شهرداری‌ها برای اجرای طرح‌های عمرانی خبر داد.

کسب و کار | ایرنا | 8 ماه پیش |12/5/2019 4:36:03 PM 2123 بازدید

تسهیلات کم‌بهره به طرح‌های عمرانی شهرداری‌ها پرداخت می‌شود

مهدی جمالی‌نژاد روز پنج‌شنبه در نشستی با شهرداران‌، بخشداران و رییسان شوراهای اسلامی شهرهای اردستان، زواره و مهاباد گفت: شهرداری‌ها می‌توانند با اجرای طرح‌های عمرانی و درآمدزا از فرصت موجود برای دریافت تسهیلات بانکی با کارمزد چهار درصد و دوره استراحت مناسب بهره‌مند شوند.

وی افزود: هر یک از  شهرداران می‌توانند با معرفی یک طرح عمرانی درآمدزا و زودبازده قابل بهره‌برداری تا پایان این دوره از شوراها به وزارت کشور، از این تسهیلات تا سقف ۵۰ میلیارد ریال استفاده کنند.

معاون عمرانی و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور بیان کرد: لوایح خوبی که درآمد پایدار برای شهرداری‌ها داشته و آنها را پشتیبانی و هدایت کند، پس از ۳۷ سال در مجلس شورای اسلامی در حال نهایی شدن و لایحه ارزش افزوده اصلاح شده است.

وی اضافه کرد: روی افرایش حقوق و دستمزد پرسنل شهرداری‌ها نیز کار شده تا امنیت شغلی و شادابی کارکنان هم فراهم باشد و خدمات‌رسانی بهتری صورت گیرد و برای دهیاری‌ها نیز به نحوی عمل شود که ارتقای خدمات و امکانات را به همراه داشته باشد.

جمالی‌نژاد تصریح کرد: آیین‌نامه استخدامی شهرداری‌ها در مورد تبدیل وضعیت پرسنل غیر رسمی نیز در حال پیگیری است.

وی یادآور شد: با توجه به اینکه امسال از نظر تنگناهای اقتصادی در ۴۰ سال گذشته بی‌سابقه بوده اما تا کنون ۲۰ هزار میلیارد ریال از محل تبصره ۲ ماده ۳۹ به صورت ماهانه به شهرداری‌ها پرداخت شده که مشکلات زیادی را برطرف کرده و امیدواریم در سال ۱۳۹۹ هم ادامه داشته باشد.

معاون عمرانی و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور در ادامه نیز گفت: شهرداران اردستان، زواره و مهاباد هم برای برخورداری از این تسهیلات هر کدام یک طرح عمرانی درآمدزا را معرفی و همچنین طرح‌های نیمه تمام عمرانی را اعلام کنند تا در چند مرحله به آنها کمک شود.

وی افزود: افزون بر ۱۳۸۰ شهرداری و بیش از ۲ هزار دهیاری در کشور داریم و نمی‌توانیم به همه ماشین‌آلات اختصاص دهیم اما می‌توان به تعدادی از آنها ماشین‌آلات سنگین و درآمدزا تحویل داد.

جمالی‌نژاد بیان کرد: به طرح بازآفرینی اردستان و زواره و همچنین در بحث بازیافت اگر سازمان تاسیس شود، کمک خواهد شد و برای آسفالت شهرها معادل قیر پول به شهرداری‌ها می‌دهیم.

وی اضافه کرد: ارتقای درجه شهرداری اردستان هم حمایت خواهد شد و اگر روستایی هم طرحی معرفی کند، در پرداخت تسهیلات مانند شهرداری‌ها عمل می‌شود.

فرماندار اردستان نیز در این نشست اظهار کرد: قانون شوراها نیاز به اصلاح دارد و برای مجریان و دولتمردان باید اختیارهای بیشتر و امکان مداخله و مدیریت وجود داشته باشد.

حمیدرضا تاملی افزود: لزوم تهیه طرح تفصیلی شهری و مدیریت آن و اعتبار برای پرداخت هزینه‌ها از دیگر نیازهای شهرداری‌ها است.

وی توجه به حوزه گردشگری و احیای بافت تاریخی بر مبنای علمی مدیریت شهری در اردستان و زواره را ضروری برشمرد و بیان کرد: باید یک شرکت عمران برای بحث بافت فرسوده تشکیل شود و  شهرداری‌ها متولی کارهای فرهنگی، آموزشی و اجتماعی در شهرهای کوچک باشند.

فرماندار اردستان اضافه کرد: نیازمند هزینه کردن برای آموزش شهروندان هستیم و ماده ۹۹ و ۷۷ باید تعیین تکلیف شده و طرح هادی روستاها هم بازنگری شود.

وی همچنین به کاستی‌های کشتارگاه اردستان اشاره کرد و یادآور شد: کشتارگاه مشترک اردستان و زواره از نظر امکانات، بهسازی و اتاق پیش‌سرد نیاز به اعتبار دارد.

نماینده مردم شهرستان اردستان در مجلس شورای اسلامی هم در ادامه تشریح کرد: وضعیت شهرهای اردستان مانند سایر شهرهای استان اصفهان نبوده و میزان کاستی‌ها قابل تصور نیست.

حجت الاسلام سید صادق طباطبایی‌نژاد افزود: این نقاط آسفالت، ماشین‌آلات آتش‌نشانی و دیگر امکانات لازم را ندارند و از سویی الگو و برنامه‌ریزی وجود ندارد و شهرداری‌ها بیشتر کار اجرایی روزمره را انجام می‌دهند.

