دوشنبه 5 خرداد 1399

دانش‌بنیان‌های ایرانی در جمع برترین‌های نمایشگاه ITU مجارستان

تهران- ایرنا- در مراسم پایانی نمایشگاه تلکام بوداپست ۲۰۱۹ از برگزیدگان نمایشگاه در بخش‌های مختلف تجلیل شد که برای اولین بار در تاریخ حضور پاویون ایران در نمایشگاه‌های ITU ، سه جایزه در بخش‌های مختلف به پاویون ایران تعلق گرفت.

بازار | ایرنا | 8 ماه پیش |9/18/2019 10:52:44 AM 2136 بازدید

دانش‌بنیان‌های ایرانی در جمع برترین‌های نمایشگاه ITU مجارستان

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی در رابطه با نمایشگاه ITU Telecom World ۲۰۱۹ که به عنوان معتبرترین و مهم‌ترین رخداد نمایشگاهی سالیانه اتحادیه بین‌المللی مخابرات (ITU) شناخته می‌شود و در روزهای ۱۸ تا ۲۱ شهریورماه در بوداپست مجارستان برگزار شد، گفت: این رویداد از یک‌سو فرصت گفت‌وگو درباره مسائل روز فناوری اطلاعات و شناسایی نیازهای کاربران را به سیاست‌گذاران حوزه ارتباطات می‌دهد و از سوی دیگر، فرصتی طلایی برای شرکت‌های کوچک و متوسط حوزه فناوری است.
مرضیه شاوردی بیان کرد: شرکت‌های دانش‌بنیان با حضور در این رویداد فرصت داشتند با سرمایه‌گذاران و شرکت‌های بزرگ فناوری اطلاعات آشنا شده و تعاملات خود با بازیگران اصلی این حوزه را گسترش دهند، لذا حضور در این نمایشگاه برای شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی نیز امکان آشنایی با پیشرفت‌های حوزه فناوری اطلاعات، به اشتراک‌گذاری تجربیات و تسریع در ورود به بازارهای بین‌المللی مرتبط را فراهم کرد.
وی ادامه داد: پاویون ملی ایران در نمایشگاه تلکام بوداپست با حضور ۶ شرکت از جمله چهار شرکت دانش‌بنیان و با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و دانشکده علمی کاربردی پست و مخابرات، توسط سیتنا به عنوان نماینده نمایشگاه‌های ITU در ایران برپا شد.
شاوردی خاطرنشان کرد: در مراسم پایانی نمایشگاه ITU Telecom World ۲۰۱۹، از برگزیدگان نمایشگاه در بخش‌های مختلف تجلیل و به برگزیدگان لوح سپاس اعطا شد، در این مراسم برای اولین بار در تاریخ حضور پاویون ایران در نمایشگاه‌های ITU سه جایزه در بخش‌های مختلف به پاویون ایران تعلق گرفت.
وی اظهار کرد: در این نمایشگاه سه شرکت دانش‌بنیان «کارخانجات مخابراتی ایران (ITMC)»، «فناوری اطلاعات مهیمن» و «اتصال صنعت میانه» با حمایت بلاعوض صندوق نوآوری و شکوفایی حاضر شدند که شرکت کارخانجات مخابراتی ایران در بین غرفه‌های فعال منتخب نمایشگاه جای گرفت، همچنین شرکت فناوری اطلاعات مهیمن به عنوان شرکت منتخب در بهره‌گیری نوآورانه از ICT انتخاب شد.

مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی افزود: علاوه بر این، پروژه ارائه ‌شده توسط شرکت فناوری اطلاعات و ارتباطات مهیمن با بررسی هیات داوران، از میان بیش از ۱۵۰ طرح ارائه ‌شده از سوی شرکت‌های مختلف، به عنوان پروژه منتخب اول در بین طرح‌های SMEهای حاضر در نمایشگاه تلکام بوداپست در حوزه بهره‌گیری نوآورانه از ICT انتخاب و معرفی شد، این برای نخستین بار است که شرکتی ایرانی در این حوزه در نمایشگاه‌های ITU به این مرحله راه یافته است.

شاوردی در رابطه با توافقات صورت گرفته در این نمایشگاه نیز گفت: شرکت اتصال صنعت میانه، برای همکاری با آذرسل (اپراتور مخابراتی جمهوری آذربایجان) در زمینه NB-IoT به توافقاتی با معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان دست یافت که بر اساس این توافق، قرار است تجربیات این شرکت در حوزه پیاده‌سازی شبکه NB-IoT به اپراتور آذرسل منتقل شود.
وی خاطرنشان کرد: دستگاه تست پوشش NB-IoT با استفاده از ماژول طراحی شده توسط این شرکت ساخته شده است و قابلیت انجام همه تست‌های لازم و آنالیز گزارش‌های نرم‌افزاری برای پیاده‌سازی شبکه NB-IoT را دارد، مشتریان اصلی این دستگاه، اپراتورهای در حال راه‌اندازی شبکه NB-IoT و شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات مبتنی NB-IoT هستند.
مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری در رابطه با دیگر افتخارات پاویون ایران در این نمایشگاه بیان کرد: سیتنا مجری برگزاری پاویون ایران نیز در میان مجریان برتر پاویون‌های کشورها جای گرفت و نمایندگان سیتنا از دبیرکل ITU لوح یادبود دریافت کردند، همچنین در روزهای برگزاری این نمایشگاه، سفیر ایران در مجارستان، رایزن اقتصادی سفارت، دبیرکل اتحادیه جهانی ارتباطات و معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات جمهوری آذربایجان از پاویون ایران و دستاوردهای شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی بازدید کردند.

برچسب ها:

بازگشت به لیست اخبار اقتصادی

نظرات کاربران

اگر عضو سایت هستید وارد شوید و در غیر اینصورت نام و ایمیل خود را وارد کنید


تحلیل های اقتصادی سرمایه دار

سایر با سرمایه خود چه کار کنیم
با تجربه‌ی خود و دیگران نگذارید دنیای بی‌رحم و سرد، سود سرمایه‌گذاری شما را کم کند.
سایر آینده تورم و قیمت دلار
موضوع تورم بدون شک در حال حاضر مهم ترین دغدغه آحاد مختلف در جامعه به شمار می رود و حدس و گمان ها در خصوص پیش بینی میزان تورم در نیمه دوم سال 97 و سال 98 به موضوع داغ گفت و گوهای کارشناسان و حتی مردم عادی تبدیل شده است.
پیش بینی قیمت دلار در چندماه آینده
قیمت دلار تا کجا ادامه خواهد داشت؟عوامل موثر در کاهش یا افزایش قیمت ها چیست؟
سایر آیا بازار ثانویه زمینه ­ی بازگشت تعادل به اقتصاد را فراهم می آورد؟
سیاست اخیر دولت در خصوص ایجاد بازار ثانویه و تعمیق آن توانست در طی هفته های ­ی گذشته ثبات نسبی برای بازار ارز فراهم آورد اما تداوم آن نیازمند اهتمام و پافشاری مجریان بر مواضع خود در اجرای هرچه دقیق آن می ­باشد.
سایر امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی
اینفوگرافیک امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله
پیش بینی قیمت طلا و ارز
پیش بینی بزرگان بازار از قیمت های طلا و سکه و ارز در ایران
روش سرمایه گذاری ارزشی چیست؟
یک نوع سرمایه گذاری است که در آن ارزش جنس یا سهم، ملاک خرید می باشد. روشهای مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد که روش سرمایه گذاری بر اساس ارزش، از مهمترین روشها محسوب می شود.
بازار دلار علت اصلی گرانی سال 97 در ایران
علت گرانی روزهای اخیر چیست؟ دلیل تکرار گرانی ها در بازار چیست؟ قیمتها چرا هر چند سال جهش پیدا می کنند؟
سایر کالاهای سرمایه ای ، کالاهای واسطه ای و کالاهای مصرفی
در این مقاله به تعریف کالاهای واسطه ای ، کالاهای مصرفی و کالاهای سرمایه ای و اهمیت شناخت انواع کالاهای سرمایه ای در زندگی اقتصادی فردی می پردازیم. کالای سرمایه ای چیست؟ کالاهای مصرفی و واسطه ای کدامند؟
سایر سواد مالی؛ حلقه مفقوده اقتصاد خانواده ایرانی
شنیدن این جمله که "سفره های مردم هر روز کوچکتر می شوند" دیگر برایمان عادت شده گرچه علاج مشکلاتی از این قبیل، برنامه ریزی و تدبیر مسئولان کشور را می طلبد اما آیا تک تک افراد جامعه در بوجود آمدن یا حل این مشکل برای خودشان نقشی بازی نمی کنند؟ سواد مالی چیست؟ در این مقاله سواد مالی آموزش داده می شود.
اقتصاد بین الملل مردم آمریکا با برجام موافقند یا مخالف؟ +اینفوگرافی
ترامپ پس از کش و قوس های فراوان از برجام خارج شد. در این مقاله به بررسی درصد موافقین و مخالفین برجام بین مردم آمریکا پرداخته شده است.
بازار دلار دلار ، طلا و حل مشکل اقتصادی ؛چالشی بزرگ
چرا اقتصاددانان نمی توانند مشکلات اقتصادی را حل کنند ؟ سوالی که جواب آن پر از چالشهای گوناگون است و شاید هم اصلا نمیتوان جوابی برای آن بدست آورد .
بازار دلار پیش بینی دلار در پایان برجام
با توجه به خروج آمریکا از برجام و اینکه تا 90 روز آینده تحریمهای هسته ای باز میگردد . شاید پیش بینی نرخ دلار چندان هم سخت نباشد .
سایر برجام تمام
درحالی که انتظار میرفت در کنفرانس خبری دیشب ترامپ پس از اعلام مواضع خود تا شنبه صبر کند و سپس یه صورت رسمی از برجام خارج شود اما او دیشب این کار را یکسره کرد و رسما باعث خروج آمریکا از برجام شد و تمامی تحریمهای قبلی علیه ایران را بازگرداند .
بازار دلار دلار پس از برجام
درآستانه کنفرانس خبری ترامپ بد نیست به آینده دلار پس از برجام بپردازیم .

پربازدیدترین اخبار اقتصادی

جدیدترین اخبار اقتصادی روز

قیمت خودرو کره‌ای در بازار تهران + جدول
محاکمه دیواندری بازهم غیرعلنی شد
اصلاح بودجه: ‌ضرورت یا انتخاب
تهدید مجدد ترکیه توسط آمریکا در خصوص پرونده تحریم‌های ایران
برنده اصلی اوپک ۱۷۷/ نقش غیر اوپکی‌ها پُررنگ‌ برنده اصلی اوپک ۱۷۷/ نقش غیر اوپکی‌ها پُررنگ‌تر شد
نرخ رسمی یورو کاهش و پوند افزایش یافت نرخ رسمی یورو کاهش و پوند افزایش یافت
مدیریت تلفیقی آفات راهی برای تامین سلامت جامع مدیریت تلفیقی آفات راهی برای تامین سلامت جامعه
روز دانشجو فرصتی برای تقویت روحیه ولایت‌پذیری روز دانشجو فرصتی برای تقویت روحیه ولایت‌پذیری است
نقد، مطالبه دانشگاه نقد، مطالبه دانشگاه
نشست وین؛‌ تغییر مسیر از مکانیسم ماشه تا نه ب نشست وین؛‌ تغییر مسیر از مکانیسم ماشه تا نه به آمریکا
سه نکته درباره اوپک ۱۷۷
سه نکته درباره اوپک ۱۷۷
پرواز قیمت نفت با نمایش ۴۰۰ هزار بشکه‌ای عربستان
ثبت نام خوزستانی ها برای خانه دار شدن آغاز شد
پرواز قیمت نفت با نمایش ۴۰۰ هزار بشکه‌ای عربستان