دوشنبه 5 خرداد 1399

آغاز ثبت نام متقاضیان عاملیت تامین مالی جمعی برای دریافت مجوز

مدیر نهادهای مالی و نوآوری فرابورس ایران از انتشار فراخوان ثبت نام متقاضیان «عاملیت تأمین مالی جمعی» در روز گذشته خبر داد و گفت: متقاضیان دریافت موافقت اصولی فعالیت تامین مالی جمعی می‌توانند برای دریافت مجوز، درخواست خود را به همراه مدارک و مستندات لازم از جمله مدل کسب‌وکار، اطلاعات ثبتی شرکت، سهامداران، مشخصات و سوابق تحصیلی و شغلی اعضای هیات مدیره و مدیرعامل در سامانه تامین مالی جمعی به نشانی cf.ifb.ir ثبت کنند.

بانک وبیمه | اقتصاد آنلاین | 11 ماه پیش |6/26/2019 5:14:01 PM 2240 بازدید

آغاز ثبت نام متقاضیان عاملیت تامین مالی جمعی برای دریافت مجوز

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فرابورس ایران، حسین نظام دوست با اشاره به اینکه یکی از روش‌های مهم تامین مالی نوین پروژه‌ها و کسب‌وکارها، تامین مالی جمعی یا همان crowd funding است، بیان داشت: بر اساس تفاهم‌نامه میان وزارت اقتصاد و امور دارایی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دستورالعمل تامین مالی جمعی در شورای عالی بورس و اوراق بهادار مصوب و کارگروه ارزیابی برای پیشبرد امور تشکیل شد.

نظام‌دوست با بیان اینکه در این راستا،  جلسات‎ ‎کارگروه‎ ‎ارزیابی‎ ‎در‎ ‎خصوص‎ ‎موضوعاتی‎ ‎مانند‎ ‎حداقل‎ ‎الزامات‎ ‎قرارداد بین ارکان،‎ ‎نحوه ارائه ‌گزارش‌های‎ ‎دوره‌ای،‎ ‎کارمزد‎ ‎خدمات،‎ ‎نحوه‎ ‎ارزیابی‎ ‎طرح‌ها،‎ ‎چارچوب‎ ‎فرایندها‎ ‎و‎ ‎نحوه‌‎ ‎رسیدگی‎ ‎به‎ ‎درخواست‌ها،‎ ‎اعتبارسنجی متقاضیان‎ ‎اخذ‎ ‎مجوز‎ ‎فعالیت و‎ ‎نحوه‎ ‎مشارکت‎ ‎تامین‌کنندگان‎ ‎برگزار شد و مصوباتی داشت، افزود:‎ ‎مصوبات این کارگروه حول سه محور شامل حداقل الزامات مدل کسب‌وکار عامل، نحوه ارائه گزارش‌های دوره‌ای توسط متقاضی و حداقل سرمایه ثبتی متقاضیان عاملیت تامین مالی جمعی بود.

وی در خصوص نخستین محور یعنی حداقل الزامات مدل کسب‌وکار عامل، سرفصل‌های مدل کسب‌وکار عاملین تامین مالی جمعی را تشریح حوزه فعالیت، بازار هدف، استراتژی‌های مربوط به روش ارزیابی طرح‌ها، اطلاع‌رسانی، بازاریابی و مشاوره، روش درآمدزایی، مزیت رقابتی، شرکای کلیدی، عوامل ریسک، نحوه برخورد با آن و شیوه مدیریت ریسک، نحوه مدیریت تضاد منافع و نحوه نظارت بر حسن اجرای قرارداد متقاضی برشمرد.

مدیر نهادهای مالی و نوآوری فرابورس ایران در ادامه در مورد نحوه ارائه گزارش‌های دوره‌ای توسط متقاضی عاملیت تامین مالی جمعی، گفت: متقاضیان تامین مالی جمعی باید گزارش پیشرفت فیزیکی و ریالی طرح یا طرح­های خود را با توجه به مواردی که در پیوست فراخوان ذکر شده است، تهیه کنند و از طریق سکوی عامل به اطلاع عموم برسانند.

