پنجشنبه 6 تیر 1398

کمیته دائمی توسعه نهبندان راه اندازی شد

استاندار خراسان جنوبی گفت: براساس سند توسعه نهبندان کمیته دائمی توسعه این شهرستان زیر نظر معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی راه اندازی شد.

کسب و کار | ایرنا | 5 ماه پیش |1/11/2019 5:05:23 PM 1005 بازدید

کمیته دائمی توسعه نهبندان راه اندازی شد
به گزارش ایرنا محمد صادق معتمدیان امروز در آیین نمازجمعه نهبندان افزود: سند توسعه نهبندان محور فعالیت ها برای اقدامات توسعه ای در این شهرستان خواهد بود.
وی بیان کرد: سند توسعه نهبندان نهبندان سال 1391 تدوین شد که نیاز به بازنگری دارد و به سازمان برنامه و بودجه استان ماموریت داده شد این سند به روز رسانی شود.
استاندار خراسان جنوبی از مسئولان دستگاه های اجرایی استان خواست با جذب هرچه بیشتر اعتبارات ملی تلاش کنند پروژه های تعریف شده در شهرستان نهبندان هرچه سریعتر به اتمام برسد.
وی با بیان اینکه در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی قرار داریم گفت: اگر شاهد عقب افتادگی تاریخی در زیرساخت های این شهرستان هستیم ناشی از نگاه ظالمانه رژیم ملعون پهلوی به این خطه است.
معتمدیان عنوان کرد: در 40 سال گذشته نظام اسلامی ایران خدمات بسیار خوبی در این منطقه ارائه کرده است اما به دلیل عمق عقب افتادگی زیرساختی، نیاز است با تلاش و توجه بیشتر و با بسیج تمام ظرفیت ها و امکانات از این مرحله عبور کنیم.
وی اظهار داشت: به دلیل نگاه ویژه مقام معظم رهبری که به این منطقه داشته اند، اولین سفر رسمی شهرستانی خودم را از این خطه محروم آغاز کردم.
معتمدیان گفت: در جلسه انتصاب بنده، ریاست جمهوری تاکید داشت که باید خراسان جنوبی در زمینه های مختلف توسعه پیدا کند و برای این منظور تمام تلاش خود را به کار خواهیم گرفت.
وی اظهار امیدواری کرد که همه دولتمردان و مسئولان تلاش خود را بکار گیرند تا بتوانیم عقب ماندگی تاریخی در استان و شهرستان نهبندان که دارای مردم بسیار متدین، قانع و مرزدار است را رفع کنیم.
استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه حل مشکلات نهبندان و استان را براساس ظرفیت ها و منابع استانی و ملی دسته بندی و اولویت بندی کرده ایم اضافه کرد: قبل از این سفر معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری به این شهرستان سفر کرده و مشکلات مختلف شهرستان را بررسی و نظر کارشناسی مسئولان اخذ شده است.
معتمدیان گفت: در این سفر سه روزه به نهبندان بازدیدهایی از زیرساخت ها و ظرفیت های شهرستان داشته ایم که امید است مصوبات این سفر با تلاش و پیگیری به سرانجام برسد.
وی تکمیل زیرساخت های راه را یکی از مهمترین مطالبات مردم نهبندان ذکر کرد و گفت: تا پایان سال جاری 12 کیلومتر از باند دوم جاده نهبندان - شوسف با نصب علائم مختلف زیر بار ترافیک خواهد رفت.
معتمدیان افزود: قطعه دوم این محور به طول 18 کیلومتر در مرحله مناقصه قرار دارد و عملیات اجرایی آن از ابتدای سال آینده با اعتبار 70 میلیارد تومان آغاز می شود که تاکنون هفت میلیارد تومان اعتبار برای شروع این پروژه اختصاص یافته است.
وی گفت: با رایزنی از طریق وزارت راه و شهرسازی و سازمان برنامه و بودجه ادامه احداث این پروژه تا بیرجند را دنبال خواهیم کرد.
استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: توسعه اورژانس بیمارستان شهید آتشدست شهر نهبندان در مرحله مناقصه قرار دارد و روند احداث این پروژه از ابتدای سال آینده با اعتبار 800 میلیون تومان با سرعت آغاز خواهد شد و تا پایان همین سال به اتمام خواهد رسید.
معتمدیان گفت: ارتقای بیمارستان شهید آتشدست از 32 به 64 تختخواب یکی دیگر از درخواست های مردم نهبندان است که این موضوع بررسی خواهد شد و اگر امکان پذیر باشد این ظرفیت را افزایش دهیم.
وی اضافه کرد: همچنین راه اندازی بخش سی تی اسکن این بیمارستان را هفته آینده در سفر به تهران از وزارت بهداشت و درمان پیگیری خواهیم کرد.
نماینده عالی دولت در خراسان جنوبی اظهار داشت: کم آبی قنوات یکی از مشکلات کشاورزان نهبندان است و امسال 200 میلیون برای مرمت قنوات این شهرستان اختصاص یافته است و برای مرمت سایر قنوات نیازمند جذب بیشتر اعتبارات ملی هستیم.
