شنبه 31 فروردین 1398

75 طرح هادی روستایی در استان یزد اجرا شد

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی یزد گفت: در طول 40 سال گذشته 262 طرح هادی روستایی در این استان اجرا شده که 75 طرح آن با 62 میلیارد ریال اعتبار در سال 97 بوده است.

کسب و کار | ایرنا | 3 روز پیش |4/16/2019 2:06:40 PM 160 بازدید

75 طرح هادی روستایی در استان یزد اجرا شد
به گزارش ایرنا ، علیرضا قربانیان روز سه شنبه به مناسبت سالگرد تأسیس این مجموعه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از مهمترین و در واقع نخستین فعالیت عمرانی بنیاد مسکن در استان اجرای طرح هادی روستایی است که در 40 سال عمر بابرکت انقلاب اسلامی مطالعه 411 طرح انجام شد.
وی افزود: از این تعداد 45 طرح مربوط به سال 97 بوده ضمن اینکه در سال گذشته 35 میلیارد ریال برای اجرای طرح هادی در 75 روستای استان هزینه شده و 27 میلیارد ریال نیز قیر رایگان داده شده توسط دولت، در 61 روستای در حال اجرای طرح ، استفاده شده است.
مدیرکل بنیاد مسکن یزد از دیگر فعالیت های معاونت عمران روستایی را واگذاری زمین در روستاها عنوان کرد و گفت: متولی واگذاری زمین در شهرها ، اداره کل راه و شهرسازی و در خارج از محدوده با منابع طبیعی است.

** واگذاری 15500 قطعه زمین در روستاها برای ساخت مسکن مناسب
قربانیان اضافه کرد: در 40 سال گذشته در استان یزد 15 هزار و 500 قطعه زمین به منظور ساخت مسکن مناسب واگذار شده که هزار و 700 قطعه آن در سال گذشته بوده است.
وی با اشاره به وجود بیش از 50هزار واحد مسکونی در حدود 350 روستای بالای 20 خانوار استان خاطرنشان کرد: در واقع بنیاد مسکن حدود بیش از 30 درصد واحدهای مسکونی ، زمین واگذار کرده است.
وی سنددار کردن واحدهای مسکونی روستایی را از دیگر فعالیت ها اعلام و هدف از آن را ساماندهی و تثبیت نظام مالکیت زمین های روستایی، کاهش و رفع اختلافات حقوقی ، امکان بهره گیری از تسهیلات بانکی ، کمک به توسعه روستایی و فراهم کردن بستر قانونی برای استفاده از خدمات بیان کرد.

** صدور 55 هزار جلد سند برای منازل روستایی استان
این مسئول گفت: در این بخش در 40 سال گذشته حدود 55 هزار سند شامل تمامی واحدهای مسکونی و غیر مسکونی با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک برای واحدهای روستایی و شهری صادر کرده ایم که پنج هزار جلد در شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت و مابقی در روستاها بوده است.
مدیرکل بنیاد مسکن یزد با اشاره به سهمیه سالانه در این بخش ادامه داد: در سال 97 نیز حدود هزار و 200 سند صادر شده که 300 جلد آن مربوط به شهرهاست.

** اجرای طرح حفاظت از بافت های ارزشمند روستایی
قربانیان درباره طرح حفاظت از بافت های ارزشمند روستایی هم با اشاره به فعالیت در هشت روستای استان اظهار داشت: این طرح با هدف حفاظت ، احیا و مرمت بافت های ارزشمند در روستاهایی همچون شمسی ، خرانق ، اسلامیه ، عقدا ، توران پشت ، باجگان اجرا شده و هم اکنون نیز در مزرعه نو در حال اجراست که در مجموع 20میلیارد ریال در این روستاها هزینه شده است.
وی یکی از فعالیت های معاونت بازسازی مسکن روستایی بنیاد را ارائه تسهیلات مقاوم سازی به عنوان یک عملیات پیشگیرانه در مقابل حوادث طبیعی اعلام کرد و افزود: در این بخش تسهیلات 250میلیون ریالی با بازپرداخت 15 ساله پرداخت می شود.

** پرداخت 26 هزار فقره تسهیلات مقاوم سازی در روستاها
به گفته وی ، در 40 سال گذشته 26 هزار فقره تسهیلات مقاوم سازی در روستاهای استان یزد پرداخت شده که هزار و 300 فقره آن مربوط به سال 97 بوده است.
مدیرکل بنیاد مسکن یزد از ساخت 350 واحد مسکونی با تسهیلات کم بهره برای خانواده های کم درآمد در روستا خبر داد و گفت: در کنار کمک به این خانواده ها ، به نوعی فرهنگ صحیح ساخت و ساز در مناطق روستایی را ترویج داده ایم.
قربانیان با اشاره به پرداخت تسهیلات بلاعوض در سطح استان نیز اظهار داشت: این طرح در سال 97 آغاز شد و در قالب آن 370 فقره تسهیلات 50 تا 80 میلیون ریال به خانواده های که تسهیلات گرفته بودند و توانایی تکمیل خانه هایشان را نداشتند پرداخت شد.

