دوشنبه 5 خرداد 1399

قیمت سهام شرکت های بیمه چقدر رشد کرد؟

در نیمه ابتدایی سال جاری قیمت سهام تمام شرکت های بیمه که در بورس و فرابورس ایران معامله می شوند با رشد مواجه بودند به طوری که قیمت برخی از سهم ها به بیش از دو برابر رسیده است.

بازار | ایسنا | 7 ماه پیش |10/17/2019 10:08:33 AM 1330 بازدید

قیمت سهام شرکت های بیمه چقدر رشد کرد؟

به گزارش ایسنا در نیمه ابتدایی سال جاری فعالان بازار سرمایه شاهد رشد قیمت سهم ها در صنایع مختلف بودند به طوری که شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران بیش از ۶۰ درصدی رشد داشته است. در این مدت شاخص کل فرابورس نیز شاهد رشد مداوم بود.

البته به اعتتقاد بسیاری این رشد قیمت ها عمدتا به دلیل وضعیت خاص اقتصادی حال حاضر، قیمت ارزهای خارجی و انتظار از آینده اقتصاد کشور بود و دلایل بنیادی نداشت.

صنعت بیمه هم از این قاعده مستثنی نبوده و شرکت های بیمه در نیمه اول سال جاری شاهد رشد قیمت ها بودند. در ادامه وضعیت قیمت سهام شرکت های بیمه در شش ماهه ابتدایی سال و همچنین ارزش بازاری آن‌ها می پردازیم.

سهام بیمه دانا در بازار دوم بورس معامله می شود، در حال حاضر ارزش بازار این شرکت به ۸۰۰ میلیارد تومان رسیده است. قمیت هر سهم بیمه دانا در آخرین روز معاملاتی سال گذشته ۲۱۶ تومان بود این در حالی است که قیمت هر سهم این شرکت در انتهای شهریور ماه سال جاری به ۵۸۴ تومان رسید.

همچنین ارزش بازاری بیمه ملت که در تابلوی اول بورس داد و ستد می شود به ۱۵۵۱ میلیارد تومان رسیده و قیمت هر سهم آن در انتهای شهریور ماه  ۴۳۹ تومان رسید اما در آخرین روز معاملاتی بورس تهران در سال گذشته هر سهم بیمه ملت ۲۵۹ تومان داد و ستد شد.

ارزش بازار بیمه البرز نیز که در تابلوی بازار اول بورس معامله می شود به نزدیک ۱۱۹۹ میلیارد تومان رسید. هر سهم بیمه البرز در آخرین روز شهریور ماه سال جاری ۲۸۲ تومان و در آخرین روز معاملاتی سال ۱۳۹۷، ۱۲۰ تومان معامله شد.

بیمه دی در بازار دوم فرابورس معامله می شود و ارزش بازار آن حدود ۶۱۰ میلیارد تومان  است هر سهم آن در پایان شهریور و پایان سال گذشته به ترتیب ۳۱۸ و ۱۳۰ تومان بود.

بیمه آسیا دیگر بیمه ای است که سهامش در بازار اول بورس داد ستد می شود و ارزش بازار این بیمه به ۱۲۰۹ میلیارد تومان می رسد هر سهم این شرکت در ۳۱ شهریور امسال ۴۵۷ تومان بود این در حالی است که این سهم در آخرین روز معاملاتی سال گذشته به ۱۷۰ تومان می رسد.

بیمه پارسیان نیز بازار اول بورس حضور دارد و ارزش بازار آن به ۱۱۰۲ میلیارد تومان بالغ می شود هر سهم این شرکت در پایان شهریور ماه به ۳۰۳ تومان و در پایان اسفند ماه سال گذشته به ۱۴۵ تومان می رسید.

بیمه اتکایی امین که بازار دوم فرابورس داد و ستد می شود به ارزش بازار ۱۰۴۳ میلیارد تومانی رسیده و هر سهمش در پایان شهریور ماه سال جاری و پایان اسفند ماه سال گذشته به ترتیب ۳۰۲ و ۱۵۵ تومان بود.

بیمه پاسارگاد در بازار اول فرابورس معامله می شود و ارزش بازار ۳۶۵۱ میلیارد تومانی دارد هر سهم این شرکت در پایان شهریور ۱۳۹۸ و پایان اسفند سال گذشته ۷۹۷ و ۵۳۱ تومان است.

بیمه ما در بازار دوم بورس داد و ستد می شود و ارزش بازار آن ۵۸۶ میلیارد تومان است در عین حال هر سهم این شرکت در پایان شهریور ماه جاری و اسفند ماه سال گذشته ۴۲۸ و ۱۹۰ تومان بود.

بیمه سامان در بازار اول فرابورس و ارزش بازارش درحال حاضر ۷۶۵ میلیارد تومان است هر سهم این شرکت در دو تاریخ یاد شده به ترتیب ۵۵۵ تومان و ۳۲۶ تومان بود.

بیمه نوین بازار دوم فرابورس است و ارزش بازارش به ۳۰۹ میلیارد تومان می رسد هر سهم بیمه نوین در شهریور ماه سال جاری ۲۴۲ تومان و در ۲۱ اسفند ماه سال گذشته ۱۲۱ تومان بود.

سهام بیمه کوثر بازار دوم فرابورس معامله می شود و ارزش بازارش به ۲۵۸۵ میلیارد تومان  می رسد هر سهم این شرکت در پایان شهریور ماه سال جاری ۱۰۸۲ تومان و در پایان اسفند ماه سال گذشته ۲۹۹ تومان معامله شد.

بیمه معلم بازار دوم فرابورس معامله می شود و ارزش بازارش به ۵۹۰ میلیارد تومان می رسد هر سهم آن در ۳۱ شهریور گذشته ۴۱۰ تومان و  در پایان اسفندماه گذشته ۳۱۲ تومان بود.

سهام بیمه میهن بازار دوم فرابورس ۱۸۴ داد و ستد می شود و قیمت هر سهمش در پایان شهریور ماه سال جاری ۱۸۴ تومان و در پایان اسفند ماه گذشته ۸۶ تومان بود.

بدین ترتیب قیمت سهام تمام شرکت های بیمه ای در شش ماه ابتدایی سال جاری با رشد مواجه بوده است.

انتهای پیام

برچسب ها:

بازگشت به لیست اخبار اقتصادی

نظرات کاربران

اگر عضو سایت هستید وارد شوید و در غیر اینصورت نام و ایمیل خود را وارد کنید


تحلیل های اقتصادی سرمایه دار

سایر با سرمایه خود چه کار کنیم
با تجربه‌ی خود و دیگران نگذارید دنیای بی‌رحم و سرد، سود سرمایه‌گذاری شما را کم کند.
سایر آینده تورم و قیمت دلار
موضوع تورم بدون شک در حال حاضر مهم ترین دغدغه آحاد مختلف در جامعه به شمار می رود و حدس و گمان ها در خصوص پیش بینی میزان تورم در نیمه دوم سال 97 و سال 98 به موضوع داغ گفت و گوهای کارشناسان و حتی مردم عادی تبدیل شده است.
پیش بینی قیمت دلار در چندماه آینده
قیمت دلار تا کجا ادامه خواهد داشت؟عوامل موثر در کاهش یا افزایش قیمت ها چیست؟
سایر آیا بازار ثانویه زمینه ­ی بازگشت تعادل به اقتصاد را فراهم می آورد؟
سیاست اخیر دولت در خصوص ایجاد بازار ثانویه و تعمیق آن توانست در طی هفته های ­ی گذشته ثبات نسبی برای بازار ارز فراهم آورد اما تداوم آن نیازمند اهتمام و پافشاری مجریان بر مواضع خود در اجرای هرچه دقیق آن می ­باشد.
سایر امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی
اینفوگرافیک امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله
پیش بینی قیمت طلا و ارز
پیش بینی بزرگان بازار از قیمت های طلا و سکه و ارز در ایران
روش سرمایه گذاری ارزشی چیست؟
یک نوع سرمایه گذاری است که در آن ارزش جنس یا سهم، ملاک خرید می باشد. روشهای مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد که روش سرمایه گذاری بر اساس ارزش، از مهمترین روشها محسوب می شود.
بازار دلار علت اصلی گرانی سال 97 در ایران
علت گرانی روزهای اخیر چیست؟ دلیل تکرار گرانی ها در بازار چیست؟ قیمتها چرا هر چند سال جهش پیدا می کنند؟
سایر کالاهای سرمایه ای ، کالاهای واسطه ای و کالاهای مصرفی
در این مقاله به تعریف کالاهای واسطه ای ، کالاهای مصرفی و کالاهای سرمایه ای و اهمیت شناخت انواع کالاهای سرمایه ای در زندگی اقتصادی فردی می پردازیم. کالای سرمایه ای چیست؟ کالاهای مصرفی و واسطه ای کدامند؟
سایر سواد مالی؛ حلقه مفقوده اقتصاد خانواده ایرانی
شنیدن این جمله که "سفره های مردم هر روز کوچکتر می شوند" دیگر برایمان عادت شده گرچه علاج مشکلاتی از این قبیل، برنامه ریزی و تدبیر مسئولان کشور را می طلبد اما آیا تک تک افراد جامعه در بوجود آمدن یا حل این مشکل برای خودشان نقشی بازی نمی کنند؟ سواد مالی چیست؟ در این مقاله سواد مالی آموزش داده می شود.
اقتصاد بین الملل مردم آمریکا با برجام موافقند یا مخالف؟ +اینفوگرافی
ترامپ پس از کش و قوس های فراوان از برجام خارج شد. در این مقاله به بررسی درصد موافقین و مخالفین برجام بین مردم آمریکا پرداخته شده است.
بازار دلار دلار ، طلا و حل مشکل اقتصادی ؛چالشی بزرگ
چرا اقتصاددانان نمی توانند مشکلات اقتصادی را حل کنند ؟ سوالی که جواب آن پر از چالشهای گوناگون است و شاید هم اصلا نمیتوان جوابی برای آن بدست آورد .
بازار دلار پیش بینی دلار در پایان برجام
با توجه به خروج آمریکا از برجام و اینکه تا 90 روز آینده تحریمهای هسته ای باز میگردد . شاید پیش بینی نرخ دلار چندان هم سخت نباشد .
سایر برجام تمام
درحالی که انتظار میرفت در کنفرانس خبری دیشب ترامپ پس از اعلام مواضع خود تا شنبه صبر کند و سپس یه صورت رسمی از برجام خارج شود اما او دیشب این کار را یکسره کرد و رسما باعث خروج آمریکا از برجام شد و تمامی تحریمهای قبلی علیه ایران را بازگرداند .
بازار دلار دلار پس از برجام
درآستانه کنفرانس خبری ترامپ بد نیست به آینده دلار پس از برجام بپردازیم .

پربازدیدترین اخبار اقتصادی

جدیدترین اخبار اقتصادی روز

قیمت خودرو کره‌ای در بازار تهران + جدول
محاکمه دیواندری بازهم غیرعلنی شد
اصلاح بودجه: ‌ضرورت یا انتخاب
تهدید مجدد ترکیه توسط آمریکا در خصوص پرونده تحریم‌های ایران
برنده اصلی اوپک ۱۷۷/ نقش غیر اوپکی‌ها پُررنگ‌ برنده اصلی اوپک ۱۷۷/ نقش غیر اوپکی‌ها پُررنگ‌تر شد
نرخ رسمی یورو کاهش و پوند افزایش یافت نرخ رسمی یورو کاهش و پوند افزایش یافت
مدیریت تلفیقی آفات راهی برای تامین سلامت جامع مدیریت تلفیقی آفات راهی برای تامین سلامت جامعه
روز دانشجو فرصتی برای تقویت روحیه ولایت‌پذیری روز دانشجو فرصتی برای تقویت روحیه ولایت‌پذیری است
نقد، مطالبه دانشگاه نقد، مطالبه دانشگاه
نشست وین؛‌ تغییر مسیر از مکانیسم ماشه تا نه ب نشست وین؛‌ تغییر مسیر از مکانیسم ماشه تا نه به آمریکا
سه نکته درباره اوپک ۱۷۷
سه نکته درباره اوپک ۱۷۷
پرواز قیمت نفت با نمایش ۴۰۰ هزار بشکه‌ای عربستان
ثبت نام خوزستانی ها برای خانه دار شدن آغاز شد
پرواز قیمت نفت با نمایش ۴۰۰ هزار بشکه‌ای عربستان