سه شنبه 2 بهمن 1397

صادرات محصولات ارگانیک؛ نیازمند حمایت همه جانبه

شهروندان پایتخت در آستانه شب یلدا به استقبال خرید از محصولات ارگانیک از یازدهمین نمایشگاه محصول های ارگانیک تهران رفتند اما در ورای این نمایشگاه، تولید کنندگان دغدغه هایی دارند که باید به آنها رسیدگی شود.

کشاورزی و دامپروری | ایرنا | 1 ماه پیش |12/13/2018 4:04:07 PM 342 بازدید

صادرات محصولات ارگانیک؛ نیازمند حمایت همه جانبه
به گزارش خبرنگار ایرنا، یازدهمین نمایشگاه محصول های ارگانیک تهران با شعار«یلدای ارگانیک» از امروز پنجشنبه تا 30 آذر ماه سال جاری در محل بوستان گفت و گوی تهران برپا شد.
مدیر اجرایی این نمایشگاه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: یازدهمین نمایشگاه محصولات ارگانیک در آستانه شب یلدا و با تاکید بر سلامت شهروندان و شهر سالم، توسعه و ترویج فرهنگ تولید، مصرف و صادرات محصولات ارگانیک از سوی انجمن ارگانیک ایران و سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار شهرداری تهران در حال برگزاری است.
شهرام جباری زادگان افزود: 110 غرفه در 3 سالن از ساعت 9 صبح الی 21 به مدت 9 روز میزبان عموم مردم خواهند بود.
وی با بیان اینکه استفاده از محصولات ارگانیک باید در سبدغذایی شهروندان جای گیرد گفت: مولفه های محصول و کالاهای ارگانیک تامین سلامت و بهداشت عمومی جامعه را تضمین می کند که باید مردم با خواص و اهمیت استفاده از این محصولات آشنا شوند.
مدیر اجرایی یازدهمین نمایشگاه محصولات ارگانیک تهران گفت: اخذ مجوز گواهی ارگانیک از سوی نهادهای مختلفی از جمله استاندارد، صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی، غذا و دارو، بهداشت و درمان و سایر موارد صادر می شود که با شدت یافتن نظارت و کنترل کیفی این محصولات، سلامت آنها تضمین شده است.
وی با اشاره بر اینکه قیمت محصولات ارگانیک نسبت به هزینه های تمام شده آن مناسب است، گفت: هر قدر استفاده از اینگونه محصولات فرهنگ سازی شود با افزایش تقاضا و تولید شاهد کاهش قیمت آن در جامعه خواهیم شد.
جباری زادگان ادامه داد: یک هزار مترمربع فضای تبلیغی در سطح شهر به معرفی برگزاری این دوره از نمایشگاه اختصاص یافته تا شهروندان از نزدیک با محصولات ارگانیک آشنا شوند.
وی خاطرنشان کرد: 241 میدان میوه و تره بار در استان تهران فعال است که 30 غرفه محصولات ارگانیک عرضه می کنند که درصدد هستیم تعداد غرفه ها و تنوع این نوع محصول و کالاها را افزایش دهیم.

** گفته های برخی تولید کنندگان محصولات ارگانیک تهران
همچنین خبرنگار ایرنا در بازدید از این نمایشگاه با برخی از فعالان و تولید کننده محصولات ارگانیک به گفت و گو نشست.
نادر جلالت یکی از تولید کنندگان محصولات طبیعی و ارگانیک است که در بخش تولید محصولات فرآوری روغن های خوراکی فعالیت داشت به خبرنگار ایرنا گفت: برای دریافت مجوز و صدور گواهی های لازم باید به صورت مکرر به نهادهای مختلف مراجعه کنیم که این کاغذ بازی ها و بروکراسی های اداری، انگیزه و زمان یک سرمایه گذار را از بین می برد.
وی که 16 سال سابقه در زمینه تولید محصولات ارگانیک دارد اظهار داشت: باید به گونه ای تسهیل در خدمات صورت گیرد تا سرمایه گذار در پیچ و خم های اداری، با راکد ماندن سرمایه درگردش ضرر نکند.
این تولید کننده، از نحوه نظارت ها نیز بر روی محصولات انتقاد کرد و گفت: باید نظارت ها بعد از دریافت مجوزها بیشتر شود تا کنترل کیفی کالاها با دقت نسبت به قبل انجام شود.

** اختصاص تسهیلات به تولیدکنندگان ارگانیک
ابوالفضل رزمی یکی دیگر از تولید کنندگان ارگانیک با 6 سال سابقه فعالیت در زمینه تولید عرقیات گیاهی نیز به خبرنگار ایرنا گفت: تولید محصول های ارگانیک به علت آزمایش و کنترل های مکرر کیفی نیازمند اختصاص تسهیلات مناسب است.
وی افزود:هزینه های بسته بندی محصولات ارگانیک بسیار بالا است و این امر موجب می شود تا هزینه تمام شده برای تولید محصول ارگانیک افزایش یابد.
این تولید کننده محصولات ارگانیک، بر حمایت مسئولان مربوطه تاکید کرد و گفت: باید با اختصاص تسهیلات و همچنین کاهش هزینه های تمام شده از تولید محصولات ارگانیک حمایت شود و مردم رغبت به خرید این گونه کالاها پیدا کنند.