** پرداخت 21 فقره تسهیلات به خانواده های 2 معلولی
وی با بیان پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به 21 خانوده 2 معلولی استان از ارائه تسهیلات به واحدهای بوم گردی هم خبر داد و افزود: در این بخش 49 واحد معرفی شده که به 30 واحد تسهیلات 150 میلیون ریالی پرداخت شده است.
وی درباره تسهیلات تعمیرات مسکن هم گفت: در 40 سال گذشته 25 هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه برای تعمیر واحدهای مسکونی ، ساخت حمام در منازل و ودیعه مسکن و بهسازی مسکن از 50 تا 80 میلیون ریال ارائه شده است.

** ساخت 6 هزار مسکن برای افراد بدون خانه
در بخش دیگر این جلسه ، این مسئول درباره فعالیت های معاونت مسکن شهری از ساخت 6 هزار واحد مسکونی برای افراد بدون خانه در تمامی شهرستانهای استان خبر داد و اضافه کرد: از این تعداد 150 واحد در سال 97 ساخته شده و 350 واحد هم امسال در در اردکان ، بافق ، تفت ، میبد و مهریز در حال ساخت داریم.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی یزد در پایان با اشاره به ارسال تعدادی از ماشین آلات این مجموعه به مناطق سیل زده کشور گفت: بانک ماشین آلات بنیاد مسکن استان ، 40 دستگاه و 50 نیرو فنی و خدماتی دارد.
بنیاد مسکن انقلاب اسلامی یزد در روز 21 فروردین سال 1358 همزمان با فرمان امام خمینی (ره) مبنی بر افتتاح حساب 100 و تأسیس این بنیاد با اختصاص قسمتی از دفتر سومین شهید محراب آیت صدوقی به عنوان نخستین شعبه در کشور آغزا به کار کرد.
1968/ 6197
برچسب ها:

بازگشت به لیست اخبار اقتصادی

نظرات کاربران

اگر عضو سایت هستید وارد شوید و در غیر اینصورت نام و ایمیل خود را وارد کنید


تحلیل های اقتصادی سرمایه دار

سایر آینده تورم و قیمت دلار
موضوع تورم بدون شک در حال حاضر مهم ترین دغدغه آحاد مختلف در جامعه به شمار می رود و حدس و گمان ها در خصوص پیش بینی میزان تورم در نیمه دوم سال 97 و سال 98 به موضوع داغ گفت و گوهای کارشناسان و حتی مردم عادی تبدیل شده است.
پیش بینی قیمت دلار در چندماه آینده
قیمت دلار تا کجا ادامه خواهد داشت؟عوامل موثر در کاهش یا افزایش قیمت ها چیست؟
سایر آیا بازار ثانویه زمینه ­ی بازگشت تعادل به اقتصاد را فراهم می آورد؟
سیاست اخیر دولت در خصوص ایجاد بازار ثانویه و تعمیق آن توانست در طی هفته های ­ی گذشته ثبات نسبی برای بازار ارز فراهم آورد اما تداوم آن نیازمند اهتمام و پافشاری مجریان بر مواضع خود در اجرای هرچه دقیق آن می ­باشد.
سایر امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی
اینفوگرافیک امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله
پیش بینی قیمت طلا و ارز
پیش بینی بزرگان بازار از قیمت های طلا و سکه و ارز در ایران
روش سرمایه گذاری ارزشی چیست؟
یک نوع سرمایه گذاری است که در آن ارزش جنس یا سهم، ملاک خرید می باشد. روشهای مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد که روش سرمایه گذاری بر اساس ارزش، از مهمترین روشها محسوب می شود.
بازار دلار علت اصلی گرانی سال 97 در ایران
علت گرانی روزهای اخیر چیست؟ دلیل تکرار گرانی ها در بازار چیست؟ قیمتها چرا هر چند سال جهش پیدا می کنند؟
سایر کالاهای سرمایه ای ، کالاهای واسطه ای و کالاهای مصرفی
در این مقاله به تعریف کالاهای واسطه ای ، کالاهای مصرفی و کالاهای سرمایه ای و اهمیت شناخت انواع کالاهای سرمایه ای در زندگی اقتصادی فردی می پردازیم. کالای سرمایه ای چیست؟ کالاهای مصرفی و واسطه ای کدامند؟
سایر سواد مالی؛ حلقه مفقوده اقتصاد خانواده ایرانی
شنیدن این جمله که "سفره های مردم هر روز کوچکتر می شوند" دیگر برایمان عادت شده گرچه علاج مشکلاتی از این قبیل، برنامه ریزی و تدبیر مسئولان کشور را می طلبد اما آیا تک تک افراد جامعه در بوجود آمدن یا حل این مشکل برای خودشان نقشی بازی نمی کنند؟ سواد مالی چیست؟ در این مقاله سواد مالی آموزش داده می شود.
اقتصاد بین الملل مردم آمریکا با برجام موافقند یا مخالف؟ +اینفوگرافی
ترامپ پس از کش و قوس های فراوان از برجام خارج شد. در این مقاله به بررسی درصد موافقین و مخالفین برجام بین مردم آمریکا پرداخته شده است.
بازار دلار دلار ، طلا و حل مشکل اقتصادی ؛چالشی بزرگ
چرا اقتصاددانان نمی توانند مشکلات اقتصادی را حل کنند ؟ سوالی که جواب آن پر از چالشهای گوناگون است و شاید هم اصلا نمیتوان جوابی برای آن بدست آورد .
بازار دلار پیش بینی دلار در پایان برجام
با توجه به خروج آمریکا از برجام و اینکه تا 90 روز آینده تحریمهای هسته ای باز میگردد . شاید پیش بینی نرخ دلار چندان هم سخت نباشد .
سایر برجام تمام
درحالی که انتظار میرفت در کنفرانس خبری دیشب ترامپ پس از اعلام مواضع خود تا شنبه صبر کند و سپس یه صورت رسمی از برجام خارج شود اما او دیشب این کار را یکسره کرد و رسما باعث خروج آمریکا از برجام شد و تمامی تحریمهای قبلی علیه ایران را بازگرداند .
بازار دلار دلار پس از برجام
درآستانه کنفرانس خبری ترامپ بد نیست به آینده دلار پس از برجام بپردازیم .
سایر سیاست آمریکا درباره برجام
ترامپ دیروز در توییتی اعلام کرده امشب سیست های خودرا دربارهه برجام اعلام خواهد کرد ؛ به هرحال امشب به نوعی آینده برجام معلوم میشود پس بی ربط هم نیت اگر به این پیش بینی بپردازیم که سیاست آمریکا چه خواهد بود .

پربازدیدترین اخبار اقتصادی

اطلاعیه مهم گروه سایپا در خصوص قیمت‌های بازار خودرو
ادامه کاهش نرخ دلار و یورو
واکنش مرکز ملی فضای مجازی به اقدامات اخیر اینستاگرام
اراضی کشاورزی خوزستان برای فصل زراعی بعد آماد اراضی کشاورزی خوزستان برای فصل زراعی بعد آماده می شوند
فعالان ایرانی با اطمینان و جدیت وارد بازار عر فعالان ایرانی با اطمینان و جدیت وارد بازار عراق شوند
دلیل  بی‌ثباتی قیمت گوشت مرغ چیست؟ دلیل بی‌ثباتی قیمت گوشت مرغ چیست؟
عضو اتاق بازرگانی تهران: دولت پای خود را از ص عضو اتاق بازرگانی تهران: دولت پای خود را از صنعت خودرو بیرون بکشد
سکه یک روزه ۱۸۰تومان ارزان شد
تحریم‌ سپاه به گران شدن قیمت نفت منجر می‌شود تحریم‌ سپاه به گران شدن قیمت نفت منجر می‌شود
اکو فاقد استراتژی جامع منطقه ای برای گردشگری است
آرژانتین برای کنترل تورم، قانون تثبیت قیمت ها را اجرا کرد
بانک‌ها و صرافی‌ها، کد کارگزاری می‌گیرند
پیگیر افزایش مراوده های تجاری از کریدور دریای پیگیر افزایش مراوده های تجاری از کریدور دریایی بندرعباس هستیم
توسعه روابط تجاری و بانکی ایران با سویس و ترکیه
سیل 133 هزار میلیارد ریال به بخش کشاورزی خسار سیل 133 هزار میلیارد ریال به بخش کشاورزی خسارت زد

جدیدترین اخبار اقتصادی روز

نگرانی نفتی واشنگتن و گفت وگوی تلفنی ترامپ با ژنرال حفتر
ارزان‌ترین شهرها برای اجاره مسکن
مشاور استاندار: امکان فاجعه زیست محیطی در هورالعظیم وجود دارد
طلای آب شده سر و صدا به پا کرد!
منطقه صنعتی مشترک ایران و آذربایجان احداث می‌شود
بیش از یک هزار میلیارد ریال خسارت به تعاونی ها وارد شده است
قیمت دلار دارای حباب است
قیمت دلار دارای حباب است
خرید طلای آب شده از سوی مردم غیر مجاز نیست
نزول صنعت خودرو ایران به رتبه۱۸ جهان
ثروتمندترین افراد ژاپنی
سرمایه‌گذاری خودروسازان بزرگ برای ساخت خودروهای برقی
بررسی بازار طلا و سکه در هفته گذشته
قیمت طلا ٤٠هزار تومان ارزان شد
خرید طلای آب شده از سوی مردم غیر مجاز نیست