به گفته نظام دوست حداقل سرمایه ثبتی متقاضیان عاملیت تامین مالی جمعی نیز باید ۵۰ میلیون تومان باشد.

وی در پایان با اشاره به اینکه بر اساس ‎ ‎ابلاغیه‌‎ ‎سازمان‎ ‎بورس‎ ‎و‎ ‎اوراق‎ ‎بهادار به تاریخ اول بهمن‌ماه ۱۳۹۷‎،‎‎ نهادهای‎ ‎مالی‎ ‎مجاز به فعالیت در زمینه تامین مالی جمعی شامل شرکت‌های تامین سرمایه، کارگزاری‌ها و شرکت‌هایی با موضوع فعالیت سبدگردانی یا مشاوره سرمایه‌گذاری هستند، گفت: نهادهای مالی می‌توانند‎ ‎درخواست‎ ‎خود‎ ‎را‎ ‎برای‎ ‎بررسی‎ ‎احراز‎ ‎شرایط‎ ‎و‎ ‎تغییر‎ ‎اساسنامه‎ ‎برای‎ ‎فعالیت‎ ‎در‎ حوزه تامین مالی جمعی ‎به‎ ‎سازمان بورس و اوراق بهادار ‎ارائه‎ ‎کنند.

برچسب ها:

بازگشت به لیست اخبار اقتصادی

نظرات کاربران

اگر عضو سایت هستید وارد شوید و در غیر اینصورت نام و ایمیل خود را وارد کنید


تحلیل های اقتصادی سرمایه دار

سایر با سرمایه خود چه کار کنیم
با تجربه‌ی خود و دیگران نگذارید دنیای بی‌رحم و سرد، سود سرمایه‌گذاری شما را کم کند.
سایر آینده تورم و قیمت دلار
موضوع تورم بدون شک در حال حاضر مهم ترین دغدغه آحاد مختلف در جامعه به شمار می رود و حدس و گمان ها در خصوص پیش بینی میزان تورم در نیمه دوم سال 97 و سال 98 به موضوع داغ گفت و گوهای کارشناسان و حتی مردم عادی تبدیل شده است.
پیش بینی قیمت دلار در چندماه آینده
قیمت دلار تا کجا ادامه خواهد داشت؟عوامل موثر در کاهش یا افزایش قیمت ها چیست؟
سایر آیا بازار ثانویه زمینه ­ی بازگشت تعادل به اقتصاد را فراهم می آورد؟
سیاست اخیر دولت در خصوص ایجاد بازار ثانویه و تعمیق آن توانست در طی هفته های ­ی گذشته ثبات نسبی برای بازار ارز فراهم آورد اما تداوم آن نیازمند اهتمام و پافشاری مجریان بر مواضع خود در اجرای هرچه دقیق آن می ­باشد.
سایر امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی
اینفوگرافیک امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله
پیش بینی قیمت طلا و ارز
پیش بینی بزرگان بازار از قیمت های طلا و سکه و ارز در ایران
روش سرمایه گذاری ارزشی چیست؟
یک نوع سرمایه گذاری است که در آن ارزش جنس یا سهم، ملاک خرید می باشد. روشهای مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد که روش سرمایه گذاری بر اساس ارزش، از مهمترین روشها محسوب می شود.
بازار دلار علت اصلی گرانی سال 97 در ایران
علت گرانی روزهای اخیر چیست؟ دلیل تکرار گرانی ها در بازار چیست؟ قیمتها چرا هر چند سال جهش پیدا می کنند؟
سایر کالاهای سرمایه ای ، کالاهای واسطه ای و کالاهای مصرفی
در این مقاله به تعریف کالاهای واسطه ای ، کالاهای مصرفی و کالاهای سرمایه ای و اهمیت شناخت انواع کالاهای سرمایه ای در زندگی اقتصادی فردی می پردازیم. کالای سرمایه ای چیست؟ کالاهای مصرفی و واسطه ای کدامند؟
سایر سواد مالی؛ حلقه مفقوده اقتصاد خانواده ایرانی
شنیدن این جمله که "سفره های مردم هر روز کوچکتر می شوند" دیگر برایمان عادت شده گرچه علاج مشکلاتی از این قبیل، برنامه ریزی و تدبیر مسئولان کشور را می طلبد اما آیا تک تک افراد جامعه در بوجود آمدن یا حل این مشکل برای خودشان نقشی بازی نمی کنند؟ سواد مالی چیست؟ در این مقاله سواد مالی آموزش داده می شود.
اقتصاد بین الملل مردم آمریکا با برجام موافقند یا مخالف؟ +اینفوگرافی
ترامپ پس از کش و قوس های فراوان از برجام خارج شد. در این مقاله به بررسی درصد موافقین و مخالفین برجام بین مردم آمریکا پرداخته شده است.
بازار دلار دلار ، طلا و حل مشکل اقتصادی ؛چالشی بزرگ
چرا اقتصاددانان نمی توانند مشکلات اقتصادی را حل کنند ؟ سوالی که جواب آن پر از چالشهای گوناگون است و شاید هم اصلا نمیتوان جوابی برای آن بدست آورد .
بازار دلار پیش بینی دلار در پایان برجام
با توجه به خروج آمریکا از برجام و اینکه تا 90 روز آینده تحریمهای هسته ای باز میگردد . شاید پیش بینی نرخ دلار چندان هم سخت نباشد .
سایر برجام تمام
درحالی که انتظار میرفت در کنفرانس خبری دیشب ترامپ پس از اعلام مواضع خود تا شنبه صبر کند و سپس یه صورت رسمی از برجام خارج شود اما او دیشب این کار را یکسره کرد و رسما باعث خروج آمریکا از برجام شد و تمامی تحریمهای قبلی علیه ایران را بازگرداند .
بازار دلار دلار پس از برجام
درآستانه کنفرانس خبری ترامپ بد نیست به آینده دلار پس از برجام بپردازیم .

