پنجشنبه 26 تیر 1399

مقاومت مدیران دولتی در مقابل کاهش ۱۵درصدی کارکنان

معاون رئیس جمهوری گفت: سخت ترین تصمیم برای مدیران دولتی کاهش نیروی انسانی ادارات است، به طوری که نمی خواهند تکلیف برنامه ششم توسعه برای کاهش ۱۵ درصدی کارکنان را اجرا کنند.

بازار | اقتصاد آنلاین | 1 سال پیش |5/26/2019 4:39:28 PM 1720 بازدید

مقاومت مدیران دولتی در مقابل کاهش ۱۵درصدی کارکنان

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، «جمشید انصاری» روز یکشنبه در همایش ملی بهره وری افزود: بخش دولتی به عنوان مهم ترین و تاثیرگذارترین بخش در اقتصاد کشور به شمار می رود.
رئیس سازمان امور استخدامی و اداری اضافه کرد: با وجود اجرای اصل ۴۴ و واگذاری بنگاه های اقتصادی دولتی، هنوز بخش دولتی تصمیم‌گیر و بازیگر اصلی اقتصاد است.
وی اضافه کرد: به عنوان مثال با وجود این که صنعت خودروسازی به عنوان یک صنعت بزرگ و کلیدی خصوصی سازی شده اما هنوز هیچ تصمیم مدیریتی در این صنعت بدون مداخله دولت اتخاذ نمی شود.
رئیس سازمان امور استخدامی و اداری ادامه داد: در بانک ها، بیمه ها و صنایع مختلف که خصوصی سازی شده و اکنون خصولتی نامیده می شوند نیز سیاستگذاری و نقش دولت بسیار دارای اهمیت است.
معاون رییس جمهوری با بیان اینکه مهمترین ویژگی نظام اداری کشور نگاه منابع محور است، افزود: زمانی که می‌خواهیم تحولی را در بخش‌های مختلف از جمله بهداشت و درمان ایجاد کنیم با این صحبت مواجه می شویم که اجرای این برنامه های تحول زا به چه میزان منابع، بودجه و نیروی انسانی نیاز دارد.
انصاری خاطر نشان کرد: این موضوع که می‌توان با اصلاح فرآیندها اقدام به اجرای برنامه های تحول زا در بخش‌های مختلف کرد برای مدیران ما جا نیفتاده است.
معاون رییس جمهوری با بیان اینکه رویکرد منابع محور مانع اصلی در تحقق بهره وری در کشور به شمار می رود، اظهار داشت: امروز هیچ اقدام زیرساختی در کشور بدون دخالت مستقیم و سرمایه‌گذاری دولت شکل نمی گیرد.
وی به نقش دولت در بخش های مختلف اشاره کرد و گفت: به عنوان مثال در بخش بهداشت و درمان مداخلات دولت افزایش یافته به طوری‌که تامین هزینه های درمان بر عهده دولت قرار گرفته و دولت است که هزینه‌های درمان را ترمیم می کند.
رئیس سازمان امور استخدامی و اداری ادامه داد: در بخش های علمی، پژوهشی و فناوری اطلاعات و تامین کالاهای اساسی نیز مداخله و نقش دولت بسیار جدی است و در صنایع بزرگ دولت نقش اصلی را در انتخاب مدیران ایفا می کند.
معاون رییس جمهوری با بیان اینکه دولت بزرگترین کارفرما به شمار می‌رود، اظهار داشت: حدود ۱۷۵ هزار نفر مشمول قانون کار در دستگاه های اجرایی دولتی مشغول کار هستند که این موضوع دولت را به عنوان بزرگترین کارفرمای این بخش تبدیل کرده است.
وی اضافه کرد: ما در بخش دولتی چیزی به عنوان جبران خدمت در نظام پرداخت نداریم به طوری که به محض صدور حکم کارگزینی و بدون ارزیابی عملکرد، مقرری و حقوق کارمندان سر ماه پرداخت می شود و در کنار آن نیز پرداخت های اضافی صورت می گیرد.
انصاری با بیان اینکه گرایش اداری در نظام اداری گسترش تشکیلات و نیروی انسانی است، گفت: رفتارهای که در بخش دولتی انجام می شود بر عملکرد سایر بخش ها تاثیر گذار است.
معاون رییس جمهوری با اشاره به مقاومت مدیران دولتی در مقابل تعدیل نیروی انسانی، عنوان کرد: مدیران نمی خواهند نیروی انسانی را کاهش دهند و لذا به ما می گویند دستگاه ما را از این طرح معاف کنید و بروید نیروهای شاغل سایر دستگاه ها را کاهش دهید.
رئیس سازمان امور استخدامی و اداری  افزود: رفتارهای مدیران بخش دولتی را می توان در میان مدیران سایر دستگاه هایی که از دولت منتزع و جدا شده اند نیز مشاهده کرد.
وی با تاکید بر لزوم توجه به برقراری بهره وری در دستگاههای دولتی گفت: در گذشته ابتدا به موضوع ارتقای بهره‌وری در اقتصاد پرداخته می‌شد اما باید توجه داشت تا زمانی که نظام بهره وری در دستگاه های دولتی تحقق نیابد نمی توان امیدوار بود که بهره‌وری در اقتصاد رخ دهد.
انصاری تصریح کرد: اگر ما نتوانیم بهره‌وری را در دستگاه‌های دولتی ارتقا دهیم نمی توان انتظار داشت که در سایر بخش ها نیز ارتقا یابد.

