سه شنبه 28 خرداد 1398

انجام سفرهای نوروزی با بیش از 21 هزار صندلی هواپیما

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی ایران با اشاره به اهمیت ارائه خدمات مناسب در ایام تعطیلات نوروزی به مسافران حمل ونقل هوایی گفت: برای انجام سفرهای ایمن و مطلوب در ایام نوروز 98، بیش از 21 هزار صندلی توسط 17 شرکت های هوایی آماده شده است.

کسب و کار | ایرنا | 3 ماه پیش |3/20/2019 10:52:09 AM 550 بازدید

انجام سفرهای نوروزی با بیش از 21 هزار صندلی هواپیما
به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، 21 هزار مجوز پرواز داخلی و خارجی به صورت فوق العاده در تاریخ های 25 اسفند ماه 97 تا 17 فروردین سال آینده صادر شده است.
«مسعود اسعدی سامانی» دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، علاوه بر اشاره به برنامه شرکت های هوایی برای انجام سفرهای نوروزی، بخشی از مسایل و مشکلات صنعت هوایی نیز مطرح کرد.
وی می گوید: همواره در ایام تعطیلات نوروزی تقاضا برای سفر با هواپیما افزایش می یابد و عده ای دلال و سودجو نیز در این ایام به دنبال کسب درآمدهای باد آورده هستند، اما امسال شرکت های هوایی قیمت بلیت های ایام تعطیلات نوروز را بر مبنای قیمت آذرماه تعیین کرده اند.

** نشست هماهنگی انجام سفرهای نوروزی از 3 ماه پیش آغاز شد
به گفته سامانی، برای انجام سفرهای نوروزی از سه ماه قبل نشست های مستمری با حضور مدیران عامل و معاونان بازرگانی شرکت های هوایی برگزار شده تا هماهنگی های لازم برای سفر هموطنان با حمل ونقل هوایی انجام شود.
سامانی اظهار داشت: برای ایجاد هماهنگی بین شرکت های هوایی هم اکنون قیمت بلیت تمام شرکت های هوایی ایران در سایت انجمن شرکت های هواپیمایی در معرض دید همگان قرار گرفته تا همه متقاضیان از وضعیت قیمت بلیت هواپیما در مسیرهای مختلف برای ایام تعطیلات نوروزی مطلع شوند.
وی افزود: متاسفانه برخی از سایت های اینترنتی از این شرایط سواستفاده می کنند و به نوعی برای کسب سودجویی های غیرقانونی به دنبال بازار سیاه هستند؛ بنابراین، به همه مسافران توصیه می کنیم بلیت های مورد نیاز خود را از آژانس های معتبر خریداری کنند و پس از آن با اعتبار سنجی این بلیت های از خریدهای خود مطمئن شوند.
سامانی گفت: تمام بلیت های شرکت های هوایی در سایت این انجمن ثبت شده و مسافران برای راستی آزمایی بلیت های خود می توانند به سایت انجمن شرکت های هواپیمایی ایران مراجعه تا از اعتبار بلیت های خود مطلع شوند.
به گفته وی، ممکن است برخی از سایت ها به علت افزایش تقاضا در این ایام بلیت های سفرهای نوروزی را با نرخ های بیشتری به مشتریان عرضه کنند، اما دامنه (حداکثر و حداقل) قیمت بلیت های تمام شرکت های هوایی در سایت این انجمن به سهولت برای مسافران قابل دسترسی است.
دبیر انجمن صنفی شرکت‌های هواپیمایی خاطرنشان کرد: فهرست سایت‌های مجاز فروش بلیت هواپیما در سایت سازمان هواپیمایی کشوری قرار دارد و مسافران برای اطمینان می توانند از لینک اعتبارسنجی در سایت انجمن شرکت‌های هواپیمایی استفاده کنند.

** هیچ شرکتی نمی تواند بلیت های خود را بیشتر از نرخ های مصوب عرضه کند
دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی ایران گفت: هیچ آژانس و یا شرکتی حق ندارد بلیت های خود را بیشتر از نرخ های مصوب عرضه کند و اگر بیشتر از آن باشد تخلف محسوب شده و قابل رسیدگی است.
وی تاکید کرد: تمام شرکت های هوایی خود را موظف کرده اند که بلیت های خود را با همان قیمت تعیین شده به مسافران عرضه کنند در غیر این صورت دستگاه های نظارتی می توانند به این موضوع وارد و نسبت به تخلفاتی که شده رسیدگی کنند.
سامانی گفت: در صورتی که مسافران با قیمت های بیشتری بلیت خریداری کنند می توانند به سایت سازمان هواپیمایی کشوری https://www.cao.ir ، سایت انجمن، سازمان تعزیرات حکومتی و سازمان حمایت مراجعه تا نسبت به طرح شکایت خود اقدام کنند و مطمئن باشند که به آن رسیدگی خواهد شد.
سامانی گفت: در آذرماه امسال شرکت‌های هواپیمایی بر اساس نرخ ارز نیمایی، قیمت تمام شده و میزان دسترسی‌ آنها برای خرید ارز، قیمتی را برای بلیت‌های خود تعیین کردند که هم اکنون این قیمت ها ملاک عمل شرکت های هوایی است.

** تاخیر پروازها به دلایل فنی و شرایط بد جوی
این مقام مسئول در صنعت حمل و نقل هوایی کشور بیان کرد: تاخیر پروازهای هوایی به دلایل فنی و شرایط بد جوی از ضروریات این صنعت است و ممکن است به دلیل مسایل فنی برخی از پروازهای هوایی به خصوص در ایام تعطیلات نوروزی با تاخیر انجام شود.
سامانی افزود: هرچند که شرکت های هوایی برای انجام سفرهای نوروزی برنامه ریزی کرده اند که پروازها با کمترین تاخیر انجام شود، اما در مواردی ممکن است این اتفاق بیافتد که پروازی به دلایلی با تاخیر انجام شود و برای این مساله نیز هماهنگ شده تا مدیران شرکت هوایی در فرودگاه های کشور پاسخگوی مردم باشند.
دبیرانجمن شرکت های هواپیمایی ایران بیان کرد: طبق هماهنگی های به عمل بین شرکت های هوایی قرار است در صورت تاخیر پروازها از هواپیماهای جایگزین استفاده شود و انتظار داریم در این شرایط مسافران صبوری کنند و مطمئن باشند مدیران شرکت های هوایی به دنبال این هستند که در اسرع وقت مسافران را به مقاصد خود برسانند و اگر تاخیرها بیش از اندازه باشد در این صورت به استناد دستورالعمل رعایت حقوق مسافران، همکاران ما اقدامات لازم را انجام خواهند داد تا رضایت مسافران را کسب کنند.

** فروش بلیت های چارتری تنها در مسیر کیش و قشم
دبیرانجمن شرکت های هواپیمایی ایران یادآورشد: برخی از شرکت های هوایی به علت کمبود سرمایه و منابع مالی در گردش و تامین نقدینگی خود ناگزیر به پیش فروش بلیت های خود هستند و اگر این نقدینگی در اختیار شرکت ها بود، شرکت ها بدون شک وارد این عرصه نمی شدند با این حال در مسیرهای کیش و قشم به صورت بسته سفر ادامه خواهد داشت.
سامانی افزود: در صنعت حمل ونقل هوایی مسیرهای کیش و قشم به عنوان مقصد گردشگری مطرح هستند و شرکت های هوایی می توانند در این دو مسیر بلیت های خود را به صورت چارتری عرضه کنند در غیر این صورت در سایر مسیرهای پروازی فروش بلیت چارتری ممنوع است؛ هرچند که هم اکنون 2 شرکت هوایی در ایران طبق مجوز سازمان هواپیمایی کشوری تنها برای فعالیت های چارتری مجوز پروازی دارند.
وی تاکید کرد: بخشی از گردشگری کشور با پروازهای چارتری رابطه مستقیم دارد و شرکت های مسافرتی و گردشگری می توانند با تعریف تورهای سفری همراه با تامین هتل و پذیرایی از ظرفیت های شرکت های هوایی در این بخش استفاده کنند.
دبیرانجمن شرکت های هواپیمایی ایران اظهارداشت: طبق دستور وزیر راه وشهرسازی شرکت های هوایی به غیر از مسیر کیش و قشم پروازهای چارتری نخواهند داشت، زیرا در صورت ابطال بلیت های چارتری امکان استرداد وجه آن امکانپذیر نبود و این مساله در صنعت حمل ونقل هوایی مشکلاتی را به وجود می آورد و هم اکنون بر اساس مقررات ( CRCN ) نسبت به استرداد وجه بلیت اقدام می شود.
اقتصام**1108**9189
برچسب ها:

بازگشت به لیست اخبار اقتصادی

نظرات کاربران

اگر عضو سایت هستید وارد شوید و در غیر اینصورت نام و ایمیل خود را وارد کنید


تحلیل های اقتصادی سرمایه دار

سایر آینده تورم و قیمت دلار
موضوع تورم بدون شک در حال حاضر مهم ترین دغدغه آحاد مختلف در جامعه به شمار می رود و حدس و گمان ها در خصوص پیش بینی میزان تورم در نیمه دوم سال 97 و سال 98 به موضوع داغ گفت و گوهای کارشناسان و حتی مردم عادی تبدیل شده است.
پیش بینی قیمت دلار در چندماه آینده
قیمت دلار تا کجا ادامه خواهد داشت؟عوامل موثر در کاهش یا افزایش قیمت ها چیست؟
سایر آیا بازار ثانویه زمینه ­ی بازگشت تعادل به اقتصاد را فراهم می آورد؟
سیاست اخیر دولت در خصوص ایجاد بازار ثانویه و تعمیق آن توانست در طی هفته های ­ی گذشته ثبات نسبی برای بازار ارز فراهم آورد اما تداوم آن نیازمند اهتمام و پافشاری مجریان بر مواضع خود در اجرای هرچه دقیق آن می ­باشد.
سایر امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی
اینفوگرافیک امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله
پیش بینی قیمت طلا و ارز
پیش بینی بزرگان بازار از قیمت های طلا و سکه و ارز در ایران
روش سرمایه گذاری ارزشی چیست؟
یک نوع سرمایه گذاری است که در آن ارزش جنس یا سهم، ملاک خرید می باشد. روشهای مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد که روش سرمایه گذاری بر اساس ارزش، از مهمترین روشها محسوب می شود.
بازار دلار علت اصلی گرانی سال 97 در ایران
علت گرانی روزهای اخیر چیست؟ دلیل تکرار گرانی ها در بازار چیست؟ قیمتها چرا هر چند سال جهش پیدا می کنند؟
سایر کالاهای سرمایه ای ، کالاهای واسطه ای و کالاهای مصرفی
در این مقاله به تعریف کالاهای واسطه ای ، کالاهای مصرفی و کالاهای سرمایه ای و اهمیت شناخت انواع کالاهای سرمایه ای در زندگی اقتصادی فردی می پردازیم. کالای سرمایه ای چیست؟ کالاهای مصرفی و واسطه ای کدامند؟
سایر سواد مالی؛ حلقه مفقوده اقتصاد خانواده ایرانی
شنیدن این جمله که "سفره های مردم هر روز کوچکتر می شوند" دیگر برایمان عادت شده گرچه علاج مشکلاتی از این قبیل، برنامه ریزی و تدبیر مسئولان کشور را می طلبد اما آیا تک تک افراد جامعه در بوجود آمدن یا حل این مشکل برای خودشان نقشی بازی نمی کنند؟ سواد مالی چیست؟ در این مقاله سواد مالی آموزش داده می شود.
اقتصاد بین الملل مردم آمریکا با برجام موافقند یا مخالف؟ +اینفوگرافی
ترامپ پس از کش و قوس های فراوان از برجام خارج شد. در این مقاله به بررسی درصد موافقین و مخالفین برجام بین مردم آمریکا پرداخته شده است.
بازار دلار دلار ، طلا و حل مشکل اقتصادی ؛چالشی بزرگ
چرا اقتصاددانان نمی توانند مشکلات اقتصادی را حل کنند ؟ سوالی که جواب آن پر از چالشهای گوناگون است و شاید هم اصلا نمیتوان جوابی برای آن بدست آورد .
بازار دلار پیش بینی دلار در پایان برجام
با توجه به خروج آمریکا از برجام و اینکه تا 90 روز آینده تحریمهای هسته ای باز میگردد . شاید پیش بینی نرخ دلار چندان هم سخت نباشد .
سایر برجام تمام
درحالی که انتظار میرفت در کنفرانس خبری دیشب ترامپ پس از اعلام مواضع خود تا شنبه صبر کند و سپس یه صورت رسمی از برجام خارج شود اما او دیشب این کار را یکسره کرد و رسما باعث خروج آمریکا از برجام شد و تمامی تحریمهای قبلی علیه ایران را بازگرداند .
بازار دلار دلار پس از برجام
درآستانه کنفرانس خبری ترامپ بد نیست به آینده دلار پس از برجام بپردازیم .
سایر سیاست آمریکا درباره برجام
ترامپ دیروز در توییتی اعلام کرده امشب سیست های خودرا دربارهه برجام اعلام خواهد کرد ؛ به هرحال امشب به نوعی آینده برجام معلوم میشود پس بی ربط هم نیت اگر به این پیش بینی بپردازیم که سیاست آمریکا چه خواهد بود .

پربازدیدترین اخبار اقتصادی

برخی مستاجران کرمانی به کانکس‌نشینی روی آورده برخی مستاجران کرمانی به کانکس‌نشینی روی آورده‌اند
بهاى دلار و یورو در بازار امروز/ مقاومت بازار بهاى دلار و یورو در بازار امروز/ مقاومت بازار در مقابل فشار دلالان
بازار موبایل در تسخیر دوباره قاچاقچیان
توقف تعداد بسیاری از نمادها در پی افزایش قیمت شیر خام/ لبنیات گران شد
نعمت‎بخش: پراید ۳۹میلیون‌ تومانی را ۳۷میلیون می‌فروشیم
از تعطیلی واحدهای صنعتی جلوگیری می‌کنیم از تعطیلی واحدهای صنعتی جلوگیری می‌کنیم
اپراتورهای هندی هم به فکر جایگزین کردن هواوی افتادند
کسری بودجه دولت ترامپ به وضعیت نگران کننده رسید
خریداران سکه منتظر اعلام نظر بانک مرکزی دربار خریداران سکه منتظر اعلام نظر بانک مرکزی درباره مالیات سکه
فناوری‌های هوآوی تا سال‌ها در جهان پیشرو خواهند بود
پرداخت یارانه سود تسهیلات مسکن مهر به بانک مس پرداخت یارانه سود تسهیلات مسکن مهر به بانک مسکن
قیمت طلا، سکه و ارز در روز شنبه
پارک‌های فناوری فضاهای رشد برای رسیدن یک ایده پارک‌های فناوری فضاهای رشد برای رسیدن یک ایده به هدف نهایی هستند
وجود ۹۱ میلیارد دلار خانه بی‌استفاده در ایران!
هزینه‌های تولید کفش افزایش و فروش کاهش یافته هزینه‌های تولید کفش افزایش و فروش کاهش یافته است

جدیدترین اخبار اقتصادی روز

دلایل رشد سودآوری حتاید/ حجم دارایی‌های تایدواتر خارج از تصور است
قیمت طلا، سکه و ارز در روز سه‌شنبه
نفس‌های آخر چک بی‌محل
کارمزد خدمات الکترونیکی بانک‌ها افزایش می‌یابد
افت 0.43 درصدی شاخص بورس تهران پس از یک نوسان دو هزار واحدی/ آیفکس 16 واحد رشد کرد
بی‌رمقی صنعت گچ در سایه رکود بازار مسکن/ بازار در تصرف کشورهای همسایه!
افت ۸.۶درصدی رشد اقتصادی از کجا آب می‌خورد؟
اعتماد متقابل، عامل توسعه همکاری‌های ایران و روسیه
قضیه وام دلچسب مستأجران چیست؟ قضیه وام دلچسب مستأجران چیست؟
اوج‌گیری مجدد بیت‌‌کوین پس از دوران رکود/ پول اوج‌گیری مجدد بیت‌‌کوین پس از دوران رکود/ پول دیجیتالی در مرز 10هزار دلار
سرنوشت واگذاری سهام دولت در امین و البرز همچنان در هاله‌ای از ابهام!
دلار بانکی به زیر ۱۳,۰۰۰ تومان برگشت
۱۰۰ هزار واحد مسکونی در بافت‌های فرسوده کشور ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در بافت‌های فرسوده کشور ساخته می‌شود
قیمت‌ها در بازار سرمایه کاهشی ماند
ارز مسافرتی امروز چند قیمت خورد؟ ارز مسافرتی امروز چند قیمت خورد؟