دوشنبه 23 تیر 1399

وزیر راه و شهرسازی: نهضت مسکن سازی در کشور ادامه دارد

وزیر راه و شهرسازی گفت: نهضت مسکن سازی همچنان در کشور ادامه دارد و باید برای خانه سازی گام های مستحکمی برداریم.

کسب و کار | ایرنا | 1 سال پیش |5/20/2019 10:40:51 PM 1655 بازدید

وزیر راه و شهرسازی: نهضت مسکن سازی در کشور ادامه دارد
به گزارش ایرنا محمد اسلامی عصر دوشنبه در آیین اختتامیه مسکن مهر خراسان جنوبی در بیرجند افزود: بر اساس برنامه مصوب باید اقدامات عملی خود را برای خانه دار شدن مردم نشان دهیم.
وی ابراز امیدواری کرد؛ این حرکت کمک کند در سطح استان و شهرهای مختلف بتوانیم متناسب با نیازی که وجود دارد پروژه های مسکن در قالب اقدام ملی برای تولید مسکن شهری ادامه یابد.
وزیر راه و شهرسازی گفت: یکی از پروژه های محوری در خراسان جنوبی تکمیل توسعه زیرساخت جاده ای، ریلی و فرودگاهی است.
وی با اشاره به شروع طرح توسعه فرودگاه بیرجند افزود: در حوزه راه آهن نیز قطعه ای که مربوط به اتصال فردوس به راه آهن سراسری بود امروز عملیات اجرایی آن شروع شد.
اسلامی ادامه داد: خط راه آهن چابهار به بیرجند و خراسان رضوی هم یک یا دو قطعه از آن به سمت زاهدان و زابل شروع شده و یک قطعه هم از سمت یونسی به گناباد در حال کار است.
وی با بیان اینکه تا دو سه ماه آینده عملیات اجرایی راه آهن از بیرجند هم در دستور کار قرار می گیرد گفت: در تلاش هستیم از چند منطقه و به صورت چند جانبه عملیات ساخت راه آهن دنبال شود تا خط راه آهن شمال به جنوب شکل بگیرد و سهمی را در این کریدور اصلی به دست آوریم.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به ذخیره بزرگ معادن در خراسان جنوبی و سایر استان های شرقی بیان کرد: ساخت راه آهن در شکوفا شدن و توسعه این ذخایر نقش بسزایی خواهد داشت.
وی به سکونت گاه غیر رسمی و بافت ناکارآمد در شهر بیرجند اشاره کرد و گفت: نباید اجازه دهیم که شهرها در هسته پوسیده شوند و مردم در مضیقه باشند.
اسلامی ادامه داد: باز آفرینی شهری طرح های کیفیت بخشی زندگی مردم و نوسازی محلات است تا خانه های فاقد ارزش ایستایی که زندگی شهری را سخت کرده در مدار بازسازی و نوسازی قرار گیرد.
وی با تاکید بر اینکه سرانه های بازآفرینی شهری نیز باید در محلات هدف ایجاد شود اظهار داشت: نمونه این سرانه ها بهره برداری از مدرسه، سالن ورزشی، مرکز محله و غیره بود که در شهر بیرجند هم با کمک دستگاه های استانی و شهرداری شاهد احداث آن بودیم.
وزیر راه و شهرسازی افزود: این پروژه های باعث می شود که مردم بتوانند حوایج زندگی خود را با پشتیبانی های فکری و فرهنگی و امکانات ایجاد شده رفع کنند.
وی با اشاره به موضوع مهم در بازآفرینی شهری گفت: بافت های فاقد ارزش و تاریخی باید حفظ و احیا شده و کاربری هایی در آن وجود داشته باشد که زندگی با کیفیت به این محلات بازگردد و خالی از سکنه نشوند.
اسلامی با اشاره به خطر تشدید آسیب های اجتماعی در بافت های ناکارآمد و سکونتگاه های غیر رسمی بیان کرد: امید است زنده سازی این محلات از طریق مشارکت میراث فرهنگی و شهرداری انجام شود.
وی یادآور شد: در بازدید انجام گرفته از محلات هدف شهر بیرجند اقدامات خوبی صورت گرفته که امید است با تقویت و ادامه این پروژه ها منجر به باز زنده سازی محلات تاریخی بیرجند و سایر شهرهای دیگر باشیم.
وزیر راه و شهرسازی اقدامات جایگزینی در محلات و بافت های ناکارآمد را نیازمند به همت مشارکت مردمی دانست و گفت: با مشارکت مردم و امکانات قانونی برای بافت فرسوده بتوان پروژه هایی پیش بینی کرد.
وی بیان کرد: هدف برنامه های باز آفرینی شهری هم شامل احداث واحدهای خدمات عمومی و هم احداث مسکن با تسهیلات ارزان قیمت است که اگر مردم ساکن استقبال کنند می توانیم بازسازی محلات را با تولید مسکن همزمان پیش ببریم تا یک تمدن جدید به لحاظ زندگی شهری شکل بگیرد.
اسلامی ضمن قدردانی از روند کیفی پروژه مسکن مهر ارتش در بیرجند گفت: کار با باید با کیفیت انجام شود و به خاطر رعایت ضوابط و معیارها، مردم از کیفیت ساخت لذت ببرند و دعا گو باشند.
وی با بیان اینکه کیفیت پروژه ها موجب برکت و توفیق در انجام کارها می شود افزود: این کیفیت باعث می شود که بتوانیم خدمت به مردم را گسترده تر کنیم.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اختتامیه پروژه مسکن مهر خراسان جنوبی اظهار داشت: خراسان جنوبی پنجمین استان کشور است که مسکن مهر در آن به اتمام رسید.
وی با اشاره به نیاز ارتش برای ادامه ساخت مسکن نیز گفت: این مهم در قالب مسکن ملی حمایت می شود و کارکنان ارتش هم مانند عموم مردم فاقد مسکن در این طرح می توانند ثبت نام کنند.
اسلامی در خصوص نیاز ساکنان مجتمع مسکن مهر ارتش بیرجند به بازارچه یادآور شد: ابلاغ لازم به اداره کل راه و شهرسازی استان انجام می شود تا با احداث بازارچه در این محل مردم برای خرید مایحتاج زندگی خود در مضیقه نباشند.
وزیر راه و شهرسازی ظهر امروز (دوشنبه) با هیات همراه برای افتتاح و کلنگ زنی 20 طرح با اعتبار 670 میلیارد تومان وارد خراسان جنوبی شد.
محمد اسلامی در این سفر یک روزه در بیرجند مرکز استان حضور داشت و معاونان وی به شهرستان های نهبندان، طبس، فردوس و درمیان سفر کردند.
124 کیلومتر بزرگراه با اعتبار 2 هزار و 500 میلیارد ریال امروز (دوشنبه)همزمان با سفر وزیر راه و شهرسازی در خراسان جنوبی افتتاح و 133 کیلومتر راه و راه آهن با اعتبار موردنیاز 2 هزار و 900 میلیارد ریال کلنگ زنی شد.
همچنین با افتتاح 798 واحد تعاونی مسکن مهر پادگان 04 بیرجند، مراسم اختتامیه طرح مسکن مهر استان خراسان جنوبی با حضور وزیر راه و شهرسازی برگزار شد.
9893 * 6054
برچسب ها:

بازگشت به لیست اخبار اقتصادی

نظرات کاربران

اگر عضو سایت هستید وارد شوید و در غیر اینصورت نام و ایمیل خود را وارد کنید


تحلیل های اقتصادی سرمایه دار

سایر با سرمایه خود چه کار کنیم
با تجربه‌ی خود و دیگران نگذارید دنیای بی‌رحم و سرد، سود سرمایه‌گذاری شما را کم کند.
سایر آینده تورم و قیمت دلار
موضوع تورم بدون شک در حال حاضر مهم ترین دغدغه آحاد مختلف در جامعه به شمار می رود و حدس و گمان ها در خصوص پیش بینی میزان تورم در نیمه دوم سال 97 و سال 98 به موضوع داغ گفت و گوهای کارشناسان و حتی مردم عادی تبدیل شده است.
پیش بینی قیمت دلار در چندماه آینده
قیمت دلار تا کجا ادامه خواهد داشت؟عوامل موثر در کاهش یا افزایش قیمت ها چیست؟
سایر آیا بازار ثانویه زمینه ­ی بازگشت تعادل به اقتصاد را فراهم می آورد؟
سیاست اخیر دولت در خصوص ایجاد بازار ثانویه و تعمیق آن توانست در طی هفته های ­ی گذشته ثبات نسبی برای بازار ارز فراهم آورد اما تداوم آن نیازمند اهتمام و پافشاری مجریان بر مواضع خود در اجرای هرچه دقیق آن می ­باشد.
سایر امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی
اینفوگرافیک امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله
پیش بینی قیمت طلا و ارز
پیش بینی بزرگان بازار از قیمت های طلا و سکه و ارز در ایران
روش سرمایه گذاری ارزشی چیست؟
یک نوع سرمایه گذاری است که در آن ارزش جنس یا سهم، ملاک خرید می باشد. روشهای مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد که روش سرمایه گذاری بر اساس ارزش، از مهمترین روشها محسوب می شود.
بازار دلار علت اصلی گرانی سال 97 در ایران
علت گرانی روزهای اخیر چیست؟ دلیل تکرار گرانی ها در بازار چیست؟ قیمتها چرا هر چند سال جهش پیدا می کنند؟
سایر کالاهای سرمایه ای ، کالاهای واسطه ای و کالاهای مصرفی
در این مقاله به تعریف کالاهای واسطه ای ، کالاهای مصرفی و کالاهای سرمایه ای و اهمیت شناخت انواع کالاهای سرمایه ای در زندگی اقتصادی فردی می پردازیم. کالای سرمایه ای چیست؟ کالاهای مصرفی و واسطه ای کدامند؟
سایر سواد مالی؛ حلقه مفقوده اقتصاد خانواده ایرانی
شنیدن این جمله که "سفره های مردم هر روز کوچکتر می شوند" دیگر برایمان عادت شده گرچه علاج مشکلاتی از این قبیل، برنامه ریزی و تدبیر مسئولان کشور را می طلبد اما آیا تک تک افراد جامعه در بوجود آمدن یا حل این مشکل برای خودشان نقشی بازی نمی کنند؟ سواد مالی چیست؟ در این مقاله سواد مالی آموزش داده می شود.
اقتصاد بین الملل مردم آمریکا با برجام موافقند یا مخالف؟ +اینفوگرافی
ترامپ پس از کش و قوس های فراوان از برجام خارج شد. در این مقاله به بررسی درصد موافقین و مخالفین برجام بین مردم آمریکا پرداخته شده است.
بازار دلار دلار ، طلا و حل مشکل اقتصادی ؛چالشی بزرگ
چرا اقتصاددانان نمی توانند مشکلات اقتصادی را حل کنند ؟ سوالی که جواب آن پر از چالشهای گوناگون است و شاید هم اصلا نمیتوان جوابی برای آن بدست آورد .
بازار دلار پیش بینی دلار در پایان برجام
با توجه به خروج آمریکا از برجام و اینکه تا 90 روز آینده تحریمهای هسته ای باز میگردد . شاید پیش بینی نرخ دلار چندان هم سخت نباشد .
سایر برجام تمام
درحالی که انتظار میرفت در کنفرانس خبری دیشب ترامپ پس از اعلام مواضع خود تا شنبه صبر کند و سپس یه صورت رسمی از برجام خارج شود اما او دیشب این کار را یکسره کرد و رسما باعث خروج آمریکا از برجام شد و تمامی تحریمهای قبلی علیه ایران را بازگرداند .
بازار دلار دلار پس از برجام
درآستانه کنفرانس خبری ترامپ بد نیست به آینده دلار پس از برجام بپردازیم .

پربازدیدترین اخبار اقتصادی

جدیدترین اخبار اقتصادی روز

قیمت خودرو کره‌ای در بازار تهران + جدول
محاکمه دیواندری بازهم غیرعلنی شد
اصلاح بودجه: ‌ضرورت یا انتخاب
تهدید مجدد ترکیه توسط آمریکا در خصوص پرونده تحریم‌های ایران
برنده اصلی اوپک ۱۷۷/ نقش غیر اوپکی‌ها پُررنگ‌ برنده اصلی اوپک ۱۷۷/ نقش غیر اوپکی‌ها پُررنگ‌تر شد
نرخ رسمی یورو کاهش و پوند افزایش یافت نرخ رسمی یورو کاهش و پوند افزایش یافت
مدیریت تلفیقی آفات راهی برای تامین سلامت جامع مدیریت تلفیقی آفات راهی برای تامین سلامت جامعه
روز دانشجو فرصتی برای تقویت روحیه ولایت‌پذیری روز دانشجو فرصتی برای تقویت روحیه ولایت‌پذیری است
نقد، مطالبه دانشگاه نقد، مطالبه دانشگاه
نشست وین؛‌ تغییر مسیر از مکانیسم ماشه تا نه ب نشست وین؛‌ تغییر مسیر از مکانیسم ماشه تا نه به آمریکا
سه نکته درباره اوپک ۱۷۷
سه نکته درباره اوپک ۱۷۷
پرواز قیمت نفت با نمایش ۴۰۰ هزار بشکه‌ای عربستان
ثبت نام خوزستانی ها برای خانه دار شدن آغاز شد
پرواز قیمت نفت با نمایش ۴۰۰ هزار بشکه‌ای عربستان