دوشنبه 5 خرداد 1399

گیلان در حادثه سیل اخیر ۲۵۰میلیارد تومان خسارت دیده است

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس، از تخریب حدود ۱۰کیلومتر از راه‌های شهرستان حوزه انتخابیه اش خبر داد و گفت: استان گیلان در حادثه سیل اخیر بیش از ۲۵۰میلیارد تومان آسیب‌ دیده است.

انرژی | اقتصاد آنلاین | 7 ماه پیش |10/18/2019 5:34:19 PM 2071 بازدید

گیلان در حادثه سیل اخیر ۲۵۰میلیارد تومان خسارت دیده است

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خانه ملت، سیدکاظم دلخوش اباتری،  با اشاره به وقوع سیل در استان گیلان، گفت: سال گذشته در شهرهای مختلف کشور سیل آمد و مردم گیلان به تمام مناطق سیل زده کمک کردند، اما  طی هفته های گذشته تنها استانی که در آن سیل به وقوع پیوسته و  خسارت دیده گیلان است، به گونه ای که بسیاری از ابنیه، پل‌ها و واحدهای مسکونی در اثر سیل دچار آسیب شده اند و تنها در شهرستان صومعه سرا حدود هزار واحد مسکونی خسارت دیده اند.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به بازگشایی مدارس، افزود: در حال حاضر برخی راه های ارتباطی مسدود شده و دانش آموزان برای حضور در مدارس با مشکل مواجه شده اند و حتی متاسفانه سیل اخیر در گیلان و در صومعه سرا خسارت جانی نیز داشته است.

هم اکنون حدود ۴۵ پل در شهرستان صومعه سرا تخریب شده‌ است.

وی ادامه داد: تالش در بین شهرستان های استان گیلان بیشترین خسارات ناشی از سیل را متحمل شده و پس از آن صومعه سرا، املش و رودسر و سپس شهرهای دیگر آسیب فراوانی دیده اند، اما متاسفانه درحال حاضر مسئولان کشور در این باره اقدامی انجام نداده اند.

دلخوش با بیان اینکه هم اکنون حدود ۴۵ پل در شهرستان صومعه سرا تخریب شده‌ است، تاکید کرد: حدود ۳۴ رودخانه در شهرستان تخریب شده و دیواره های آن از بین رفته است و حدود ۱۰ کیلومتر از راه‌های شهرستان تخریب و ابنیه ها آسیب دیده اند.

وی از مسئولان کشوری درخواست کرد که با حضور در مناطق سیل زده از امکانات موجود برای بازسازی این مناطق استفاده کنند و افزود: مسئولان استانی اعم از استاندار، مدیر بنیاد مسکن و سازمان آب و فاضلاب از مناطق سیل زده بازدید کرده اند، اما بازدید آنها مشکلی را رفع نمی کند، چراکه باید امکانات لازم در اختیار آنها قرار گیرد.

باید در اسرع وقت به وضعیت مناطق سیل‌زده گیلان رسیدگی شود.

  این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: رییس سازمان برنامه و بودجه، مدیران وزارت کشور، ستاد مدیریت بحران و مدیران بنیاد مسکن کشور باید در مناطق سیل زده حضور یافته و پس از بازدید، کارشناسی‌های لازم را انجام دهند تا مشخص شود که این مناطق چه میزان آسیب دیده اند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه استان گیلان در حادثه سیل اخیر بیش از ۲۵۰ میلیارد تومان آسیب‌ دیده است، تصریح کرد: این استان تنها ۵۰ میلیارد تومان براثر سرمازدگی آسیب دیده که باید هرچه سریعتر این خسارت پرداخت شود و مسئولان نباید به خساراتی که به استان گیلان و شهرستان صومعه سرا وارد شده نباید بی تفاوت باشند.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه باید در اسرع وقت به وضعیت مناطق سیل‌زده گیلان رسیدگی شود، گفت: از شنبه هفته آینده مجددا ۹ روز بارندگی در استان گیلان وجود دارد که اگر روی تخریب‌های کنونی سیل جدیدی جاری شود، نمی توان آسیب های قبلی  را جمع کرد.

برچسب ها:

