پنجشنبه 8 خرداد 1399

جلوگیری از خام فروشی از اولویت‌های دولت است

شیراز – ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور از چند پروژه پالایشگاهی و صنعتی در شهرستان‌های لامرد و مُهر دراستان فارس بازدید کرد و بیان داشت : جلوگیری از خام فروشی همواره مد نظر مسوولان ارشد نظام و مورد تاکید اقتصاددانان و در دستور کار دولت تدبیر و امید بوده و این مهم در پروژه‌های بزرگ صنعتی دنبال شده است.

بازار | ایرنا | 8 ماه پیش |9/18/2019 10:36:36 AM 1434 بازدید

جلوگیری از خام فروشی از اولویت‌های دولت است

بابک دین پرست در حاشیه این بازدیدها اظهار داشت : مشکلات صنایع بزرگی که اشتغال‌زایی بالایی دارند در بازدیدهای منظم و منسجم با سرعت و جدیت پیگیری می شود و با اهتمام بیشتری توسط دستگاه‌های اجرایی دنبال می‌گردد.

دین پرست ضمن ابراز گلایه از زمانبر شدن روند اعطای تسهیلات به پروژه بنزین شهرستان مُهر گفت: هر روز معطلی در اعطای تسهیلات به پروژه احداث پالایشگاه بنزین یورو ۴ مُهر موجب خسارت دیدن سرمایه گذار و از دست رفتن فرصت‌ها می شود، لذا تکلیف این موضوع هر چه سریع‌تر باید مشخص شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور با بیان اینکه سرمایه‌گذاران در خط مقدم اقتصاد مقاومتی قرار دارند، افزود: همه اقدامات و جهت‌گیری دستگاه‌های اجرایی استان‌ها و استان فارس باید در جهت رونق گرفتن تولید باشد، لذا مسئله اختلاف بین محیط زیست و شرکت شهرک‌های صنعتی فارس پیرامون پساب شهرک صنعتی مُهر و مشکلاتی که برای سرمایه‌گذاران به دنبال داشته قابل پذیرش نیست؛ هر چه سریعتر بر مبنای قوانین این موضوع تعیین تکلیف شده و گزارش آن نیز به دفتر اقتصادی استانداری و وزارت کشور ارسال گردد.

وی گفت: ظرفیت‌های موجود در استان فارس زمینه جهش جدی در عرصه فعالیت‌های اقتصادی را فراهم کرده است که با تکیه بر مواهب خدادادی و همچنین مجموعه منابع مادی و معنوی و نیروی انسانی متعهد و کار آمد این استان می تواند در زمینه توسعه جنوب کشور نقش بی بدیلی ایفا کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور در ادامه از رونمایی سند سامانه سند پیشران توسعه استان فارس که از آن به عنوان سامانه ای پویا و هوشمند یاد شده خبر داد که بزودی در سفر وزیر کشور انجام می‌گیرد.

گفتنی است در این بازدیدها مشکلات پیش روی پروژه‌های استحصال اتان شهرستان مُهر، پالایشگاه میعانات گازی مُهر، آلومینیوم لامرد و آزاد راه لامرد - پارسیان بررسی و تصمیمات لازم اتخاذ گردید.

در دومین مرحله از سفر بابک دین‌پرست معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور به فارس مسائل و مشکلات افزون بر ۶۰ پروژه عمرانی، زیربنایی و اقتصادی در ۱۰ شهرستان این استان بررسی خواهد شد.

در این بازدیدها که به همراه یدالله رحمانی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس و مدیران و مسولان محلی و استانی انجام می‌شود ، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور در یک سفر سه روزه از روز سه‌شنبه ۲۶ شهریورماه بازدیدهای دور دوم را آغاز کرد.

طی این سفر از پروژه‌های شهرستان‌های مُهر، لامرد، گراش، لارستان، خنج، قیر و کارزین، فیروزآباد، فراشبند، جهرم و زرین‌دشت بازدید به عمل خواهد آمد.

در این سفرها از حداقل ۶۰ پروژه عمرانی، زیربنایی و اقتصادی بازدید و مسائل آنها بررسی شود اما قطعا این تعداد افزایش خواهد یافت.

شهرستان‌های مُهر و لامرد به ترتیب در فاصله ۳۲۵ و ۳۶۰ کیلومتری جنوب شیراز قرار دارند.

۹۷۶۹/ ۶۱۱۳

برچسب ها:

بازگشت به لیست اخبار اقتصادی

نظرات کاربران

اگر عضو سایت هستید وارد شوید و در غیر اینصورت نام و ایمیل خود را وارد کنید


تحلیل های اقتصادی سرمایه دار

سایر با سرمایه خود چه کار کنیم
با تجربه‌ی خود و دیگران نگذارید دنیای بی‌رحم و سرد، سود سرمایه‌گذاری شما را کم کند.
سایر آینده تورم و قیمت دلار
موضوع تورم بدون شک در حال حاضر مهم ترین دغدغه آحاد مختلف در جامعه به شمار می رود و حدس و گمان ها در خصوص پیش بینی میزان تورم در نیمه دوم سال 97 و سال 98 به موضوع داغ گفت و گوهای کارشناسان و حتی مردم عادی تبدیل شده است.
پیش بینی قیمت دلار در چندماه آینده
قیمت دلار تا کجا ادامه خواهد داشت؟عوامل موثر در کاهش یا افزایش قیمت ها چیست؟
سایر آیا بازار ثانویه زمینه ­ی بازگشت تعادل به اقتصاد را فراهم می آورد؟
سیاست اخیر دولت در خصوص ایجاد بازار ثانویه و تعمیق آن توانست در طی هفته های ­ی گذشته ثبات نسبی برای بازار ارز فراهم آورد اما تداوم آن نیازمند اهتمام و پافشاری مجریان بر مواضع خود در اجرای هرچه دقیق آن می ­باشد.
سایر امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی
اینفوگرافیک امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله
پیش بینی قیمت طلا و ارز
پیش بینی بزرگان بازار از قیمت های طلا و سکه و ارز در ایران
روش سرمایه گذاری ارزشی چیست؟
یک نوع سرمایه گذاری است که در آن ارزش جنس یا سهم، ملاک خرید می باشد. روشهای مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد که روش سرمایه گذاری بر اساس ارزش، از مهمترین روشها محسوب می شود.
بازار دلار علت اصلی گرانی سال 97 در ایران
علت گرانی روزهای اخیر چیست؟ دلیل تکرار گرانی ها در بازار چیست؟ قیمتها چرا هر چند سال جهش پیدا می کنند؟
سایر کالاهای سرمایه ای ، کالاهای واسطه ای و کالاهای مصرفی
در این مقاله به تعریف کالاهای واسطه ای ، کالاهای مصرفی و کالاهای سرمایه ای و اهمیت شناخت انواع کالاهای سرمایه ای در زندگی اقتصادی فردی می پردازیم. کالای سرمایه ای چیست؟ کالاهای مصرفی و واسطه ای کدامند؟
سایر سواد مالی؛ حلقه مفقوده اقتصاد خانواده ایرانی
شنیدن این جمله که "سفره های مردم هر روز کوچکتر می شوند" دیگر برایمان عادت شده گرچه علاج مشکلاتی از این قبیل، برنامه ریزی و تدبیر مسئولان کشور را می طلبد اما آیا تک تک افراد جامعه در بوجود آمدن یا حل این مشکل برای خودشان نقشی بازی نمی کنند؟ سواد مالی چیست؟ در این مقاله سواد مالی آموزش داده می شود.
اقتصاد بین الملل مردم آمریکا با برجام موافقند یا مخالف؟ +اینفوگرافی
ترامپ پس از کش و قوس های فراوان از برجام خارج شد. در این مقاله به بررسی درصد موافقین و مخالفین برجام بین مردم آمریکا پرداخته شده است.
بازار دلار دلار ، طلا و حل مشکل اقتصادی ؛چالشی بزرگ
چرا اقتصاددانان نمی توانند مشکلات اقتصادی را حل کنند ؟ سوالی که جواب آن پر از چالشهای گوناگون است و شاید هم اصلا نمیتوان جوابی برای آن بدست آورد .
بازار دلار پیش بینی دلار در پایان برجام
با توجه به خروج آمریکا از برجام و اینکه تا 90 روز آینده تحریمهای هسته ای باز میگردد . شاید پیش بینی نرخ دلار چندان هم سخت نباشد .
سایر برجام تمام
درحالی که انتظار میرفت در کنفرانس خبری دیشب ترامپ پس از اعلام مواضع خود تا شنبه صبر کند و سپس یه صورت رسمی از برجام خارج شود اما او دیشب این کار را یکسره کرد و رسما باعث خروج آمریکا از برجام شد و تمامی تحریمهای قبلی علیه ایران را بازگرداند .
بازار دلار دلار پس از برجام
درآستانه کنفرانس خبری ترامپ بد نیست به آینده دلار پس از برجام بپردازیم .

پربازدیدترین اخبار اقتصادی

جدیدترین اخبار اقتصادی روز

قیمت خودرو کره‌ای در بازار تهران + جدول
محاکمه دیواندری بازهم غیرعلنی شد
اصلاح بودجه: ‌ضرورت یا انتخاب
تهدید مجدد ترکیه توسط آمریکا در خصوص پرونده تحریم‌های ایران
برنده اصلی اوپک ۱۷۷/ نقش غیر اوپکی‌ها پُررنگ‌ برنده اصلی اوپک ۱۷۷/ نقش غیر اوپکی‌ها پُررنگ‌تر شد
نرخ رسمی یورو کاهش و پوند افزایش یافت نرخ رسمی یورو کاهش و پوند افزایش یافت
مدیریت تلفیقی آفات راهی برای تامین سلامت جامع مدیریت تلفیقی آفات راهی برای تامین سلامت جامعه
روز دانشجو فرصتی برای تقویت روحیه ولایت‌پذیری روز دانشجو فرصتی برای تقویت روحیه ولایت‌پذیری است
نقد، مطالبه دانشگاه نقد، مطالبه دانشگاه
نشست وین؛‌ تغییر مسیر از مکانیسم ماشه تا نه ب نشست وین؛‌ تغییر مسیر از مکانیسم ماشه تا نه به آمریکا
سه نکته درباره اوپک ۱۷۷
سه نکته درباره اوپک ۱۷۷
پرواز قیمت نفت با نمایش ۴۰۰ هزار بشکه‌ای عربستان
ثبت نام خوزستانی ها برای خانه دار شدن آغاز شد
پرواز قیمت نفت با نمایش ۴۰۰ هزار بشکه‌ای عربستان