معتمدیان عنوان کرد: از ابتدای سال آینده عملیات اجرایی 100 واحد مسکونی عشایری توسط کمیته امداد و بنیاد مسکن در نهبندان آغاز می شود و براساس نیاز شهرستان تلاش خواهیم کرد که این آمار افزایش یابد.
وی گفت: گازرسانی به 2 شهر نهبندان و شوسف در سال جاری انجام شده است و تا پایان سال 1399 تمام روستاهای بالای 20 خانوار این شهرستان گاز رسانی خواهند شد.
معتمدیان افزود: در زمینه توسعه شبکه اینترنت تا پایان سال آینده، 96 درصد از روستاهای بالای 20 خانوار نهبندان از شبکه اینترنت بهره مند خواهند شد.
وی با اشاره به تعطیلی چندین ساله بازارچه دوکوهانه نهبندان هم گفت: این بازارچه علیرغم زیرساخت های خوبی که دارد با تعطیلی خود مشکلاتی را برای مرزنشینان ایجاد کرده است.
استاندار خراسان جنوبی اضافه کرد: مذاکرات با طرف افغان را در سفر اخیر به کابل انجام داده ایم و امید است به سرعت موانع رفع شود و با راه اندازی مجدد این بازارچه شاهد شکوفایی اقتصادی منطقه باشیم.
معتمدیان از استقرار ارتش جموری اسلامی در مناطق مرزی خراسان جنوبی و به خصوص مرزهای نهبندان خبرداد و گفت: استقرار ارتش در راستای تامین امنیت پایدار در مرزها و حفاظت و صیانت از مرزها اقدام خوبی است.
وی ادامه داد: علیرغم تمام ناامنی های که در کشور افغانستان وجود دارد مرزهای خراسان جنوبی از امن ترین مرزهای کشور است و در راستای توسعه استان نیازمند امنیت پایدار هستیم.
معتمدیان با بیان اینکه در خصوص راه اندازی دانشکده معدن نهبندان در گذشته تلاش زیادی شده است گفت: مشکلات و موانع این واحد دانشگاهی با محوریت دانشگاه بیرجند بررسی خواهد شد و تصمیم گیری خوبی در خصوص وضعیت این دانشگده انجام خواهیم داد.
وی ذخیره معدنی قوی و تنوع مواد معدنی را یکی از مهمترین ظرفیت های شهرستان نهبندان و خراسان جنوبی ذکر کرد و گفت: اگر به دنبال ایجاد عسلویه معدنی در خراسانی جنوبی هستیم، شهرستان نهبندان پیشانی این توسعه معدنی است.
نماینده عالی دولت در خراسان جنوبی عنوان کرد: در صورتی که هنور اکتشافات معدنی استان به صورت کامل انجام نشده، رتبه چهارم کشور را از نظر تنوع و میزان ذخیره معدنی را داریم.
معتمدیان گفت: نهبندان قطب معادن سنگ گرانیت است و تنها در یک منطقه شاهکوه این شهرستان 35 واحد معدنی فعال است.
وی اظهار امیدواری کرد که با سرمایه گذار بیشتر و ایجاد زیرساخت ها از خام فروشی مواد معدنی جلوگیری کنیم و شاهد ایجاد اشتغال و شکوفایی اقتصادی در منطقه باشیم.
استاندار خراسان جنوبی عصر روز چهارشنبه 19 دی ماه در نخستین سفر شهرستانی خود به نهبندان بدو ورود به شهر شوسف مورد استقبال امام جمعه و فرماندار این شهرستان قرار گرفت و سپس با حضور در مزار شهدای گمنام این شهر با ذکر فاتحه با آرمان‌های این شهیدان والامقام تجدید میثاق کرد.
معتمدیان همچنین در آغاز سفر سه روزه به شهرستان نهبندان با جانباز سرافراز 45 درصد محمد خدادادی در شهر شوسف دیدار و از وی تجلیل کرد.
دیدار با روسا و اعضای شوراهای اسلامی و نیز نخبگان و فرهیختگان شهرستان نهبندان از دیگر برنامه های نخستین روز سفر معتمدیان بود.
استاندار خراسان جنوبی در دومین روز سفرش به نهبندان از روستای هدف گردشگری دهسلم و پایگاه میراث طبیعی بیابان لوت و پروژه کمپ کویرنوردی در این روستا بازدید کرد.
معتمدیان با مردم روستای آتشکده و جمعی از معتمدین، شوراهای اسلامی و دهیاران روستاهای اطراف آن دیدار و گفت و گو کرد و نیز در نشستی مشکلات آنان را مورد بررسی قرار داد.
همچنین استاندار خراسان جنوبی در بازدید از مجتمع آبرسانی شاهکوه نهبندان، بر لزوم تسریع در روند احداث این پروژه برای رفع مشکل کم آبی این منطقه تاکید کرد.
بازدید از معدن سنگ گرانیت گل پنبه ای سردشت در روستای لخشک و بازارچه دوکوهانه و شرکت در شورای اداری شهرستان از دیگر برنامه های معتمدیان در دومین روز سفرش به نهبندان بود.
نماینده عالی دولت در سومین روز سفر خود به شهرستان نهبندان از کارخانه شیر و مجتمع گلخانه ای در دست احداث این شهرستان بازدید و بر تکمیل هرچه سریعتر این طرح ها تاکید کرد.
نهبندان مرکز این شهرستان در 200 کیلومتری جنوب بیرجند مرکز خراسان جنوبی قرار دارد.
7556*3028
برچسب ها:

بازگشت به لیست اخبار اقتصادی

نظرات کاربران

اگر عضو سایت هستید وارد شوید و در غیر اینصورت نام و ایمیل خود را وارد کنید


تحلیل های اقتصادی سرمایه دار

سایر آینده تورم و قیمت دلار
موضوع تورم بدون شک در حال حاضر مهم ترین دغدغه آحاد مختلف در جامعه به شمار می رود و حدس و گمان ها در خصوص پیش بینی میزان تورم در نیمه دوم سال 97 و سال 98 به موضوع داغ گفت و گوهای کارشناسان و حتی مردم عادی تبدیل شده است.
پیش بینی قیمت دلار در چندماه آینده
قیمت دلار تا کجا ادامه خواهد داشت؟عوامل موثر در کاهش یا افزایش قیمت ها چیست؟
سایر آیا بازار ثانویه زمینه ­ی بازگشت تعادل به اقتصاد را فراهم می آورد؟
سیاست اخیر دولت در خصوص ایجاد بازار ثانویه و تعمیق آن توانست در طی هفته های ­ی گذشته ثبات نسبی برای بازار ارز فراهم آورد اما تداوم آن نیازمند اهتمام و پافشاری مجریان بر مواضع خود در اجرای هرچه دقیق آن می ­باشد.
سایر امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی
اینفوگرافیک امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله
پیش بینی قیمت طلا و ارز
پیش بینی بزرگان بازار از قیمت های طلا و سکه و ارز در ایران
روش سرمایه گذاری ارزشی چیست؟
یک نوع سرمایه گذاری است که در آن ارزش جنس یا سهم، ملاک خرید می باشد. روشهای مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد که روش سرمایه گذاری بر اساس ارزش، از مهمترین روشها محسوب می شود.
بازار دلار علت اصلی گرانی سال 97 در ایران
علت گرانی روزهای اخیر چیست؟ دلیل تکرار گرانی ها در بازار چیست؟ قیمتها چرا هر چند سال جهش پیدا می کنند؟
سایر کالاهای سرمایه ای ، کالاهای واسطه ای و کالاهای مصرفی
در این مقاله به تعریف کالاهای واسطه ای ، کالاهای مصرفی و کالاهای سرمایه ای و اهمیت شناخت انواع کالاهای سرمایه ای در زندگی اقتصادی فردی می پردازیم. کالای سرمایه ای چیست؟ کالاهای مصرفی و واسطه ای کدامند؟
سایر سواد مالی؛ حلقه مفقوده اقتصاد خانواده ایرانی
شنیدن این جمله که "سفره های مردم هر روز کوچکتر می شوند" دیگر برایمان عادت شده گرچه علاج مشکلاتی از این قبیل، برنامه ریزی و تدبیر مسئولان کشور را می طلبد اما آیا تک تک افراد جامعه در بوجود آمدن یا حل این مشکل برای خودشان نقشی بازی نمی کنند؟ سواد مالی چیست؟ در این مقاله سواد مالی آموزش داده می شود.
اقتصاد بین الملل مردم آمریکا با برجام موافقند یا مخالف؟ +اینفوگرافی
ترامپ پس از کش و قوس های فراوان از برجام خارج شد. در این مقاله به بررسی درصد موافقین و مخالفین برجام بین مردم آمریکا پرداخته شده است.
بازار دلار دلار ، طلا و حل مشکل اقتصادی ؛چالشی بزرگ
چرا اقتصاددانان نمی توانند مشکلات اقتصادی را حل کنند ؟ سوالی که جواب آن پر از چالشهای گوناگون است و شاید هم اصلا نمیتوان جوابی برای آن بدست آورد .
بازار دلار پیش بینی دلار در پایان برجام
با توجه به خروج آمریکا از برجام و اینکه تا 90 روز آینده تحریمهای هسته ای باز میگردد . شاید پیش بینی نرخ دلار چندان هم سخت نباشد .
سایر برجام تمام
درحالی که انتظار میرفت در کنفرانس خبری دیشب ترامپ پس از اعلام مواضع خود تا شنبه صبر کند و سپس یه صورت رسمی از برجام خارج شود اما او دیشب این کار را یکسره کرد و رسما باعث خروج آمریکا از برجام شد و تمامی تحریمهای قبلی علیه ایران را بازگرداند .
بازار دلار دلار پس از برجام
درآستانه کنفرانس خبری ترامپ بد نیست به آینده دلار پس از برجام بپردازیم .
سایر سیاست آمریکا درباره برجام
ترامپ دیروز در توییتی اعلام کرده امشب سیست های خودرا دربارهه برجام اعلام خواهد کرد ؛ به هرحال امشب به نوعی آینده برجام معلوم میشود پس بی ربط هم نیت اگر به این پیش بینی بپردازیم که سیاست آمریکا چه خواهد بود .

