سه شنبه 28 خرداد 1398

از شیادی در فروش بلیت هواپیما تا بازار سیاه در ترمینال جنوب!

وزیر راه شهرسازی در آستانه نوروز از نزدیک وضعیت حمل و نقل مسافری و نحوه خدمت رسانی در بخش ریلی، جاده‌ای و هوایی را به مسافران بررسی کرد.

کسب و کار | ایسنا | 3 ماه پیش |3/19/2019 6:59:52 PM 511 بازدید

از شیادی در فروش بلیت هواپیما تا بازار سیاه در ترمینال جنوب!

به گزارش ایسنا، محمد اسلامی در بازدید از ایستگاه مترو راه آهن، پایانه مسافری جنوب و فرودگاه مهرآباد تهران که در آستانه نوروز ۹۸ با توجه به افزایش میزان تقاضا برای انجام سفرهای نوروزی صورت گرفت از نزدیک در جریان پیشرفت‌های و کاستی‌های حوزه حمل و نقل مسافری چه در بخش ریلی، جاده‌ای و هوایی قرار گرفت و از نزدیک با انتقادات مردمی در پایانه مسافری جنوب و به ویژه فرودگاه مهرآباد روبرو شد.

پیش از این بازدیدها نیز وزیر راه و شهرسازی با حضور در سازمان برنامه و بودجه تفاهم‌نامه‌ای سه جانبه جهت تولید ۹۷۴ دستگاه لوکوموتیو و واگن قطار در سال ۱۳۹۸ را با حضور محمد باقر نوبخت و بخش خصوصی به امضا رساند.

تفاهم‌نامه سه جانبه مابین وزارت راه و شهرسازی، سازمان برنامه و بودجه و بخش خصوصی به منظور توسعه ناوگان حمل و نقل برون شهری صبح امروز با حضور محمد باقر نوبخت - رئیس سازمان برنامه و بودجه- محمد اسلامی- وزیر راه و شهرسازی- رسولی- معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راه‌آهن و نمایندگان بخش خصوصی در محل ساختمان سازمان برنامه و بودجه به امضا رسید.

تولید ۹۷۴ دستگاه لوکوموتیو و واگن قطار در سال ۹۸

بر اساس این تفاهم نامه قرار بر این است که در سال ۱۳۹۸، ۹۷۴ دستگاه لوکوموتیو و واگن قطار که شامل تولید ۴۰ دستگاه لوکوموتیو، ۶۵۰ دستگاه واگن باری، ۲۴ دستگاه ریل باس و ۳۰ دستگاه واگن مسافری تولید شود علاوه بر این بازسازی کامل ۲۳۰ دستگاه واگن مسافری نیز مد نظر قرار می‌گیرد.

گفتنی است تولید کننده و مصرف کننده این لکوموتیو و واگن‌ها شرکت‌های خصوصی داخلی هستند و تولید و تحویل این دستگاه‌ها از فروردین سال آینده آغاز و تا اسفندماه ۱۳۹۸ ادامه خواهد یافت.

باید خاطرنشان کرد در این راستا ۱,۹۴۰ میلیارد تومان اعتبار تأمین شده که شامل ۲۰ درصد آورده متقاضیان، ۱,۰۸۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی و ۴۷۳ میلیارد تومان کمک دولتی است و نرخ سود این تسهیلات برای ساخت واگن مسافری و ریل باس ۱۲ درصد و برای تولید واگن باری ۱۳ درصد است و مابه‌التفاوت این نرخ توسط دولت پرداخت می‌شود.

پرداخت حقوق و عیدی کارکنان راه‌آهن

پس از آن وزیر راه و شهرسازی در حاشیه مراسم بهره‌برداری از ۲۷ دستگاه سالن مسافری، سه واگن ترن ست و ٢٠ سالن ریل باس برگزار شد، در پاسخ به سوالی در ارتباط با اعتصاب کارکنان راه آهن به دلیل دیرکرد پرداخت حقوق آنها اظهار کرد که بر اساس آخرین اطلاعات دریافتی پرداخت حقوق و عیدی کارکنان راه آهن انجام شده است و کسی وجود ندارد که حقوق و عیدی دریافت نکرده باشد.

