دوشنبه 5 خرداد 1399

صندوق حمایت از تحقیقات صنایع پیشرفته، حامی طرح‌های تعاونی البرز

کرج - ایرنا - سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز گفت: صندوق تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته کشور با انعقاد تفاهم نامه‌ای با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، نسبت به ارائه تسهیلات و ضمانت‌نامه ها به طرح‌های تعاونی‌های تولیدی صنایع پیشرفته، نوین و وابسته در بخش تعاونی البرز اقدام می‌کند.

بازار | ایرنا | 7 ماه پیش |10/16/2019 11:16:44 AM 1382 بازدید

صندوق حمایت از تحقیقات صنایع پیشرفته، حامی طرح‌های تعاونی البرز

حسین فلاح نژاد روز چهارشنبه با تبیین تفاهم‌نامه منعقد شده با صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته کشور افزود: این تفاهم نامه در راستای تحقق اهداف مقرر در سند چشم انداز و سیاست‌های کلی علم و فناوری و رونق تولید و به منظور تقویت اقتصاد دانش‌بنیان و توسعه صنایع و خدمات مبتنی بر علوم و فناوری‌های جدید و همسو در تعالی بخش تعاون کشور منعقد شد.

وی ادامه داد: صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته در راستای اجرای این تفاهم نامه در ۲ زمینه تسهیلات و صدور ضمانت‌نامه به طرح‌های صنایع پیشرفته و نوین در حوزه تعاون خدمات ارائه می‌کند و همه تعاونی‌های واجد شرایط در استان البرز نیز می توانند از امتیازهای این صندوق بهره‌مند شوند.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی البرز درباره طرح‌های مورد قبول در این صندوق برای ارائه تسهیلات و صدور ضمانت نامه اظهار داشت: طرح‌های تعاونی مشمول این حمایت‌ها شامل صنایع پیشرفته، نوین و وابسته از جمله صنایع الکترونیک، سخت افزار و نرم افزار، بیوتکنولوژی، مواد نو، لیزر و فناوری‌های زیستی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، اتوماسیون، تجهیزات پیشرفته پزشکی و آزمایشگاهی، انرژی‌های نو و فناوری نانو تکنولوژی با اولویت تولید داخل، ایجاد اشتغال، صادرات، فناوری ها نوین وتحقیقات است.

فلاح نژاد خاطرنشان کرد: تعهدات این صندوق در راستای حمایت از تعاونی‌ها شامل مواردی از جمله برگزاری آموزش‌ها، مشاوره و ارزیابی مالی و اقتصادی طرح‌ها، اعطای تسهیلات مالی مطابق ضوابط صندوق، ‌معرفی واحدهای فناور و صاحب ایده به معاونت تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و همکاری در راه اندازی و بهره برداری از مراکز نوآوری بخش تعاون در حوزه های مرتبط است.

وی درباره شرایط عمومی تسهیلات و صدور ضمانت نامه های این صندوق اضافه کرد: نرخ سود تسهیلات صندوق بین پنج تا ۱۵ درصد بنا بر امتیاز کسب شده و موضوع فعالیت و وضعیت طرح به طور متوسط حدود ۱۲ درصد و حداقل سهم آورده متقاضی ۲۰ درصد کل سرمایه گذاری مورد نیاز است و در بخش صدور ضمانت‌نامه‌ها نیز ضمانت‌نامه‌ها از نوع  پیمان و تضمین حسن انجام کار در چهار گروه خواهد بود.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز افزود: تعاونی های واجد شرایط در استان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به مدیریت تعاون این اداره‌کل مراجعه کنند.

فعالیت بیش از سه هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی و صنعتی و ۱۵۰ برند (الگو) در البرز، این استان را به یکی از قطب های صنعت و تولید در کشور تبدیل کرده است.

برچسب ها:

بازگشت به لیست اخبار اقتصادی

نظرات کاربران

اگر عضو سایت هستید وارد شوید و در غیر اینصورت نام و ایمیل خود را وارد کنید


تحلیل های اقتصادی سرمایه دار

سایر با سرمایه خود چه کار کنیم
با تجربه‌ی خود و دیگران نگذارید دنیای بی‌رحم و سرد، سود سرمایه‌گذاری شما را کم کند.
سایر آینده تورم و قیمت دلار
موضوع تورم بدون شک در حال حاضر مهم ترین دغدغه آحاد مختلف در جامعه به شمار می رود و حدس و گمان ها در خصوص پیش بینی میزان تورم در نیمه دوم سال 97 و سال 98 به موضوع داغ گفت و گوهای کارشناسان و حتی مردم عادی تبدیل شده است.
پیش بینی قیمت دلار در چندماه آینده
قیمت دلار تا کجا ادامه خواهد داشت؟عوامل موثر در کاهش یا افزایش قیمت ها چیست؟
سایر آیا بازار ثانویه زمینه ­ی بازگشت تعادل به اقتصاد را فراهم می آورد؟
سیاست اخیر دولت در خصوص ایجاد بازار ثانویه و تعمیق آن توانست در طی هفته های ­ی گذشته ثبات نسبی برای بازار ارز فراهم آورد اما تداوم آن نیازمند اهتمام و پافشاری مجریان بر مواضع خود در اجرای هرچه دقیق آن می ­باشد.
سایر امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی
اینفوگرافیک امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله
پیش بینی قیمت طلا و ارز
پیش بینی بزرگان بازار از قیمت های طلا و سکه و ارز در ایران
روش سرمایه گذاری ارزشی چیست؟
یک نوع سرمایه گذاری است که در آن ارزش جنس یا سهم، ملاک خرید می باشد. روشهای مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد که روش سرمایه گذاری بر اساس ارزش، از مهمترین روشها محسوب می شود.
بازار دلار علت اصلی گرانی سال 97 در ایران
علت گرانی روزهای اخیر چیست؟ دلیل تکرار گرانی ها در بازار چیست؟ قیمتها چرا هر چند سال جهش پیدا می کنند؟
سایر کالاهای سرمایه ای ، کالاهای واسطه ای و کالاهای مصرفی
در این مقاله به تعریف کالاهای واسطه ای ، کالاهای مصرفی و کالاهای سرمایه ای و اهمیت شناخت انواع کالاهای سرمایه ای در زندگی اقتصادی فردی می پردازیم. کالای سرمایه ای چیست؟ کالاهای مصرفی و واسطه ای کدامند؟
سایر سواد مالی؛ حلقه مفقوده اقتصاد خانواده ایرانی
شنیدن این جمله که "سفره های مردم هر روز کوچکتر می شوند" دیگر برایمان عادت شده گرچه علاج مشکلاتی از این قبیل، برنامه ریزی و تدبیر مسئولان کشور را می طلبد اما آیا تک تک افراد جامعه در بوجود آمدن یا حل این مشکل برای خودشان نقشی بازی نمی کنند؟ سواد مالی چیست؟ در این مقاله سواد مالی آموزش داده می شود.
اقتصاد بین الملل مردم آمریکا با برجام موافقند یا مخالف؟ +اینفوگرافی
ترامپ پس از کش و قوس های فراوان از برجام خارج شد. در این مقاله به بررسی درصد موافقین و مخالفین برجام بین مردم آمریکا پرداخته شده است.
بازار دلار دلار ، طلا و حل مشکل اقتصادی ؛چالشی بزرگ
چرا اقتصاددانان نمی توانند مشکلات اقتصادی را حل کنند ؟ سوالی که جواب آن پر از چالشهای گوناگون است و شاید هم اصلا نمیتوان جوابی برای آن بدست آورد .
بازار دلار پیش بینی دلار در پایان برجام
با توجه به خروج آمریکا از برجام و اینکه تا 90 روز آینده تحریمهای هسته ای باز میگردد . شاید پیش بینی نرخ دلار چندان هم سخت نباشد .
سایر برجام تمام
درحالی که انتظار میرفت در کنفرانس خبری دیشب ترامپ پس از اعلام مواضع خود تا شنبه صبر کند و سپس یه صورت رسمی از برجام خارج شود اما او دیشب این کار را یکسره کرد و رسما باعث خروج آمریکا از برجام شد و تمامی تحریمهای قبلی علیه ایران را بازگرداند .
بازار دلار دلار پس از برجام
درآستانه کنفرانس خبری ترامپ بد نیست به آینده دلار پس از برجام بپردازیم .

پربازدیدترین اخبار اقتصادی

جدیدترین اخبار اقتصادی روز

قیمت خودرو کره‌ای در بازار تهران + جدول
محاکمه دیواندری بازهم غیرعلنی شد
اصلاح بودجه: ‌ضرورت یا انتخاب
تهدید مجدد ترکیه توسط آمریکا در خصوص پرونده تحریم‌های ایران
برنده اصلی اوپک ۱۷۷/ نقش غیر اوپکی‌ها پُررنگ‌ برنده اصلی اوپک ۱۷۷/ نقش غیر اوپکی‌ها پُررنگ‌تر شد
نرخ رسمی یورو کاهش و پوند افزایش یافت نرخ رسمی یورو کاهش و پوند افزایش یافت
مدیریت تلفیقی آفات راهی برای تامین سلامت جامع مدیریت تلفیقی آفات راهی برای تامین سلامت جامعه
روز دانشجو فرصتی برای تقویت روحیه ولایت‌پذیری روز دانشجو فرصتی برای تقویت روحیه ولایت‌پذیری است
نقد، مطالبه دانشگاه نقد، مطالبه دانشگاه
نشست وین؛‌ تغییر مسیر از مکانیسم ماشه تا نه ب نشست وین؛‌ تغییر مسیر از مکانیسم ماشه تا نه به آمریکا
سه نکته درباره اوپک ۱۷۷
سه نکته درباره اوپک ۱۷۷
پرواز قیمت نفت با نمایش ۴۰۰ هزار بشکه‌ای عربستان
ثبت نام خوزستانی ها برای خانه دار شدن آغاز شد
پرواز قیمت نفت با نمایش ۴۰۰ هزار بشکه‌ای عربستان