پربازدیدترین اخبار اقتصادی

ارشاد گشت ارشاد گشت
ریزش دلار در پی تحریم‌های دیشب ایران ریزش دلار در پی تحریم‌های دیشب ایران
بیت‌کوین‌ها برق می‌بلعند؛ به نام مردم تمام می بیت‌کوین‌ها برق می‌بلعند؛ به نام مردم تمام می‌شود!
17درصد «تاصیکو» و «تیپیکو» با قیمت نجومی آگهی شد/ آیا عزم شستا برای خروج از بنگاه‌داری جدی است؟
طلاق‌هایی برای کمتر از دومیلیون تومان در ماه!
پرداخت هزینه ناکارآمدی شرکت‌های دولتی از جیب ملت
درخواست یک نماینده مجلس از رییس جمهور برای حل مشکل قطعه ساران
واکنش مدیرعامل سایپا درباره تعهدات معوق
آرام آرام در حال خروج از دوره نوسانات اقتصادی هستیم
چرا فشار حداکثری بر ایران می‌تواند نتیجه عکس بدهد؟
ورق ارز برگشت
تاثیر اندازه‌شناسی در داستان پهپاد آمریکایی تاثیر اندازه‌شناسی در داستان پهپاد آمریکایی
3هزار دستگاه پژو۳۰۱ امسال تولید می‌شود
ترامپ در مخصمه بزرگ
یک پرس غذا در رستوران‌های گیاهی لاکچری چند؟

جدیدترین اخبار اقتصادی روز

بازدهی 100درصدی ارزهای دیجیتال در 46روز
جزئیات ۵برنامه دولت برای بازار مسکن/ امتیاز ویژه دولت به کارمندان در طرح «تام‌کاد»
فروش املاک در رهن بانک بدون تسویه حساب
افزایش شش برابری حضور بخش خصوصی ایران در نمای افزایش شش برابری حضور بخش خصوصی ایران در نمایشگاه بین‌المللی صنایع کوچک چین
ارز مجازی فیس‌بوک زیر ذره‌بین اتحادیه اروپا
قیمت سکه، طلا و ارز در روز چهارشنبه
​خودرویی‌ها همچنان مورد توجه سرمایه‌گذاران/ حجم سنگین معاملات «فارس» در آخرین روز هفته
آغاز ثبت نام متقاضیان عاملیت تامین مالی جمعی برای دریافت مجوز
توضیحات مهم وزیر اقتصاد برای مستاجران متقاضی توضیحات مهم وزیر اقتصاد برای مستاجران متقاضی وام
مالیات بر ارزش افزوده صنایع کوچک صرف توسعه زی مالیات بر ارزش افزوده صنایع کوچک صرف توسعه زیرساخت‌ها شود
کسب‌وکارهای نوین هزینه تولید را کاهش می‌دهند کسب‌وکارهای نوین هزینه تولید را کاهش می‌دهند
کیفیت بنزین تولید ایران کم‌نظیر است کیفیت بنزین تولید ایران کم‌نظیر است
۴۳سال زمان برای خانه‌دار شدن خانواده ایرانی! ۴۳سال زمان برای خانه‌دار شدن خانواده ایرانی!
۱۱هزار داروخانه، قابلیت اجرای نسخه الکترونیک را دارند
صدور مجوز افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها