چهارشنبه 30 مرداد 1398

410 میلیارد ریال برای احداث راه آهن میاندوآب - سقز مصوب شد

سنندج - ایرنا - نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی گفت: برای احداث راه آهن میاندوآب - سقز 410 میلیارد ریال اعتبار مصوب شده که امیدواریم با تخصیص آن، این طرح اجرایی شود.

کسب و کار | ایرنا | 4 ماه پیش |4/20/2019 7:37:04 PM 550 بازدید

410 میلیارد ریال برای احداث راه آهن میاندوآب - سقز مصوب شد
به گزارش خبرنگار ایرنا، محسن بیگلری روز شنبه در جمع اعضای شوراهای روستا و دهیاران شهرستان سقز اظهار داشت: تلاش می کنیم با تخصیص این اعتبار، شاهد اجرایی شدن این طرح و بدنبال آن توسعه هر چه بیشتر سقز باشیم.
وی با بیان اینکه میانگین برخورداری سقز از راه آسفالت روستایی در چند سال اخیر از 25 درصد به 40 درصد افزایش یافته است، افزود: برنامه ریزی برای آسفالت 304 کیلومتر جاده روستایی این میانگین را ارتقا می دهد.
نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی ضمن ابراز نگرانی و گلایه مردم روستاهای سقز نسبت به واگذاری معادن و عدم بهره مندی منطقه از آن، یادآور شد: صندوق فولاد بازنشستگی کشور برای سرمایه گذاری در معادن سقز دعوت شد ولی تاکنون نتیجه ای مطلوب از آن حاصل نشده است.
بیگلری خواستار تلاش دولت برای تحقق شعار سال، بهره مندی زمین های کشاورزی از آبیاری بارانی، نهایی شدن بهره مندی زمین های پایاب سد چراغ ویس از آب این منبع آبی و در اختیار قرار دادن نهاده های کشاورزی با تسهیلات ارزان به کشاورزان منطقه شد.

** رونق تولید نیازمند بهره مندی از ظرفیت های موجود است
فرماندار سقز نیز در این گردهمایی اظهار داشت: استفاده از ظرفیت های بخش کشاورزی، دامپروری و گردشگری برای رونق تولید باید بطور جدی مورد توجه قرار گیرد.
کامیل کریمیان اضافه کرد: خارج شدن آمریکا از توافق بین المللی برجام و تحریم های اقتصادی نشان از آغاز یک جنگ تمام عیار اقتصادی علیه کشورمان دارد و بخشی از توان دولت در حوزه های مختلف سال گذشته صرف این امور شده است.
وی با بیان اینکه دشمن درصدد حاکم کردن تورم و رکود فراگیر در کشور است، افزود: بالا رفتن هزینه اجرایی طرح های عمرانی از مهمترین مشکلات حوزه اجرا است.
فرماندار سقز راه و زیرساخت ها را بستر توسعه اقتصادی دانست و گفت: توسعه این شهرستان با تکمیل پروژه های زیربنایی از جمله فرودگاه و راه آهن میاندوآب - سقز، چهار بانده شدن راه های مواصلاتی بین شهری، توسعه بیمارستان و مراکز بهداشتی، بازگشایی مرز سیف و اجرایی شدن و تکمیل پروژه سد چراغ ویس سرعت پیدا می کند.

** سیل 518 میلیون تومان به کشاورزی کردستان خسارت زد
رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان نیز با اشاره به خسارت های بارندگی یک ماه اخیر در استان گفت: بارش هاس سیل آسای اخیر پنج هزار و 180 میلیون ریال به حوزه کشاورزی کردستان خسارت وارد کرده است.
خالد جعفری با بیان اینکه کشاورزان نسبت به افزایش سرمایه در صندوق توسعه بخش کشاورزی اقدام کنند، افزود: توسعه باغات دیم، افزایش تولید گوشت قرمز، تبدیل 100 هزار هکتار از زمین های دیم به آبی، برنامه تامین آب برای آبیاری زمین های کشاورزی سدها از جمله برنامه های مدون شده در سند توسعه کشاورزی کردستان است.
وی تاکید کرد: صندوق توسعه بخش کشاورزی سقز به عنوان تنها صندوق استان، منبع بسیار خوبی برای پرداخت تسهیلات به روستاییان است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان یادآور شد: در حوزه اشتغال پایدار روستایی برای دامداری و زنبورداری بدون سقف اعتبار پرداخت شده تا آنان بتوانند حرفه خود را توسعه و به بهره برداری بهتری دست یابند.
جعفری با بیان اینکه روند واگذاری مجوزها سرعت می گیرد، افزود: تجدید منابع آبزیان بدون همکاری صیادان محقق نخواهد شد و با آنها در این باره مشورت می کنیم.
وی اضافه کرد: رفع تداخل زمین های کشاورزی 13 پلاک (روستا) در سقز تاکنون مصوب شده که سند 11 پلاک آن در اداره ثبت اسناد و املاک کشور اصلاح شده است.

** آب مورد نیاز 64 روستای سقز از سد چراغ ویس تامین می شود
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان کردستان نیز گفت: تامین آب پایدار و مطمئن برای روستاهای شهرستان سقز در حال برنامه ریزی است.
صدیق محمدزاده با اشاره به اینکه آب شرب و کشاورزی مورد نیاز 64 روستای سقز از محل سد چراغ ویس تامین خواهد شد، افزود: برداشت بی رویه شن و ماسه از بستر رودخانه ها، تهدیدی جدی برای منابع آبی روستاها است.
وی ضمن تقدیر از مشارکت روستاییان سقزی در آماده سازی بسترها برای آبرسانی به روستاها اظهار داشت: شرکت آب و فاضلاب روستایی برای اجرای طرح های فاضلاب، ردیف اعتباری ندارد.

** 57 روستای شهرستان سقز دارای اینترنت پرسرعت هستند
مدیر مخابرات منطقه کردستان نیز با اشاره به اینکه 57 روستای شهرستان سقز دارای اینترنت پر سرعت است، افزود: بسترسازی برای هوشمند سازی ساختمان ها از برنامه های جدید مخابرات است.
آزاد حکمت با بیان اینکه شعار مخابرات کردستان، افق مخابرات در کلاس جهانی است، یادآور شد: سقز از جدیدترین تکنولوژی های مخابراتی برخوردار است.
روسای شوراهای بخش های چهارگانه شهرستان سقز هم بر افزایش صدور پروانه چرای دام، تعیین قیمت شن و ماسه، تقویت آنتن دهی مخابرات و برخوردار کردن مردم روستاها از شبکه اینترنت و بازنگری و اجرای طرح های هادی تاکید کردند.
امهال وام های کشاورزی و استفاده از بانوان به عنوان بهورز، توزیع کالاهای تنظیم بازار در روستاها، برقراری بیمه 21 روزه برای دهیاران و آسفالت کردن جاده ها از دیگر درخواست های شوراهای این شهرستان بود.
به گزارش ایرنا، گردهمایی شوراها و دهیاران شهرستان سقز با محوریت رونق تولید و بررسی مشکلات روستاها و با حضور نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی، فرماندار سقز و جمعی از مدیران کل ادارات و معاونان دستگاه های اجرایی استان برگزار شد.
شهرستان سقز در 190 کیلومتری شمال سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.
7345/9102
برچسب ها:

بازگشت به لیست اخبار اقتصادی

نظرات کاربران

اگر عضو سایت هستید وارد شوید و در غیر اینصورت نام و ایمیل خود را وارد کنید


تحلیل های اقتصادی سرمایه دار

سایر با سرمایه خود چه کار کنیم
با تجربه‌ی خود و دیگران نگذارید دنیای بی‌رحم و سرد، سود سرمایه‌گذاری شما را کم کند.
سایر آینده تورم و قیمت دلار
موضوع تورم بدون شک در حال حاضر مهم ترین دغدغه آحاد مختلف در جامعه به شمار می رود و حدس و گمان ها در خصوص پیش بینی میزان تورم در نیمه دوم سال 97 و سال 98 به موضوع داغ گفت و گوهای کارشناسان و حتی مردم عادی تبدیل شده است.
پیش بینی قیمت دلار در چندماه آینده
قیمت دلار تا کجا ادامه خواهد داشت؟عوامل موثر در کاهش یا افزایش قیمت ها چیست؟
سایر آیا بازار ثانویه زمینه ­ی بازگشت تعادل به اقتصاد را فراهم می آورد؟
سیاست اخیر دولت در خصوص ایجاد بازار ثانویه و تعمیق آن توانست در طی هفته های ­ی گذشته ثبات نسبی برای بازار ارز فراهم آورد اما تداوم آن نیازمند اهتمام و پافشاری مجریان بر مواضع خود در اجرای هرچه دقیق آن می ­باشد.
سایر امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی
اینفوگرافیک امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله
پیش بینی قیمت طلا و ارز
پیش بینی بزرگان بازار از قیمت های طلا و سکه و ارز در ایران
روش سرمایه گذاری ارزشی چیست؟
یک نوع سرمایه گذاری است که در آن ارزش جنس یا سهم، ملاک خرید می باشد. روشهای مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد که روش سرمایه گذاری بر اساس ارزش، از مهمترین روشها محسوب می شود.
بازار دلار علت اصلی گرانی سال 97 در ایران
علت گرانی روزهای اخیر چیست؟ دلیل تکرار گرانی ها در بازار چیست؟ قیمتها چرا هر چند سال جهش پیدا می کنند؟
سایر کالاهای سرمایه ای ، کالاهای واسطه ای و کالاهای مصرفی
در این مقاله به تعریف کالاهای واسطه ای ، کالاهای مصرفی و کالاهای سرمایه ای و اهمیت شناخت انواع کالاهای سرمایه ای در زندگی اقتصادی فردی می پردازیم. کالای سرمایه ای چیست؟ کالاهای مصرفی و واسطه ای کدامند؟
سایر سواد مالی؛ حلقه مفقوده اقتصاد خانواده ایرانی
شنیدن این جمله که "سفره های مردم هر روز کوچکتر می شوند" دیگر برایمان عادت شده گرچه علاج مشکلاتی از این قبیل، برنامه ریزی و تدبیر مسئولان کشور را می طلبد اما آیا تک تک افراد جامعه در بوجود آمدن یا حل این مشکل برای خودشان نقشی بازی نمی کنند؟ سواد مالی چیست؟ در این مقاله سواد مالی آموزش داده می شود.
اقتصاد بین الملل مردم آمریکا با برجام موافقند یا مخالف؟ +اینفوگرافی
ترامپ پس از کش و قوس های فراوان از برجام خارج شد. در این مقاله به بررسی درصد موافقین و مخالفین برجام بین مردم آمریکا پرداخته شده است.
بازار دلار دلار ، طلا و حل مشکل اقتصادی ؛چالشی بزرگ
چرا اقتصاددانان نمی توانند مشکلات اقتصادی را حل کنند ؟ سوالی که جواب آن پر از چالشهای گوناگون است و شاید هم اصلا نمیتوان جوابی برای آن بدست آورد .
بازار دلار پیش بینی دلار در پایان برجام
با توجه به خروج آمریکا از برجام و اینکه تا 90 روز آینده تحریمهای هسته ای باز میگردد . شاید پیش بینی نرخ دلار چندان هم سخت نباشد .
سایر برجام تمام
درحالی که انتظار میرفت در کنفرانس خبری دیشب ترامپ پس از اعلام مواضع خود تا شنبه صبر کند و سپس یه صورت رسمی از برجام خارج شود اما او دیشب این کار را یکسره کرد و رسما باعث خروج آمریکا از برجام شد و تمامی تحریمهای قبلی علیه ایران را بازگرداند .
بازار دلار دلار پس از برجام
درآستانه کنفرانس خبری ترامپ بد نیست به آینده دلار پس از برجام بپردازیم .

پربازدیدترین اخبار اقتصادی

یک تازه وارد، فضای بورس را متحول کرد
نوسازی اتوبوس و تاکسی‌های درون شهری ضروری است
اردو های دانش آموزی جلوه زیبای مهارت آموزی است
افسران ضد کودتا افسران ضد کودتا
سینماهای جهان در اختیار پسران خوب و بد!
دلار در اوج قدرت خود قرار گرفت دلار در اوج قدرت خود قرار گرفت
باید از توانمندی شرکت‌های داخلی در توسعه قطار باید از توانمندی شرکت‌های داخلی در توسعه قطار شهری استفاده شود
چرا زیرآب‌زنی در سازمان‌ها رواج دارد؟
چرا مسکن چاره‌ای جز ارزان شدن ندارد؟ چرا مسکن چاره‌ای جز ارزان شدن ندارد؟
حکیمی‌پور:  انتخابات باید حاصل و ثمر داشته با حکیمی‌پور: انتخابات باید حاصل و ثمر داشته باشد
ام‌الفساد در سیاست ام‌الفساد در سیاست
آیا باستی‌هیلز واقعا بهشت ویلاهای لاکچری است؟ آیا باستی‌هیلز واقعا بهشت ویلاهای لاکچری است؟
تکذیب واگذاری چابهار به روسیه و منتفی شدن طرح تکذیب واگذاری چابهار به روسیه و منتفی شدن طرح استان آذربایجان مرزی
عضوگیری از صندوق توسعه کشاورزی باشت آغاز شد عضوگیری از صندوق توسعه کشاورزی باشت آغاز شد
تیم بانوان کرمانشاه در لیگ برتر هندبال شرکت می کند

جدیدترین اخبار اقتصادی روز

تغییرات آب و هوایی بزرگترین چالش غول نفتی عربستان
تشویق فعالان برای سرمایه‌گذاری عمرانی با طرح «تامین مالی خرد»
«اقتصاد» و «فرهنگ» محور اصلی بیانات رهبر انقلاب در دیدار با اعضای هیات دولت
8گزینه‌ احتمالی مدیرعاملی ایران‌خودرو
بومی سازی فیلتراسیون‌های صنعتی به همت یک شرکت فناور
واژگونی پراید در خور و بیابانک یک کشته داشت
شب فیروزه ایِ «مبل و منبت»
هشدار صریح بانک مرکزی آلمان در خصوص وضعیت اقتصاد این کشور
حفظ استقلال دادگستری خوزستان را مهمترین دستاورد مدیریت خود می دانم
نگاهی بر تاثیر تکنیک و فنون بر ذائقه مخاطبان موسیقی
ضرورت رفع کدورت بین 2فقیه شورای نگهبان
سرپرست معاونت توسعه مدیریت دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد کشور منصوب شد
رونالدو: اگر ۲۵ ساله بود، حالا ۳۰۰ میلیون یورو می‌ارزیدم
قیمت طلا، سکه و ارز در روز چهارشنبه
تخم مرغی که لایک‌ها را پنهان کرد