یکشنبه 29 دی 1398

مهلت ۲۵ روزه دریافت تسهیلات تشویقی ساخت مسکن

بیرجند - ایرنا - مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی گفت: متقاضیان احداث مسکن محرومان در مناطق روستایی استان چنانچه از امروز(یکشنبه) تا ۲۵ روز آینده واحد خود را تکمیل کنند از ۲۵ میلیون تومان تسهیلات تشویقی برخوردار می‌شوند.

صنعت و معدن | ایرنا | 5 ماه پیش |8/11/2019 12:12:37 PM 1590 بازدید

مهلت ۲۵ روزه دریافت تسهیلات تشویقی ساخت مسکن

علی اصغر آسمانی‌مقدم روز یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: طرح ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی ویژه محرومان در سطح استان از ابتدای سال آغاز شد که پنج هزار واحد از این طرح توسط بنیاد مسکن و پنج هزار واحد دیگر توسط کمیته امداد امام خمینی (ره) احداث خواهد شد.

وی بیان کرد: برای احداث پنج هزار واحد روستایی توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی افراد متقاضی شناسایی، پرونده تشکیل و پروانه ساختمانی صادر شده است، همچنین متقاضیان برای دریافت تسهیلات به بانک عامل معرفی شده‌اند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی اظهار داشت: تاکنون تسهیلات سه هزار واحد مسکونی به استان ابلاغ شده است که به همین میزان به بانک معرفی شده و برای ۲ هزار و ۵۰۰ واحد انعقاد قرارداد شده است.

وی عنوان کرد: اکنون یکهزار و ۵۹۰ واحد در مرحله پی‌کنی، ۵۷۰ واحد در مرحله فنداسیون، ۱۸۰ واحد در مرحله دیوار چینی و  سقف پیشرفت داشته است.

آسمانی‌مقدم تصریح کرد: در حال حاضر اهرم تشویقی پرداخت تسهیلات بلاعوض برای تکمیل واحدها در نظر گرفته شده است، در گذشته برای هر واحد ۴۰ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه با اقساط ۱۵ ساله و ۱۵ میلیون تومان تسهیلات بلاعوض در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: بعد از تخصیص کامل تسهیلات، تا سقف ۲۵ میلیون تومان تسهیلات تشویقی نیز در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد چون واحدهای مسکونی بایستی تا دهه فجر به بهره‌برداری برسد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی یادآور شد: بنیاد مسکن اقداماتی از قبیل تامین زمین و پرداخت تسهیلات را انجام داده و همچنین از محل حساب ۱۰۰ امام(ره) در روستاهای محروم‌تر وجه زمین نیز از متقاضیان مطالبه نشده است.

وی گفت: شهروندان و متقاضیانی که از این طرح برخوردار شده‌اند تلاش کنند ظرف ۲۵ روز آینده واحد را به اتمام برسانند تا تسهیلات ۲۵ میلیون تومان در اختیارشان قرار بگیرد.

آسمانی‌مقدم اظهار داشت: تاکنون هفت واحد مسکونی در شهرستان‌های نهبندان، بیرجند، خوسف، درمیان، سرایان و سربیشه تکمیل و به بهره‌برداری رسیده است.

وی عنوان کرد: بر اساس سرشماری نفوس و مسکن ۸۸ هزار و ۸۳۵ واحدمسکونی روستایی در استان وجود دارد که تاکنون ۳۹ هزار و ۵۰۰ واحد مقاوم، بهسازی و نوسازی شده و از استحکام لازم برخوردار است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی ادامه داد: اکنون ۴۹ هزار واحد مسکونی روستایی از استحکام کم برخوردار هستند که بایستی نوسازی یا مقاوم سازی شوند لذا با احداث پنج هزار واحد مسکونی مشکل مسکن استان حل نخواهد شد.

وی یادآور شد: همه ساله سه تا چهار هزار واحد مسکن روستایی با استفاده از تسهیلات ارزان قیمت احداث می‌شود که پیش‌بینی می‌شود تا ۶ سال آینده مشکل مسکن روستایی استان رفع شود که مشارکت مردم در این زمینه از اهمیت زیادی برخوردار است.

