جمعه 15 آذر 1398

بانک مسکن برای خانه‌دار شدن مشتریان چه نوع تسهیلاتی می‌دهد؟

روابط عمومی بانک مسکن استان یزد خدمات و تهسیلات ارائه شده توسط این بانک در استان یزد را معرفی کرد.

کسب و کار | ایسنا | 5 ماه پیش |6/19/2019 12:58:32 AM 1772 بازدید

بانک مسکن برای خانه‌دار شدن مشتریان چه نوع تسهیلاتی می‌دهد؟

«محمدرضا امراللهی» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به بخش تقاضای مسکن و رویکرد حمایت از اقشار متوسط جامعه، پرداخت تسهیلات جهت واحدهای مسکونی میان متراژ با رعایت الگوی مصرف و با توجه به استطاعت بازپرداخت اقساط توسط متقاضیان را از جمله اهداف تسهیلاتی این بانک بیان کرد.

وی در مورد اهمیت اهتمام به بخش مکسن نیز اظهار کرد: حوزه مسکن و ساختمان که از آن به عنوان بخش پیشران و مولد اقتصاد نام می‌برند در حدود 12 درصد از اشتغال مستقیم کشور را به خود اختصاص داده و قریب به 174 شغل با این بخش مرتبط است.

وی در ادامه اهمیت مسکن و ساختمان در اقتصاد کشور و تاثیر قابل ملاحظه آن بر سایر بخش‌های اقتصادی و همچنین اتکای بخش مذکور به سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و تامین عمده مواد و مصالح مصرفی از محل تولیدات داخلی را از مزایای این بخش مهم اقتصادی برشمرد.

این کارشناس روابط عمومی بانک مسکن استان گفت: بانک مسکن توانسته است به عنوان تنها بانک تخصصی و توسعه‌ای در بخش مسکن با نگاه منفعت اجتماعی با شبکه گسترده خود در سطح کشور و قدمت 80 ساله در برآوردن مهمترین نیاز مردم به خصوص اقشار کم درآمد و میان درآمد جامعه نقش‌آفرینی کند.

وی در ادامه بیان کرد: عمده فعالیت بانک مسکن در جهت اعطای تسهیلات و خدمات بخش مسکن و موضوعات مرتبط با نظام تامین مالی مسکن و ساختمان بوده و انواع خدمات بانکی مورد نیاز مشتریان حقیقی و حقوقی را از جمله سپرده‌پذیری، پرداخت تسهیلات، صدور ضمانتنامه، خدمات ارزی، پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج، مشاغل، خوداشتغالی، جامعه ایثارگران و افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی و غیره در بخش مسکن که مهمترین و اساسی‌ترین نیاز مردم است را ارائه می‌کند.

به گفته وی، بانک مسکن با ایجاد برنامه‌ریزی‌های مستمر در جهت ایجاد شرایط مناسب برای اقشار مختلف انواع تسهیلات را برای ساخت و همچنین خرید مسکن تدارک دیده است.

وی در این باره انواع تسهیلات ساخت مسکن را برای انفرادی و انبوه‌سازان شامل اوراق گواهی حق تقدم استفاده ازتسهیلات مسکن یا حساب ممتاز، حساب صندوق پس انداز مسکن یکم، تسهیلات بدون سپرده و تسهیلات بافت فرسوده برشمرد و تاکید کرد: مجموعه سیاست‌های بانک همواره در راستای خانه‌دار شدن مردم و حمایت مالی از انبوه‌سازان حرفه‌ای و مجتمع سازان که نقش مهمی در ساخت و ساز دارند، بوده است.

وی به تسهیلات پرداختی از محل صندوق پس انداز مسکن یکم با نرخ هشت درصد در مناطق عادی و شش درصد در بافت فرسوده با بازپرداخت 12 ساله اشاره و اظهار کرد: در این نوع تسهیلات که مبتنی بر سپرده گذاری است، سقف تسهیلات انفرادی در مرکز استان ۶۰ میلیون تومان و در سایر شهرهای استان ۴۰ میلیون تومان است. البته زوجین نیز می‌توانند به صورت تجمیعی، ۱۲۰ میلیون تومان در مرکز استان و در سایر شهرهای استان ۸۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت کنند.

امراللهی به مشتریانی که قصد استفاده فوری و بدون سپرده‌گذاری از تسهیلات مسکن در سال جاری را داشته باشند نیز گفت: این دسته از مشتریان می‌توانند با خرید اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات بانک مسکن در شهر یزد از سقف تسهیلات به مبلغ 50 میلیون تومان به صورت فردی و به صورت زوجین تا سقف 80 میلیون تومان با بازپرداخت 20 سال بهره‌مند شوند که البته نرخ بازپرداخت این تسهیلات از 18 به 17.5 درصد کاهش یافته است.

وی گفت: البته به مشتریانی که قصد برنامه‌ریزی طولانی‌تری جهت خانه دار شدن خود یا فرزندشان را دارند استفاده از تسهیلات صندوق پس انداز مسکن جوانان با نرخ بازپرداخت 9 درصد و مدت بازپرداخت 20 سال پیشنهاد می‌شود.

وی از دیگر انواع تسهیلاتی که به متقاضیان پرداخت می‌شود را تسهیلات بدون سپرده ساخت بیان و اظهار کرد: به منظور ترغیب و تشویق سرمایه‌گذاری و ساخت و ساز در بخش فرسوده و ناکارآمد شهری، نرخ سود تسهیلات از محل اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن از 18 به 16 درصد کاهش و مدت بازپرداخت تسهیلات از 12 سال به 15 سال افزایش یافته است.

امراللهی یکی دیگر از اولویت‌های بانک مسکن را حمایت از فعالان و سازندگان حرفه ای بخش مسکن نام برد و خاطر نشان کرد: این رویکرد ارتقاء کیفیت ساخت و ساز، مدیریت بهینه مصرف انرژی و حمایت از فعالان حرفه ای را به دنبال خواهد داشت.

وی یکی دیگر از انواع تسهیلاتی که بدین منظور پرداخت می شود را تسهیلات بدون سپرده ساخت بیان کرد که به سازندگان حرفه‌ای و در صورت استفاده از تکنولوژی جدید و فناوری نوین و کاهش مصرف انرژی تا سقف 160 میلیون تومان در مرکز استان و 130 میلیون تومان در سایر شهرهای استان پرداخت می‌شود.

این مسئول اضافه کرد: به منظور تشویق این نوع از سازندگان حرفه ای، علاوه بر افزایش سقف تسهیلات پرداختی، نرخ سود تسهیلات ساخت برای ایشان یک درصد کمتر محاسبه خواهد شد.

امراللهی در ادامه اظهار کرد: در راستای برقراری تعامل موثر با فعالان بخش مسکن و ساختمان از طریق تبیین و تشریح خدمات و محصولات بانک، تقویت تعاملات فی مابین و احصاء نیازهای اعتباری و مالی مشتریان، بانک با تشکیل نشست هایی سعی بر ارائه خدمات متناسب با نیاز انبوه سازان و رونق بخش مسکن و در نهایت بهبود کسب و کارهای مرتبط با بخش مسکن و ساختمان را دارد.

وی افزود: بانک مسکن نهایت همکاری با انبوه سازان را جهت تامین مالی بخش مسکن داشته و رویکرد فعلی بانک حمایت قاطع از متخصصین این بخش می باشد و با توجه به وقوع بلایای طبیعی اخیر و آسیب های وارد شده به واحدهای مسکونی در این حوادث، لزوم ایمن سازی و ساخت مسکن با کیفیت مورد توجه و تاکید مدیران ارشد بانک قرار گرفته و این موضوع در سیاست های اعتباری سال جاری کاملا مشهود است.

وی با اشاره به برگزاری نشست‌های مشترکی که با سازمان‌ها و دستگاه‌های ذیربط و متولی امر مسکن در استان انجام شده است، اظهار کرد: بانک مسکن آمادگی دارد با تداوم تعامل با مسئولین دستگاه‌ها و سازمان‌های مرتبط با مسکن و ساختمان استان موجبات تسهیل و تسریع در امر ساخت و ساز و رونق بخش مسکن را فراهم کند.

کارشناس روابط عمومی این بانک با اشاره به پرداخت انواع تسهیلات قرض الحسنه از قبیل تسهیلات قرض الحسنه ازدواج، خوداشتغالی، روستایی و پرداخت تسهیلات به افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی، از هموطنان عزیز خواست تا در جهت تامین مالی تسهیلات قرض الحسنه با سپرده گذاری در حساب های قرض‌الحسنه ضمن بهره‌مندی از پاداش اخروی از مزایای جوایز قرعه‌کشی این حساب‌ها بهره‌مند شوند.

وی با اشاره به اجرای ماده 2 تبصره 35 قانون بودجه سال 1395 و بند "ل" تبصره 16 قانون بودجه سال 1398 توسط بانک مسکن، تصریح کرد: بر اساس این طرح، هموطنانی که قبل از سال 1395 از تسهیلات اعطایی تا سقف یک میلیارد ریال استفاده کرده و در بازپرداخت آن دچار مشکل شده‌اند، برابر ضوابط اعلامی بانک مرکزی جمهوری اسلامی می توانند در صورت بازپرداخت یک جا و نقدی باقیمانده اصل تسهیلات، از بخشش سود و جرائم بهره‌مند شوند.

امراللهی در پایان از مشتریان و متقاضیان دریافت تسهیلات و مشمولان طرح بخشودگی جرائم بانک مسکن خواست تا جهت کسب اطلاعات بیشتر و بهره‌مندی از مشاوره تخصصی قابل ارائه به شعب بانک مسکن در سراسر استان مراجعه کنند.

انتهای پیام

برچسب ها:

بازگشت به لیست اخبار اقتصادی

نظرات کاربران

اگر عضو سایت هستید وارد شوید و در غیر اینصورت نام و ایمیل خود را وارد کنید


تحلیل های اقتصادی سرمایه دار

سایر با سرمایه خود چه کار کنیم
با تجربه‌ی خود و دیگران نگذارید دنیای بی‌رحم و سرد، سود سرمایه‌گذاری شما را کم کند.
سایر آینده تورم و قیمت دلار
موضوع تورم بدون شک در حال حاضر مهم ترین دغدغه آحاد مختلف در جامعه به شمار می رود و حدس و گمان ها در خصوص پیش بینی میزان تورم در نیمه دوم سال 97 و سال 98 به موضوع داغ گفت و گوهای کارشناسان و حتی مردم عادی تبدیل شده است.
پیش بینی قیمت دلار در چندماه آینده
قیمت دلار تا کجا ادامه خواهد داشت؟عوامل موثر در کاهش یا افزایش قیمت ها چیست؟
سایر آیا بازار ثانویه زمینه ­ی بازگشت تعادل به اقتصاد را فراهم می آورد؟
سیاست اخیر دولت در خصوص ایجاد بازار ثانویه و تعمیق آن توانست در طی هفته های ­ی گذشته ثبات نسبی برای بازار ارز فراهم آورد اما تداوم آن نیازمند اهتمام و پافشاری مجریان بر مواضع خود در اجرای هرچه دقیق آن می ­باشد.
سایر امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی
اینفوگرافیک امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله
پیش بینی قیمت طلا و ارز
پیش بینی بزرگان بازار از قیمت های طلا و سکه و ارز در ایران
روش سرمایه گذاری ارزشی چیست؟
یک نوع سرمایه گذاری است که در آن ارزش جنس یا سهم، ملاک خرید می باشد. روشهای مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد که روش سرمایه گذاری بر اساس ارزش، از مهمترین روشها محسوب می شود.
بازار دلار علت اصلی گرانی سال 97 در ایران
علت گرانی روزهای اخیر چیست؟ دلیل تکرار گرانی ها در بازار چیست؟ قیمتها چرا هر چند سال جهش پیدا می کنند؟
سایر کالاهای سرمایه ای ، کالاهای واسطه ای و کالاهای مصرفی
در این مقاله به تعریف کالاهای واسطه ای ، کالاهای مصرفی و کالاهای سرمایه ای و اهمیت شناخت انواع کالاهای سرمایه ای در زندگی اقتصادی فردی می پردازیم. کالای سرمایه ای چیست؟ کالاهای مصرفی و واسطه ای کدامند؟
سایر سواد مالی؛ حلقه مفقوده اقتصاد خانواده ایرانی
شنیدن این جمله که "سفره های مردم هر روز کوچکتر می شوند" دیگر برایمان عادت شده گرچه علاج مشکلاتی از این قبیل، برنامه ریزی و تدبیر مسئولان کشور را می طلبد اما آیا تک تک افراد جامعه در بوجود آمدن یا حل این مشکل برای خودشان نقشی بازی نمی کنند؟ سواد مالی چیست؟ در این مقاله سواد مالی آموزش داده می شود.
اقتصاد بین الملل مردم آمریکا با برجام موافقند یا مخالف؟ +اینفوگرافی
ترامپ پس از کش و قوس های فراوان از برجام خارج شد. در این مقاله به بررسی درصد موافقین و مخالفین برجام بین مردم آمریکا پرداخته شده است.
بازار دلار دلار ، طلا و حل مشکل اقتصادی ؛چالشی بزرگ
چرا اقتصاددانان نمی توانند مشکلات اقتصادی را حل کنند ؟ سوالی که جواب آن پر از چالشهای گوناگون است و شاید هم اصلا نمیتوان جوابی برای آن بدست آورد .
بازار دلار پیش بینی دلار در پایان برجام
با توجه به خروج آمریکا از برجام و اینکه تا 90 روز آینده تحریمهای هسته ای باز میگردد . شاید پیش بینی نرخ دلار چندان هم سخت نباشد .
سایر برجام تمام
درحالی که انتظار میرفت در کنفرانس خبری دیشب ترامپ پس از اعلام مواضع خود تا شنبه صبر کند و سپس یه صورت رسمی از برجام خارج شود اما او دیشب این کار را یکسره کرد و رسما باعث خروج آمریکا از برجام شد و تمامی تحریمهای قبلی علیه ایران را بازگرداند .
بازار دلار دلار پس از برجام
درآستانه کنفرانس خبری ترامپ بد نیست به آینده دلار پس از برجام بپردازیم .