وی عنوان کرد: لایحه درآمد پایدار شهرداری‌ها در مجلس مطرح است که در صورت تصویب نهایی، مشکل مالی شهرداری‌های کشور به ویژه در شهرهای کوچک برطرف خواهد شد.

معاون عمرانی و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور در ادامه سفر خود به شهرستان اردستان از آتش‌نشانی، پارک جنگلی و دریاچه مصنوعی شهر مهاباد، کمربندی در حال ساخت، آتش‌نشانی و میدان در حال بازسازی امام شهر زواره، محوطه پارک جنگلی در دست تکمیل، مجموعه گردشگری و تفریحی شمال اردستان، پارک در حال تکمیل  پردیسان، بازار روز و  ساختمان در حال ساخت سالمندان اردستان دیدن کرد.

شهرستان ۴۲ هزار نفری اردستان در فاصله نزدیک به ۱۱۸ کیلومتری شمال شرقی اصفهان واقع است.
 

برچسب ها:

بازگشت به لیست اخبار اقتصادی

نظرات کاربران

اگر عضو سایت هستید وارد شوید و در غیر اینصورت نام و ایمیل خود را وارد کنید


تحلیل های اقتصادی سرمایه دار

سایر با سرمایه خود چه کار کنیم
با تجربه‌ی خود و دیگران نگذارید دنیای بی‌رحم و سرد، سود سرمایه‌گذاری شما را کم کند.
سایر آینده تورم و قیمت دلار
موضوع تورم بدون شک در حال حاضر مهم ترین دغدغه آحاد مختلف در جامعه به شمار می رود و حدس و گمان ها در خصوص پیش بینی میزان تورم در نیمه دوم سال 97 و سال 98 به موضوع داغ گفت و گوهای کارشناسان و حتی مردم عادی تبدیل شده است.
پیش بینی قیمت دلار در چندماه آینده
قیمت دلار تا کجا ادامه خواهد داشت؟عوامل موثر در کاهش یا افزایش قیمت ها چیست؟
سایر آیا بازار ثانویه زمینه ­ی بازگشت تعادل به اقتصاد را فراهم می آورد؟
سیاست اخیر دولت در خصوص ایجاد بازار ثانویه و تعمیق آن توانست در طی هفته های ­ی گذشته ثبات نسبی برای بازار ارز فراهم آورد اما تداوم آن نیازمند اهتمام و پافشاری مجریان بر مواضع خود در اجرای هرچه دقیق آن می ­باشد.
سایر امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی
اینفوگرافیک امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله
پیش بینی قیمت طلا و ارز
پیش بینی بزرگان بازار از قیمت های طلا و سکه و ارز در ایران
روش سرمایه گذاری ارزشی چیست؟
یک نوع سرمایه گذاری است که در آن ارزش جنس یا سهم، ملاک خرید می باشد. روشهای مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد که روش سرمایه گذاری بر اساس ارزش، از مهمترین روشها محسوب می شود.
بازار دلار علت اصلی گرانی سال 97 در ایران
علت گرانی روزهای اخیر چیست؟ دلیل تکرار گرانی ها در بازار چیست؟ قیمتها چرا هر چند سال جهش پیدا می کنند؟
سایر کالاهای سرمایه ای ، کالاهای واسطه ای و کالاهای مصرفی
در این مقاله به تعریف کالاهای واسطه ای ، کالاهای مصرفی و کالاهای سرمایه ای و اهمیت شناخت انواع کالاهای سرمایه ای در زندگی اقتصادی فردی می پردازیم. کالای سرمایه ای چیست؟ کالاهای مصرفی و واسطه ای کدامند؟
سایر سواد مالی؛ حلقه مفقوده اقتصاد خانواده ایرانی
شنیدن این جمله که "سفره های مردم هر روز کوچکتر می شوند" دیگر برایمان عادت شده گرچه علاج مشکلاتی از این قبیل، برنامه ریزی و تدبیر مسئولان کشور را می طلبد اما آیا تک تک افراد جامعه در بوجود آمدن یا حل این مشکل برای خودشان نقشی بازی نمی کنند؟ سواد مالی چیست؟ در این مقاله سواد مالی آموزش داده می شود.
اقتصاد بین الملل مردم آمریکا با برجام موافقند یا مخالف؟ +اینفوگرافی
ترامپ پس از کش و قوس های فراوان از برجام خارج شد. در این مقاله به بررسی درصد موافقین و مخالفین برجام بین مردم آمریکا پرداخته شده است.
بازار دلار دلار ، طلا و حل مشکل اقتصادی ؛چالشی بزرگ
چرا اقتصاددانان نمی توانند مشکلات اقتصادی را حل کنند ؟ سوالی که جواب آن پر از چالشهای گوناگون است و شاید هم اصلا نمیتوان جوابی برای آن بدست آورد .
بازار دلار پیش بینی دلار در پایان برجام
با توجه به خروج آمریکا از برجام و اینکه تا 90 روز آینده تحریمهای هسته ای باز میگردد . شاید پیش بینی نرخ دلار چندان هم سخت نباشد .
سایر برجام تمام
درحالی که انتظار میرفت در کنفرانس خبری دیشب ترامپ پس از اعلام مواضع خود تا شنبه صبر کند و سپس یه صورت رسمی از برجام خارج شود اما او دیشب این کار را یکسره کرد و رسما باعث خروج آمریکا از برجام شد و تمامی تحریمهای قبلی علیه ایران را بازگرداند .
بازار دلار دلار پس از برجام
درآستانه کنفرانس خبری ترامپ بد نیست به آینده دلار پس از برجام بپردازیم .

پربازدیدترین اخبار اقتصادی

جدیدترین اخبار اقتصادی روز