دوشنبه 5 خرداد 1399

هلدینگ «صدر تامین» چهارشنبه در بازار سرمایه عرضه می شود

مدیر عامل شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی( شستا) گفت: با توجه به اتمام کامل فرآیندهای مربوط به ورود به بورس هلدینگ صدر تامین، عرضه اولیه این سهام با نماد «تاصیکو» روز چهارشنبه چهارم اردیبهشت‌ماه انجام می‌شود.

بانک وبیمه | ایرنا | 1 سال پیش |4/22/2019 3:03:21 PM 1226 بازدید

هلدینگ «صدر تامین» چهارشنبه در بازار سرمایه عرضه می شود
«محمدرضوانی‌فر» امروز (دوشنبه) در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، با بیان اینکه شستا از از گذشته به سمت تغییر و انجام اصلاحات در حوزه های مختلف حرکت کرده است، گفت: بر پایه اصول و قواعد بیمه‌ای و تجارب جهانی، سرمایه گذاری‌های سازمان‌های نظیر تأمین اجتماعی ‌باید از نوع سیال (Liquid Capital) باشد. به این معنا که سرمایه گذاری‌ها در عین حالی که باید سود آور و زود بازده باشند، باید از قدرت نقد شوندگی بالا برخوردار باشند.
وی اضافه کرد: از این رو در سال‌های اخیر موضوع خروج شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی از بنگاه‌داری و اجتناب از افزایش سهام مدیریتی مورد توجه قرار گرفته است. با این هدف دو راهکار پییش روی ما قرار دارد. راهکار اول واگذاری بنگاه‌ها است و مسیر دوم عرضه سهام بنگاه‌ها در بازار سرمایه‌است که با توجه به شرایط موجود راهکار دوم نسبت به راهکار اول با سرعت بالاتری قابل انجام است.
رضوانی فر در پاسخ به این پرسش که به چه دلیل حضور در بازار سرمایه را ترجیح می‌دهید؟ گفت: البته واگذاری بنگاه‌های اقتصادی از بخش دولتی و عمومی به بخش خصوصی واقعی یکی از شیوه‌های آزموده شده در جهان است که در بسیاری از کشورها همچون آلمان تجربه‌ای موفق بوده‌ است. اما در تشریح دلایل ترجیح مراجعه به بازار سرمایه و درحقیقت واگذاری سهام از طریق بورس می توان به مواردی همچون مردمی کردن اقتصاد، پتانسیل بالای بازار سرمایه کشور در جذب نقدینگی، فواید اجرای الزامات بورسی شدن، کاهش قابل توجه ریسک‌های ناشی از واگذاری از روش‌های دیگر اشاره کرد.
مدیر عامل شستا افزود: کاهش تصدی‌گری، تغییر جهت‌گیری شستا از بنگاه‌داری به سهامداری، چابک سازی و ارتقاء کارآمدی در دستور کار ماست که یکی از نمودهای آن واگذاری سهام شرکت‌های زیرمجموعه شستا از طریق بازار سرمایه است.
وی در معرفی هلدینگ صدرتامین، گفت: این بنگاه به عنوان بازوی تخصصی شستا در حوزه صنایع مربوط به زنجیره کانی‌های فلزی و غیرفلزی تعریف شده است. با توجه به جهت‌گیری‌‌های کلی وزارت کار، سازمان تامین اجتماعی و شستا برنامه‌های مدون و مشخصی برای کوچک‌سازی و حرکت به سمت سهامداری در نظر گرفته شده است. پرتفوی سرمایه گذاری هلدینگ صدرتامین به دو بخش بورسی و غیربورسی تقسیم می شود که سهم پرتفوی بورسی آن حدود 90 درصد کل سرمایه گذاری‌هاست.
رضوانی‌فر افزود: در پرتفوی بورسی هلدینگ شرکت‌های ملی صنایع مس ایران، توسعه معادن و فلزات، صنایع مس شهید باهنر و فولاد مبارکه اصفهان وجود دارند. همچنین این هلدینگ مدیریت شرکت های دارای پتانسیل سود دهی بسیار خوبی مانند صنایع خاک چینی ایران با نماد کخاک، فرآورده‌های نسوز ایران(کفرا)،معدنی املاح ایران(شاملا) را در اختیار دارد، که البته بورسی شدن سایر شرکت‌ها نیز در حال بررسی و انجام است.
وی اظهار داشت: به ‌صورت کلی رئوس برنامه‌های صدر تامین، حضور گسترده در صنعت فولاد، مس، طلا و زنجیره تامین این صنعت (کانی های فلزی) و همچنین کانی‌های غیرفلزی به عنوان یکی از مهمترین بخش‌های اقتصاد کشور از طریق اخذ مالکیت سهام شرکت ها قوی در این حوزه، تاسیس یا مشارکت در تشکیل شرکت و کنسرسیوم‌های داخلی و خارجی برای بهره بردن از فرصت های سرمایه گذاری است.
مدیر عامل شستا اظهار داشت: طرح‌های توسعه‌ای زیادی با مشارکت بخش خصوصی در دستور کار داریم که اکتشاف در محدوده خارستان و و بیدستر، طرح اکتشاف و بهره برداری از معدن طلای قلقله، طرح فرآوری مواد اولیه جمبزه، طرح تولید سولفات پتاسیم و کلرور کلسیم گرانوله از جمله مهم‌ترین طرح‌های توسعه‌ای در هلدینگ صدرتامین است.
اقتصام**9189
برچسب ها:

بازگشت به لیست اخبار اقتصادی

نظرات کاربران

اگر عضو سایت هستید وارد شوید و در غیر اینصورت نام و ایمیل خود را وارد کنید


تحلیل های اقتصادی سرمایه دار

سایر با سرمایه خود چه کار کنیم
با تجربه‌ی خود و دیگران نگذارید دنیای بی‌رحم و سرد، سود سرمایه‌گذاری شما را کم کند.
سایر آینده تورم و قیمت دلار
موضوع تورم بدون شک در حال حاضر مهم ترین دغدغه آحاد مختلف در جامعه به شمار می رود و حدس و گمان ها در خصوص پیش بینی میزان تورم در نیمه دوم سال 97 و سال 98 به موضوع داغ گفت و گوهای کارشناسان و حتی مردم عادی تبدیل شده است.
پیش بینی قیمت دلار در چندماه آینده
قیمت دلار تا کجا ادامه خواهد داشت؟عوامل موثر در کاهش یا افزایش قیمت ها چیست؟
سایر آیا بازار ثانویه زمینه ­ی بازگشت تعادل به اقتصاد را فراهم می آورد؟
سیاست اخیر دولت در خصوص ایجاد بازار ثانویه و تعمیق آن توانست در طی هفته های ­ی گذشته ثبات نسبی برای بازار ارز فراهم آورد اما تداوم آن نیازمند اهتمام و پافشاری مجریان بر مواضع خود در اجرای هرچه دقیق آن می ­باشد.
سایر امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی
اینفوگرافیک امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله
پیش بینی قیمت طلا و ارز
پیش بینی بزرگان بازار از قیمت های طلا و سکه و ارز در ایران
روش سرمایه گذاری ارزشی چیست؟
یک نوع سرمایه گذاری است که در آن ارزش جنس یا سهم، ملاک خرید می باشد. روشهای مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد که روش سرمایه گذاری بر اساس ارزش، از مهمترین روشها محسوب می شود.
بازار دلار علت اصلی گرانی سال 97 در ایران
علت گرانی روزهای اخیر چیست؟ دلیل تکرار گرانی ها در بازار چیست؟ قیمتها چرا هر چند سال جهش پیدا می کنند؟
سایر کالاهای سرمایه ای ، کالاهای واسطه ای و کالاهای مصرفی
در این مقاله به تعریف کالاهای واسطه ای ، کالاهای مصرفی و کالاهای سرمایه ای و اهمیت شناخت انواع کالاهای سرمایه ای در زندگی اقتصادی فردی می پردازیم. کالای سرمایه ای چیست؟ کالاهای مصرفی و واسطه ای کدامند؟
سایر سواد مالی؛ حلقه مفقوده اقتصاد خانواده ایرانی
شنیدن این جمله که "سفره های مردم هر روز کوچکتر می شوند" دیگر برایمان عادت شده گرچه علاج مشکلاتی از این قبیل، برنامه ریزی و تدبیر مسئولان کشور را می طلبد اما آیا تک تک افراد جامعه در بوجود آمدن یا حل این مشکل برای خودشان نقشی بازی نمی کنند؟ سواد مالی چیست؟ در این مقاله سواد مالی آموزش داده می شود.
اقتصاد بین الملل مردم آمریکا با برجام موافقند یا مخالف؟ +اینفوگرافی
ترامپ پس از کش و قوس های فراوان از برجام خارج شد. در این مقاله به بررسی درصد موافقین و مخالفین برجام بین مردم آمریکا پرداخته شده است.
بازار دلار دلار ، طلا و حل مشکل اقتصادی ؛چالشی بزرگ
چرا اقتصاددانان نمی توانند مشکلات اقتصادی را حل کنند ؟ سوالی که جواب آن پر از چالشهای گوناگون است و شاید هم اصلا نمیتوان جوابی برای آن بدست آورد .
بازار دلار پیش بینی دلار در پایان برجام
با توجه به خروج آمریکا از برجام و اینکه تا 90 روز آینده تحریمهای هسته ای باز میگردد . شاید پیش بینی نرخ دلار چندان هم سخت نباشد .
سایر برجام تمام
درحالی که انتظار میرفت در کنفرانس خبری دیشب ترامپ پس از اعلام مواضع خود تا شنبه صبر کند و سپس یه صورت رسمی از برجام خارج شود اما او دیشب این کار را یکسره کرد و رسما باعث خروج آمریکا از برجام شد و تمامی تحریمهای قبلی علیه ایران را بازگرداند .
بازار دلار دلار پس از برجام
درآستانه کنفرانس خبری ترامپ بد نیست به آینده دلار پس از برجام بپردازیم .

پربازدیدترین اخبار اقتصادی

جدیدترین اخبار اقتصادی روز

قیمت خودرو کره‌ای در بازار تهران + جدول
محاکمه دیواندری بازهم غیرعلنی شد
اصلاح بودجه: ‌ضرورت یا انتخاب
تهدید مجدد ترکیه توسط آمریکا در خصوص پرونده تحریم‌های ایران
برنده اصلی اوپک ۱۷۷/ نقش غیر اوپکی‌ها پُررنگ‌ برنده اصلی اوپک ۱۷۷/ نقش غیر اوپکی‌ها پُررنگ‌تر شد
نرخ رسمی یورو کاهش و پوند افزایش یافت نرخ رسمی یورو کاهش و پوند افزایش یافت
مدیریت تلفیقی آفات راهی برای تامین سلامت جامع مدیریت تلفیقی آفات راهی برای تامین سلامت جامعه
روز دانشجو فرصتی برای تقویت روحیه ولایت‌پذیری روز دانشجو فرصتی برای تقویت روحیه ولایت‌پذیری است
نقد، مطالبه دانشگاه نقد، مطالبه دانشگاه
نشست وین؛‌ تغییر مسیر از مکانیسم ماشه تا نه ب نشست وین؛‌ تغییر مسیر از مکانیسم ماشه تا نه به آمریکا
سه نکته درباره اوپک ۱۷۷
سه نکته درباره اوپک ۱۷۷
پرواز قیمت نفت با نمایش ۴۰۰ هزار بشکه‌ای عربستان
ثبت نام خوزستانی ها برای خانه دار شدن آغاز شد
پرواز قیمت نفت با نمایش ۴۰۰ هزار بشکه‌ای عربستان