برچسب ها:

بازگشت به لیست اخبار اقتصادی

نظرات کاربران

اگر عضو سایت هستید وارد شوید و در غیر اینصورت نام و ایمیل خود را وارد کنید


تحلیل های اقتصادی سرمایه دار

سایر با سرمایه خود چه کار کنیم
با تجربه‌ی خود و دیگران نگذارید دنیای بی‌رحم و سرد، سود سرمایه‌گذاری شما را کم کند.
سایر آینده تورم و قیمت دلار
موضوع تورم بدون شک در حال حاضر مهم ترین دغدغه آحاد مختلف در جامعه به شمار می رود و حدس و گمان ها در خصوص پیش بینی میزان تورم در نیمه دوم سال 97 و سال 98 به موضوع داغ گفت و گوهای کارشناسان و حتی مردم عادی تبدیل شده است.
پیش بینی قیمت دلار در چندماه آینده
قیمت دلار تا کجا ادامه خواهد داشت؟عوامل موثر در کاهش یا افزایش قیمت ها چیست؟
سایر آیا بازار ثانویه زمینه ­ی بازگشت تعادل به اقتصاد را فراهم می آورد؟
سیاست اخیر دولت در خصوص ایجاد بازار ثانویه و تعمیق آن توانست در طی هفته های ­ی گذشته ثبات نسبی برای بازار ارز فراهم آورد اما تداوم آن نیازمند اهتمام و پافشاری مجریان بر مواضع خود در اجرای هرچه دقیق آن می ­باشد.
سایر امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی
اینفوگرافیک امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله
پیش بینی قیمت طلا و ارز
پیش بینی بزرگان بازار از قیمت های طلا و سکه و ارز در ایران
روش سرمایه گذاری ارزشی چیست؟
یک نوع سرمایه گذاری است که در آن ارزش جنس یا سهم، ملاک خرید می باشد. روشهای مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد که روش سرمایه گذاری بر اساس ارزش، از مهمترین روشها محسوب می شود.
بازار دلار علت اصلی گرانی سال 97 در ایران
علت گرانی روزهای اخیر چیست؟ دلیل تکرار گرانی ها در بازار چیست؟ قیمتها چرا هر چند سال جهش پیدا می کنند؟
سایر کالاهای سرمایه ای ، کالاهای واسطه ای و کالاهای مصرفی
در این مقاله به تعریف کالاهای واسطه ای ، کالاهای مصرفی و کالاهای سرمایه ای و اهمیت شناخت انواع کالاهای سرمایه ای در زندگی اقتصادی فردی می پردازیم. کالای سرمایه ای چیست؟ کالاهای مصرفی و واسطه ای کدامند؟
سایر سواد مالی؛ حلقه مفقوده اقتصاد خانواده ایرانی
شنیدن این جمله که "سفره های مردم هر روز کوچکتر می شوند" دیگر برایمان عادت شده گرچه علاج مشکلاتی از این قبیل، برنامه ریزی و تدبیر مسئولان کشور را می طلبد اما آیا تک تک افراد جامعه در بوجود آمدن یا حل این مشکل برای خودشان نقشی بازی نمی کنند؟ سواد مالی چیست؟ در این مقاله سواد مالی آموزش داده می شود.
