پنجشنبه 2 خرداد 1398

فعالان ایرانی با اطمینان و جدیت وارد بازار عراق شوند

سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد تاکید کرد که بسترهای لازم برای سرمایه گذاری و افزایش فعالیت تجاری و صنعتی فعالان بخش خصوصی ایران در عراق کاملا فراهم و شرایط بسیار مناسب است.

انرژی | ایرنا | 1 ماه پیش |4/17/2019 2:16:14 AM 433 بازدید

فعالان ایرانی با اطمینان و جدیت وارد بازار عراق شوند
به گزارش ایرنا، 'ایرج مسجدی' سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق عصر سه شنبه در جمع فعالان اقتصادی ایران شرکت کننده در نمایشگاه بین المللی صنایع پلاستیک و غذایی بغداد و تعدادی از همتایان عراقی آنها، در محل سفارت ایران در پایتخت این کشور گفت: دولت جدید عراق، یکی از مهمترین اولیت های خود را تقویت روابط و همکاری ها با کشورهای همسایه ، عربی و جمهوری اسلامی ایران قرار داده است.
وی خطاب به نمایندگان شرکت های ایرانی افزود: هم شرایط امنیتی و هم شرایط اقتصادی مناسب است و شما می توانید برای انجام کار و سرمایه گذاری با جدیت وارد شوید و سفارت نیز پشتیبانی لازم را خواهد کرد و موانع احتمالی را پیگیری می کند.
سفیر ایران گفت: بخش خصوصی می تواند در عراق سرمایه گذاری کند، کارخانه های تولیدی خود را اینجا مستقر کند و تولیدات خود در داخل عراق و سایر کشورهای عربی توزیع کند و از مزیت های این امر که بسیار فراتر از تجارت است استفاده کند.
وی افزود: عراق بازار گسترده ای دارد و فرصت بسیار خوبی برای تلاش و سرمایه گذاری بخش خصوصی ایران بشمار می رود.
مسجدی گفت: دولت عراق یک هزار و 200 پروژه فنی مهندسی هر کدام دارای ارزشی میان 10 میلیون تا یک میلیارد دلار را برای سرمایه گذاری عرضه کرده که فرصت های خوبی برای فعالیت است.
وی حوزه های برق و دیگر بخش های زیر ساخت را از جمله مواردی دانست که از سوی عراق برای فعالیت و همکاری فراهم شده است و شرکت های ایرانی می توانند با توجه به توانمندی هایی که دارند از این فرصت ها استفاده کنند.
مسجدی با تشریح شرایط بازار عراق برای کار شرکت های ایرانی بویژه بخش خصوصی گفت که درحال حاضر ارزش تبادل تجاری و صادرات غیر نفتی ایران و عراق به 9 میلیارد دلار می رسد و عراق یکی از مهمترین مقاصد صادراتی جمهوری اسلامی ایران است.
وی با اشاره به وجود بیش از یک هزار و 400 کیلومتر مرز مشترک میان ایران و عراق، آغاز کار اجرایی راه آهن شلمچه - بصره از بعد از ماه رمضان، و آغاز کارهای اجرایی احداث دو شهرک صنعتی در جنوب عراق و اقلیم کردستان عراق را گام های مهمی در جهت بهبود زیرساخت تعاملات دو کشور دانست.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد گفت: توسعه روابط اقتصادی دو کشور در ابعاد مختلف در دستور کار قرار دارد و دو دولت و ملت علاقمند به یکدیگر و توسعه روابط هستند اما یک عده هم در دو طرف با طرح دو گانه هایی مثل عرب - عجم و یا شیعه - سنی در حال فتنه گری درروابط دو کشور هستند.
در این جلسه 'فاضل الحمدانی' رئیس عراقی اتاق مشترک عراق و ایران با تشریح شرایط عراق برای فعالیت اقتصادی گفت: شرایط امنیتی خوب در کشور سبب می شود که سرمایه گذاران با خیال آسوده بتوانند در اینجا فعالیت کنند.
وی با قدردانی از کمک ایران به عراق در جنگ علیه داعش و ریشه های مشترک فرهنگی و تاریخی دو ملت ایران و عراق، از شرکت های ایرانی دعوت کرد برای کار و فعالیت بویژه سرمایه گذاری به این کشور بیایند و به تجارت اکتفا نکنند.
'ناصر بهزاد' رایزن بازرگانی ایران در بغداد نیز در این نشست گزارشی از حضور شرکت های ایرانی در نمایشگاه بغداد و مسائل مبتلا به شرکت های ایرانی برای فعالیت در عراق ارائه کرد.
تعدادی از فعالان اقتصادی ایران نیز در این نشست طی سخنانی مسائلی چون ضعف تبلیغات نمایشگاه، کمبود اطلاعات از بخش های مرتبط فعال در عراق جهت آشنایی و همکاری های دو جانبه و امکانات رفاهی نمایشگاه بغداد را از جمله مشکلات شرکت کنندگان در نمایشگاه بین المللی صنایع پلاستیک و غذایی بغداد اعلام کردند.
نمایشگاه بین المللی صنایع پلاستیک و غذایی عراق روز دوشنبه با حضور پاویون ایران و مشارکت ۴۰ شرکت ایرانی آغاز بکار کرد و روز چهارشنبه به کار خود پایان خواهد داد.
خاورم*10**380**
برچسب ها:

بازگشت به لیست اخبار اقتصادی

نظرات کاربران

اگر عضو سایت هستید وارد شوید و در غیر اینصورت نام و ایمیل خود را وارد کنید


تحلیل های اقتصادی سرمایه دار

سایر آینده تورم و قیمت دلار
موضوع تورم بدون شک در حال حاضر مهم ترین دغدغه آحاد مختلف در جامعه به شمار می رود و حدس و گمان ها در خصوص پیش بینی میزان تورم در نیمه دوم سال 97 و سال 98 به موضوع داغ گفت و گوهای کارشناسان و حتی مردم عادی تبدیل شده است.
پیش بینی قیمت دلار در چندماه آینده
قیمت دلار تا کجا ادامه خواهد داشت؟عوامل موثر در کاهش یا افزایش قیمت ها چیست؟
سایر آیا بازار ثانویه زمینه ­ی بازگشت تعادل به اقتصاد را فراهم می آورد؟
سیاست اخیر دولت در خصوص ایجاد بازار ثانویه و تعمیق آن توانست در طی هفته های ­ی گذشته ثبات نسبی برای بازار ارز فراهم آورد اما تداوم آن نیازمند اهتمام و پافشاری مجریان بر مواضع خود در اجرای هرچه دقیق آن می ­باشد.
سایر امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی
اینفوگرافیک امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله
پیش بینی قیمت طلا و ارز
پیش بینی بزرگان بازار از قیمت های طلا و سکه و ارز در ایران
روش سرمایه گذاری ارزشی چیست؟
یک نوع سرمایه گذاری است که در آن ارزش جنس یا سهم، ملاک خرید می باشد. روشهای مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد که روش سرمایه گذاری بر اساس ارزش، از مهمترین روشها محسوب می شود.
بازار دلار علت اصلی گرانی سال 97 در ایران
علت گرانی روزهای اخیر چیست؟ دلیل تکرار گرانی ها در بازار چیست؟ قیمتها چرا هر چند سال جهش پیدا می کنند؟
سایر کالاهای سرمایه ای ، کالاهای واسطه ای و کالاهای مصرفی
در این مقاله به تعریف کالاهای واسطه ای ، کالاهای مصرفی و کالاهای سرمایه ای و اهمیت شناخت انواع کالاهای سرمایه ای در زندگی اقتصادی فردی می پردازیم. کالای سرمایه ای چیست؟ کالاهای مصرفی و واسطه ای کدامند؟
سایر سواد مالی؛ حلقه مفقوده اقتصاد خانواده ایرانی
شنیدن این جمله که "سفره های مردم هر روز کوچکتر می شوند" دیگر برایمان عادت شده گرچه علاج مشکلاتی از این قبیل، برنامه ریزی و تدبیر مسئولان کشور را می طلبد اما آیا تک تک افراد جامعه در بوجود آمدن یا حل این مشکل برای خودشان نقشی بازی نمی کنند؟ سواد مالی چیست؟ در این مقاله سواد مالی آموزش داده می شود.
اقتصاد بین الملل مردم آمریکا با برجام موافقند یا مخالف؟ +اینفوگرافی
ترامپ پس از کش و قوس های فراوان از برجام خارج شد. در این مقاله به بررسی درصد موافقین و مخالفین برجام بین مردم آمریکا پرداخته شده است.
بازار دلار دلار ، طلا و حل مشکل اقتصادی ؛چالشی بزرگ
چرا اقتصاددانان نمی توانند مشکلات اقتصادی را حل کنند ؟ سوالی که جواب آن پر از چالشهای گوناگون است و شاید هم اصلا نمیتوان جوابی برای آن بدست آورد .
بازار دلار پیش بینی دلار در پایان برجام
با توجه به خروج آمریکا از برجام و اینکه تا 90 روز آینده تحریمهای هسته ای باز میگردد . شاید پیش بینی نرخ دلار چندان هم سخت نباشد .
سایر برجام تمام
درحالی که انتظار میرفت در کنفرانس خبری دیشب ترامپ پس از اعلام مواضع خود تا شنبه صبر کند و سپس یه صورت رسمی از برجام خارج شود اما او دیشب این کار را یکسره کرد و رسما باعث خروج آمریکا از برجام شد و تمامی تحریمهای قبلی علیه ایران را بازگرداند .
بازار دلار دلار پس از برجام
درآستانه کنفرانس خبری ترامپ بد نیست به آینده دلار پس از برجام بپردازیم .
سایر سیاست آمریکا درباره برجام
ترامپ دیروز در توییتی اعلام کرده امشب سیست های خودرا دربارهه برجام اعلام خواهد کرد ؛ به هرحال امشب به نوعی آینده برجام معلوم میشود پس بی ربط هم نیت اگر به این پیش بینی بپردازیم که سیاست آمریکا چه خواهد بود .

پربازدیدترین اخبار اقتصادی

علت کاهش نرخ ارز از زبان رئیس اسبق بانک مرکزی علت کاهش نرخ ارز از زبان رئیس اسبق بانک مرکزی
بهای طلا و سکه در بازار امروز بهای طلا و سکه در بازار امروز
منشاء تورم اخیر کجاست؟
دستور صادرات پیاز صادر شد دستور صادرات پیاز صادر شد
قیمت گاز CNG از اول خرداد ۳۲ درصد افزایش می‌ی قیمت گاز CNG از اول خرداد ۳۲ درصد افزایش می‌یابد
این خبر را متقاضیان نوسازی بافت فرسوده بخوانن این خبر را متقاضیان نوسازی بافت فرسوده بخوانند!
اعلام جزییات عرضه اولیه «زشریف»/ سهمیه هر کد آنلاین حداکثر 250 تعیین شد
عبور از تنگنای تحریم بر بستر توسعه مناطق آزاد
برنامه دولت برای فروش نفت در شرایط تحریم برنامه دولت برای فروش نفت در شرایط تحریم
راهکار رفع معضل بیکاری و قاچاق کدام است؟ راهکار رفع معضل بیکاری و قاچاق کدام است؟
توزیع 18 تن گوشت قرمز ویژه رمضان در خوی آغاز توزیع 18 تن گوشت قرمز ویژه رمضان در خوی آغاز شد
استاندار قم: قطعی برق در تابستان امسال باید ب استاندار قم: قطعی برق در تابستان امسال باید به حداقل برسد
وزیر راه و شهرسازی: نهضت مسکن سازی در کشور اد وزیر راه و شهرسازی: نهضت مسکن سازی در کشور ادامه دارد
نکاتی درباره طرح ساماندهی بازار خودرو
روند سینوسی در بازار ارز

جدیدترین اخبار اقتصادی روز

دلایل کاهش صادرات استان مرکزی علمی شناسایی شود
رونمایی از مدل جدید تقویت قدرت خرید مسکن
استاندار بوشهر خواستار اجرای مصوبه کالای همراه ملوان شد
چه کسی در حال جاسوسی از شما است؟
امام جمعه : معماری سنتی یزد نماد مدیریت مصرف انرژی است
148 میلیارد تومان وام اشتغال روستایی به مازندران ابلاغ شد
شرحی مستند بر راهبری یکساله منابع و برنامه توسعه ایلام
ابتکار نیوزلندی‌ها برای کاهش فقر و افزایش درآمد
ترفند جدید کلاهبرداران برای خالی کردن حساب مردم
رمزعبور کاربران گوگل در معرض دسترسی هکرها!
بخش خصوصی باید یک کرسی در دولت داشته باشد
تبدیل روستاهای استان مرکزی به کانون اشتغال ضروری است
سهم استانها از بودجه کل کشور افزایش یابد
سیاست‌های بانکی عامل اصلی ضعف صنعت و تولید است
برقراری بیمه مهمترین مطالبه هنرمندان صنایع دستی اردکان