یکشنبه 4 فروردین 1398

سالانه 200 هزار واحد مسکن مهر تحویل مردم شده است

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در مسکن مهر گفت: به طور متوسط در این دولت سالانه 200 هزار واحد مسکن مهر تحویل مردم شده که کار ارزشمند و بزرگی است.

کسب و کار | ایرنا | 2 ماه پیش |1/9/2019 2:59:33 PM 719 بازدید

سالانه 200 هزار واحد مسکن مهر تحویل مردم شده است
به گزارش ایرنا احمد اصغری مهرآبادی روز چهارشنبه در نشست شورای مسکن خراسان جنوبی افزود: همه باید در تحویل واحدهای باقیمانده کمک کنند و در برخی نقاط کشور مردم بیش از هشت سال منتظر تحویل خانه خود بوده اند و هرچه در توان داشته اند به عنوان آورده پرداخت کرده اند.
وی گفت: شرایط تحریم و تورم هم باعث شده علیرغم اینکه تلاش های زیادی صورت گرفته اما شیرینی و حلاوت آن به موقع به مردم نرسد.
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در مسکن مهر بیان کرد: در بسیاری از نقاط پول و اعتبار هزینه شده اما مردم ناراضی هستند که باید تلاش ها مضاعف باشد تا رضایت مردم جلب شود.
وی با تاکید بر کمک همه بخش ها برای حل مشکلات مسکن مهر استان گفت: یکی از نکات مهم این است که از ظرفیت استانداری ها برای اتمام پروژه های مسکن مهر استفاده شود و در برخی استان ها نیز این کمک ها را شاهد هستیم.
اصغری مهرآبادی با اشاره به تاکید رئیس جمهوری بر اتمام پروژه های مسکن مهر افزود: وعده داده ایم که تا پایان سال 98 پروژه های مسکن مهر به اتمام برسد.
وی گفت: استان خراسان جنوبی در اتمام پروژه های مسکن مهر زیاد عقب نیست و نیازهای موجود مثل مدرسه، مسجد و کلانتری به تدریج حل می شود.
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: برخی اقدامات شتاب زده هزینه های بسیار سنگینی به دولت تحمیل کرده است، برای نمونه مسکن مهر قاین در خراسان جنوبی 10 سال پیش افتتاح و با چاه جذبی فاضلاب تحویل شده ولی اکنون به مشکل برخورده و باید دوباره دولت برای آن هزینه کند.
وی تصریح کرد: حتی از نظر مقررات هم چنین هزینه کردهایی درست نیست چراکه دولت برای مکان های تازه ساخته شده زیرساخت فاضلاب فراهم می کند نه پروژه ای که 10 سال قبل تحویل شده است.
وی گفت: برای مباحث روبنایی مسکن مهر نیز به ناچار وارد عمل شده ایم و 500 باب مدرسه در سطح کشور از محل منابع داخلی و فروش زمین ساخته شده است.
اصغری مهرآبادی بیان کرد: ساخت مسجد و کلانتری نیز علیرغم اینکه جزو وظایف اصلی ما نیست اما در لایحه بودجه سال 98 پیشنهاد داده ایم که به خدمات زیربنایی و روبنایی کمک شود.
وی گفت: اگر این لایحه تصویب شود مشکل در حوزه های زیربنایی و روبنایی نخواهیم داشت که امیدواریم نمایندگان مجلس هم به تصویب آن کمک کنند.
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در مسکن مهر افزود: اگر این لایحه تصویب شود دست ما برای سال آینده باز خواهد بود تا بتوانیم مشکلات و نیازهای مردم را برطرف کنیم.
وی اتمام پروژه تعاونی 04 بیرجند را از مهمترین مباحث مسکن مهر در استان خراسان جنوبی برشمرد و گفت: برای سایر موضوعات نیز حداقل یک سوم هزینه ها را تقبل می کنیم.
اصغری مهرآبادی تهاتر زمین را راهکاری برای جبران برخی اعتبارات مورد نیاز دستگاه های اجرایی عنوان و بیان کرد: البته این زمین ها کم است و آن مقدار موجود هم ارزش ریالی زیادی ندارد ولی در شرایط اعتباری دولت، چاره ای دیگر هم نیست.
وی با ابراز امیدواری از مساعدت وزارت نیرو برای تکمیل پروژه های مسکن مهر خراسان جنوبی گفت: 10 درصد سهم شهرداری هم از سوی وزارت راه و شهرسازی پیگیری می شود.
اصغری مهرآبادی ادامه داد: در صورت همکاری دستگاه های اجرایی خواهیم توانست با رفع مشکلات اندک باقیمانده جشن افتتاح مسکن مهر را قبل از سال در استان برگزار کنیم.
وی با بیان اینکه خراسان جنوبی چهارمین استان در میزان پیشرفت فیزیکی مسکن مهر است گفت: در صورتی که مشکلات موجود حل شود امیدوایم خراسان جنوبی اولین استان در برگزاری جشن افتتاح باشد.
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با اشاره به کمک های دولت در بخش فاضلاب منطقه مهرشهر بیرجند افزود: این پروژه چون در حال اجرا است می توان از کمک های دولتی برای آن هزینه کرد اما برای پروژه ای که مردم ساکن شده اند، خودشان باید هزینه بدهند.
وی بیان کرد: رویه سایر شهرها هم که قبلا چاه جذبی داشته اند، همین گونه است.
اصغری مهرآبادی گفت: وعده ای برای فاضلاب قاین که برآورد آن 2 میلیارد تومان است، داده نشده و درخواست های داده شده باید براساس وظایف هر کسی بررسی شود.
وی اظهار داشت: پل مهرشهر که وعده داده شده امروز در صورتجلسه مطرح و با اعتبار 10 میلیارد تومان به صورت مشارکتی انجام می شود.
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در مسکن مهر درخصوص قیر موردنیاز برای آماده سازی واحدهای تعاونی 04 بیرجند گفت: امسال یارانه نداریم اما برای سال آینده در صورتی که استان تشخیص نیاز دهد، تامین می کنیم.
9893*3028
برچسب ها:

بازگشت به لیست اخبار اقتصادی

نظرات کاربران

اگر عضو سایت هستید وارد شوید و در غیر اینصورت نام و ایمیل خود را وارد کنید


تحلیل های اقتصادی سرمایه دار

سایر آینده تورم و قیمت دلار
موضوع تورم بدون شک در حال حاضر مهم ترین دغدغه آحاد مختلف در جامعه به شمار می رود و حدس و گمان ها در خصوص پیش بینی میزان تورم در نیمه دوم سال 97 و سال 98 به موضوع داغ گفت و گوهای کارشناسان و حتی مردم عادی تبدیل شده است.
پیش بینی قیمت دلار در چندماه آینده
قیمت دلار تا کجا ادامه خواهد داشت؟عوامل موثر در کاهش یا افزایش قیمت ها چیست؟
سایر آیا بازار ثانویه زمینه ­ی بازگشت تعادل به اقتصاد را فراهم می آورد؟
سیاست اخیر دولت در خصوص ایجاد بازار ثانویه و تعمیق آن توانست در طی هفته های ­ی گذشته ثبات نسبی برای بازار ارز فراهم آورد اما تداوم آن نیازمند اهتمام و پافشاری مجریان بر مواضع خود در اجرای هرچه دقیق آن می ­باشد.
سایر امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی
اینفوگرافیک امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله
پیش بینی قیمت طلا و ارز
پیش بینی بزرگان بازار از قیمت های طلا و سکه و ارز در ایران
روش سرمایه گذاری ارزشی چیست؟
یک نوع سرمایه گذاری است که در آن ارزش جنس یا سهم، ملاک خرید می باشد. روشهای مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد که روش سرمایه گذاری بر اساس ارزش، از مهمترین روشها محسوب می شود.
بازار دلار علت اصلی گرانی سال 97 در ایران
علت گرانی روزهای اخیر چیست؟ دلیل تکرار گرانی ها در بازار چیست؟ قیمتها چرا هر چند سال جهش پیدا می کنند؟
سایر کالاهای سرمایه ای ، کالاهای واسطه ای و کالاهای مصرفی
در این مقاله به تعریف کالاهای واسطه ای ، کالاهای مصرفی و کالاهای سرمایه ای و اهمیت شناخت انواع کالاهای سرمایه ای در زندگی اقتصادی فردی می پردازیم. کالای سرمایه ای چیست؟ کالاهای مصرفی و واسطه ای کدامند؟
سایر سواد مالی؛ حلقه مفقوده اقتصاد خانواده ایرانی
شنیدن این جمله که "سفره های مردم هر روز کوچکتر می شوند" دیگر برایمان عادت شده گرچه علاج مشکلاتی از این قبیل، برنامه ریزی و تدبیر مسئولان کشور را می طلبد اما آیا تک تک افراد جامعه در بوجود آمدن یا حل این مشکل برای خودشان نقشی بازی نمی کنند؟ سواد مالی چیست؟ در این مقاله سواد مالی آموزش داده می شود.
اقتصاد بین الملل مردم آمریکا با برجام موافقند یا مخالف؟ +اینفوگرافی
ترامپ پس از کش و قوس های فراوان از برجام خارج شد. در این مقاله به بررسی درصد موافقین و مخالفین برجام بین مردم آمریکا پرداخته شده است.
بازار دلار دلار ، طلا و حل مشکل اقتصادی ؛چالشی بزرگ
چرا اقتصاددانان نمی توانند مشکلات اقتصادی را حل کنند ؟ سوالی که جواب آن پر از چالشهای گوناگون است و شاید هم اصلا نمیتوان جوابی برای آن بدست آورد .
بازار دلار پیش بینی دلار در پایان برجام
با توجه به خروج آمریکا از برجام و اینکه تا 90 روز آینده تحریمهای هسته ای باز میگردد . شاید پیش بینی نرخ دلار چندان هم سخت نباشد .
سایر برجام تمام
درحالی که انتظار میرفت در کنفرانس خبری دیشب ترامپ پس از اعلام مواضع خود تا شنبه صبر کند و سپس یه صورت رسمی از برجام خارج شود اما او دیشب این کار را یکسره کرد و رسما باعث خروج آمریکا از برجام شد و تمامی تحریمهای قبلی علیه ایران را بازگرداند .
بازار دلار دلار پس از برجام
درآستانه کنفرانس خبری ترامپ بد نیست به آینده دلار پس از برجام بپردازیم .
سایر سیاست آمریکا درباره برجام
ترامپ دیروز در توییتی اعلام کرده امشب سیست های خودرا دربارهه برجام اعلام خواهد کرد ؛ به هرحال امشب به نوعی آینده برجام معلوم میشود پس بی ربط هم نیت اگر به این پیش بینی بپردازیم که سیاست آمریکا چه خواهد بود .

پربازدیدترین اخبار اقتصادی

روند صعودی طلای جهانی هموار شد روند صعودی طلای جهانی هموار شد
پیروزی بر مشکلات با رونق تولید؛ سال ۹۸، سال تحول سایپا خواهد بود
مهم‌ترین چالش هدررفت منابع آب در ایران/ضرورت مهم‌ترین چالش هدررفت منابع آب در ایران/ضرورت تغییر رویه مدیریتی در حوزه آب، غذا و انرژی
تورم سال آینده به کدام سو می رود؟
ارز حاصل از صادرات در خدمت رونق تولید/ راهکار ارز حاصل از صادرات در خدمت رونق تولید/ راهکار بازگشت ارز چیست
سال ۹۸ را به سال رونق ساخت و تولید مسکن تبدیل سال ۹۸ را به سال رونق ساخت و تولید مسکن تبدیل می‌کنیم
افزایش ۲۰درصدی دریافتی مستمری بگیران بهزیستی در سال ۹۸
سال نو،‌ سال اوج گرفتن بانک قدرتمند صادرات برای درخششی دوباره در پهنه اقتصاد کشور است
همه برای تولید بیشتر با کمیت بالاتر و کیفیت بهتر تلاش کنیم
واعظی: بهبود وضعیت معیشتی مردم از اولویت‌های جدی دولت است
سیاست‌های جدید نظام بانکی در سال ۹۸/ زندگی مردم بهبود می‌یابد
سکه سال جدید را با چه قیمتی آغاز کرد؟ سکه سال جدید را با چه قیمتی آغاز کرد؟
هشدار نوروزی درباره زمین خواری و فروش غیرمجاز هشدار نوروزی درباره زمین خواری و فروش غیرمجاز ویلا
سال گذشته ۲۲میلیون نفر سود سهام عدالت دریافت کردند
هشدار نوروزی درباره زمین خواری و فروش ویلا

جدیدترین اخبار اقتصادی روز

دریای خزر به شدت در حال عقب‌نشینی است
ضرورت احداث پالایشگاه از محل نقدینگی کشور/ امکان تصاحب بخشی از بازار روسیه را داریم
اتکا به توانمندی داخلی کلید تبدیل تهدید تحریم به فرصت است
منطقه آزاد انزلی سریع‌تر به راه‌آهن سراسری متصل شود
بودجه۹۷ بدون کسری بسته شد/ ارسال تنخواه به مناطق سیل‌زده
افزایش صادرات سبزی و صیفی قیمت‌ها را بالا برد
چه کنیم که تولید رونق گیرد؟
نرخ دلار در اولین شنبه سال چقدر است؟
بهبود اقتصاد با قطع بندناف درآمدهای نفتی ممکن است
مسافران نوروزی در شمال به وسوسه خرید ویلا نیف مسافران نوروزی در شمال به وسوسه خرید ویلا نیفتند
سکه سال جدید را با چه قیمتی آغاز کرد؟ سکه سال جدید را با چه قیمتی آغاز کرد؟
هزینه ساخت مسکن سال گذشته چقدر افزایش یافت؟ هزینه ساخت مسکن سال گذشته چقدر افزایش یافت؟
آمریکا چندین بانک ونزوئلا را تحریم کرد
طلا جهانی اندکی گران شد طلا جهانی اندکی گران شد
تولید را آسان کنید تا رونق داشته باشیم