سه شنبه 26 شهریور 1398

این خبر را متقاضیان نوسازی بافت فرسوده بخوانند!

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران ضمن حضور در برنامه زنده "روی خط خبر" شبکه خبر، با اعلام این که شهرداری تهران 50% از هزینه انشعابات را برای متقاضیان پروژه های پیشتاز نوسازی بصورت یارانه پرداخت می کند، جزئیات بسته تشویقی جدید نوسازی را تشریح کرد.

کسب و کار | اقتصاد آنلاین | 3 ماه پیش |5/21/2019 12:05:01 AM 953 بازدید

این خبر را متقاضیان نوسازی بافت فرسوده بخوانند!

به گزارش اقتصادآنلاین، کاوه حاجی علی اکبری با بیان این که از حدود 10 سال گذشته دولت و شهرداری تهران شروع به اعطای مشوق هایی برای ترغیب ساکنان بافت های فرسوده به نوسازی منازل ناپایدار خود کرده اند، یادآور شد: در سال های گذشته دولت نسبت به اعطای تسهیلات بانکی ساخت و ساز و شهرداری تهران نسبت به رایگان کردن هزینه صدور پروانه در بافت های فرسوده اقدام کرده اند و اعطای این مشوق ها کماکان ادامه دارد.

علی اکبری در این باره توضیح داد: صدور پروانه در بافت های فرسوده مناطق 7 تا 20 مشمول 100 درصد تخفیف و در مناطق 1 تا 6 و 21 و 22 مشمول 80% تخیف می شوند. عوارض واحدهای تجاری واقع در این پروژه ها که خارج از راسته ها و بورس های مصوب هستند، در صورتیکه مساحت آنها حداکثر 20% مساحت زمین باشد و بیشتر از 50 مترمربع نباشد نیز مشمول تخفیف 50% می شود.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران اظهار داشت: برآوردها نشان می دهد، این تخفیفات در مشوق های نوسازی بین 7 تا 10 درصد از هزینه های اجرا را کاهش می دهد.

علی اکبری با اعلام این که تمهید مناسبی از طرف دولت محترم اندیشیده شده که از ابتدای سال جاری، تسهیلات ساخت به 70 میلیون تومان به ازای هر واحد مسکونی افزایش پیدا کند، توضیح داد: 50 میلیون تومان  از این مبلغ با سود 9% و 20 میلیون تومان مابقی نیز با سود 18% از سوی بانک های عامل به متقاضیان پرداخت خواهد شد.

به گفته مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران، شهرداری تهران علاوه بر اعطای مشوق های عام و با تمرکز بر توزیع هدفمند بسته های تشویقی نوسازی بافت های فرسوده، اقدام به تدوین مشوق های ویژه برای محلاتی که در طی 10 سال گذشته از کمترین نوسازی مسکن و پایین ترین نرخ رشد قیمت مسکن برخوردار بوده اند، کرده است.

علی اکبری در این خصوص اظهار داشت: بر این اساس، 30 محله از شهر تهران از جمله محلات فرحزاد و کن که طبق مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری، امکان ساخت و ساز بیشتر از 180% را ندارند و محلات واقع در حصار صفوی در منطقه 12 که در محدوده های تاریخی و ارزشمند تهران قرار گرفته اند و 24 محله دیگر تهران که کمترین نرخ نوسازی و پایین ترین نرخ رشد قیمت مسکن در یک دهه اخیر را داشته اند، می توانند علاوه برمشوق های عام از بسته های تشویقی ویژه نوسازی بافت های فرسوده نیز بهره مند شوند.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران افزود: به متقاضیان نوسازی در محله های فرحزاد و کن و محله های واقع در حصار صفوی علاوه بر 9% تسهیلات بانکی ساخت که از سوی دولت اعطا می شود، 9% یارانه مضاعف نیز از سوی شهرداری تهران اعطا می شود و بر این اساس تسهیلات کاملاً حالت قرض الحسنه پیدا می کند و متقاضیان تنها می بایست اصل تسهیلات دریافتی را به بانک بازپرداخت نمایند.

وی با اشاره به دستورالعمل جدید برای اعطای کمک هزینه اجرای نما در بافت های فرسوده، عنوان کرد: متقاضیان نوسازی در 30 محله مذکور پس از ارائه تأییدیه های لازم، تا سقف 20 میلیون تومان کمک هزینه اجرای نما دریافت می کنند.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با اشاره به ضرورت توجه به افزایش کیفیت ساخت و ساز در بافت های فرسوده و الگوسازی نوسازی، گفت: پروژه هایی که از تجمیع حداقل 10 پلاک و رسیدن به مساحت حداقل 400 متر مربع در بافت های فرسوده ایجاد می شوند، با عنوان "پروژه های پیشتاز نوسازی" معرفی می شوند که امکان بهره مندی از مشوق های ویژه نوسازی را خواهند داشت.

علی اکبری متذکر شد: پروژه های پیشتاز نوسازی می توانند از 9% سود تسهیلات بانکی و کمک هزینه اجرای نما تا سقف 50 میلیون تومان که از سوی شهرداری تهران اعطا می شود، بهره مند گردند. به منظور افزایش کیفیت طراحی در پروژه های پیشتاز نوسازی، هزینه طراحی این پروژه ها نیز از سوی شهرداری تهران و از طریق انعقاد قرارداد با طراحان حرفه ای و درجه یک انجام خواهد شد.

وی با بیان این که شهرداری تهران به منظور ارتقاء کیفیت ساخت مسکن در بافت های فرسوده تمهیداتی اندیشیده که در فرآیند اجرا نیز نظارت داشته باشد، افزود: 50% از هزینه های خدمات مهندسی شامل هزینه های طراحی، کنترل طراحی، نظارت و شناسنامه فنی در پروژه های پیشتاز نوسازی و محله های کن، فرحزاد و محله های واقع در حصار صفوی از سوی شهرداری تهران به متقاضیان نوسازی پرداخت می شود و 24 محله دیگر نیز مشمول بهره مندی از 50% هزینه های خدمات نظارت خواهند شد.

به گفته وی، تأمین 100 درصد پارکینگ مورد نیاز در پروژه های پیشتاز و تأمین حداقل 75 درصد پارکینگ های مورد نیاز در سایر پروژه های نوسازی (مطابق پروانه صادره)، برخورداری از میانگین 75 متر مربع مساحت واحد مسکونی، اجرای عایق صوتی دیوارهای پیرامونی و دیوارهای بین واحدهای مسکونی، کنترل و تأیید کیفیت آسانسور، استفاده از بتن آماده از شرکت های دارای نشان استاندارد ایران در اجزای سازه ای و کنترل و تأیید کیفیت جوشکاری اتصالات سازه های فلزی از ملزومات پروژه ها به منظور دریافت تسهیلات کمک هزینه خدمات مهندسی است.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با اشاره به اجرایی نشدن بخشی از آئین نامه اجرایی برنامه بازآفرینی که حدود یکسال پیش به تصویب هیأت وزیران رسید، توضیح داد: طبق آئین نامه مذکور، وزارتخانه های نفت و نیرو مکلف هستند تا نسبت به تخفیف و یا تقسیط هزینه انشعابات در بافت های فرسوده که برای هر واحد حدود 7 و نیم میلیون تومان می شود، اقدام نمایند؛ اما با توجه به این که منابع آن تا به امروز فراهم نشده، این امر محقق نشده است.

علی اکبری خاطرنشان کرد: بر اساس بسته تشویقی ویژه نوسازی، شهرداری تهران 50% از هزینه انشعابات را برای متقاضیان پروژه های پیشتاز نوسازی بصورت یارانه پرداخت می کند.

به گفته این مقام مسئول تخفیف در هزینه بیمه کارگران ساختمان نیز از موارد دیگری مصوب شده در آئین نامه اجرایی برنامه بازآفرینی است که امکان اجرایی شدن آن نیز تا به امروز مهیا نشده است.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با اعلام این که هدف از تدوین و ارائه بسته های تشویقی نوسازی، کاهش هزینه تمام شده ساخت مسکن و ایجاد صرفه اقتصادی به منظور جذب سرمایه در بافت های فرسوده شهر تهران است، تأکید کرد: مجموع مشوق هایی که از طرف دولت و شهرداری تهران برای نوسازی بافت های فرسوده در نظر گرفته شده می تواند منجر به کاهش بین 150 تا 400 هزار تومان هزینه ساخت مسکن در هر متر مربع شود.

علی اکبری در خاتمه سخنان خود با اشاره به این که دفاتر توسعه محله ای، ابزارهای ارتباطی و اجرایی شهرداری تهران در بافت های فرسوده هستند که ارتباط مستمر و مستقیم با ساکنان محلات دارند، از متقاضیان نوسازی درخواست کرد با توجه به ابعاد مختلف بسته های تشویقی و شرایط ویژه در هر محله، برای دریافت مشاوره و کسب اطلاعات تکمیلی به دفاتر توسعه محله ای محدوده سکونت خود مراجعه نمایند و یا با مراجعه به تارنمای سازمان نوسازی شهر تهران به نشانی http://nosazi.tehran.ir/  نسبت به  مشاهده و مطالعه جزئیات بسته تشویقی و نشانی دفاتر توسعه محله ای در هر منطقه اقدام نمایند.

برچسب ها:

بازگشت به لیست اخبار اقتصادی

نظرات کاربران

اگر عضو سایت هستید وارد شوید و در غیر اینصورت نام و ایمیل خود را وارد کنید


تحلیل های اقتصادی سرمایه دار

سایر با سرمایه خود چه کار کنیم
با تجربه‌ی خود و دیگران نگذارید دنیای بی‌رحم و سرد، سود سرمایه‌گذاری شما را کم کند.
سایر آینده تورم و قیمت دلار
موضوع تورم بدون شک در حال حاضر مهم ترین دغدغه آحاد مختلف در جامعه به شمار می رود و حدس و گمان ها در خصوص پیش بینی میزان تورم در نیمه دوم سال 97 و سال 98 به موضوع داغ گفت و گوهای کارشناسان و حتی مردم عادی تبدیل شده است.
پیش بینی قیمت دلار در چندماه آینده
قیمت دلار تا کجا ادامه خواهد داشت؟عوامل موثر در کاهش یا افزایش قیمت ها چیست؟
سایر آیا بازار ثانویه زمینه ­ی بازگشت تعادل به اقتصاد را فراهم می آورد؟
سیاست اخیر دولت در خصوص ایجاد بازار ثانویه و تعمیق آن توانست در طی هفته های ­ی گذشته ثبات نسبی برای بازار ارز فراهم آورد اما تداوم آن نیازمند اهتمام و پافشاری مجریان بر مواضع خود در اجرای هرچه دقیق آن می ­باشد.
سایر امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی
اینفوگرافیک امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله
پیش بینی قیمت طلا و ارز
پیش بینی بزرگان بازار از قیمت های طلا و سکه و ارز در ایران
روش سرمایه گذاری ارزشی چیست؟
یک نوع سرمایه گذاری است که در آن ارزش جنس یا سهم، ملاک خرید می باشد. روشهای مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد که روش سرمایه گذاری بر اساس ارزش، از مهمترین روشها محسوب می شود.
بازار دلار علت اصلی گرانی سال 97 در ایران
علت گرانی روزهای اخیر چیست؟ دلیل تکرار گرانی ها در بازار چیست؟ قیمتها چرا هر چند سال جهش پیدا می کنند؟
سایر کالاهای سرمایه ای ، کالاهای واسطه ای و کالاهای مصرفی
در این مقاله به تعریف کالاهای واسطه ای ، کالاهای مصرفی و کالاهای سرمایه ای و اهمیت شناخت انواع کالاهای سرمایه ای در زندگی اقتصادی فردی می پردازیم. کالای سرمایه ای چیست؟ کالاهای مصرفی و واسطه ای کدامند؟
سایر سواد مالی؛ حلقه مفقوده اقتصاد خانواده ایرانی
شنیدن این جمله که "سفره های مردم هر روز کوچکتر می شوند" دیگر برایمان عادت شده گرچه علاج مشکلاتی از این قبیل، برنامه ریزی و تدبیر مسئولان کشور را می طلبد اما آیا تک تک افراد جامعه در بوجود آمدن یا حل این مشکل برای خودشان نقشی بازی نمی کنند؟ سواد مالی چیست؟ در این مقاله سواد مالی آموزش داده می شود.
اقتصاد بین الملل مردم آمریکا با برجام موافقند یا مخالف؟ +اینفوگرافی
ترامپ پس از کش و قوس های فراوان از برجام خارج شد. در این مقاله به بررسی درصد موافقین و مخالفین برجام بین مردم آمریکا پرداخته شده است.
بازار دلار دلار ، طلا و حل مشکل اقتصادی ؛چالشی بزرگ
چرا اقتصاددانان نمی توانند مشکلات اقتصادی را حل کنند ؟ سوالی که جواب آن پر از چالشهای گوناگون است و شاید هم اصلا نمیتوان جوابی برای آن بدست آورد .
بازار دلار پیش بینی دلار در پایان برجام
با توجه به خروج آمریکا از برجام و اینکه تا 90 روز آینده تحریمهای هسته ای باز میگردد . شاید پیش بینی نرخ دلار چندان هم سخت نباشد .
سایر برجام تمام
درحالی که انتظار میرفت در کنفرانس خبری دیشب ترامپ پس از اعلام مواضع خود تا شنبه صبر کند و سپس یه صورت رسمی از برجام خارج شود اما او دیشب این کار را یکسره کرد و رسما باعث خروج آمریکا از برجام شد و تمامی تحریمهای قبلی علیه ایران را بازگرداند .
بازار دلار دلار پس از برجام
درآستانه کنفرانس خبری ترامپ بد نیست به آینده دلار پس از برجام بپردازیم .

پربازدیدترین اخبار اقتصادی

طلا مجددا ارزان شد/ سکه به کانال سه میلیون تو طلا مجددا ارزان شد/ سکه به کانال سه میلیون تومان بازگشت
قیمت طلا و انواع سکه در بازار امروز قیمت طلا و انواع سکه در بازار امروز
راه‌اندازی خط اعتباری ۴۰۰ میلیارد دلاری ایران راه‌اندازی خط اعتباری ۴۰۰ میلیارد دلاری ایران و چین

جدیدترین اخبار اقتصادی روز

راه‌اندازی خط اعتباری ۴۰۰ میلیارد دلاری ایران راه‌اندازی خط اعتباری ۴۰۰ میلیارد دلاری ایران و چین
قیمت طلا و انواع سکه در بازار امروز قیمت طلا و انواع سکه در بازار امروز
طلا مجددا ارزان شد/ سکه به کانال سه میلیون تو طلا مجددا ارزان شد/ سکه به کانال سه میلیون تومان بازگشت
قیمت طلا، سکه و ارز در روز شنبه
تلاش برای رهایی کارکنان کارخانه روغن‌نباتی شی تلاش برای رهایی کارکنان کارخانه روغن‌نباتی شیراز از خطر توقیف اموال
۳۰۴ میلیارد ریال در بورس اردبیل معامله شد ۳۰۴ میلیارد ریال در بورس اردبیل معامله شد
لایحه جدید تجارت با بدیهیات اقتصادی در تضاد ا لایحه جدید تجارت با بدیهیات اقتصادی در تضاد است
تساوی گل‌گهر و پارس‌جنوبی در حضور «ویلموتس» تساوی گل‌گهر و پارس‌جنوبی در حضور «ویلموتس»
وزیران نیرو و انرژی ایران و روسیه درباره همکا وزیران نیرو و انرژی ایران و روسیه درباره همکاریهای دو کشور گفت وگو کردند
وزیر کشور: صلح و امنیت، به روابط خوب کشورهای وزیر کشور: صلح و امنیت، به روابط خوب کشورهای منطقه بستگی دارد
ظریف: با وجود نتانیاهو آمریکا نیازی به دشمن ن ظریف: با وجود نتانیاهو آمریکا نیازی به دشمن ندارد
امام جمعه کیش خواستار رفع موانع  تولید شد امام جمعه کیش خواستار رفع موانع تولید شد
چین با روسیه قرارداد هسته ای امضا می کند چین با روسیه قرارداد هسته ای امضا می کند
چین با روسیه قرارداد هسته ای امضا می کند
مهمترین ابزار اختراع در اختیار ایرانیان است مهمترین ابزار اختراع در اختیار ایرانیان است