اقتصاد بین الملل مردم آمریکا با برجام موافقند یا مخالف؟ +اینفوگرافی
ترامپ پس از کش و قوس های فراوان از برجام خارج شد. در این مقاله به بررسی درصد موافقین و مخالفین برجام بین مردم آمریکا پرداخته شده است.
بازار دلار دلار ، طلا و حل مشکل اقتصادی ؛چالشی بزرگ
چرا اقتصاددانان نمی توانند مشکلات اقتصادی را حل کنند ؟ سوالی که جواب آن پر از چالشهای گوناگون است و شاید هم اصلا نمیتوان جوابی برای آن بدست آورد .
بازار دلار پیش بینی دلار در پایان برجام
با توجه به خروج آمریکا از برجام و اینکه تا 90 روز آینده تحریمهای هسته ای باز میگردد . شاید پیش بینی نرخ دلار چندان هم سخت نباشد .
سایر برجام تمام
درحالی که انتظار میرفت در کنفرانس خبری دیشب ترامپ پس از اعلام مواضع خود تا شنبه صبر کند و سپس یه صورت رسمی از برجام خارج شود اما او دیشب این کار را یکسره کرد و رسما باعث خروج آمریکا از برجام شد و تمامی تحریمهای قبلی علیه ایران را بازگرداند .
بازار دلار دلار پس از برجام
درآستانه کنفرانس خبری ترامپ بد نیست به آینده دلار پس از برجام بپردازیم .

پربازدیدترین اخبار اقتصادی

جدیدترین اخبار اقتصادی روز

قیمت خودرو کره‌ای در بازار تهران + جدول
محاکمه دیواندری بازهم غیرعلنی شد
اصلاح بودجه: ‌ضرورت یا انتخاب
تهدید مجدد ترکیه توسط آمریکا در خصوص پرونده تحریم‌های ایران
برنده اصلی اوپک ۱۷۷/ نقش غیر اوپکی‌ها پُررنگ‌ برنده اصلی اوپک ۱۷۷/ نقش غیر اوپکی‌ها پُررنگ‌تر شد
نرخ رسمی یورو کاهش و پوند افزایش یافت نرخ رسمی یورو کاهش و پوند افزایش یافت
مدیریت تلفیقی آفات راهی برای تامین سلامت جامع مدیریت تلفیقی آفات راهی برای تامین سلامت جامعه
روز دانشجو فرصتی برای تقویت روحیه ولایت‌پذیری روز دانشجو فرصتی برای تقویت روحیه ولایت‌پذیری است
نقد، مطالبه دانشگاه نقد، مطالبه دانشگاه
نشست وین؛‌ تغییر مسیر از مکانیسم ماشه تا نه ب نشست وین؛‌ تغییر مسیر از مکانیسم ماشه تا نه به آمریکا
سه نکته درباره اوپک ۱۷۷
سه نکته درباره اوپک ۱۷۷
پرواز قیمت نفت با نمایش ۴۰۰ هزار بشکه‌ای عربستان
ثبت نام خوزستانی ها برای خانه دار شدن آغاز شد
پرواز قیمت نفت با نمایش ۴۰۰ هزار بشکه‌ای عربستان