مقابله با بازار سیاه فروش بلیت اتوبوس

بعد از ایستگاه راه آهن تهران نوبت به پایانه مسافری جنوب رسید که در حاشیه این بازدید محمد اسلامی با بیان اینکه در ایام نوروز شرکت‌های تعاونی مسافری مجاز هستند حداکثر ۲۰ درصد قیمت بلیت اتوبوس را افزایش دهند، تصریح کرد که در صورت مشاهده هرگونه افزایش بیش از ٢٠ درصدی قیمت اتوبوس مسافران حتماً می‌توانند اتفاق مربوطه را گزارش کنند که قطعاً به آن رسیدگی می‌شود.

اعتراض مسافران به قیمت بالای بلیت و تأخیرهای پروازی

گفتنی است؛ وزیر راه و شهرسازی پس از این بازدید به پایانه‌های فرودگاه مهرآباد رفت و از روند بلیت فروشی‌ها و ارائه خدمت به مسافران بازدید کرد، که با موجی از اعتراضات مردمی مواجه شد.

مسافران پروازی با انتقاد از قیمت بالای بلیت‌های شرکت‌های هواپیمایی همزمان با نزدیک شدن ایام نوروز نسبت به تأخیر پروازها نیز به شدت اعتراض داشتند و از وزیر راه و شهرسازی درخواست کردند که نسبت به تغییر شرایط موجود و تعدیل نرخ بلیت‌ها و کاهش مدت زمان تأخیر پروازها هر چه سریع‌تر اقدام کند.

مردم گران‌فروشی بلیت هواپیما را گزارش کنند

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری نیز در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران از جریمه شرکت‌های هواپیمایی ماهان و ایران ایر تور توسط سازمان تعزیرات به دلیل گران فروشی خبر داد و در پاسخ به اعتراضات مردمی نسبت به گران فروشی برخی شرکت‌های هواپیمایی طی چند روز اخیر اظهار کرد که سقف قیمت بلیت هر شرکت هواپیمایی مشخص است و نرخ‌های مربوطه به سازمان هواپیمایی کشوری ارائه شده است و مردم باید دقت کنند بالاتر از سقف‌های تعیین شده بلیت نخرند.

وی ادامه داد: اگر شرکت‌های هواپیمایی گران‌تر از سقف تعیین شده اقدام به فروش بلیت کنند مردم می‌توانند شکایت خود را به سازمان هواپیمایی اعلام کنند تا با معرفی آن شرکت به سازمان تعزیرات با آن برخورد شود و هزینه مازاد پرداخت شده توسط آنها بازگردانده شود.

اقدام شیادانه برخی سایت‌های فروش بلیت هواپیما

در پایان بازدیدهای امروز، وزیر راه و شهرسازی در جمع خبرنگاران در مورد تخلفات صورت گرفته در بخش فروش بلیت شرکت‌های هواپیمایی و که با اعتراضات شدید مردمی همراه شده است، اظهار کرد: بخشی از اعتراضات مسافران درباره قیمت بلیت بود، تعدادی از مسافران بلیتی را خریداری کرده بودند، اما آژانس به آن‌ها گفته بود، این بلیت را لغو کنید و مجدداً بلیت بخرید که این کار شیادانه است. ما فروش بلیت دستی نداریم و همه بلیت فروشی‌ها باید به صورت سیستمی انجام شود.

وی صحبت‌هایش را اینگونه ادامه داد که وزارت راه و شهرسازی در تلاش است با تعامل صورت گرفته با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات سایت‌های غیرمجاز فروش بلیت و سایت‌هایی که پروازهای فرضی می‌فروشند، تعطیل شوند، چراکه آن‌ها اول بلیتی را می‌فروشند، سپس در آستانه پرواز اعلام می‌کنند که آن پرواز لغو شده است و خسارت دریافت می‌کنند و از مسافر می‌خواهند بلیت جدید بگیرد که این تخلف است و طی تعامل با وزارت ارتباطات باید با این سایت‌ها برخورد کنیم.

هیچ شرکت هواپیمایی اجازه افزایش قیمت بلیت ندارد

اسلامی در مورد قیمت بلیت‌های شرکت‌های هواپیمایی در آستانه نوروز نیز تصریح کرد که قیمت‌ها به صورت سقف و کف در سایت شرکت‌های هواپیمایی، سازمان هواپیمایی کشوری و انجمن شرکت‌های هواپیمایی موجود است و هیچ افزایش قیمتی در نوروز نباید اعمال شود و بلیت‌ها باید طبق قیمت‌های اعلامی آذرماه فرخته شود؛ بنابراین شرکتی اجازه فروش بالاتر از قیمت‌های تعیین شده ندارد و اگر مسافری بلیت گران‌تر خریداری کرد، بعد از تعطیلات به سازمان هواپیمایی کشوری مراجعه و مازاد قیمت پرداخت شده را دریافت کند.

بازگشت قیمت بلیت اتوبوس پس از ۲۵ فروردین ۹۸

وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به چگونگی فرآیند افزایش ۲۰ درصدی قیمت بلیت اتوبوس نیز، بیان کرد که افزایش ۲۰ درصدی قیمت بلیت اتوبوس‌ها تا ۲۵ فروردین ماه است و حتماً پس از آن به نرخ قبلی باز می‌گردد.

انتهای پیام

برچسب ها:

بازگشت به لیست اخبار اقتصادی

نظرات کاربران

اگر عضو سایت هستید وارد شوید و در غیر اینصورت نام و ایمیل خود را وارد کنید


تحلیل های اقتصادی سرمایه دار

سایر آینده تورم و قیمت دلار
موضوع تورم بدون شک در حال حاضر مهم ترین دغدغه آحاد مختلف در جامعه به شمار می رود و حدس و گمان ها در خصوص پیش بینی میزان تورم در نیمه دوم سال 97 و سال 98 به موضوع داغ گفت و گوهای کارشناسان و حتی مردم عادی تبدیل شده است.
پیش بینی قیمت دلار در چندماه آینده
قیمت دلار تا کجا ادامه خواهد داشت؟عوامل موثر در کاهش یا افزایش قیمت ها چیست؟
سایر آیا بازار ثانویه زمینه ­ی بازگشت تعادل به اقتصاد را فراهم می آورد؟
سیاست اخیر دولت در خصوص ایجاد بازار ثانویه و تعمیق آن توانست در طی هفته های ­ی گذشته ثبات نسبی برای بازار ارز فراهم آورد اما تداوم آن نیازمند اهتمام و پافشاری مجریان بر مواضع خود در اجرای هرچه دقیق آن می ­باشد.
سایر امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی
اینفوگرافیک امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله
پیش بینی قیمت طلا و ارز
پیش بینی بزرگان بازار از قیمت های طلا و سکه و ارز در ایران
روش سرمایه گذاری ارزشی چیست؟
یک نوع سرمایه گذاری است که در آن ارزش جنس یا سهم، ملاک خرید می باشد. روشهای مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد که روش سرمایه گذاری بر اساس ارزش، از مهمترین روشها محسوب می شود.
بازار دلار علت اصلی گرانی سال 97 در ایران
علت گرانی روزهای اخیر چیست؟ دلیل تکرار گرانی ها در بازار چیست؟ قیمتها چرا هر چند سال جهش پیدا می کنند؟
سایر کالاهای سرمایه ای ، کالاهای واسطه ای و کالاهای مصرفی
در این مقاله به تعریف کالاهای واسطه ای ، کالاهای مصرفی و کالاهای سرمایه ای و اهمیت شناخت انواع کالاهای سرمایه ای در زندگی اقتصادی فردی می پردازیم. کالای سرمایه ای چیست؟ کالاهای مصرفی و واسطه ای کدامند؟
سایر سواد مالی؛ حلقه مفقوده اقتصاد خانواده ایرانی
شنیدن این جمله که "سفره های مردم هر روز کوچکتر می شوند" دیگر برایمان عادت شده گرچه علاج مشکلاتی از این قبیل، برنامه ریزی و تدبیر مسئولان کشور را می طلبد اما آیا تک تک افراد جامعه در بوجود آمدن یا حل این مشکل برای خودشان نقشی بازی نمی کنند؟ سواد مالی چیست؟ در این مقاله سواد مالی آموزش داده می شود.
اقتصاد بین الملل مردم آمریکا با برجام موافقند یا مخالف؟ +اینفوگرافی
ترامپ پس از کش و قوس های فراوان از برجام خارج شد. در این مقاله به بررسی درصد موافقین و مخالفین برجام بین مردم آمریکا پرداخته شده است.
بازار دلار دلار ، طلا و حل مشکل اقتصادی ؛چالشی بزرگ
چرا اقتصاددانان نمی توانند مشکلات اقتصادی را حل کنند ؟ سوالی که جواب آن پر از چالشهای گوناگون است و شاید هم اصلا نمیتوان جوابی برای آن بدست آورد .
بازار دلار پیش بینی دلار در پایان برجام
با توجه به خروج آمریکا از برجام و اینکه تا 90 روز آینده تحریمهای هسته ای باز میگردد . شاید پیش بینی نرخ دلار چندان هم سخت نباشد .
سایر برجام تمام
درحالی که انتظار میرفت در کنفرانس خبری دیشب ترامپ پس از اعلام مواضع خود تا شنبه صبر کند و سپس یه صورت رسمی از برجام خارج شود اما او دیشب این کار را یکسره کرد و رسما باعث خروج آمریکا از برجام شد و تمامی تحریمهای قبلی علیه ایران را بازگرداند .
بازار دلار دلار پس از برجام
درآستانه کنفرانس خبری ترامپ بد نیست به آینده دلار پس از برجام بپردازیم .
سایر سیاست آمریکا درباره برجام
ترامپ دیروز در توییتی اعلام کرده امشب سیست های خودرا دربارهه برجام اعلام خواهد کرد ؛ به هرحال امشب به نوعی آینده برجام معلوم میشود پس بی ربط هم نیت اگر به این پیش بینی بپردازیم که سیاست آمریکا چه خواهد بود .

