سه شنبه 28 خرداد 1398

جهاد کشاورزی البرز در زمینه توسعه اشتغال موفق به دریافت لوح سپاس شد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان البرز گفت که این سازمان به دلیل توسعه اشتغال و کارآفرینی از سوی استاندار البرز لوح سپاس دریافت کرد.

کشاورزی و دامپروری | ایرنا | 3 ماه پیش |3/20/2019 10:21:39 AM 589 بازدید

جهاد کشاورزی البرز در زمینه توسعه اشتغال موفق به دریافت لوح سپاس شد
سید مجید موسوی روز چهارشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: سازمان جهاد کشاورزی استان البرز برای اجرای سیاست های دولت در زمینه توسعه اشتغال و کارآفرینی در سال 97 که به نام « حمایت از کالای ایرانی » مزین شده جزو دستگاه های اجرایی برتر استان شناخته شده است.
وی اظهار داشت: به پاس این خدمات، در مراسمی لوح سپاس توسط استاندار البرز به این سازمان اهدا شد.
موسوی به ارایه خدمات و عملکرد این سازمان در زمینه اشتغال اشاره کرد و گفت: به همین منظور تسهیلات کم بهره به تولیدکنندگان و سرمایه گذاران بخش کشاورزی پرداخت شده است.
موسوی اعلام کرد که 324 طرح متقاضی تسهیلات اشتغال روستایی وعشایری و فراگیر به مبلغ 2 هزار و 449 میلیارد ریال پس از اخذ مصوبه کارگروه اشتغال استان به بانک های عامل ( سه بانک ) معرفی شدند.
وی اظهار داشت: تسهیلات طرح‌های تولیدی اشتغالزا در قالب تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری برای ایجاد و توسعه و تکمیل طرح های فعالیت های گلخانه ای، پرورش قارچ، گیاهان دارویی، پرورش دام و طیور، شیلات وآبزیان، صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی و... با سود 6 درصد به متقاضیان پرداخت شده است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی البرز در خصوص وضعیت طرح های معرفی شده به بانک های عامل گفت: 152 طرح در بانک های عامل استان به مبلغ 918.2 میلیارد ریال و با پیش بینی ایجاد اشتغال 1341 نفر منعقد شده است.
موسوی افزود: همچنین 146 طرح تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری در مجموع به مبلغ 729.8 میلیارد ریال با پیش بینی ایجاد اشتغال برای یک هزار و 35 نفر توسط بانک های عامل کشاورزی، پست بانک، بانک توسعه تعاون و صندوق کارآفرینی امید پرداخت شده است.
وی اضافه کرد: مابقی طرح هایی که پرونده تسهیلاتی آن ها در بانک های عامل تکمیل شده پس از تخصیص جدید در فرایند پرداخت قرار خواهد گرفت.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان البرز گفت: تسهیلات مکانیزاسیون نیز با نرخ سود 15 درصد به بهره برداران به منظور خرید انواع ماشین آلات و ادوات کشاورزی و دامپروری، در راستای افزایش ضریب مکانیزاسیون، پرداخت می شود.
وی ادامه داد: در سال 1397 تعداد 77 مورد به مبلغ 320 هزار و 950 میلیون ریال تسهیلات مکانیزاسیون به بانک معرفی شد که تعداد 33 مورد به مبلغ 23 هزار و 562 میلیون ریال پرداخت شده است.
موسوی گفت: تسهیلاتی از محل صندوق توسعه ملی با نرخ سود 14 الی 16 درصد در قالب تسهیلات سرمایه ای و سرمایه در گردش به بخش صنایع تبدیلی و تکمیلی ، آب و کشاورزی پرداخت می شود.
وی افزود: مبلغ 898 میلیارد ریال تسهیلات از محل صندوق توسعه ملی در سال 1397 پرداخت شد در حالیکه در این مدت 143 مورد به مبلغ یک هزارو 298 هزار و 315 میلیون ریال تسهیلات از محل صندوق توسعه ملی به بانک کشاورزی معرفی شده بود.
موسوی تصریح کرد: تسهیلات اشتغال پایداری روستایی با نرخ سود هشت درصد با عاملیت بانک های سینا و پارسیان به منظور ایجاد اشتغال در مناطق روستایی از محل اعتبارات در اختیار اداره کل امور روستای و شوراهای استانداری در قالب تسهیلات سرمایه ای به بهره برداران بخش کشاورزی با حدالاقل اعتبار یک هزار میلیون ریال و حداکثر اعتبار 20 هزار میلیون ریال پرداخت می شود.
وی گفت: تا کنون مبلغ 129 هزار و 748 میلیون ریال تسهیلات از محل اعتبار سال96 به بهره برداران بخش کشاورزی پرداخت شد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان البرز افزود: همچنین در سال 1397 تعداد 64 طرح به مبلغ 453 میلیون و 578 میلیون ریال به مدیرکل امور روستایی و شهرهای استان جهت معرفی به بانک سینا و پارسیان انجام گرفته است.
وی در خصوص تسهیلات مشاغل خانگی با نرخ سود چهار درصد، بیان داشت: این تسهیلات به دارندگان مجوز فعالیت مشاغل خانگی در بخش کشاورزی پرداخت می شود که در سال 1397 تعداد 129 طرح جهت دریافت تسهیلات به اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی جهت معرفی به بانک انجام گرفت.
وی گفت: از این تعداد طرح 76 فقره به مبلغ 13 هزار و 550 میلیون ریال جذب و الباقی در حال پیگیری جهت دریافت تسهیلات می باشند.
موسوی افزود: تسهیلات اقتصاد مقاومتی با نرخ سود 18 درصد با عاملیت تمام بانک ها در قالب تسهیلات سرمایه ای و سرمایه در گردش به بهره برداران بخش کشاورزی پرداخت می شود.
وی بیان داشت: در سال 1397 تعداد 91 طرح در سامانه بهین یاب ثبت نام کردند که از این تعداد 80 طرح به مبلغ 159 هزار و 628 میلیون ریال از این محل به متقاضیان واجد شرایط پرداخت شد.
وی گفت: استمرار تخصیص و پرداخت تسهیلات، بویژه از محل اشتغال پایدار روستایی و عشایری و کم بهره می تواند زمینه ساز کمک به رونق و استمرار بیشتر تولید و ایجاد و تثبیت اشتغال در بخش کشاورزی را بصورت فصلی و دائمی مهیا کند.
در سال 1397 در سامانه رصد اشتغال تعداد 2021 نفر ثبت شده است.
6156/ 6155
برچسب ها:

بازگشت به لیست اخبار اقتصادی

نظرات کاربران

اگر عضو سایت هستید وارد شوید و در غیر اینصورت نام و ایمیل خود را وارد کنید


تحلیل های اقتصادی سرمایه دار

سایر آینده تورم و قیمت دلار
موضوع تورم بدون شک در حال حاضر مهم ترین دغدغه آحاد مختلف در جامعه به شمار می رود و حدس و گمان ها در خصوص پیش بینی میزان تورم در نیمه دوم سال 97 و سال 98 به موضوع داغ گفت و گوهای کارشناسان و حتی مردم عادی تبدیل شده است.
پیش بینی قیمت دلار در چندماه آینده
قیمت دلار تا کجا ادامه خواهد داشت؟عوامل موثر در کاهش یا افزایش قیمت ها چیست؟
سایر آیا بازار ثانویه زمینه ­ی بازگشت تعادل به اقتصاد را فراهم می آورد؟
سیاست اخیر دولت در خصوص ایجاد بازار ثانویه و تعمیق آن توانست در طی هفته های ­ی گذشته ثبات نسبی برای بازار ارز فراهم آورد اما تداوم آن نیازمند اهتمام و پافشاری مجریان بر مواضع خود در اجرای هرچه دقیق آن می ­باشد.
سایر امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی
اینفوگرافیک امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله
پیش بینی قیمت طلا و ارز
پیش بینی بزرگان بازار از قیمت های طلا و سکه و ارز در ایران
روش سرمایه گذاری ارزشی چیست؟
یک نوع سرمایه گذاری است که در آن ارزش جنس یا سهم، ملاک خرید می باشد. روشهای مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد که روش سرمایه گذاری بر اساس ارزش، از مهمترین روشها محسوب می شود.
بازار دلار علت اصلی گرانی سال 97 در ایران
علت گرانی روزهای اخیر چیست؟ دلیل تکرار گرانی ها در بازار چیست؟ قیمتها چرا هر چند سال جهش پیدا می کنند؟
سایر کالاهای سرمایه ای ، کالاهای واسطه ای و کالاهای مصرفی
در این مقاله به تعریف کالاهای واسطه ای ، کالاهای مصرفی و کالاهای سرمایه ای و اهمیت شناخت انواع کالاهای سرمایه ای در زندگی اقتصادی فردی می پردازیم. کالای سرمایه ای چیست؟ کالاهای مصرفی و واسطه ای کدامند؟
سایر سواد مالی؛ حلقه مفقوده اقتصاد خانواده ایرانی
شنیدن این جمله که "سفره های مردم هر روز کوچکتر می شوند" دیگر برایمان عادت شده گرچه علاج مشکلاتی از این قبیل، برنامه ریزی و تدبیر مسئولان کشور را می طلبد اما آیا تک تک افراد جامعه در بوجود آمدن یا حل این مشکل برای خودشان نقشی بازی نمی کنند؟ سواد مالی چیست؟ در این مقاله سواد مالی آموزش داده می شود.
اقتصاد بین الملل مردم آمریکا با برجام موافقند یا مخالف؟ +اینفوگرافی
ترامپ پس از کش و قوس های فراوان از برجام خارج شد. در این مقاله به بررسی درصد موافقین و مخالفین برجام بین مردم آمریکا پرداخته شده است.
بازار دلار دلار ، طلا و حل مشکل اقتصادی ؛چالشی بزرگ
چرا اقتصاددانان نمی توانند مشکلات اقتصادی را حل کنند ؟ سوالی که جواب آن پر از چالشهای گوناگون است و شاید هم اصلا نمیتوان جوابی برای آن بدست آورد .
بازار دلار پیش بینی دلار در پایان برجام
با توجه به خروج آمریکا از برجام و اینکه تا 90 روز آینده تحریمهای هسته ای باز میگردد . شاید پیش بینی نرخ دلار چندان هم سخت نباشد .
سایر برجام تمام
درحالی که انتظار میرفت در کنفرانس خبری دیشب ترامپ پس از اعلام مواضع خود تا شنبه صبر کند و سپس یه صورت رسمی از برجام خارج شود اما او دیشب این کار را یکسره کرد و رسما باعث خروج آمریکا از برجام شد و تمامی تحریمهای قبلی علیه ایران را بازگرداند .
بازار دلار دلار پس از برجام
درآستانه کنفرانس خبری ترامپ بد نیست به آینده دلار پس از برجام بپردازیم .
سایر سیاست آمریکا درباره برجام
ترامپ دیروز در توییتی اعلام کرده امشب سیست های خودرا دربارهه برجام اعلام خواهد کرد ؛ به هرحال امشب به نوعی آینده برجام معلوم میشود پس بی ربط هم نیت اگر به این پیش بینی بپردازیم که سیاست آمریکا چه خواهد بود .

