پنجشنبه 6 تیر 1398

کشتارگاه صنعتی دغدغه دامداران اهری

شهرستان اهر یکی از قطب های کشاورزی و دامی آذربایجان شرقی است و با ایجاد کشتارگاه صنعتی می توان به افزایش درآمد دامداران، به خصوص روستاییان و عشایر شهرستان کمک کرد.

کشاورزی و دامپروری | ایرنا | 6 ماه پیش |12/13/2018 7:59:58 PM 979 بازدید

کشتارگاه صنعتی دغدغه دامداران اهری
به گزارش ایرنا، این شهرستان با بیش از 720 هزار واحد دامی که این رقم در فصل ییلاقی به بیش از یک میلیون افزایش می یابد، اهمیت این منطقه را در تولید پروتئین و فرآورده های لبنی و گوشتی دو چندان کرده است.
هم اکنون در اهر به جهت نبود کشتارگاه صنعتی گوشت قرمز، دام های سبک و سنگین منطقه به صورت زنده به استان های مختلف به خصوص مجتمع زیاران استان قم منتقل می شود که در این خصوص، علاوه بر اینکه در فروش این دام ها مبلغ قابل توجهی نصیب حق العمل میادین دواب و دلالان می شود، از طرفی هم انتقال این دام ها به شهرهایی با مسافت بیشتر، باعث می شود که دام ها به جهت بعد مسافت با کاهش وزن از یک تا سه کیلوگرم مواجه شوند که این هم ضرری مضاعف است.
این در حالی است که با تمهیدات و تسهیلات ویژه از قبیل اعطای زمین رایگان، تسهیلات تشویقی و کم بهره، معافیت مالیاتی حداقل پنج ساله و معافیت بیمه ای می توان سرمایه گذاران را در اهر برای سرمایه گذاری در این زمینه تشویق و ترغیب کرد.
شهرستان اهر و شهرهای همجوار به جهت موقعیت ویژه یکی از ظرفیت های مهم در کشاورزی و دامداری است و ایجاد کشتارگاه صنعتی گوشت قرمز و صنایع بسته بندی و فرآورده های لبنی و گوشتی به طور قطع توجیه اقتصادی لازم را برای سرمایه گذار خواهد داشت و از طرفی، دامداران انگیزه بیشتری برای توسعه گاوداری ها و تبدیل گاوداری های سنتی به صنعتی و استفاده از نژادهای برتر گوشتی و شیری به کار خواهند بست.
این شهرستان با منابع خدادادی، مراتع و زمین های کشاورزی بهترین محل برای پرورش دام و طیور بوده و اگر دامداران روستایی اطمینان حاصل کنند که تولیدات دامی آنها بدون ارسال به شهرستان های دور، خریدار بومی و محلی دارد، به زندگی در روستاها امیدوار می شوند.
نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی، ایجاد و راه اندازی کشتارگاه صنعتی در این شهرستان را ضروری دانسته و معتقد است: ایجاد کشتارگاه صنعتی علاوه بر اشتغال زایی باعث عدم خروج دام زنده و افت گوشت دام ها در جریان نقل و انتقال از این شهرستان به شهرستان های دیگر می‌شود.
بیت الله عبداللهی می افزاید: وجود کشتارگاه صنعتی می تواند بسیاری از مشکلات و دغدغه های دامداران را رفع کند.
فرماندار شهرستان اهر نیز ایجاد کشتارگاه صنعتی دام و گوشت قرمز را یکی از نیازهای اساسی منطقه شمرده و گفت: دولت در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال از سرمایه‌گذاران حمایت می ‌کند.
زاهد محمودی در عین حال تاکید می کند: البته هدف ما در زمینه تولید نباید تنها تامین نیاز بازار داخلی باشد بلکه صادرات محصولات تولیدی شهرستان اهر زمینه رشد اقتصادی، تولید و اشتغال را سرعت می بخشد.
وی یادآوری می کند: در حال حاضر تأمین امنیت غذایی در اولویت قرار داردو انتظار داریم با توجه بیش از پیش به استانداردهای لازم، محصولات غذایی سالم و ارگانیک به دست مردم برسد.
محمد اسدی مدیر جهاد کشاورزی اهر نیز گفت: این شهرستان با بیش از 720 هزار واحد دامی که این رقم در فصل ییلاقی به بیش از یک میلیون راس افزایش می یابد، یکی از مناطق مهم تولید گوشت قرمز استان آذربایجان شرقی است و در تولید و تامین پروتئین و فرآورده های لبنی و گوشتی استان نقش بسزایی دارد.
رییس شورای شهرستان اهر نیز این شهرستان و منطقه ارسباران را یکی از مناطق مستعد در تولید و پرورش گاو و گوسفند برشمرد و گفت: یکی از منابع در آمد روستاییان از این محل است.
بهبود سعادتی افزود: اهر به جهت وجود قابلیت های کشاورزی و دامی یکی از مناطق مهم برای سرمایه گذاری در این حوزه بوده و سرمایه گذاری در ایجاد کشتارگاه صنعتی گوشت قرمز و صنایع بسته بندی و فرآورده های لبنی و گوشتی از نیازهای شهرستان است.
شهرستان اهر یکی از شهرستان‌های استان آذربایجان شرقی است که جمعیت آن بر اساس سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سال 1390 در حدود 128 هزار نفر است که 92هزار نفر در شهر اهر و 36 هزار نفر در روستاها ساکن هستند.
7225/3038/3071
گزارش: رضا بالاگر
برچسب ها:

بازگشت به لیست اخبار اقتصادی

نظرات کاربران

اگر عضو سایت هستید وارد شوید و در غیر اینصورت نام و ایمیل خود را وارد کنید


تحلیل های اقتصادی سرمایه دار

سایر آینده تورم و قیمت دلار
موضوع تورم بدون شک در حال حاضر مهم ترین دغدغه آحاد مختلف در جامعه به شمار می رود و حدس و گمان ها در خصوص پیش بینی میزان تورم در نیمه دوم سال 97 و سال 98 به موضوع داغ گفت و گوهای کارشناسان و حتی مردم عادی تبدیل شده است.
پیش بینی قیمت دلار در چندماه آینده
قیمت دلار تا کجا ادامه خواهد داشت؟عوامل موثر در کاهش یا افزایش قیمت ها چیست؟
سایر آیا بازار ثانویه زمینه ­ی بازگشت تعادل به اقتصاد را فراهم می آورد؟
سیاست اخیر دولت در خصوص ایجاد بازار ثانویه و تعمیق آن توانست در طی هفته های ­ی گذشته ثبات نسبی برای بازار ارز فراهم آورد اما تداوم آن نیازمند اهتمام و پافشاری مجریان بر مواضع خود در اجرای هرچه دقیق آن می ­باشد.
سایر امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی
اینفوگرافیک امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله
پیش بینی قیمت طلا و ارز
پیش بینی بزرگان بازار از قیمت های طلا و سکه و ارز در ایران
روش سرمایه گذاری ارزشی چیست؟
یک نوع سرمایه گذاری است که در آن ارزش جنس یا سهم، ملاک خرید می باشد. روشهای مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد که روش سرمایه گذاری بر اساس ارزش، از مهمترین روشها محسوب می شود.
بازار دلار علت اصلی گرانی سال 97 در ایران
علت گرانی روزهای اخیر چیست؟ دلیل تکرار گرانی ها در بازار چیست؟ قیمتها چرا هر چند سال جهش پیدا می کنند؟
سایر کالاهای سرمایه ای ، کالاهای واسطه ای و کالاهای مصرفی
در این مقاله به تعریف کالاهای واسطه ای ، کالاهای مصرفی و کالاهای سرمایه ای و اهمیت شناخت انواع کالاهای سرمایه ای در زندگی اقتصادی فردی می پردازیم. کالای سرمایه ای چیست؟ کالاهای مصرفی و واسطه ای کدامند؟
سایر سواد مالی؛ حلقه مفقوده اقتصاد خانواده ایرانی
شنیدن این جمله که "سفره های مردم هر روز کوچکتر می شوند" دیگر برایمان عادت شده گرچه علاج مشکلاتی از این قبیل، برنامه ریزی و تدبیر مسئولان کشور را می طلبد اما آیا تک تک افراد جامعه در بوجود آمدن یا حل این مشکل برای خودشان نقشی بازی نمی کنند؟ سواد مالی چیست؟ در این مقاله سواد مالی آموزش داده می شود.
اقتصاد بین الملل مردم آمریکا با برجام موافقند یا مخالف؟ +اینفوگرافی
ترامپ پس از کش و قوس های فراوان از برجام خارج شد. در این مقاله به بررسی درصد موافقین و مخالفین برجام بین مردم آمریکا پرداخته شده است.
بازار دلار دلار ، طلا و حل مشکل اقتصادی ؛چالشی بزرگ
چرا اقتصاددانان نمی توانند مشکلات اقتصادی را حل کنند ؟ سوالی که جواب آن پر از چالشهای گوناگون است و شاید هم اصلا نمیتوان جوابی برای آن بدست آورد .
بازار دلار پیش بینی دلار در پایان برجام
با توجه به خروج آمریکا از برجام و اینکه تا 90 روز آینده تحریمهای هسته ای باز میگردد . شاید پیش بینی نرخ دلار چندان هم سخت نباشد .
سایر برجام تمام
درحالی که انتظار میرفت در کنفرانس خبری دیشب ترامپ پس از اعلام مواضع خود تا شنبه صبر کند و سپس یه صورت رسمی از برجام خارج شود اما او دیشب این کار را یکسره کرد و رسما باعث خروج آمریکا از برجام شد و تمامی تحریمهای قبلی علیه ایران را بازگرداند .
بازار دلار دلار پس از برجام
درآستانه کنفرانس خبری ترامپ بد نیست به آینده دلار پس از برجام بپردازیم .
سایر سیاست آمریکا درباره برجام
ترامپ دیروز در توییتی اعلام کرده امشب سیست های خودرا دربارهه برجام اعلام خواهد کرد ؛ به هرحال امشب به نوعی آینده برجام معلوم میشود پس بی ربط هم نیت اگر به این پیش بینی بپردازیم که سیاست آمریکا چه خواهد بود .

پربازدیدترین اخبار اقتصادی

ارشاد گشت ارشاد گشت
ریزش دلار در پی تحریم‌های دیشب ایران ریزش دلار در پی تحریم‌های دیشب ایران
بیت‌کوین‌ها برق می‌بلعند؛ به نام مردم تمام می بیت‌کوین‌ها برق می‌بلعند؛ به نام مردم تمام می‌شود!
17درصد «تاصیکو» و «تیپیکو» با قیمت نجومی آگهی شد/ آیا عزم شستا برای خروج از بنگاه‌داری جدی است؟
طلاق‌هایی برای کمتر از دومیلیون تومان در ماه!
درخواست یک نماینده مجلس از رییس جمهور برای حل مشکل قطعه ساران
پرداخت هزینه ناکارآمدی شرکت‌های دولتی از جیب ملت
آرام آرام در حال خروج از دوره نوسانات اقتصادی هستیم
واکنش مدیرعامل سایپا درباره تعهدات معوق
ورق ارز برگشت
تاثیر اندازه‌شناسی در داستان پهپاد آمریکایی تاثیر اندازه‌شناسی در داستان پهپاد آمریکایی
3هزار دستگاه پژو۳۰۱ امسال تولید می‌شود
چرا فشار حداکثری بر ایران می‌تواند نتیجه عکس بدهد؟
انتقاد وزیر از ساخت مسکن مهر در برهوت! انتقاد وزیر از ساخت مسکن مهر در برهوت!
ترامپ در مخصمه بزرگ

جدیدترین اخبار اقتصادی روز

جزئیات ۵برنامه دولت برای بازار مسکن/ امتیاز ویژه دولت به کارمندان در طرح «تام‌کاد»
فروش املاک در رهن بانک بدون تسویه حساب
افزایش شش برابری حضور بخش خصوصی ایران در نمای افزایش شش برابری حضور بخش خصوصی ایران در نمایشگاه بین‌المللی صنایع کوچک چین
ارز مجازی فیس‌بوک زیر ذره‌بین اتحادیه اروپا
قیمت سکه، طلا و ارز در روز چهارشنبه
​خودرویی‌ها همچنان مورد توجه سرمایه‌گذاران/ حجم سنگین معاملات «فارس» در آخرین روز هفته
آغاز ثبت نام متقاضیان عاملیت تامین مالی جمعی برای دریافت مجوز
توضیحات مهم وزیر اقتصاد برای مستاجران متقاضی توضیحات مهم وزیر اقتصاد برای مستاجران متقاضی وام
مالیات بر ارزش افزوده صنایع کوچک صرف توسعه زی مالیات بر ارزش افزوده صنایع کوچک صرف توسعه زیرساخت‌ها شود
کسب‌وکارهای نوین هزینه تولید را کاهش می‌دهند کسب‌وکارهای نوین هزینه تولید را کاهش می‌دهند
کیفیت بنزین تولید ایران کم‌نظیر است کیفیت بنزین تولید ایران کم‌نظیر است
۴۳سال زمان برای خانه‌دار شدن خانواده ایرانی! ۴۳سال زمان برای خانه‌دار شدن خانواده ایرانی!
۱۱هزار داروخانه، قابلیت اجرای نسخه الکترونیک را دارند
صدور مجوز افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها
جزییات طرح "همراهی در تولید" کرمان موتور اعلام شد