پربازدیدترین اخبار اقتصادی

برخی مستاجران کرمانی به کانکس‌نشینی روی آورده برخی مستاجران کرمانی به کانکس‌نشینی روی آورده‌اند
بهاى دلار و یورو در بازار امروز/ مقاومت بازار بهاى دلار و یورو در بازار امروز/ مقاومت بازار در مقابل فشار دلالان
بازار موبایل در تسخیر دوباره قاچاقچیان
توقف تعداد بسیاری از نمادها در پی افزایش قیمت شیر خام/ لبنیات گران شد
نعمت‎بخش: پراید ۳۹میلیون‌ تومانی را ۳۷میلیون می‌فروشیم
از تعطیلی واحدهای صنعتی جلوگیری می‌کنیم از تعطیلی واحدهای صنعتی جلوگیری می‌کنیم
اپراتورهای هندی هم به فکر جایگزین کردن هواوی افتادند
کسری بودجه دولت ترامپ به وضعیت نگران کننده رسید
خریداران سکه منتظر اعلام نظر بانک مرکزی دربار خریداران سکه منتظر اعلام نظر بانک مرکزی درباره مالیات سکه
فناوری‌های هوآوی تا سال‌ها در جهان پیشرو خواهند بود
پرداخت یارانه سود تسهیلات مسکن مهر به بانک مس پرداخت یارانه سود تسهیلات مسکن مهر به بانک مسکن
قیمت طلا، سکه و ارز در روز شنبه
پارک‌های فناوری فضاهای رشد برای رسیدن یک ایده پارک‌های فناوری فضاهای رشد برای رسیدن یک ایده به هدف نهایی هستند
وجود ۹۱ میلیارد دلار خانه بی‌استفاده در ایران!
هزینه‌های تولید کفش افزایش و فروش کاهش یافته هزینه‌های تولید کفش افزایش و فروش کاهش یافته است

جدیدترین اخبار اقتصادی روز

دلایل رشد سودآوری حتاید/ حجم دارایی‌های تایدواتر خارج از تصور است
قیمت طلا، سکه و ارز در روز سه‌شنبه
نفس‌های آخر چک بی‌محل
کارمزد خدمات الکترونیکی بانک‌ها افزایش می‌یابد
افت 0.43 درصدی شاخص بورس تهران پس از یک نوسان دو هزار واحدی/ آیفکس 16 واحد رشد کرد
بی‌رمقی صنعت گچ در سایه رکود بازار مسکن/ بازار در تصرف کشورهای همسایه!
افت ۸.۶درصدی رشد اقتصادی از کجا آب می‌خورد؟
اعتماد متقابل، عامل توسعه همکاری‌های ایران و روسیه
قضیه وام دلچسب مستأجران چیست؟ قضیه وام دلچسب مستأجران چیست؟
اوج‌گیری مجدد بیت‌‌کوین پس از دوران رکود/ پول اوج‌گیری مجدد بیت‌‌کوین پس از دوران رکود/ پول دیجیتالی در مرز 10هزار دلار
سرنوشت واگذاری سهام دولت در امین و البرز همچنان در هاله‌ای از ابهام!
دلار بانکی به زیر ۱۳,۰۰۰ تومان برگشت
۱۰۰ هزار واحد مسکونی در بافت‌های فرسوده کشور ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در بافت‌های فرسوده کشور ساخته می‌شود
قیمت‌ها در بازار سرمایه کاهشی ماند
ارز مسافرتی امروز چند قیمت خورد؟ ارز مسافرتی امروز چند قیمت خورد؟