پربازدیدترین اخبار اقتصادی

برخی مستاجران کرمانی به کانکس‌نشینی روی آورده برخی مستاجران کرمانی به کانکس‌نشینی روی آورده‌اند
بهاى دلار و یورو در بازار امروز/ مقاومت بازار بهاى دلار و یورو در بازار امروز/ مقاومت بازار در مقابل فشار دلالان
بازار موبایل در تسخیر دوباره قاچاقچیان
توقف تعداد بسیاری از نمادها در پی افزایش قیمت شیر خام/ لبنیات گران شد
نعمت‎بخش: پراید ۳۹میلیون‌ تومانی را ۳۷میلیون می‌فروشیم
از تعطیلی واحدهای صنعتی جلوگیری می‌کنیم از تعطیلی واحدهای صنعتی جلوگیری می‌کنیم
اپراتورهای هندی هم به فکر جایگزین کردن هواوی افتادند
کسری بودجه دولت ترامپ به وضعیت نگران کننده رسید
خریداران سکه منتظر اعلام نظر بانک مرکزی دربار خریداران سکه منتظر اعلام نظر بانک مرکزی درباره مالیات سکه
فناوری‌های هوآوی تا سال‌ها در جهان پیشرو خواهند بود
پرداخت یارانه سود تسهیلات مسکن مهر به بانک مس پرداخت یارانه سود تسهیلات مسکن مهر به بانک مسکن
قیمت طلا، سکه و ارز در روز شنبه
پارک‌های فناوری فضاهای رشد برای رسیدن یک ایده پارک‌های فناوری فضاهای رشد برای رسیدن یک ایده به هدف نهایی هستند
وجود ۹۱ میلیارد دلار خانه بی‌استفاده در ایران!
هزینه‌های تولید کفش افزایش و فروش کاهش یافته هزینه‌های تولید کفش افزایش و فروش کاهش یافته است

جدیدترین اخبار اقتصادی روز

دلایل رشد سودآوری حتاید/ حجم دارایی‌های تایدواتر خارج از تصور است
قیمت طلا، سکه و ارز در روز سه‌شنبه
نفس‌های آخر چک بی‌محل
کارمزد خدمات الکترونیکی بانک‌ها افزایش می‌یابد
افت 0.43 درصدی شاخص بورس تهران پس از یک نوسان دو هزار واحدی/ آیفکس 16 واحد رشد کرد
بی‌رمقی صنعت گچ در سایه رکود بازار مسکن/ بازار در تصرف کشورهای همسایه!
افت ۸.۶درصدی رشد اقتصادی از کجا آب می‌خورد؟
اعتماد متقابل، عامل توسعه همکاری‌های ایران و روسیه
قضیه وام دلچسب مستأجران چیست؟ قضیه وام دلچسب مستأجران چیست؟
اوج‌گیری مجدد بیت‌‌کوین پس از دوران رکود/ پول اوج‌گیری مجدد بیت‌‌کوین پس از دوران رکود/ پول دیجیتالی در مرز 10هزار دلار
سرنوشت واگذاری سهام دولت در امین و البرز همچنان در هاله‌ای از ابهام!
دلار بانکی به زیر ۱۳,۰۰۰ تومان برگشت
۱۰۰ هزار واحد مسکونی در بافت‌های فرسوده کشور ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در بافت‌های فرسوده کشور ساخته می‌شود
قیمت‌ها در بازار سرمایه کاهشی ماند
ارز مسافرتی امروز چند قیمت خورد؟ ارز مسافرتی امروز چند قیمت خورد؟