پنجشنبه 6 تیر 1398

فعالان اقتصادی به دنبال استفاده از تجربه های خارجی باشند

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به فرصتی که برای برقراری روابط اقتصادی با چین فراهم شده است، گفت: فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان به دنبال استفاده از تجربه های موفق کشورهای خارجی از جمله چین و واردات تکنولوژی باشند.

تولیدو تجارت | ایرنا | 5 ماه پیش |1/9/2019 10:09:48 PM 927 بازدید

فعالان اقتصادی به دنبال استفاده از تجربه های خارجی باشند
به گزارش ایرنا محمدمهدی شهریاری عصر روز چهارشنبه در جلسه اقتصادی آذربایجان غربی با حضور سرکنسول ایران در «گوانگجو» چین که به دعوت وی به ارومیه سفر کرده بود، افزود: این استان با توجه به ظرفیت های اقتصادی خود در صورت بهره مندی از تکنولوژی های روز دنیا به یک برند در منطقه تبدیل می شود.
وی هچنین با تاکید بر اینکه جذب سرمایه گذاران خارجی ضامن امنیت کشورهاست، بیان کرد: کشور چین با نفوذ در اقتصاد جهان امنیت خود را تضمین کرده و این نفوذ در سایه صیانت از سرمایه های فعالان اقتصادی کشورهای مختلف به دست آمده است.
استاندار آذربایجان غربی اضافه کرد: ارتباطات یکی از رمزهای موفقیت در دنیاست و اقتصاد داخلی را می توان از طریق برقراری روابط بین المللی رونق بخشید.
شهریاری گفت: شرکت های دانش بنیان آذربایجان غربی عملکرد خوبی طی سال های اخیر داشتند و باید از ظرفیت های نمایشگاهی در کشور چین برای توسعه این ظرفیت ها بهره مند شد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی نیز در این جلسه گفت: تا 10 روز آینده ساختاری مشخص می شود که مسیر ارتباطی این استان با تجار کشورهای دیگر تعیین گردد.
رضا حسینی با اشاره به اینکه چین، ایران، ترکیه، عراق، جمهوری آذربایجان، آلمان و هلند جزو بازارهای هدف برای عرضه تولیدات آذربایجان غربی است، اضافه کرد: فعالان اقتصادی عراق و ترکیه ارتباط مناسبی با تجار آذربایجان غربی دارند و باید زمینه برقراری روابط تجاری با سایر کشورهای هدف نیز فراهم شود.
وی اعلام کرد: با توسعه زیرساخت‌های مناطق مرزی و همچنین در دسترس بودن منطقه آزاد ماکو به عنوان یکی از بزرگترین مناطق آزاد کشور می‌توان زمینه حضور تجار چینی را برای توسعه تجارت در آذربایجان غربی فراهم کرد.

** سرکنسول ایران در گوانگجو:
آذربایجان غربی محور اقتصادی کشورهای منطقه است
سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در گوانگجو چین گفت: آذربایجان غربی به دلیل موقعیت جغرافیایی خاص، محور اقتصادی و گذرگاه ارتباطی بین کشورهای منطقه است و می تواند نقش لجستیکی ایفا کند.
خلیل شیرغلامی عصر روز چهارشنبه در جلسه اقتصادی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه کشور چین برای توسعه تجارت به دنبال موقعیت های خاص جغرافیایی دنیاست، افزود: منطقه آزاد ماکو در شمال آذربایجان غربی، ظرفیت ویژه ای برای توسعه روابط اقتصادی با چینی ها داراست و مسوولان کشور نیز به دنبال تقویت این روابط هستند.
وی بیان کرد: اگر ارتباط مناسبی بین منطقه آزاد ماکو و منطقه آزاد «گوانگ دونگ» چین برقرار شود می توان از ظرفیت های آذربایجان غربی برای توسعه اقتصادی این منطقه استفاده بهینه کرد.
سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در گوانگجو چین اضافه کرد: طرح خواهرخواندگی بین یکی از استان های جنوبی چین با آذربایجان غربی نیز در دستور کار قرار دارد تا سفرهای هیات های تجاری و اجرای طرح های مشترک در حوزه های مختلف فرهنگی، گردشگری، تجاری و اقتصادی افزایش یابد.
شیرغلامی گفت: جمهوری اسلامی ایران از نظر بخش خشکبار نیز بسیار غنی است و ما در تلاش هستیم صادرات خشکبار به این کشور را تسهیل کنیم.
وی ادامه داد: چین در سه شاخص تامین سرمایه، تامین بازار و استفاده از فناوری بسیار برجسته عمل کرده است و باید بخش خصوصی ایران برای جذب سرمایه از چین و توسعه بازار خود در این کشور ظرفیت سازی کند.
وی بیان کرد: دفتر نوآوری جمهوری اسلامی ایران در چین ایجاد شده است تا بتوان فناوری های داخلی را به آن کشور منتقل و تجاری سازی کرد.
وی اضافه کرد: با تجاری سازی فناوری می توان این بخش را به بازارهای مختلف متصل کرد و این عامل ظرفیت بزرگی برای توسعه فناوری های داخلی است.
وی بیان کرد: کشور در شرایط سختی از تحریم قرار دارد و آمریکا هر کشوری که با ایران در ارتباط است را تهدید می کند تا هیچ کشوری با ایران مبادله نکند.
به گزارش ایرنا در ادامه این جلسه سرمایه گذاران اقتصادی آذربایجان غربی و مسوولان سازمان های پارک علم و فناوری، اقتصاد و دارایی و اتاق بازرگانی به بیان نظرهای خود پرداختند.
آذربایجان غربی دارای 967 کیلومتر مرز مشترک با سه کشور ترکیه، عراق و جمهوری خود مختار نخجوان و چندین پایانه مرزی است.
9918 /3072
برچسب ها:

بازگشت به لیست اخبار اقتصادی

نظرات کاربران

اگر عضو سایت هستید وارد شوید و در غیر اینصورت نام و ایمیل خود را وارد کنید


تحلیل های اقتصادی سرمایه دار

سایر آینده تورم و قیمت دلار
موضوع تورم بدون شک در حال حاضر مهم ترین دغدغه آحاد مختلف در جامعه به شمار می رود و حدس و گمان ها در خصوص پیش بینی میزان تورم در نیمه دوم سال 97 و سال 98 به موضوع داغ گفت و گوهای کارشناسان و حتی مردم عادی تبدیل شده است.
پیش بینی قیمت دلار در چندماه آینده
قیمت دلار تا کجا ادامه خواهد داشت؟عوامل موثر در کاهش یا افزایش قیمت ها چیست؟
سایر آیا بازار ثانویه زمینه ­ی بازگشت تعادل به اقتصاد را فراهم می آورد؟
سیاست اخیر دولت در خصوص ایجاد بازار ثانویه و تعمیق آن توانست در طی هفته های ­ی گذشته ثبات نسبی برای بازار ارز فراهم آورد اما تداوم آن نیازمند اهتمام و پافشاری مجریان بر مواضع خود در اجرای هرچه دقیق آن می ­باشد.
سایر امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی
اینفوگرافیک امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله
پیش بینی قیمت طلا و ارز
پیش بینی بزرگان بازار از قیمت های طلا و سکه و ارز در ایران
روش سرمایه گذاری ارزشی چیست؟
یک نوع سرمایه گذاری است که در آن ارزش جنس یا سهم، ملاک خرید می باشد. روشهای مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد که روش سرمایه گذاری بر اساس ارزش، از مهمترین روشها محسوب می شود.
بازار دلار علت اصلی گرانی سال 97 در ایران
علت گرانی روزهای اخیر چیست؟ دلیل تکرار گرانی ها در بازار چیست؟ قیمتها چرا هر چند سال جهش پیدا می کنند؟
سایر کالاهای سرمایه ای ، کالاهای واسطه ای و کالاهای مصرفی
در این مقاله به تعریف کالاهای واسطه ای ، کالاهای مصرفی و کالاهای سرمایه ای و اهمیت شناخت انواع کالاهای سرمایه ای در زندگی اقتصادی فردی می پردازیم. کالای سرمایه ای چیست؟ کالاهای مصرفی و واسطه ای کدامند؟
سایر سواد مالی؛ حلقه مفقوده اقتصاد خانواده ایرانی
شنیدن این جمله که "سفره های مردم هر روز کوچکتر می شوند" دیگر برایمان عادت شده گرچه علاج مشکلاتی از این قبیل، برنامه ریزی و تدبیر مسئولان کشور را می طلبد اما آیا تک تک افراد جامعه در بوجود آمدن یا حل این مشکل برای خودشان نقشی بازی نمی کنند؟ سواد مالی چیست؟ در این مقاله سواد مالی آموزش داده می شود.
اقتصاد بین الملل مردم آمریکا با برجام موافقند یا مخالف؟ +اینفوگرافی
ترامپ پس از کش و قوس های فراوان از برجام خارج شد. در این مقاله به بررسی درصد موافقین و مخالفین برجام بین مردم آمریکا پرداخته شده است.
بازار دلار دلار ، طلا و حل مشکل اقتصادی ؛چالشی بزرگ
چرا اقتصاددانان نمی توانند مشکلات اقتصادی را حل کنند ؟ سوالی که جواب آن پر از چالشهای گوناگون است و شاید هم اصلا نمیتوان جوابی برای آن بدست آورد .
بازار دلار پیش بینی دلار در پایان برجام
با توجه به خروج آمریکا از برجام و اینکه تا 90 روز آینده تحریمهای هسته ای باز میگردد . شاید پیش بینی نرخ دلار چندان هم سخت نباشد .
سایر برجام تمام
درحالی که انتظار میرفت در کنفرانس خبری دیشب ترامپ پس از اعلام مواضع خود تا شنبه صبر کند و سپس یه صورت رسمی از برجام خارج شود اما او دیشب این کار را یکسره کرد و رسما باعث خروج آمریکا از برجام شد و تمامی تحریمهای قبلی علیه ایران را بازگرداند .
بازار دلار دلار پس از برجام
درآستانه کنفرانس خبری ترامپ بد نیست به آینده دلار پس از برجام بپردازیم .
سایر سیاست آمریکا درباره برجام
ترامپ دیروز در توییتی اعلام کرده امشب سیست های خودرا دربارهه برجام اعلام خواهد کرد ؛ به هرحال امشب به نوعی آینده برجام معلوم میشود پس بی ربط هم نیت اگر به این پیش بینی بپردازیم که سیاست آمریکا چه خواهد بود .

پربازدیدترین اخبار اقتصادی

ارشاد گشت ارشاد گشت
ریزش دلار در پی تحریم‌های دیشب ایران ریزش دلار در پی تحریم‌های دیشب ایران
بیت‌کوین‌ها برق می‌بلعند؛ به نام مردم تمام می بیت‌کوین‌ها برق می‌بلعند؛ به نام مردم تمام می‌شود!
17درصد «تاصیکو» و «تیپیکو» با قیمت نجومی آگهی شد/ آیا عزم شستا برای خروج از بنگاه‌داری جدی است؟
پرداخت هزینه ناکارآمدی شرکت‌های دولتی از جیب ملت
درخواست یک نماینده مجلس از رییس جمهور برای حل مشکل قطعه ساران
طلاق‌هایی برای کمتر از دومیلیون تومان در ماه!
واکنش مدیرعامل سایپا درباره تعهدات معوق
آرام آرام در حال خروج از دوره نوسانات اقتصادی هستیم
چرا فشار حداکثری بر ایران می‌تواند نتیجه عکس بدهد؟
ورق ارز برگشت
تاثیر اندازه‌شناسی در داستان پهپاد آمریکایی تاثیر اندازه‌شناسی در داستان پهپاد آمریکایی
3هزار دستگاه پژو۳۰۱ امسال تولید می‌شود
قیمت طلا، سکه و ارز در روز سه‌شنبه
اولتیماتوم مدیرعامل نیسان به رنو

جدیدترین اخبار اقتصادی روز

بازدهی 100درصدی ارزهای دیجیتال در 46روز
جزئیات ۵برنامه دولت برای بازار مسکن/ امتیاز ویژه دولت به کارمندان در طرح «تام‌کاد»
فروش املاک در رهن بانک بدون تسویه حساب
افزایش شش برابری حضور بخش خصوصی ایران در نمای افزایش شش برابری حضور بخش خصوصی ایران در نمایشگاه بین‌المللی صنایع کوچک چین
ارز مجازی فیس‌بوک زیر ذره‌بین اتحادیه اروپا
قیمت سکه، طلا و ارز در روز چهارشنبه
​خودرویی‌ها همچنان مورد توجه سرمایه‌گذاران/ حجم سنگین معاملات «فارس» در آخرین روز هفته
آغاز ثبت نام متقاضیان عاملیت تامین مالی جمعی برای دریافت مجوز
توضیحات مهم وزیر اقتصاد برای مستاجران متقاضی توضیحات مهم وزیر اقتصاد برای مستاجران متقاضی وام
مالیات بر ارزش افزوده صنایع کوچک صرف توسعه زی مالیات بر ارزش افزوده صنایع کوچک صرف توسعه زیرساخت‌ها شود
کسب‌وکارهای نوین هزینه تولید را کاهش می‌دهند کسب‌وکارهای نوین هزینه تولید را کاهش می‌دهند
کیفیت بنزین تولید ایران کم‌نظیر است کیفیت بنزین تولید ایران کم‌نظیر است
۴۳سال زمان برای خانه‌دار شدن خانواده ایرانی! ۴۳سال زمان برای خانه‌دار شدن خانواده ایرانی!
۱۱هزار داروخانه، قابلیت اجرای نسخه الکترونیک را دارند
صدور مجوز افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها