شنبه 31 فروردین 1398

مترو هشتگرد در سال جاری تکمیل می‌شود

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید هشتگرد با بیان اینکه مترو هشتگرد به ۳۰۰ میلیارد تومان نقدینگی نیاز دارد و در سال جاری تکمیل می‌شود گفت: به دنبال افزایش قیمت مسکن در تهران بارقه‌های رونق ساخت و ساز در هشتگرد نیز دیده می‌شود اما افزایش قیمت آنطور که در پردیس و اندیشه اتفاق افتاده در هشتگرد صورت نگرفته است.

کسب و کار | ایسنا | 3 روز پیش |4/16/2019 3:01:58 PM 134 بازدید

مترو هشتگرد در سال جاری تکمیل می‌شود

مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید هشتگرد با بیان اینکه مترو هشتگرد به ۳۰۰ میلیارد تومان نقدینگی نیاز دارد و در سال جاری تکمیل می‌شود، گفت: به دنبال افزایش قیمت مسکن در تهران بارقه‌های رونق ساخت و ساز در هشتگرد نیز دیده می‌شود اما افزایش قیمت آنطور که در پردیس و اندیشه اتفاق افتاده در هشتگرد صورت نگرفته است.

به گزارش ایسنا، داود صفدری در نشست خبری که امروز برگزار شد اظهار کرد: در سال‌های گذشته توسعه نامتوازنی را در شهر جدید هشتگرد شاهد بوده‌ایم به همین دلیل سال گذشته در قالب سه پیمانکار بزرگ تکمیل و آماده سازی خدمات زیربنایی و روبنایی را مد نظر قرار داده‌ایم. از زمان روی کار آمدن طاهرخانی، مدیر عامل شرکت عمران شهرهای جدید ۲۵ تفاهم نامه به ارزش سه هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان را امضا کرده‌ایم که در حال تبدیل به قرارداد است. چهار مرکز محله را از سال ۱۳۹۷ شروع کرده‌ایم که هر کدام حدود ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد؛ پنج مرکز محله دیگر را نیز پیش می‌بریم.

وی با اشاره به تعریف ۲۰۰ هزار واحد مسکونی برای شهرهای جدید در قالب مسکن امید گفت: از این میزان ۱۸ هزار واحد برای هشتگرد تعریف شده، در سال ۱۳۹۷ بالغ بر ۵ هزار و ۱۲۲ واحد را شروع کرده‌ایم. در سال ۹۸ نیز ۵ هزار و ۸۹ واحد در مرحله عقد قرارداد است که مطمئناً تا خرداد ماه باید عملیات ۶ هزار و ۵۰۰ واحد شروع شود.

وی درباره‌ی آخرین وضعیت مترو گلشهر هشتگرد گفت: این پروژه به ۳۰۰ میلیارد تومان نقدینگی نیاز دارد یعنی هر ماه باید ۵۰ میلیارد به آن تزریق کنیم. در هفته اول فروردین ماه آغاز شده و در بحث زیر سازی ۹۸ درصد، بحث روسازی ۸۲ درصد، ایستگاه ۸۷ درصد، و کل پروژه ۷۶ درصد پیشرفت فیزیکی دارد. طبق برنامه وزیر راه و شهرسازی مترو هشتگرد در سال جاری تکمیل می‌شود.

وی در پاسخ به سوال ایسنا مبنی بر این که آیا سوددهی بخش خصوصی در این ۱۸ هزار واحد در نظر گرفته شده است یا خیر؟ گفت: تصمیم گرفتیم که توسعه هشتگرد را از طریق بخش خصوصی پیش ببریم در این خصوص کیفیت ساخت و ساز را نیز مد نظر قرار داده‌ایم. در ۱۸ هزار واحدی که برای هشتگرد تعریف شده بر اساس انتخاب خود پیمانکاران بوده و لذا قطعاً آنها با در نظر گرفتن بازار فروش اقدام به ساخت و ساز می‌کنند و سوددهی خود را در نظر می‌گیرند.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید هشتگرد همچنین در خصوص برنامه‌های اشتغال ساکنان هشتگرد گفت: شهرهای جدید اگر صرفاً خوابگاهی باشند به سمت نابودی و مرگ می‌روند. بنابراین جدا از بحث خدمات و زیرساخت‌هایی که برای هشتگرد در نظر داریم بحث اشتغال را نیز دنبال می‌کنیم در دهه‌ی ۶۰ آن طور که باید و شاید این موضوع در نظر گرفته نشد اما در برنامه‌های خود توسعه صنایع پاک را مد نظر قرار داده‌ایم تا بتوانیم اشتغال هم داشته باشیم و از رفت و آمد بیش از حد به کلان شهرهای کرج و تهران جلوگیری کنیم.

صفدری با اعلام این خبر که برنامه تغییر نام شهر جدید هشتگرد به «مهستان» در دستور کار قرار دارد گفت: از سال ۱۳۸۴ یکی از خواسته‌های مردم، شورای شهر و شهرداری تغییر نام شهر جدید هشتگرد بوده و طی دو ماه گذشته که من مسئولیت قبول کردم سه مکاتبه را در این خصوص داشتیم. پیشنهاد شورای شهر این است که نام هشتگرد به «مهستان» تغییر کند.

وی در پاسخ به این سوال که با توجه به عدم تحلیل بخشی از واحدهای مسکن مهر آیا تعریف ۱۸ هزار واحد در قالب مسکن امید برای هشتگرد ضروری بود؟ اظهار کرد: وقتی یک شهر بر مبنای ۴۰۰ هزار نفر تعریف می‌شود قطعاً پروژه‌های عظیم ملی نیز برای آن مد نظر قرار می‌گیرد. قطار برقی گلشهر هشتگرد یکی از این پروژه‌هاست. به هر حال نقدینگی در سطح جامعه وجود دارد که باید تلاش شود از بازارهای ارز و طلا به سمت ساخت و ساز بیاید. از زمان روی کار آمدن مهندس اسلامی این برنامه در وزارت راه و شهرسازی دنبال می‌شود که در صورت تحقق می‌تواند در سطح کشور اشتغال ایجاد کند.

بارقه‌های رونق مسکن در هشتگرد

وی اظهار کرد: در ماه‌های گذشته به دنبال افزایش قیمت مسکن در تهران شاهد رشد قیمت در شهرهای اطراف از جمله پردیس و اندیشه بودیم. اما در هشتگرد و پرند این افزایش جندان اتفاق نیفتاده با این وجود بارقه‌های رونق ساخت و ساز در شهر جدید هشتگرد دیده می‌شود.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به بزرگراه هشتگرد طالقان اشاره کرد و گفت: این پروژه به طول ۲۴ کیلومتر در دستور کار قرار دارد که در محدوده‌ی آنچه مربوط به محدوده شهر هشتگرد است ۸ کیلومتر خواهد بود. که در حال انجام است.

انتهای پیام

برچسب ها:

بازگشت به لیست اخبار اقتصادی

نظرات کاربران

اگر عضو سایت هستید وارد شوید و در غیر اینصورت نام و ایمیل خود را وارد کنید


تحلیل های اقتصادی سرمایه دار

سایر آینده تورم و قیمت دلار
موضوع تورم بدون شک در حال حاضر مهم ترین دغدغه آحاد مختلف در جامعه به شمار می رود و حدس و گمان ها در خصوص پیش بینی میزان تورم در نیمه دوم سال 97 و سال 98 به موضوع داغ گفت و گوهای کارشناسان و حتی مردم عادی تبدیل شده است.
پیش بینی قیمت دلار در چندماه آینده
قیمت دلار تا کجا ادامه خواهد داشت؟عوامل موثر در کاهش یا افزایش قیمت ها چیست؟
سایر آیا بازار ثانویه زمینه ­ی بازگشت تعادل به اقتصاد را فراهم می آورد؟
سیاست اخیر دولت در خصوص ایجاد بازار ثانویه و تعمیق آن توانست در طی هفته های ­ی گذشته ثبات نسبی برای بازار ارز فراهم آورد اما تداوم آن نیازمند اهتمام و پافشاری مجریان بر مواضع خود در اجرای هرچه دقیق آن می ­باشد.
سایر امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی
اینفوگرافیک امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله
پیش بینی قیمت طلا و ارز
پیش بینی بزرگان بازار از قیمت های طلا و سکه و ارز در ایران
روش سرمایه گذاری ارزشی چیست؟
یک نوع سرمایه گذاری است که در آن ارزش جنس یا سهم، ملاک خرید می باشد. روشهای مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد که روش سرمایه گذاری بر اساس ارزش، از مهمترین روشها محسوب می شود.
بازار دلار علت اصلی گرانی سال 97 در ایران
علت گرانی روزهای اخیر چیست؟ دلیل تکرار گرانی ها در بازار چیست؟ قیمتها چرا هر چند سال جهش پیدا می کنند؟
سایر کالاهای سرمایه ای ، کالاهای واسطه ای و کالاهای مصرفی
در این مقاله به تعریف کالاهای واسطه ای ، کالاهای مصرفی و کالاهای سرمایه ای و اهمیت شناخت انواع کالاهای سرمایه ای در زندگی اقتصادی فردی می پردازیم. کالای سرمایه ای چیست؟ کالاهای مصرفی و واسطه ای کدامند؟
سایر سواد مالی؛ حلقه مفقوده اقتصاد خانواده ایرانی
شنیدن این جمله که "سفره های مردم هر روز کوچکتر می شوند" دیگر برایمان عادت شده گرچه علاج مشکلاتی از این قبیل، برنامه ریزی و تدبیر مسئولان کشور را می طلبد اما آیا تک تک افراد جامعه در بوجود آمدن یا حل این مشکل برای خودشان نقشی بازی نمی کنند؟ سواد مالی چیست؟ در این مقاله سواد مالی آموزش داده می شود.
اقتصاد بین الملل مردم آمریکا با برجام موافقند یا مخالف؟ +اینفوگرافی
ترامپ پس از کش و قوس های فراوان از برجام خارج شد. در این مقاله به بررسی درصد موافقین و مخالفین برجام بین مردم آمریکا پرداخته شده است.
بازار دلار دلار ، طلا و حل مشکل اقتصادی ؛چالشی بزرگ
چرا اقتصاددانان نمی توانند مشکلات اقتصادی را حل کنند ؟ سوالی که جواب آن پر از چالشهای گوناگون است و شاید هم اصلا نمیتوان جوابی برای آن بدست آورد .
بازار دلار پیش بینی دلار در پایان برجام
با توجه به خروج آمریکا از برجام و اینکه تا 90 روز آینده تحریمهای هسته ای باز میگردد . شاید پیش بینی نرخ دلار چندان هم سخت نباشد .
سایر برجام تمام
درحالی که انتظار میرفت در کنفرانس خبری دیشب ترامپ پس از اعلام مواضع خود تا شنبه صبر کند و سپس یه صورت رسمی از برجام خارج شود اما او دیشب این کار را یکسره کرد و رسما باعث خروج آمریکا از برجام شد و تمامی تحریمهای قبلی علیه ایران را بازگرداند .
بازار دلار دلار پس از برجام
درآستانه کنفرانس خبری ترامپ بد نیست به آینده دلار پس از برجام بپردازیم .
سایر سیاست آمریکا درباره برجام
ترامپ دیروز در توییتی اعلام کرده امشب سیست های خودرا دربارهه برجام اعلام خواهد کرد ؛ به هرحال امشب به نوعی آینده برجام معلوم میشود پس بی ربط هم نیت اگر به این پیش بینی بپردازیم که سیاست آمریکا چه خواهد بود .

پربازدیدترین اخبار اقتصادی

اطلاعیه مهم گروه سایپا در خصوص قیمت‌های بازار خودرو
ادامه کاهش نرخ دلار و یورو
واکنش مرکز ملی فضای مجازی به اقدامات اخیر اینستاگرام
اراضی کشاورزی خوزستان برای فصل زراعی بعد آماد اراضی کشاورزی خوزستان برای فصل زراعی بعد آماده می شوند
فعالان ایرانی با اطمینان و جدیت وارد بازار عر فعالان ایرانی با اطمینان و جدیت وارد بازار عراق شوند
دلیل  بی‌ثباتی قیمت گوشت مرغ چیست؟ دلیل بی‌ثباتی قیمت گوشت مرغ چیست؟
عضو اتاق بازرگانی تهران: دولت پای خود را از ص عضو اتاق بازرگانی تهران: دولت پای خود را از صنعت خودرو بیرون بکشد
سکه یک روزه ۱۸۰تومان ارزان شد
تحریم‌ سپاه به گران شدن قیمت نفت منجر می‌شود تحریم‌ سپاه به گران شدن قیمت نفت منجر می‌شود
اکو فاقد استراتژی جامع منطقه ای برای گردشگری است
آرژانتین برای کنترل تورم، قانون تثبیت قیمت ها را اجرا کرد
بانک‌ها و صرافی‌ها، کد کارگزاری می‌گیرند
پیگیر افزایش مراوده های تجاری از کریدور دریای پیگیر افزایش مراوده های تجاری از کریدور دریایی بندرعباس هستیم
توسعه روابط تجاری و بانکی ایران با سویس و ترکیه
سیل 133 هزار میلیارد ریال به بخش کشاورزی خسار سیل 133 هزار میلیارد ریال به بخش کشاورزی خسارت زد

جدیدترین اخبار اقتصادی روز

نگرانی نفتی واشنگتن و گفت وگوی تلفنی ترامپ با ژنرال حفتر
ارزان‌ترین شهرها برای اجاره مسکن
مشاور استاندار: امکان فاجعه زیست محیطی در هورالعظیم وجود دارد
طلای آب شده سر و صدا به پا کرد!
منطقه صنعتی مشترک ایران و آذربایجان احداث می‌شود
بیش از یک هزار میلیارد ریال خسارت به تعاونی ها وارد شده است
قیمت دلار دارای حباب است
قیمت دلار دارای حباب است
خرید طلای آب شده از سوی مردم غیر مجاز نیست
نزول صنعت خودرو ایران به رتبه۱۸ جهان
ثروتمندترین افراد ژاپنی
سرمایه‌گذاری خودروسازان بزرگ برای ساخت خودروهای برقی
بررسی بازار طلا و سکه در هفته گذشته
قیمت طلا ٤٠هزار تومان ارزان شد
خرید طلای آب شده از سوی مردم غیر مجاز نیست