یکشنبه 6 بهمن 1398

رونق تولید در جنگ اقتصادی، مورد توجه بیشتری قرار گیرد

رشت - ایرنا - امام جمعه بندرانزلی با تأکید بر لزوم توجهی بیشتر به رونق تولید در جنگ اقتصادی کنونی گفت: نباید کارخانه ها تعطیل و کارگران بیکار شوند و کارفرمایان ، تولیدکنندگان و صاحبان مشاغل در رونق تولید نقش آفرین باشند.

بازار | ایرنا | 6 ماه پیش |7/22/2019 11:20:49 AM 2487 بازدید

رونق تولید در جنگ اقتصادی، مورد توجه بیشتری قرار گیرد

به گزارش خبرنگار ایرنا حجت الاسلام سیدعبدالجواد شمس الدین صبح دوشنبه در نشست با تولیدکنندگان شهرک صنعتی انزلی اظهار کرد: نوآوری و چاره اندیشی از لحاظ کمی و کیفی برای پیشبرد بیش از پیش کارها با استفاده از ایده ها و افزایش انگیزه ضرورت دارد.

وی افزود: باید فرصت لازم برای طراحان و صنعتگران فراهم شود تا از وابستگی به خارج از کشور جلوگیری شود.

حجت الاسلام شمس الدین تاکید کرد: با توجه به نامگذاری امسال به نام رونق تولید از سوی مقام معظم رهبری؛ تحقق آن تنها با تلاش، تحمل فشار و سختی ها توسط فعالان اقتصادی صورت می گیرد.

امام جمعه بندرانزلی با تاکید بر اینکه مسئله نظام جمهوری اسلامی از مجریان و کارگزاران جداست گفت: اهداف و آرمان های انقلاب اسلامی با آنچه گاهی انجام می شود متفاوت است و در برخی موارد کشور از سوء مدیریت ها بیشتر از تحریم دشمنان ضرر دیده است.

وی تصریح کرد: نظام اسلامی هیچ سختی و رنجی را برای مردم نمی خواهد اما شرایط موجود، مدیریت های نادرست و قوانینی که وضع می شود، در برخی موارد جامع یا متناسب با شرایط روز نیست و نواقصی دارد که مسئولان باید در برطرف کردن آن تلاش کنند.

حجت الاسلام شمس الدین با بیان اینکه بخشی از موانع، با پیشرفت و توسعه برطرف می شود عنوان کرد: هر چقدر اتکاء به خارج کمتر شود توسعه و پیشرفت افزایش یافته و ریشه های تولید کشور بیش از پیش تقویت می یابد.

وی گفت: در صورت گسترش تولید بومی موانع داخلی برطرف خواهد شد اما رفتار صاحبان تولید و کارخانه در این شهرک صنعتی باید برای سایر کارخانجات، کارگاه ها و تولید کنندگان الگو و امید بخش باشد.

وی افزود: تولید کنندگان و صاحبان کارخانجات باید علاوه بر یافتن راهکار برای سرمایه در گردش، سرمایه های سرگردان مردم و حتی سرمایه های خرد را با جلب اعتماد و از طریق شرعی مشارکت داده تا از بانک، سود و جریمه اش، خلاصی یابند.

۷۴۷۱/‏۲۰۰۷

برچسب ها:

بازگشت به لیست اخبار اقتصادی

نظرات کاربران

اگر عضو سایت هستید وارد شوید و در غیر اینصورت نام و ایمیل خود را وارد کنید


تحلیل های اقتصادی سرمایه دار

سایر با سرمایه خود چه کار کنیم
با تجربه‌ی خود و دیگران نگذارید دنیای بی‌رحم و سرد، سود سرمایه‌گذاری شما را کم کند.
سایر آینده تورم و قیمت دلار
موضوع تورم بدون شک در حال حاضر مهم ترین دغدغه آحاد مختلف در جامعه به شمار می رود و حدس و گمان ها در خصوص پیش بینی میزان تورم در نیمه دوم سال 97 و سال 98 به موضوع داغ گفت و گوهای کارشناسان و حتی مردم عادی تبدیل شده است.
پیش بینی قیمت دلار در چندماه آینده
قیمت دلار تا کجا ادامه خواهد داشت؟عوامل موثر در کاهش یا افزایش قیمت ها چیست؟
سایر آیا بازار ثانویه زمینه ­ی بازگشت تعادل به اقتصاد را فراهم می آورد؟
سیاست اخیر دولت در خصوص ایجاد بازار ثانویه و تعمیق آن توانست در طی هفته های ­ی گذشته ثبات نسبی برای بازار ارز فراهم آورد اما تداوم آن نیازمند اهتمام و پافشاری مجریان بر مواضع خود در اجرای هرچه دقیق آن می ­باشد.
سایر امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی
اینفوگرافیک امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله
پیش بینی قیمت طلا و ارز
پیش بینی بزرگان بازار از قیمت های طلا و سکه و ارز در ایران
روش سرمایه گذاری ارزشی چیست؟
یک نوع سرمایه گذاری است که در آن ارزش جنس یا سهم، ملاک خرید می باشد. روشهای مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد که روش سرمایه گذاری بر اساس ارزش، از مهمترین روشها محسوب می شود.
بازار دلار علت اصلی گرانی سال 97 در ایران
علت گرانی روزهای اخیر چیست؟ دلیل تکرار گرانی ها در بازار چیست؟ قیمتها چرا هر چند سال جهش پیدا می کنند؟
سایر کالاهای سرمایه ای ، کالاهای واسطه ای و کالاهای مصرفی
در این مقاله به تعریف کالاهای واسطه ای ، کالاهای مصرفی و کالاهای سرمایه ای و اهمیت شناخت انواع کالاهای سرمایه ای در زندگی اقتصادی فردی می پردازیم. کالای سرمایه ای چیست؟ کالاهای مصرفی و واسطه ای کدامند؟
سایر سواد مالی؛ حلقه مفقوده اقتصاد خانواده ایرانی
شنیدن این جمله که "سفره های مردم هر روز کوچکتر می شوند" دیگر برایمان عادت شده گرچه علاج مشکلاتی از این قبیل، برنامه ریزی و تدبیر مسئولان کشور را می طلبد اما آیا تک تک افراد جامعه در بوجود آمدن یا حل این مشکل برای خودشان نقشی بازی نمی کنند؟ سواد مالی چیست؟ در این مقاله سواد مالی آموزش داده می شود.
اقتصاد بین الملل مردم آمریکا با برجام موافقند یا مخالف؟ +اینفوگرافی
ترامپ پس از کش و قوس های فراوان از برجام خارج شد. در این مقاله به بررسی درصد موافقین و مخالفین برجام بین مردم آمریکا پرداخته شده است.
بازار دلار دلار ، طلا و حل مشکل اقتصادی ؛چالشی بزرگ
چرا اقتصاددانان نمی توانند مشکلات اقتصادی را حل کنند ؟ سوالی که جواب آن پر از چالشهای گوناگون است و شاید هم اصلا نمیتوان جوابی برای آن بدست آورد .
بازار دلار پیش بینی دلار در پایان برجام
با توجه به خروج آمریکا از برجام و اینکه تا 90 روز آینده تحریمهای هسته ای باز میگردد . شاید پیش بینی نرخ دلار چندان هم سخت نباشد .
سایر برجام تمام
درحالی که انتظار میرفت در کنفرانس خبری دیشب ترامپ پس از اعلام مواضع خود تا شنبه صبر کند و سپس یه صورت رسمی از برجام خارج شود اما او دیشب این کار را یکسره کرد و رسما باعث خروج آمریکا از برجام شد و تمامی تحریمهای قبلی علیه ایران را بازگرداند .
بازار دلار دلار پس از برجام
درآستانه کنفرانس خبری ترامپ بد نیست به آینده دلار پس از برجام بپردازیم .

پربازدیدترین اخبار اقتصادی

جدیدترین اخبار اقتصادی روز