پنجشنبه 2 خرداد 1398

اکو فاقد استراتژی جامع منطقه ای برای گردشگری است

معاون دبیر کل سازمان همکاری اقتصادی اکو گفت: با وجود فعالیت‌های مختلف و رویدادهای گردشگری، اکو هنوز فاقد یک استراتژی جامع منطقه‌ای برای توسعه گردشگری پایدار است.

بازار | ایرنا | 1 ماه پیش |4/18/2019 10:03:13 PM 433 بازدید

اکو فاقد استراتژی جامع منطقه ای برای گردشگری است
به گزارش ایرنا، کانن نظروف شامگاه پنجشنبه در آیین پنجمین جشنواره بین المللی غذای اکو جاده ابریشم در زنجان افزود: به منظور بهره‌گیری از ظرفیت های منطقه، تنوع فعالیت‌های گردشگری، در دسترس بودن خدمات کیفی و آشنایی با منطقه، یک نیاز ضروری محسوب می شود.
وی اظهار داشت: حوزه اکو دارای ظرفیت قابل ‌توجهی بوده و این حوزه از نظر میراث تاریخی و فرهنگی یکی از ثروتمندترین مناطق جهان محسوب می شود، علاوه بر آن حوزه اکو بین 2 بازار مهم گردشگری و جهانی اروپا و چین قرار دارد.
معاون دبیر کل سازمان اکو ادامه داد: گردشگری نقش بسیار مهمی در رشد اقتصادی کشورها از هزاره جدید داشته‌ بطوری که در 6 دهه گذشته، گردشگری، گسترش و تنوع زیستی را در سراسر جهان تجربه کرده ‌است.
وی اضافه کرد: بیش از 60 میلیون گردشگر بین المللی در سال 2017 به منطقه اکو سفر کرده اند که 4.5 درصد از کل آمار گردشگری در جهان را تشکیل می دهد.
نظروف اظهار داشت: این امر در درآمد گردشگری منطقه منعکس شده است که نشان می دهد منطقه به طور کلی تنها 2.84 درصد از کل هزینه های گردشگری بین المللی را جذب می کند اما متاسفانه با توجه به پتانسیل منطقه و جمعیت، این نسبت کم است.
وی ادامه داد: براساس برآوردهای شورای جهانی سفر و گردشگری در منطقه اکو بیش از سه میلیون نفر به طور مستقیم و 6.2 میلیون نفر غیر مستقیم در سال 2017 در اقتصاد گردشگری مشغول به فعالیت بودند که درآمد گردشگری حاصل شده در سال 2017 حدود به42.7 میلیارد دلار رسید.
معاون دبیر کل سازمان اکو اضافه کرد: دبیرخانه اکو موظف به ترویج صنعت گردشگری در منطقه، از طریق توسعه استراتژی‌ها و سیاستهای مناسب ‌است.

**طرح های جدید گردشگری اکو تهیه شد
وی اضافه کرد: در این راستا، دبیرخانه اکو پیش نویس پروژه های جدید در بخش گردشگری تهیه کرده که 2 مورد آن، با عنوان 'استراتژی منطقه‌ای اکو برای گردشگری پایدار و برنامه اقدام برای توریسم پایدار' و 'شبکه اپراتورهای تور' را در منطقه اکو تهیه کرده است.
نظروف افزود: معتقدیم که تمام کشورهای عضو سازمان اکو در این پروژه ها برای ترویج گردشگری در منطقه همکاری خواهند کرد و علاوه بر این، دبیرخانه سازمان همکاری های اقتصادی با سازمان های بین المللی و منطقه ای برای تقویت زیرساخت های گردشگری و تبادل اطلاعات و تجارب برای تبدیل منطقه اکو به عنوان یک بازار جهانی برای صنعت گردشگری همکاری می کند.
وی یادآور شد: بدون شک جاده ابریشم به عنوان پلی برای اتصال فرهنگ‌های کشورهای همسایه نقش بسزایی در برقراری صلح، دوستی، همکاری و درک متقابل در میان کشورهای عضو دارد.
معاون دبیر کل سازمان اکو ادامه داد: چهار دوره جشنواره غذای بین المللی اکو ، جاده ابریشم در زنجان از سال 2015 تا کنون برگزار شده که افزایش قابل توجهی در مشارکت کشورهای عضو اکو و اعضای جاده ابریشم و همچنین تعداد بازدیدکنندگان را نشان می دهد.
وی یادآوری کرد: بر این باوریم که برگزاری هر ساله این رویداد در شهر زنجان می تواند به توسعه بیشتر گردشگری در ایران و منطقه اکو کمک کند.
نظروف افزود: 10 کشور عضو سازمان اکو به خاطر زیبایی های طبیعی خود و نیز تنوع میراث تاریخی و فرهنگی معروف هستند و برای احیای جاده باستانی ابریشم به عنوان میراث تاریخی منطقه اکو، دبیرخانه اکو و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان از ظرفیت خود برای ایجاد این رویداد به عنوان یک تجربه موفق استفاده کرده است.
وی اظهار داشت: سازماندهی جشنواره سالانه غذای جاده ابریشم در زنجان نشانه‌ای از اراده برای ایستادن در کنار جوامع محلی به جهت ارتقا قابلیت‌های خود و کمک به شکوفایی جاذبه های گردشگری بالقوه و معرفی آنها به جامعه محلی و بین المللی است.
معاون دبیر کل سازمان اکو خاطر نشان کرد: بر این باوریم که این هدف باید توسط کشورهای عضو دیگر از طریق میزبانی نمایشگاه های گردشگری، برگزاری کارگاه های آموزشی و رویدادهای فرهنگی پیگیری شود.
به گزارش ایرنا، در پنجمین جشنواره بین المللی غذای اکو-جاده ابریشم آشپزهای کشورهای عضو اکو و جاده ابریشم طی چهار روز به طبخ غذاهای بومی و منطقه خود را عرضه خواهند کرد.
این جشنواره 29 فروردین تا یکم اردیبهشت ماه در محل دائمی نمایشگاه بین المللی کاسپین زنجان در حال برگزاری است.
9646/8068
برچسب ها:

بازگشت به لیست اخبار اقتصادی

نظرات کاربران

اگر عضو سایت هستید وارد شوید و در غیر اینصورت نام و ایمیل خود را وارد کنید


تحلیل های اقتصادی سرمایه دار

سایر آینده تورم و قیمت دلار
موضوع تورم بدون شک در حال حاضر مهم ترین دغدغه آحاد مختلف در جامعه به شمار می رود و حدس و گمان ها در خصوص پیش بینی میزان تورم در نیمه دوم سال 97 و سال 98 به موضوع داغ گفت و گوهای کارشناسان و حتی مردم عادی تبدیل شده است.
پیش بینی قیمت دلار در چندماه آینده
قیمت دلار تا کجا ادامه خواهد داشت؟عوامل موثر در کاهش یا افزایش قیمت ها چیست؟
سایر آیا بازار ثانویه زمینه ­ی بازگشت تعادل به اقتصاد را فراهم می آورد؟
سیاست اخیر دولت در خصوص ایجاد بازار ثانویه و تعمیق آن توانست در طی هفته های ­ی گذشته ثبات نسبی برای بازار ارز فراهم آورد اما تداوم آن نیازمند اهتمام و پافشاری مجریان بر مواضع خود در اجرای هرچه دقیق آن می ­باشد.
سایر امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی
اینفوگرافیک امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله
پیش بینی قیمت طلا و ارز
پیش بینی بزرگان بازار از قیمت های طلا و سکه و ارز در ایران
روش سرمایه گذاری ارزشی چیست؟
یک نوع سرمایه گذاری است که در آن ارزش جنس یا سهم، ملاک خرید می باشد. روشهای مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد که روش سرمایه گذاری بر اساس ارزش، از مهمترین روشها محسوب می شود.
بازار دلار علت اصلی گرانی سال 97 در ایران
علت گرانی روزهای اخیر چیست؟ دلیل تکرار گرانی ها در بازار چیست؟ قیمتها چرا هر چند سال جهش پیدا می کنند؟
سایر کالاهای سرمایه ای ، کالاهای واسطه ای و کالاهای مصرفی
در این مقاله به تعریف کالاهای واسطه ای ، کالاهای مصرفی و کالاهای سرمایه ای و اهمیت شناخت انواع کالاهای سرمایه ای در زندگی اقتصادی فردی می پردازیم. کالای سرمایه ای چیست؟ کالاهای مصرفی و واسطه ای کدامند؟
سایر سواد مالی؛ حلقه مفقوده اقتصاد خانواده ایرانی
شنیدن این جمله که "سفره های مردم هر روز کوچکتر می شوند" دیگر برایمان عادت شده گرچه علاج مشکلاتی از این قبیل، برنامه ریزی و تدبیر مسئولان کشور را می طلبد اما آیا تک تک افراد جامعه در بوجود آمدن یا حل این مشکل برای خودشان نقشی بازی نمی کنند؟ سواد مالی چیست؟ در این مقاله سواد مالی آموزش داده می شود.
اقتصاد بین الملل مردم آمریکا با برجام موافقند یا مخالف؟ +اینفوگرافی
ترامپ پس از کش و قوس های فراوان از برجام خارج شد. در این مقاله به بررسی درصد موافقین و مخالفین برجام بین مردم آمریکا پرداخته شده است.
بازار دلار دلار ، طلا و حل مشکل اقتصادی ؛چالشی بزرگ
چرا اقتصاددانان نمی توانند مشکلات اقتصادی را حل کنند ؟ سوالی که جواب آن پر از چالشهای گوناگون است و شاید هم اصلا نمیتوان جوابی برای آن بدست آورد .
بازار دلار پیش بینی دلار در پایان برجام
با توجه به خروج آمریکا از برجام و اینکه تا 90 روز آینده تحریمهای هسته ای باز میگردد . شاید پیش بینی نرخ دلار چندان هم سخت نباشد .
سایر برجام تمام
درحالی که انتظار میرفت در کنفرانس خبری دیشب ترامپ پس از اعلام مواضع خود تا شنبه صبر کند و سپس یه صورت رسمی از برجام خارج شود اما او دیشب این کار را یکسره کرد و رسما باعث خروج آمریکا از برجام شد و تمامی تحریمهای قبلی علیه ایران را بازگرداند .
بازار دلار دلار پس از برجام
درآستانه کنفرانس خبری ترامپ بد نیست به آینده دلار پس از برجام بپردازیم .
سایر سیاست آمریکا درباره برجام
ترامپ دیروز در توییتی اعلام کرده امشب سیست های خودرا دربارهه برجام اعلام خواهد کرد ؛ به هرحال امشب به نوعی آینده برجام معلوم میشود پس بی ربط هم نیت اگر به این پیش بینی بپردازیم که سیاست آمریکا چه خواهد بود .

پربازدیدترین اخبار اقتصادی

علت کاهش نرخ ارز از زبان رئیس اسبق بانک مرکزی علت کاهش نرخ ارز از زبان رئیس اسبق بانک مرکزی
بهای طلا و سکه در بازار امروز بهای طلا و سکه در بازار امروز
منشاء تورم اخیر کجاست؟
دستور صادرات پیاز صادر شد دستور صادرات پیاز صادر شد
قیمت گاز CNG از اول خرداد ۳۲ درصد افزایش می‌ی قیمت گاز CNG از اول خرداد ۳۲ درصد افزایش می‌یابد
این خبر را متقاضیان نوسازی بافت فرسوده بخوانن این خبر را متقاضیان نوسازی بافت فرسوده بخوانند!
اعلام جزییات عرضه اولیه «زشریف»/ سهمیه هر کد آنلاین حداکثر 250 تعیین شد
عبور از تنگنای تحریم بر بستر توسعه مناطق آزاد
برنامه دولت برای فروش نفت در شرایط تحریم برنامه دولت برای فروش نفت در شرایط تحریم
راهکار رفع معضل بیکاری و قاچاق کدام است؟ راهکار رفع معضل بیکاری و قاچاق کدام است؟
توزیع 18 تن گوشت قرمز ویژه رمضان در خوی آغاز توزیع 18 تن گوشت قرمز ویژه رمضان در خوی آغاز شد
استاندار قم: قطعی برق در تابستان امسال باید ب استاندار قم: قطعی برق در تابستان امسال باید به حداقل برسد
وزیر راه و شهرسازی: نهضت مسکن سازی در کشور اد وزیر راه و شهرسازی: نهضت مسکن سازی در کشور ادامه دارد
نکاتی درباره طرح ساماندهی بازار خودرو
روند سینوسی در بازار ارز

جدیدترین اخبار اقتصادی روز

دلایل کاهش صادرات استان مرکزی علمی شناسایی شود
رونمایی از مدل جدید تقویت قدرت خرید مسکن
استاندار بوشهر خواستار اجرای مصوبه کالای همراه ملوان شد
چه کسی در حال جاسوسی از شما است؟
امام جمعه : معماری سنتی یزد نماد مدیریت مصرف انرژی است
148 میلیارد تومان وام اشتغال روستایی به مازندران ابلاغ شد
شرحی مستند بر راهبری یکساله منابع و برنامه توسعه ایلام
ابتکار نیوزلندی‌ها برای کاهش فقر و افزایش درآمد
ترفند جدید کلاهبرداران برای خالی کردن حساب مردم
رمزعبور کاربران گوگل در معرض دسترسی هکرها!
بخش خصوصی باید یک کرسی در دولت داشته باشد
تبدیل روستاهای استان مرکزی به کانون اشتغال ضروری است
سهم استانها از بودجه کل کشور افزایش یابد
سیاست‌های بانکی عامل اصلی ضعف صنعت و تولید است
برقراری بیمه مهمترین مطالبه هنرمندان صنایع دستی اردکان