** حمایت نهادها در کاهش هزینه های تولید
در بخش دیگری از صحبت های خبرنگار ایرنا، جلال سلطانی که در حوزه غلات و حبوبات ارگانیک 10 سال است که تجربه کسب کرده، گفت: حدود 40 کالا و محصول ارگانیک را تولید می کنیم که هزینه تمام شده این محصولات بالا است و نیازمند حمایت مسئولان مربوطه در این عرصه هستیم.
وی افزود: سازمان ها و نهادهایی از جمله جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت در ارائه تسهیلات ارزان قیمت و تقبل برخی از هزینه ها به کمک تولید کنندگان بشتابند.
این فعال حوزه تولید محصولات ارگانیک همچنین از نبود اطلاع رسانی در سطح شهر از خاصیت محصولات ارگانیک انتقاد کرد و گفت: فرهنگسازی باید در شهر به صورت رایگان انجام شود تا شاهد گرایش مردم به خرید این نوع کالاها باشیم.

** مشکل در صادرات محصولات ارگانیک
سید علیرضا رحمتی که در زمینه تولید انواع میوه و سبزی در مدت 12 سال فعالیت دارد به خبرنگار ایرنا گفت: در حوزه صادرات محصولات ارگانیک با مشکلاتی از جمله حمل و نقل و انتقال ارز روبرو هستیم که امیدواریم مسئولان امر رسیدگی کنند.
وی همچنین، کمبود مرکز مشاوره ای متخصص به تولید کنندگان محصولات ارگانیک در حوزه های مختلف و همچنین آزمایشگاه هایی با دقت بالای کنترل سموم شیمیایی را از دیگر مشکلات عرصه تولید این گونه محصولات اعلام کرد.
این فعال تولید کننده محصولات ارگانیک، بر اولویت قرار دادن تولید این گونه محصولات تاکید کرد و گفت: در زمان حاضر به علت مشکلاتی که وجود دارد مسئولان به این امر مهم توجهی ندارد که باید در دستور کار قرار دهند.
اینها بخشی از صحبت های تولید کنندگان محصولات ارگانیک است که نیازمند رسیدگی مسئولان مربوطه است گونه محصولات در اختیار شهروندان قرار گیرد.
/8138/6003
برچسب ها:

بازگشت به لیست اخبار اقتصادی

نظرات کاربران

اگر عضو سایت هستید وارد شوید و در غیر اینصورت نام و ایمیل خود را وارد کنید


تحلیل های اقتصادی سرمایه دار

سایر آینده تورم و قیمت دلار
موضوع تورم بدون شک در حال حاضر مهم ترین دغدغه آحاد مختلف در جامعه به شمار می رود و حدس و گمان ها در خصوص پیش بینی میزان تورم در نیمه دوم سال 97 و سال 98 به موضوع داغ گفت و گوهای کارشناسان و حتی مردم عادی تبدیل شده است.
پیش بینی قیمت دلار در چندماه آینده
قیمت دلار تا کجا ادامه خواهد داشت؟عوامل موثر در کاهش یا افزایش قیمت ها چیست؟
سایر آیا بازار ثانویه زمینه ­ی بازگشت تعادل به اقتصاد را فراهم می آورد؟
سیاست اخیر دولت در خصوص ایجاد بازار ثانویه و تعمیق آن توانست در طی هفته های ­ی گذشته ثبات نسبی برای بازار ارز فراهم آورد اما تداوم آن نیازمند اهتمام و پافشاری مجریان بر مواضع خود در اجرای هرچه دقیق آن می ­باشد.
سایر امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی
اینفوگرافیک امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله
پیش بینی قیمت طلا و ارز
پیش بینی بزرگان بازار از قیمت های طلا و سکه و ارز در ایران
روش سرمایه گذاری ارزشی چیست؟
یک نوع سرمایه گذاری است که در آن ارزش جنس یا سهم، ملاک خرید می باشد. روشهای مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد که روش سرمایه گذاری بر اساس ارزش، از مهمترین روشها محسوب می شود.
بازار دلار علت اصلی گرانی سال 97 در ایران
علت گرانی روزهای اخیر چیست؟ دلیل تکرار گرانی ها در بازار چیست؟ قیمتها چرا هر چند سال جهش پیدا می کنند؟
سایر کالاهای سرمایه ای ، کالاهای واسطه ای و کالاهای مصرفی
در این مقاله به تعریف کالاهای واسطه ای ، کالاهای مصرفی و کالاهای سرمایه ای و اهمیت شناخت انواع کالاهای سرمایه ای در زندگی اقتصادی فردی می پردازیم. کالای سرمایه ای چیست؟ کالاهای مصرفی و واسطه ای کدامند؟
سایر سواد مالی؛ حلقه مفقوده اقتصاد خانواده ایرانی
شنیدن این جمله که "سفره های مردم هر روز کوچکتر می شوند" دیگر برایمان عادت شده گرچه علاج مشکلاتی از این قبیل، برنامه ریزی و تدبیر مسئولان کشور را می طلبد اما آیا تک تک افراد جامعه در بوجود آمدن یا حل این مشکل برای خودشان نقشی بازی نمی کنند؟ سواد مالی چیست؟ در این مقاله سواد مالی آموزش داده می شود.
اقتصاد بین الملل مردم آمریکا با برجام موافقند یا مخالف؟ +اینفوگرافی
ترامپ پس از کش و قوس های فراوان از برجام خارج شد. در این مقاله به بررسی درصد موافقین و مخالفین برجام بین مردم آمریکا پرداخته شده است.
بازار دلار دلار ، طلا و حل مشکل اقتصادی ؛چالشی بزرگ
چرا اقتصاددانان نمی توانند مشکلات اقتصادی را حل کنند ؟ سوالی که جواب آن پر از چالشهای گوناگون است و شاید هم اصلا نمیتوان جوابی برای آن بدست آورد .
بازار دلار پیش بینی دلار در پایان برجام
با توجه به خروج آمریکا از برجام و اینکه تا 90 روز آینده تحریمهای هسته ای باز میگردد . شاید پیش بینی نرخ دلار چندان هم سخت نباشد .
سایر برجام تمام
درحالی که انتظار میرفت در کنفرانس خبری دیشب ترامپ پس از اعلام مواضع خود تا شنبه صبر کند و سپس یه صورت رسمی از برجام خارج شود اما او دیشب این کار را یکسره کرد و رسما باعث خروج آمریکا از برجام شد و تمامی تحریمهای قبلی علیه ایران را بازگرداند .
بازار دلار دلار پس از برجام
درآستانه کنفرانس خبری ترامپ بد نیست به آینده دلار پس از برجام بپردازیم .
سایر سیاست آمریکا درباره برجام
ترامپ دیروز در توییتی اعلام کرده امشب سیست های خودرا دربارهه برجام اعلام خواهد کرد ؛ به هرحال امشب به نوعی آینده برجام معلوم میشود پس بی ربط هم نیت اگر به این پیش بینی بپردازیم که سیاست آمریکا چه خواهد بود .