۷۵۵۷* ۶۰۵۴

برچسب ها:

بازگشت به لیست اخبار اقتصادی

نظرات کاربران

اگر عضو سایت هستید وارد شوید و در غیر اینصورت نام و ایمیل خود را وارد کنید


تحلیل های اقتصادی سرمایه دار

سایر با سرمایه خود چه کار کنیم
با تجربه‌ی خود و دیگران نگذارید دنیای بی‌رحم و سرد، سود سرمایه‌گذاری شما را کم کند.
سایر آینده تورم و قیمت دلار
موضوع تورم بدون شک در حال حاضر مهم ترین دغدغه آحاد مختلف در جامعه به شمار می رود و حدس و گمان ها در خصوص پیش بینی میزان تورم در نیمه دوم سال 97 و سال 98 به موضوع داغ گفت و گوهای کارشناسان و حتی مردم عادی تبدیل شده است.
پیش بینی قیمت دلار در چندماه آینده
قیمت دلار تا کجا ادامه خواهد داشت؟عوامل موثر در کاهش یا افزایش قیمت ها چیست؟
سایر آیا بازار ثانویه زمینه ­ی بازگشت تعادل به اقتصاد را فراهم می آورد؟
سیاست اخیر دولت در خصوص ایجاد بازار ثانویه و تعمیق آن توانست در طی هفته های ­ی گذشته ثبات نسبی برای بازار ارز فراهم آورد اما تداوم آن نیازمند اهتمام و پافشاری مجریان بر مواضع خود در اجرای هرچه دقیق آن می ­باشد.
سایر امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی
اینفوگرافیک امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله
پیش بینی قیمت طلا و ارز
پیش بینی بزرگان بازار از قیمت های طلا و سکه و ارز در ایران
روش سرمایه گذاری ارزشی چیست؟
یک نوع سرمایه گذاری است که در آن ارزش جنس یا سهم، ملاک خرید می باشد. روشهای مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد که روش سرمایه گذاری بر اساس ارزش، از مهمترین روشها محسوب می شود.
بازار دلار علت اصلی گرانی سال 97 در ایران
علت گرانی روزهای اخیر چیست؟ دلیل تکرار گرانی ها در بازار چیست؟ قیمتها چرا هر چند سال جهش پیدا می کنند؟
سایر کالاهای سرمایه ای ، کالاهای واسطه ای و کالاهای مصرفی
در این مقاله به تعریف کالاهای واسطه ای ، کالاهای مصرفی و کالاهای سرمایه ای و اهمیت شناخت انواع کالاهای سرمایه ای در زندگی اقتصادی فردی می پردازیم. کالای سرمایه ای چیست؟ کالاهای مصرفی و واسطه ای کدامند؟
سایر سواد مالی؛ حلقه مفقوده اقتصاد خانواده ایرانی
شنیدن این جمله که "سفره های مردم هر روز کوچکتر می شوند" دیگر برایمان عادت شده گرچه علاج مشکلاتی از این قبیل، برنامه ریزی و تدبیر مسئولان کشور را می طلبد اما آیا تک تک افراد جامعه در بوجود آمدن یا حل این مشکل برای خودشان نقشی بازی نمی کنند؟ سواد مالی چیست؟ در این مقاله سواد مالی آموزش داده می شود.
اقتصاد بین الملل مردم آمریکا با برجام موافقند یا مخالف؟ +اینفوگرافی
ترامپ پس از کش و قوس های فراوان از برجام خارج شد. در این مقاله به بررسی درصد موافقین و مخالفین برجام بین مردم آمریکا پرداخته شده است.
بازار دلار دلار ، طلا و حل مشکل اقتصادی ؛چالشی بزرگ
چرا اقتصاددانان نمی توانند مشکلات اقتصادی را حل کنند ؟ سوالی که جواب آن پر از چالشهای گوناگون است و شاید هم اصلا نمیتوان جوابی برای آن بدست آورد .
بازار دلار پیش بینی دلار در پایان برجام
با توجه به خروج آمریکا از برجام و اینکه تا 90 روز آینده تحریمهای هسته ای باز میگردد . شاید پیش بینی نرخ دلار چندان هم سخت نباشد .
سایر برجام تمام
درحالی که انتظار میرفت در کنفرانس خبری دیشب ترامپ پس از اعلام مواضع خود تا شنبه صبر کند و سپس یه صورت رسمی از برجام خارج شود اما او دیشب این کار را یکسره کرد و رسما باعث خروج آمریکا از برجام شد و تمامی تحریمهای قبلی علیه ایران را بازگرداند .
بازار دلار دلار پس از برجام
درآستانه کنفرانس خبری ترامپ بد نیست به آینده دلار پس از برجام بپردازیم .

پربازدیدترین اخبار اقتصادی

جدیدترین اخبار اقتصادی روز