بازگشت به لیست اخبار اقتصادی

نظرات کاربران

اگر عضو سایت هستید وارد شوید و در غیر اینصورت نام و ایمیل خود را وارد کنید


تحلیل های اقتصادی سرمایه دار

سایر با سرمایه خود چه کار کنیم
با تجربه‌ی خود و دیگران نگذارید دنیای بی‌رحم و سرد، سود سرمایه‌گذاری شما را کم کند.
سایر آینده تورم و قیمت دلار
موضوع تورم بدون شک در حال حاضر مهم ترین دغدغه آحاد مختلف در جامعه به شمار می رود و حدس و گمان ها در خصوص پیش بینی میزان تورم در نیمه دوم سال 97 و سال 98 به موضوع داغ گفت و گوهای کارشناسان و حتی مردم عادی تبدیل شده است.
پیش بینی قیمت دلار در چندماه آینده
قیمت دلار تا کجا ادامه خواهد داشت؟عوامل موثر در کاهش یا افزایش قیمت ها چیست؟
سایر آیا بازار ثانویه زمینه ­ی بازگشت تعادل به اقتصاد را فراهم می آورد؟
سیاست اخیر دولت در خصوص ایجاد بازار ثانویه و تعمیق آن توانست در طی هفته های ­ی گذشته ثبات نسبی برای بازار ارز فراهم آورد اما تداوم آن نیازمند اهتمام و پافشاری مجریان بر مواضع خود در اجرای هرچه دقیق آن می ­باشد.
سایر امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی
اینفوگرافیک امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله
پیش بینی قیمت طلا و ارز
پیش بینی بزرگان بازار از قیمت های طلا و سکه و ارز در ایران
روش سرمایه گذاری ارزشی چیست؟
یک نوع سرمایه گذاری است که در آن ارزش جنس یا سهم، ملاک خرید می باشد. روشهای مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد که روش سرمایه گذاری بر اساس ارزش، از مهمترین روشها محسوب می شود.
بازار دلار علت اصلی گرانی سال 97 در ایران
علت گرانی روزهای اخیر چیست؟ دلیل تکرار گرانی ها در بازار چیست؟ قیمتها چرا هر چند سال جهش پیدا می کنند؟
سایر کالاهای سرمایه ای ، کالاهای واسطه ای و کالاهای مصرفی
در این مقاله به تعریف کالاهای واسطه ای ، کالاهای مصرفی و کالاهای سرمایه ای و اهمیت شناخت انواع کالاهای سرمایه ای در زندگی اقتصادی فردی می پردازیم. کالای سرمایه ای چیست؟ کالاهای مصرفی و واسطه ای کدامند؟
سایر سواد مالی؛ حلقه مفقوده اقتصاد خانواده ایرانی
شنیدن این جمله که "سفره های مردم هر روز کوچکتر می شوند" دیگر برایمان عادت شده گرچه علاج مشکلاتی از این قبیل، برنامه ریزی و تدبیر مسئولان کشور را می طلبد اما آیا تک تک افراد جامعه در بوجود آمدن یا حل این مشکل برای خودشان نقشی بازی نمی کنند؟ سواد مالی چیست؟ در این مقاله سواد مالی آموزش داده می شود.
اقتصاد بین الملل مردم آمریکا با برجام موافقند یا مخالف؟ +اینفوگرافی
ترامپ پس از کش و قوس های فراوان از برجام خارج شد. در این مقاله به بررسی درصد موافقین و مخالفین برجام بین مردم آمریکا پرداخته شده است.
بازار دلار دلار ، طلا و حل مشکل اقتصادی ؛چالشی بزرگ
چرا اقتصاددانان نمی توانند مشکلات اقتصادی را حل کنند ؟ سوالی که جواب آن پر از چالشهای گوناگون است و شاید هم اصلا نمیتوان جوابی برای آن بدست آورد .
بازار دلار پیش بینی دلار در پایان برجام
با توجه به خروج آمریکا از برجام و اینکه تا 90 روز آینده تحریمهای هسته ای باز میگردد . شاید پیش بینی نرخ دلار چندان هم سخت نباشد .
سایر برجام تمام
درحالی که انتظار میرفت در کنفرانس خبری دیشب ترامپ پس از اعلام مواضع خود تا شنبه صبر کند و سپس یه صورت رسمی از برجام خارج شود اما او دیشب این کار را یکسره کرد و رسما باعث خروج آمریکا از برجام شد و تمامی تحریمهای قبلی علیه ایران را بازگرداند .
بازار دلار دلار پس از برجام
درآستانه کنفرانس خبری ترامپ بد نیست به آینده دلار پس از برجام بپردازیم .

پربازدیدترین اخبار اقتصادی

جدیدترین اخبار اقتصادی روز

قیمت خودرو کره‌ای در بازار تهران + جدول
محاکمه دیواندری بازهم غیرعلنی شد
اصلاح بودجه: ‌ضرورت یا انتخاب
تهدید مجدد ترکیه توسط آمریکا در خصوص پرونده تحریم‌های ایران
برنده اصلی اوپک ۱۷۷/ نقش غیر اوپکی‌ها پُررنگ‌ برنده اصلی اوپک ۱۷۷/ نقش غیر اوپکی‌ها پُررنگ‌تر شد
نرخ رسمی یورو کاهش و پوند افزایش یافت نرخ رسمی یورو کاهش و پوند افزایش یافت
مدیریت تلفیقی آفات راهی برای تامین سلامت جامع مدیریت تلفیقی آفات راهی برای تامین سلامت جامعه
روز دانشجو فرصتی برای تقویت روحیه ولایت‌پذیری روز دانشجو فرصتی برای تقویت روحیه ولایت‌پذیری است
نقد، مطالبه دانشگاه نقد، مطالبه دانشگاه
نشست وین؛‌ تغییر مسیر از مکانیسم ماشه تا نه ب نشست وین؛‌ تغییر مسیر از مکانیسم ماشه تا نه به آمریکا
سه نکته درباره اوپک ۱۷۷
سه نکته درباره اوپک ۱۷۷
پرواز قیمت نفت با نمایش ۴۰۰ هزار بشکه‌ای عربستان
ثبت نام خوزستانی ها برای خانه دار شدن آغاز شد
پرواز قیمت نفت با نمایش ۴۰۰ هزار بشکه‌ای عربستان