دوشنبه 23 تیر 1399

معاون استاندار تهران:200 مگاوات کسری برق در استان وجود دارد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران گفت: 150 تا 200 مگاوات کسری برق در استان تهران وجود دارد که باید برای آن تصمیمی مقتضی گرفت.

صنعت و معدن | ایرنا | 1 سال پیش |5/14/2019 7:45:34 PM 1382 بازدید

معاون استاندار تهران:200 مگاوات کسری برق در استان وجود دارد
به گزارش ایرنا، محمد امامی امین روز سه شنبه در نشست کارگروه رفع موانع سرمایه گذاری افزود: با توجه به کسری برقی که در استان تهران وجود دارد، احداث نیروگاه برق هزار مگاواتی در دشت ورامین می تواند نیاز برق ما را برای وضع فعلی و طرح توسعه برای سال های آینده تامین کند.
وی ادامه داد: در شرایط فعلی اگر کارخانه ها به ظرفیت حداکثری برسد بیش از این ارقام کسری برق در استان وجود دارد.
بررسی پرونده یک شرکت که در زمینه تولید مکمل های ورزشی فعال است، بررسی درخواست یک شرکت تولید کننده روغن در خصوص مشکلاتی که با شرکت شهرک های صنعتی و اداره کل تامین اجتماعی داشت و بررسی درخواست نماینده صنف پوشاک خاوران از جمله پرونده هایی بود که در این نشست بررسی شد.
مدیرعامل شرکت تولید کننده روغن نباتی در این نشست گفت: به دلیل اینکه شرکت ما در بافت شهری قرار داشت مقرر شد این شرکت به شهرک های صنعتی پیشوا منتقل شود.
گلرخ آذرمی گفت: تا امروز مشکلات کارگری نداشته ایم و با وجود تولید اندک روعن نباتی بطور منظم حقوق و بیمه کارگران پرداخت شده است اما به دلیل اینکه کارخانه از سال گذشته تولیدی نداشته است تامین اجتماعی از پذیرفتن لیست بیمه ما معذور بودند و مسئولان تامین اجتماعی مدعی هستند چون در سال گذشته کارخانه تولیدی نداشته است نمی توانیم لیست بیمه را قبول کنیم در صورتی که حق بیمه سال 97 بطور کامل پرداخت شده است.
وی از سازمان تامین اجتماعی استان و شهرک های صنعتی خواست در خصوص احداث شرکت در زمینی که به تازگی خریداری شده و قبول حق بیمه کارگران و حق تنفس یکساله تا زمان بهره برداری کارخانه در شهرک پشوا مساعدت کنند.
در این زمینه با بحث اقساط زمین در شهرک صنعتی موافقت به عمل آمد و مقرر شد مصوبه ای از مجمع برای تنفس بدهند تا اعضای این شرکت بتوانند فعالیت خود را آغاز کنند.
همچنین مقرر شد مشکلاتی که در زمینه تامین اجتماعی برای کارگران به وجود آمده با هماهنگی مدیرکل تامین اجتماعی مرتفع شود.
مدیر عامل شرکت تولید کننده مکمل های ورزشی نیز گفت: این کارخانه با هفت هزار متر زمین و شش هزار متر بنای فیزیکی با اعتبار 10 میلیارد تومان بدون اخذ تسهیلات از بانک ها ایجاد شده است.
علی شفیعی نیا افزود: این کارخانه می تواند برای 250 نفر بطور مستقیم شغل ایجاد کند.
وی با بیان اینکه برای راه اندازی این کارخانه به 24 میلیارد ریال تسهیلات نیاز داریم، گفت: تمامی اقدامات مورد نیاز برای اخذ تسهیلات انجام شده اما بانک کشاورزی به بهانه اینکه منابع مالی ندارد از پرداخت وام خودداری کرده است.
در این خصوص نیز مقرر شد استاندار نامه ای را به روح الله خدارحمی مدیرعامل بانک کشاورزی بنویسید و تلفنی نیز با وی صحبت کند تا بانک کشاورزی این اعتبار را تامین و پرداخت کند.
همچنین سرمایه گذار و مجری احداث شهرک صنفی پوشاک خاوران نیز گفت: در زمین 68 هکتاری که دور تا دور آن را شهرک های صنفی احاطه کرده با مشارکت اتحادیه پوشاک استان در نظر داریم برای احداث شهرک پوشاک اقدام کنیم که با مشکلات اداری روبرو بوده ایم و برای اخذ مجوز و رفع مشکلات موجود چند جلسه ای با حضور استاندار تشکیل شد ضمن اینکه این شهرک دارای مصوبه شورای برنامه ریزی استان است.
ناصر پوری اضافه کرد: بخشی از زمین در رینگ محیط زیست قرار گرفته است ولی خود زمین با توجه به اینکه اطراف آن را واحدهای صنفی و صنعتی احاطه کرده اند خاصیت محیط زیستی خود را از دست داده است.
در جلسه تعیین تکلیف این شهرک مقرر شد با توجه به اشکالاتی که مطرح شد جلسه ای با حضور فرماندار ری و سایر مسئولان ذی ربط تشکیل شود و پس از تایید صحت و سقم اسناد برای تایید و اخذ مجوز زیر بنایی به کارگروه معرفی شود.
تهرام/3036//6139
برچسب ها:

بازگشت به لیست اخبار اقتصادی

نظرات کاربران

اگر عضو سایت هستید وارد شوید و در غیر اینصورت نام و ایمیل خود را وارد کنید


تحلیل های اقتصادی سرمایه دار

سایر با سرمایه خود چه کار کنیم
با تجربه‌ی خود و دیگران نگذارید دنیای بی‌رحم و سرد، سود سرمایه‌گذاری شما را کم کند.
سایر آینده تورم و قیمت دلار
موضوع تورم بدون شک در حال حاضر مهم ترین دغدغه آحاد مختلف در جامعه به شمار می رود و حدس و گمان ها در خصوص پیش بینی میزان تورم در نیمه دوم سال 97 و سال 98 به موضوع داغ گفت و گوهای کارشناسان و حتی مردم عادی تبدیل شده است.
پیش بینی قیمت دلار در چندماه آینده
قیمت دلار تا کجا ادامه خواهد داشت؟عوامل موثر در کاهش یا افزایش قیمت ها چیست؟
سایر آیا بازار ثانویه زمینه ­ی بازگشت تعادل به اقتصاد را فراهم می آورد؟
سیاست اخیر دولت در خصوص ایجاد بازار ثانویه و تعمیق آن توانست در طی هفته های ­ی گذشته ثبات نسبی برای بازار ارز فراهم آورد اما تداوم آن نیازمند اهتمام و پافشاری مجریان بر مواضع خود در اجرای هرچه دقیق آن می ­باشد.
سایر امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی
اینفوگرافیک امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله
پیش بینی قیمت طلا و ارز
پیش بینی بزرگان بازار از قیمت های طلا و سکه و ارز در ایران
روش سرمایه گذاری ارزشی چیست؟
یک نوع سرمایه گذاری است که در آن ارزش جنس یا سهم، ملاک خرید می باشد. روشهای مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد که روش سرمایه گذاری بر اساس ارزش، از مهمترین روشها محسوب می شود.
بازار دلار علت اصلی گرانی سال 97 در ایران
علت گرانی روزهای اخیر چیست؟ دلیل تکرار گرانی ها در بازار چیست؟ قیمتها چرا هر چند سال جهش پیدا می کنند؟
سایر کالاهای سرمایه ای ، کالاهای واسطه ای و کالاهای مصرفی
در این مقاله به تعریف کالاهای واسطه ای ، کالاهای مصرفی و کالاهای سرمایه ای و اهمیت شناخت انواع کالاهای سرمایه ای در زندگی اقتصادی فردی می پردازیم. کالای سرمایه ای چیست؟ کالاهای مصرفی و واسطه ای کدامند؟
سایر سواد مالی؛ حلقه مفقوده اقتصاد خانواده ایرانی
شنیدن این جمله که "سفره های مردم هر روز کوچکتر می شوند" دیگر برایمان عادت شده گرچه علاج مشکلاتی از این قبیل، برنامه ریزی و تدبیر مسئولان کشور را می طلبد اما آیا تک تک افراد جامعه در بوجود آمدن یا حل این مشکل برای خودشان نقشی بازی نمی کنند؟ سواد مالی چیست؟ در این مقاله سواد مالی آموزش داده می شود.
اقتصاد بین الملل مردم آمریکا با برجام موافقند یا مخالف؟ +اینفوگرافی
ترامپ پس از کش و قوس های فراوان از برجام خارج شد. در این مقاله به بررسی درصد موافقین و مخالفین برجام بین مردم آمریکا پرداخته شده است.
بازار دلار دلار ، طلا و حل مشکل اقتصادی ؛چالشی بزرگ
چرا اقتصاددانان نمی توانند مشکلات اقتصادی را حل کنند ؟ سوالی که جواب آن پر از چالشهای گوناگون است و شاید هم اصلا نمیتوان جوابی برای آن بدست آورد .
بازار دلار پیش بینی دلار در پایان برجام
با توجه به خروج آمریکا از برجام و اینکه تا 90 روز آینده تحریمهای هسته ای باز میگردد . شاید پیش بینی نرخ دلار چندان هم سخت نباشد .
سایر برجام تمام
درحالی که انتظار میرفت در کنفرانس خبری دیشب ترامپ پس از اعلام مواضع خود تا شنبه صبر کند و سپس یه صورت رسمی از برجام خارج شود اما او دیشب این کار را یکسره کرد و رسما باعث خروج آمریکا از برجام شد و تمامی تحریمهای قبلی علیه ایران را بازگرداند .
بازار دلار دلار پس از برجام
درآستانه کنفرانس خبری ترامپ بد نیست به آینده دلار پس از برجام بپردازیم .

پربازدیدترین اخبار اقتصادی

جدیدترین اخبار اقتصادی روز

قیمت خودرو کره‌ای در بازار تهران + جدول
محاکمه دیواندری بازهم غیرعلنی شد
اصلاح بودجه: ‌ضرورت یا انتخاب
تهدید مجدد ترکیه توسط آمریکا در خصوص پرونده تحریم‌های ایران
برنده اصلی اوپک ۱۷۷/ نقش غیر اوپکی‌ها پُررنگ‌ برنده اصلی اوپک ۱۷۷/ نقش غیر اوپکی‌ها پُررنگ‌تر شد
نرخ رسمی یورو کاهش و پوند افزایش یافت نرخ رسمی یورو کاهش و پوند افزایش یافت
مدیریت تلفیقی آفات راهی برای تامین سلامت جامع مدیریت تلفیقی آفات راهی برای تامین سلامت جامعه
روز دانشجو فرصتی برای تقویت روحیه ولایت‌پذیری روز دانشجو فرصتی برای تقویت روحیه ولایت‌پذیری است
نقد، مطالبه دانشگاه نقد، مطالبه دانشگاه
نشست وین؛‌ تغییر مسیر از مکانیسم ماشه تا نه ب نشست وین؛‌ تغییر مسیر از مکانیسم ماشه تا نه به آمریکا
سه نکته درباره اوپک ۱۷۷
سه نکته درباره اوپک ۱۷۷
پرواز قیمت نفت با نمایش ۴۰۰ هزار بشکه‌ای عربستان
ثبت نام خوزستانی ها برای خانه دار شدن آغاز شد
پرواز قیمت نفت با نمایش ۴۰۰ هزار بشکه‌ای عربستان