چهارشنبه 7 خرداد 1399

اردو های دانش آموزی جلوه زیبای مهارت آموزی است

مشهد- ایرنا- سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: اردو های دانش آموزی کانون های سالم سازی جامعه و جلوه زیبای مهارت آموزی است.

بانک وبیمه | ایرنا | 9 ماه پیش |8/19/2019 9:50:25 PM 2539 بازدید

اردو های دانش آموزی جلوه زیبای مهارت آموزی است

دکتر سید جواد حسینی دوشنبه شب در مراسم پایانی نهمین اردوی ملی جشنواره مهارت های تشکیلاتی دانش آموزان پسر پیشتاز سازمان دانش آموزی در اردوگاه شهید رجایی باغرود نیشابور افزود: دانش آموز محوری، دانش آموز باوری و دانش آموز یاوری باید به نظام غالب در سیستم آموزش و پرورش تبدیل شود.
وی اظهار داشت: امروز بیش از یک‌ میلیون نفر در بیش از ۱۰۷ هزار مدرسه و بیش از ۷۵۰ منطقه آموزش و پرورش کشور به تربیت دانش آموزان مشغولند و نقطه کانونی این نظام دانش آموزان هستند.
وی گفت: بر اساس آموزه های سند تحول بنیادین آموزش و پرورش برگزاری اردو ها، جشنواره ها، مسابقات قرآنی، فرهنگی، هنری، ورزشی و اردوی تشکیلات دانش آموزی جریانات مهمی در راستای تحقق تربیت تمام ساحتی است و این برنامه ها بیش از برنامه های نظام برنامه ریزی درسی موثر است.تست گرایی آفت نظام تربیتی است

حسینی افزود: این اردو ها گامی در راستای کاهش فشار سنگین برنامه های درسی آموزش محور، آموزش زده، نمره گرا و کلاس گرا و دوری از حافظه گرایی، تست محوری و نمره گرایی می باشد.
وی اظهار داشت: هدف اردو های دانش آموزی آموزش آموزه اصلی یادگیری یعنی دانستن برای توانستن و توانستن برای زیستن و زیستن برای به زیستن و به زیستن برای بهتر با هم زیستن است.
وی گفت: آموزه های سند تحول بنیادین به ما یادآوری می کند که به طور دائم موقعیت های جذابیت فرا مدرسه ای برای دانش آموزان فراهم کنیم.
حسینی افزود: ارتباط، اعتماد، ارتباط تشکیلاتی، تسهیلات و اطلاعات عناصر پنج گانه مهارتهای اجتماعی هستند و حاصل این فعالیت های ارزشمند بزرگترین نقش را در افزایش سرمایه اجتماعی دانش آموزان دارد.
وی اظهار داشت: دانش آموزان در کنار دانش آموزی باید برای کنش آموزی تربیت شوند و این اردو ها گامی بزرگ برای افزایش سرمایه اجتماعی و بهترین نشان تحقق شعار راهبردی "هر دانش آموز دست کم یک تشکل" است.


 رئیس سازمان دانش آموزی کشور نیز در این‌ مراسم گفت: اردو های ملی سازمان دانش آموزی بهترین بستر برای تحقق تعلیم و تربیت تمام ساحتی است.
علیرضا کاظمی افزود: تربیت یک انسان اجتماعی با مهارت های اجتماعی، ارتباطی، حرفه ای و تشکیلاتی از مهمترین موفقیت های سازمان دانش آموزی است.
وی اظهار داشت: تربیت اجتماعی دانش آموزان هدف این سازمان است و در این اردو ها احساس مسئولیت به معنای واقعی در دانش آموزان نهادینه می شود.

نهمین اردوی ملی پیشتازان پسر کشور از ۲۵ مرداد در اردوگاه کشوری شهید رجایی باغرود نیشابور با حضور ۸۰۰ دانش آموز  و ۲۰۰ مربی برگزار شد.

در این اردوها دانش آموزان‌ پیشتاز شرکت کننده منش های ۱۲ گانه خود را به صورت عملی تمرین کردند.
یک‌ میلیون و ۷۰۰ هزار دانش آموز از سراسر کشور در سازمان دانش آموزی عضویت دارند.
شهرستان ۴۵۰ هزار نفری نیشابور در ۱۲۷ کیلومتری غرب مشهد واقع است.
۹۸۶۹/۶۰۵۳

برچسب ها:

بازگشت به لیست اخبار اقتصادی

نظرات کاربران

اگر عضو سایت هستید وارد شوید و در غیر اینصورت نام و ایمیل خود را وارد کنید


تحلیل های اقتصادی سرمایه دار

سایر با سرمایه خود چه کار کنیم
با تجربه‌ی خود و دیگران نگذارید دنیای بی‌رحم و سرد، سود سرمایه‌گذاری شما را کم کند.
سایر آینده تورم و قیمت دلار
موضوع تورم بدون شک در حال حاضر مهم ترین دغدغه آحاد مختلف در جامعه به شمار می رود و حدس و گمان ها در خصوص پیش بینی میزان تورم در نیمه دوم سال 97 و سال 98 به موضوع داغ گفت و گوهای کارشناسان و حتی مردم عادی تبدیل شده است.
پیش بینی قیمت دلار در چندماه آینده
قیمت دلار تا کجا ادامه خواهد داشت؟عوامل موثر در کاهش یا افزایش قیمت ها چیست؟
سایر آیا بازار ثانویه زمینه ­ی بازگشت تعادل به اقتصاد را فراهم می آورد؟
سیاست اخیر دولت در خصوص ایجاد بازار ثانویه و تعمیق آن توانست در طی هفته های ­ی گذشته ثبات نسبی برای بازار ارز فراهم آورد اما تداوم آن نیازمند اهتمام و پافشاری مجریان بر مواضع خود در اجرای هرچه دقیق آن می ­باشد.
سایر امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی
اینفوگرافیک امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله
پیش بینی قیمت طلا و ارز
پیش بینی بزرگان بازار از قیمت های طلا و سکه و ارز در ایران
روش سرمایه گذاری ارزشی چیست؟
یک نوع سرمایه گذاری است که در آن ارزش جنس یا سهم، ملاک خرید می باشد. روشهای مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد که روش سرمایه گذاری بر اساس ارزش، از مهمترین روشها محسوب می شود.
بازار دلار علت اصلی گرانی سال 97 در ایران
علت گرانی روزهای اخیر چیست؟ دلیل تکرار گرانی ها در بازار چیست؟ قیمتها چرا هر چند سال جهش پیدا می کنند؟
سایر کالاهای سرمایه ای ، کالاهای واسطه ای و کالاهای مصرفی
در این مقاله به تعریف کالاهای واسطه ای ، کالاهای مصرفی و کالاهای سرمایه ای و اهمیت شناخت انواع کالاهای سرمایه ای در زندگی اقتصادی فردی می پردازیم. کالای سرمایه ای چیست؟ کالاهای مصرفی و واسطه ای کدامند؟
سایر سواد مالی؛ حلقه مفقوده اقتصاد خانواده ایرانی
شنیدن این جمله که "سفره های مردم هر روز کوچکتر می شوند" دیگر برایمان عادت شده گرچه علاج مشکلاتی از این قبیل، برنامه ریزی و تدبیر مسئولان کشور را می طلبد اما آیا تک تک افراد جامعه در بوجود آمدن یا حل این مشکل برای خودشان نقشی بازی نمی کنند؟ سواد مالی چیست؟ در این مقاله سواد مالی آموزش داده می شود.
اقتصاد بین الملل مردم آمریکا با برجام موافقند یا مخالف؟ +اینفوگرافی
ترامپ پس از کش و قوس های فراوان از برجام خارج شد. در این مقاله به بررسی درصد موافقین و مخالفین برجام بین مردم آمریکا پرداخته شده است.
بازار دلار دلار ، طلا و حل مشکل اقتصادی ؛چالشی بزرگ
چرا اقتصاددانان نمی توانند مشکلات اقتصادی را حل کنند ؟ سوالی که جواب آن پر از چالشهای گوناگون است و شاید هم اصلا نمیتوان جوابی برای آن بدست آورد .
بازار دلار پیش بینی دلار در پایان برجام
با توجه به خروج آمریکا از برجام و اینکه تا 90 روز آینده تحریمهای هسته ای باز میگردد . شاید پیش بینی نرخ دلار چندان هم سخت نباشد .
سایر برجام تمام
درحالی که انتظار میرفت در کنفرانس خبری دیشب ترامپ پس از اعلام مواضع خود تا شنبه صبر کند و سپس یه صورت رسمی از برجام خارج شود اما او دیشب این کار را یکسره کرد و رسما باعث خروج آمریکا از برجام شد و تمامی تحریمهای قبلی علیه ایران را بازگرداند .
بازار دلار دلار پس از برجام
درآستانه کنفرانس خبری ترامپ بد نیست به آینده دلار پس از برجام بپردازیم .

پربازدیدترین اخبار اقتصادی

جدیدترین اخبار اقتصادی روز

قیمت خودرو کره‌ای در بازار تهران + جدول
محاکمه دیواندری بازهم غیرعلنی شد
اصلاح بودجه: ‌ضرورت یا انتخاب
تهدید مجدد ترکیه توسط آمریکا در خصوص پرونده تحریم‌های ایران
برنده اصلی اوپک ۱۷۷/ نقش غیر اوپکی‌ها پُررنگ‌ برنده اصلی اوپک ۱۷۷/ نقش غیر اوپکی‌ها پُررنگ‌تر شد
نرخ رسمی یورو کاهش و پوند افزایش یافت نرخ رسمی یورو کاهش و پوند افزایش یافت
مدیریت تلفیقی آفات راهی برای تامین سلامت جامع مدیریت تلفیقی آفات راهی برای تامین سلامت جامعه
روز دانشجو فرصتی برای تقویت روحیه ولایت‌پذیری روز دانشجو فرصتی برای تقویت روحیه ولایت‌پذیری است
نقد، مطالبه دانشگاه نقد، مطالبه دانشگاه
نشست وین؛‌ تغییر مسیر از مکانیسم ماشه تا نه ب نشست وین؛‌ تغییر مسیر از مکانیسم ماشه تا نه به آمریکا
سه نکته درباره اوپک ۱۷۷
سه نکته درباره اوپک ۱۷۷
پرواز قیمت نفت با نمایش ۴۰۰ هزار بشکه‌ای عربستان
ثبت نام خوزستانی ها برای خانه دار شدن آغاز شد
پرواز قیمت نفت با نمایش ۴۰۰ هزار بشکه‌ای عربستان