پربازدیدترین اخبار اقتصادی

راه صعود طلا گشوده شد راه صعود طلا گشوده شد
طلا همچنان در مدار صعودی طلا همچنان در مدار صعودی
کدام شرکت‌ها بورس را بالا بردند؟
نرخ دلار در بودجه سال آینده چقدر می‌شود؟ نرخ دلار در بودجه سال آینده چقدر می‌شود؟
حجم و ارزش معاملات بورس در گروه فلزات اساسی
امضای موافقت‌نامه نظام ارتقای تجارت بین ایران امضای موافقت‌نامه نظام ارتقای تجارت بین ایران و بلاروس
از ذخیره ۳ میلیون نهاده دامی تا ۵۰ سال زندان از ذخیره ۳ میلیون نهاده دامی تا ۵۰ سال زندان برای سه متهم اخلال در نظام اقتصادی
خرید و فروش سهام عدالت چه شد؟
یک استاد دانشگاه: سیستم آموزشی سرمایه‌داری رو یک استاد دانشگاه: سیستم آموزشی سرمایه‌داری رویا ساز است
مجلس از برنامه سران قوا برای تصمیم‌گیری درباره سوخت اطلاع داشت
موافقتنامه همکاری‌های گمرکی ایران و بلاروس در موافقتنامه همکاری‌های گمرکی ایران و بلاروس در سئول امضا شد
بخش خصوصی ماینینگ در کما
مهمترین عناوین خبری ایرنا از شامگاه چهارشنبه مهمترین عناوین خبری ایرنا از شامگاه چهارشنبه تا صبح پنجشنبه
یک میلیون تومان گردش مالی در هر ثانیه
آمادگی ایران برای همکاری‌های ترانزیتی با قرقیزستان

جدیدترین اخبار اقتصادی روز

ایجاد ۹ هزار شغل برای روستائیان خراسان رضوی طی تابستان گذشته
عملیات جست و جوی نفت و گاز در لبنان آغاز می شود
پیشرفت های ایران در کنفراس شهر هوشمند در بخارست ارایه شد
برگزاری ۴۰ نمایشگاه برای توسعه صادرات در دستور کاراست
فقدان دیدگاه اقتصادی نسبت به فضای مجازی از چالش‌های کسب و کار نو است
اعضای اوپک با کاهش تولید یک میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه‌ای در روز موافقت کردند
پرداخت ۵۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری
دولت به‌اجبار یارانه معیشتی پرداخت می‌کند
بررسی تحولات هفتگی بازار دلار، سکه و بورس تهران
چین تعرفه برخی از کالاهای وارداتی آمریکا را حذف کرد
۶۰ هزار میلیارد ریال طرح در خراسان رضوی آماده افتتاح است
ایران و آفریقای جنوبی کمتر از ۱۰۰ میلیون دلار مبادلات تجاری دارند
تمام تلاش خود را برای برگرداندن ثبات به بازار ارز به کار می‌گیرم
وزیر راه وشهرسازی: تمامی جاده‌های منتهی به بندرچابهار ۲ بانده می‌شود
دوران رونق ارزهای دیجیتالی سپری شده است؟