یکشنبه 29 دی 1398

بازاریابی و توجه به سلیقه مشتری؛ رمز موفقیت در بازار جهانی

تهران- ایرنا- معاون یک شرکت تولیدکننده و صادرکننده انواع پرده توری می گوید که مدیریت درست، توجه ویژه به بازاریابی، ایجاد تنوع در کالاها و توجه به سلیقه مصرف کنندگان، رمز موفقیت در بازارهاست و با رصد به موقع و دقیق شرایط حتی در شرایط رکود کنونی نیز می توان به موفقیت دست یافت.

بانک وبیمه | ایرنا | 5 ماه پیش |8/11/2019 2:23:55 PM 1902 بازدید

بازاریابی و توجه به سلیقه مشتری؛ رمز موفقیت در بازار جهانی

به گزارش ایرنا، هر چند تحریم ها، شرایط سخت اقتصادی، تغییر نرخ ارز و برخی ناهماهنگی های داخلی در یک سال و نیم گذشته دشواری هایی را برای بسیاری صنایع کشور رقم زده و تولیدکنندگان با مشکلاتی همچون دشواری تامین مواد اولیه داخلی و خارجی، مشکلات گمرکی و ترخیص کالاها، افزایش قیمت کالاهای نهایی و از دست رفتن مشتریان و غیره مواجه شده اند، اما در همین شرایط نیز شرکت ها و تولیدکنندگانی هستند که با مدیریت شرایط و استفاده هوشمندانه از فرصت ها به تداوم تولید و در برخی موارد توسعه فعالیت هایشان پرداختند.

نمونه بارز آن، یک شرکت تولیدکننده پرده توری مستقر در شهرک صنعتی سرمایه گذاری خارجی استان آذربایجان شرقی است که فاز دوم آن پارسال با حضور «محمد شریعتمداری» ‌وزیر سابق صنعت، معدن و تجارت افتتاح شده بود و این روزها در تدارک افتتاح فاز سوم تولید خود است.

«حسین رنج دوست»‌ معاون کارخانه یاد شده در جریان بازدید دیروز «نیره پیروزبخت» رئیس سازمان ملی استاندارد ایران از این شرکت، در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود:‌ با افزایش نرخ ارز در یک سال و نیم گذشته، این روزها کمتر کسی به دنبال واردات پرده به کشور است.

وی بیان داشت: برای واردات پرده، ابتدا باید طرح آن سفارش داده شود و پس از آن بین دو تا سه ماه زمان می برد تا آماده شود، سپس باید به کشور حمل شود و تا آن زمان نیز مشخص نیست وضعیت نرخ ارز چگونه باشد؟

رنج دوست خاطرنشان کرد: ‌امروز تولیدکنندگان کشورمان قادر به تولید انواع پرده با کیفیت عالی بوده، به راحتی قادر به تامین نیاز داخل هستند.

وی به صادرات شرکت خود اشاره کرد و گفت: این روزها به دلیل کاهش قدرت خرید مردم و افت فروش داخلی، به ناچار ۸۵ تا ۹۰ درصد محصولات به خارج از کشور صادر می شود.

این فعال اقتصادی یادآور شد: ‌در گذشته به ویژه زمانی که نرخ دلار ۹۰۰ تومان بود، سالیانه حجم زیادی پرده از چین و ترکیه به کشور وارد می شد. عمده پرده های گلدوزی شده و قلاب دوزی شده چینی بی کیفیت بودند که در زمان شست وشو رنگ هایشان مخلوط می شد یا در مقابل نور خورشید به تدریج رنگ خود را از دست می دادند.

وی بیان داشت: روزانه ۳۰ تا ۴۰ هزار مترمربع پرده در این شرکت تولید می شود که نیمی از آن پرده زبرا است.

رنج دوست گفت:‌ با افزایش نرخ ارز، هزینه های گمرکی ورود اجناس خارجی به کشور افزایش یافت و همین مساله به رونق محصولات داخلی کمک کرد.

وی با اشاره به سرمایه گذاری یکصد میلیون دلاری شرکت ترکیه ای با این شرکت در سال های گذشته برای تولید انواع پرده توری در ایران (استان آذربایجان شرقی)، خاطرنشان کرد: اکنون محصولات این شرکت به کشورهای مختلف از جمله کانادا، روسیه، آفریقا، قزاقستان، ازبکستان، ترکمنستان، آلبانی و غیره صادر می شود.

این تولیدکننده اظهار داشت:‌ زمانی پرده زبرای تولیدی کشور ترکیه حرف نخست را در جهان می زد، اما امروز حتی ترک ها زبرای مورد نیازشان را از کشورمان تامین می کنند.

وی گفت:‌ از بهترین تجهیزات، ماشین آلات و خطوط تولید به روز در این شرکت استفاده شده و با دستگاه های جدیدی که وارد کرده ایم، تولید شرکت به بیش از سه برابر افزایش یافته است.

رنج دوست تاکید کرد:‌ ارزانی مواد اولیه، نیروی انسانی و هزینه های انرژی در کشورمان سبب شده تا ترک ها، ایران را برای سرمایه گذاری انتخاب کنند.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا با وجود شرایط مشابه، بسیاری دیگر از شرکت های ایرانی توفیقی در تولید و صادرات نمی یابند، خاطرنشان کرد:‌ این شرکت با مدیریت درست، توجه ویژه به بازاریابی، ایجاد تنوع در کالاها و محصولات تولیدی و توجه به ذائقه و سلیقه مصرف کنندگان در کشورهای مختلف، موفق شده تا به توسعه فعالیت هایش بپردازد، به طوری که امروز بیش از هزار و ۹۰۰ نفر به طور مستقیم در این کارخانه اشتغال دارند.

برچسب ها:

بازگشت به لیست اخبار اقتصادی

نظرات کاربران

اگر عضو سایت هستید وارد شوید و در غیر اینصورت نام و ایمیل خود را وارد کنید


تحلیل های اقتصادی سرمایه دار

سایر با سرمایه خود چه کار کنیم
با تجربه‌ی خود و دیگران نگذارید دنیای بی‌رحم و سرد، سود سرمایه‌گذاری شما را کم کند.
سایر آینده تورم و قیمت دلار
موضوع تورم بدون شک در حال حاضر مهم ترین دغدغه آحاد مختلف در جامعه به شمار می رود و حدس و گمان ها در خصوص پیش بینی میزان تورم در نیمه دوم سال 97 و سال 98 به موضوع داغ گفت و گوهای کارشناسان و حتی مردم عادی تبدیل شده است.
پیش بینی قیمت دلار در چندماه آینده
قیمت دلار تا کجا ادامه خواهد داشت؟عوامل موثر در کاهش یا افزایش قیمت ها چیست؟
سایر آیا بازار ثانویه زمینه ­ی بازگشت تعادل به اقتصاد را فراهم می آورد؟
سیاست اخیر دولت در خصوص ایجاد بازار ثانویه و تعمیق آن توانست در طی هفته های ­ی گذشته ثبات نسبی برای بازار ارز فراهم آورد اما تداوم آن نیازمند اهتمام و پافشاری مجریان بر مواضع خود در اجرای هرچه دقیق آن می ­باشد.
سایر امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی
اینفوگرافیک امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله
پیش بینی قیمت طلا و ارز
پیش بینی بزرگان بازار از قیمت های طلا و سکه و ارز در ایران
روش سرمایه گذاری ارزشی چیست؟
یک نوع سرمایه گذاری است که در آن ارزش جنس یا سهم، ملاک خرید می باشد. روشهای مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد که روش سرمایه گذاری بر اساس ارزش، از مهمترین روشها محسوب می شود.
بازار دلار علت اصلی گرانی سال 97 در ایران
علت گرانی روزهای اخیر چیست؟ دلیل تکرار گرانی ها در بازار چیست؟ قیمتها چرا هر چند سال جهش پیدا می کنند؟
سایر کالاهای سرمایه ای ، کالاهای واسطه ای و کالاهای مصرفی
در این مقاله به تعریف کالاهای واسطه ای ، کالاهای مصرفی و کالاهای سرمایه ای و اهمیت شناخت انواع کالاهای سرمایه ای در زندگی اقتصادی فردی می پردازیم. کالای سرمایه ای چیست؟ کالاهای مصرفی و واسطه ای کدامند؟
سایر سواد مالی؛ حلقه مفقوده اقتصاد خانواده ایرانی
شنیدن این جمله که "سفره های مردم هر روز کوچکتر می شوند" دیگر برایمان عادت شده گرچه علاج مشکلاتی از این قبیل، برنامه ریزی و تدبیر مسئولان کشور را می طلبد اما آیا تک تک افراد جامعه در بوجود آمدن یا حل این مشکل برای خودشان نقشی بازی نمی کنند؟ سواد مالی چیست؟ در این مقاله سواد مالی آموزش داده می شود.
اقتصاد بین الملل مردم آمریکا با برجام موافقند یا مخالف؟ +اینفوگرافی
ترامپ پس از کش و قوس های فراوان از برجام خارج شد. در این مقاله به بررسی درصد موافقین و مخالفین برجام بین مردم آمریکا پرداخته شده است.
بازار دلار دلار ، طلا و حل مشکل اقتصادی ؛چالشی بزرگ
چرا اقتصاددانان نمی توانند مشکلات اقتصادی را حل کنند ؟ سوالی که جواب آن پر از چالشهای گوناگون است و شاید هم اصلا نمیتوان جوابی برای آن بدست آورد .
بازار دلار پیش بینی دلار در پایان برجام
با توجه به خروج آمریکا از برجام و اینکه تا 90 روز آینده تحریمهای هسته ای باز میگردد . شاید پیش بینی نرخ دلار چندان هم سخت نباشد .
سایر برجام تمام
درحالی که انتظار میرفت در کنفرانس خبری دیشب ترامپ پس از اعلام مواضع خود تا شنبه صبر کند و سپس یه صورت رسمی از برجام خارج شود اما او دیشب این کار را یکسره کرد و رسما باعث خروج آمریکا از برجام شد و تمامی تحریمهای قبلی علیه ایران را بازگرداند .
بازار دلار دلار پس از برجام
درآستانه کنفرانس خبری ترامپ بد نیست به آینده دلار پس از برجام بپردازیم .

پربازدیدترین اخبار اقتصادی

جدیدترین اخبار اقتصادی روز