پربازدیدترین اخبار اقتصادی

ابهام در روند صعودی قیمت جهانی طلا ابهام در روند صعودی قیمت جهانی طلا
آخرین قیمت سکه، طلا و ارز
بسته رسید!
ایران خودرو: قیمت در فروش قطعی خودروها تغییر نمی‌کند
شرایط فروش نقدی و اقساطی جک S3 اعلام شد
تحویل خودروهای قابل تحویل به‌جای ثبت‌نامی
سود سپرده‌های کوتاه‌مدت ماه‌شمار شد
قیمت طلا و سکه در آخرین روز اولین ماه زمستان قیمت طلا و سکه در آخرین روز اولین ماه زمستان
۷۵درصد سود شرکت‌های دولتی به خزانه واریز می‌شود
روش‌های تشخیص چرم مصنوعی از اصل روش‌های تشخیص چرم مصنوعی از اصل
توسعه حمل و نقل ترانزیتی با کشور عراق در حال توسعه حمل و نقل ترانزیتی با کشور عراق در حال پیگیری است
واکنش منفی اوراق تسهیلات مسکن به لغو افزایش و واکنش منفی اوراق تسهیلات مسکن به لغو افزایش وام
خودروسازان با انجام تعهدات مانع نارضایتی مردم خودروسازان با انجام تعهدات مانع نارضایتی مردم شوند
مسئولان برای رفع موانع تولیدو ورود آسان مواد مسئولان برای رفع موانع تولیدو ورود آسان مواد اولیه تلاش کنند
فاز دوم مجتمع پرورش ماهیان سردآبی سیروان احدا فاز دوم مجتمع پرورش ماهیان سردآبی سیروان احداث می شود

جدیدترین اخبار اقتصادی روز

سایه سنگین تورم بر بازار مسکن/ فریب سایت‌های آنلاین فروش مسکن را نخورید
رحمانی فضلی:دولت مجری سیاست‌ها و اهداف نظام است
عقب‌گرد طلا در بازار جهانی
افتتاح مرکز دائمی نمایشگاهی ایران در بغداد با حضور معاون سفیر ایران
نیمی از ثروت جهان در اختیار ۲۶ نفر!
نیمی از ثروت جهان در اختیار ۲۶ نفر!
پای تهاتر پول برق در میان است؟
کاهش ۳۰درصدی قیمت ساخت مسکن در سال آینده
قطعات تقلبی خودرو به مرز هشدار رسید
ریزش بورس‌های آسیایی
بهتر رانندگی کنید ‌کمتر هزینه بدهید!
حاکمیت « جو احتیاطی» بر بازار مسکن آخر سال
فساد مانع اجرای تصمیمات عاقلانه بانکی/ بازگشت شوک‌های ارزی در صورت تصویب‌نشدن FATF
صادرات نفت عربستان رکورد زد
پیش‌بینی رییس اتحادیه از اوضاع بازار مسکن در سال آینده