پربازدیدترین اخبار اقتصادی

جدیدترین اخبار اقتصادی روز

قیمت خودرو کره‌ای در بازار تهران + جدول
محاکمه دیواندری بازهم غیرعلنی شد
اصلاح بودجه: ‌ضرورت یا انتخاب
تهدید مجدد ترکیه توسط آمریکا در خصوص پرونده تحریم‌های ایران
برنده اصلی اوپک ۱۷۷/ نقش غیر اوپکی‌ها پُررنگ‌ برنده اصلی اوپک ۱۷۷/ نقش غیر اوپکی‌ها پُررنگ‌تر شد
نرخ رسمی یورو کاهش و پوند افزایش یافت نرخ رسمی یورو کاهش و پوند افزایش یافت
مدیریت تلفیقی آفات راهی برای تامین سلامت جامع مدیریت تلفیقی آفات راهی برای تامین سلامت جامعه
روز دانشجو فرصتی برای تقویت روحیه ولایت‌پذیری روز دانشجو فرصتی برای تقویت روحیه ولایت‌پذیری است
نقد، مطالبه دانشگاه نقد، مطالبه دانشگاه
نشست وین؛‌ تغییر مسیر از مکانیسم ماشه تا نه ب نشست وین؛‌ تغییر مسیر از مکانیسم ماشه تا نه به آمریکا
سه نکته درباره اوپک ۱۷۷
سه نکته درباره اوپک ۱۷۷
پرواز قیمت نفت با نمایش ۴۰۰ هزار بشکه‌ای عربستان
ثبت نام خوزستانی ها برای خانه دار شدن آغاز شد
پرواز قیمت نفت با نمایش ۴۰۰ هزار بشکه‌ای عربستان