یکشنبه 6 بهمن 1398

مددجویان بهزیستی توانایی تامین خودیاری مسکن را ندارند

اصفهان- ایرنا -رئیس اداره بهزیستی تیران و کرون گفت: مددجویان بهزیستی توانایی تامین خودیاری برای احداث مسکن و بهره گیری از تسهیلات آن را ندارند.

بانک وبیمه | ایرنا | 6 ماه پیش |7/22/2019 9:16:05 PM 2734 بازدید

مددجویان بهزیستی توانایی تامین خودیاری مسکن را ندارند

معصومه حقیقی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: تسهیلات بلاعوض و قرض‌الحسنه برای احداث مسکن معلولان هر ساله بر اساس سهمیه شهرستانی اختصاص می‌یابد اما یکی از شرط‌های دریافت این تسهیلات تامین خودآورده توسط خانواده معلول است.

وی بیان کرد: ۳۲۰ میلیون ریال تسهیلات بلاعوض، ۳۰۰ میلیون وام قرض‌الحسنه و به همراه اهدا زمین از سوی راه و شهرسازی برای خانواده‌های دو معلول پیش بینی شده اما باید این افراد حداقل ۴۰۰ میلیون تکمیل مسکن را تامین کنند که چنین اعتباری برای آنها زیاد است.

رئیس اداره بهزیستی تیران و کرون ادامه داد: با توجه به این وضعیت، خانواده‌های معلولان قادر به تهیه منزل نیستند و باید تجدید نظر در قوانین و همچنین مشارکت خیرین جذب شود.

وی با بیان اینکه در مدت ۱۰ سال گذشته ۱۷۳ فقره حمایت برای مسکن مددجویان بهزیستی این شهرستان اختصاص یافت، خاطرنشان کرد: این تعداد پرونده حمایتی به کمتر از ۱۰ درصد از معلولان اختصاص یافته و بیش ا ز ۹۰ درصد آنها قادر به تامین خودیاری و ضمانت‌های بانکی نیستند.

حقیقی اضافه کرد: در زمان حاضر ۹ باب مسکن مددجویان بهزیستی در شهر رضوانشهر آماده شده ولی به دلیل ناتوانی در تامین خودیاری افراد، این واحدهای مسکونی ناتمام رها و به دست متقاضیان نرسیده است.

جمعیت معلولان تیران و کرون به بیش از هزار و ۸۰۰ نفر می رسد که عمده آنها دارای معلولیت جسمی و حرکتی هستند.

اکنون ۱۲۰ هزار معلول در بانک اطلاعاتی بهزیستی استان اصفهان ثبت شد که این تعداد یک پنجم آمار معلولان در استان است و پیش بینی می شود که دست کم ۵۰۰ هزار فرد معلول در استان ساکن باشند.

از مجموع معلولان زیر پوشش بهزیستی اصفهان ۲۸ هزار نفر معلول جسمی حرکتی و ۲۳ هزار نفر معلول ذهنی هستند.

۷۱۳۱/۶۰۲۶/

برچسب ها:

بازگشت به لیست اخبار اقتصادی

نظرات کاربران

اگر عضو سایت هستید وارد شوید و در غیر اینصورت نام و ایمیل خود را وارد کنید


تحلیل های اقتصادی سرمایه دار

سایر با سرمایه خود چه کار کنیم
با تجربه‌ی خود و دیگران نگذارید دنیای بی‌رحم و سرد، سود سرمایه‌گذاری شما را کم کند.
سایر آینده تورم و قیمت دلار
موضوع تورم بدون شک در حال حاضر مهم ترین دغدغه آحاد مختلف در جامعه به شمار می رود و حدس و گمان ها در خصوص پیش بینی میزان تورم در نیمه دوم سال 97 و سال 98 به موضوع داغ گفت و گوهای کارشناسان و حتی مردم عادی تبدیل شده است.
پیش بینی قیمت دلار در چندماه آینده
قیمت دلار تا کجا ادامه خواهد داشت؟عوامل موثر در کاهش یا افزایش قیمت ها چیست؟
سایر آیا بازار ثانویه زمینه ­ی بازگشت تعادل به اقتصاد را فراهم می آورد؟
سیاست اخیر دولت در خصوص ایجاد بازار ثانویه و تعمیق آن توانست در طی هفته های ­ی گذشته ثبات نسبی برای بازار ارز فراهم آورد اما تداوم آن نیازمند اهتمام و پافشاری مجریان بر مواضع خود در اجرای هرچه دقیق آن می ­باشد.
سایر امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی
اینفوگرافیک امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله
پیش بینی قیمت طلا و ارز
پیش بینی بزرگان بازار از قیمت های طلا و سکه و ارز در ایران
روش سرمایه گذاری ارزشی چیست؟
یک نوع سرمایه گذاری است که در آن ارزش جنس یا سهم، ملاک خرید می باشد. روشهای مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد که روش سرمایه گذاری بر اساس ارزش، از مهمترین روشها محسوب می شود.
بازار دلار علت اصلی گرانی سال 97 در ایران
علت گرانی روزهای اخیر چیست؟ دلیل تکرار گرانی ها در بازار چیست؟ قیمتها چرا هر چند سال جهش پیدا می کنند؟
سایر کالاهای سرمایه ای ، کالاهای واسطه ای و کالاهای مصرفی
در این مقاله به تعریف کالاهای واسطه ای ، کالاهای مصرفی و کالاهای سرمایه ای و اهمیت شناخت انواع کالاهای سرمایه ای در زندگی اقتصادی فردی می پردازیم. کالای سرمایه ای چیست؟ کالاهای مصرفی و واسطه ای کدامند؟
سایر سواد مالی؛ حلقه مفقوده اقتصاد خانواده ایرانی
شنیدن این جمله که "سفره های مردم هر روز کوچکتر می شوند" دیگر برایمان عادت شده گرچه علاج مشکلاتی از این قبیل، برنامه ریزی و تدبیر مسئولان کشور را می طلبد اما آیا تک تک افراد جامعه در بوجود آمدن یا حل این مشکل برای خودشان نقشی بازی نمی کنند؟ سواد مالی چیست؟ در این مقاله سواد مالی آموزش داده می شود.
اقتصاد بین الملل مردم آمریکا با برجام موافقند یا مخالف؟ +اینفوگرافی
ترامپ پس از کش و قوس های فراوان از برجام خارج شد. در این مقاله به بررسی درصد موافقین و مخالفین برجام بین مردم آمریکا پرداخته شده است.
بازار دلار دلار ، طلا و حل مشکل اقتصادی ؛چالشی بزرگ
چرا اقتصاددانان نمی توانند مشکلات اقتصادی را حل کنند ؟ سوالی که جواب آن پر از چالشهای گوناگون است و شاید هم اصلا نمیتوان جوابی برای آن بدست آورد .
بازار دلار پیش بینی دلار در پایان برجام
با توجه به خروج آمریکا از برجام و اینکه تا 90 روز آینده تحریمهای هسته ای باز میگردد . شاید پیش بینی نرخ دلار چندان هم سخت نباشد .
سایر برجام تمام
درحالی که انتظار میرفت در کنفرانس خبری دیشب ترامپ پس از اعلام مواضع خود تا شنبه صبر کند و سپس یه صورت رسمی از برجام خارج شود اما او دیشب این کار را یکسره کرد و رسما باعث خروج آمریکا از برجام شد و تمامی تحریمهای قبلی علیه ایران را بازگرداند .
بازار دلار دلار پس از برجام
درآستانه کنفرانس خبری ترامپ بد نیست به آینده دلار پس از برجام بپردازیم .

پربازدیدترین اخبار اقتصادی

جدیدترین اخبار اقتصادی روز